Хитринки за всякакъв случай - 28

  • 37 448
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 549
Момичета, знам, че е обсъждано, но се върнах 5 теми назад и не намерих, та ще попитам пак - как си съхранявате тиганите? Гледам има разни стойки, ама ми се струват супер обемисти, а един в друг ми е трудно да ги вадя, защото ги ползвам често.

# 706
  • Мнения: 27 971
Моите са един върху друг 🙄 Тези които използвам най-често+ 1 касерола. Общо са около 5 броя, върху всеки има от онези подложки/предпазители за тигани, за да не се драскат. Останалите (които използвам по-рядко или са по-обемни като уок) са по същия начин, но прибрани в един гардероб в коридора. Няма място в кухнята за всички...

# 707
  • Мнения: 2 549
Моите са тежки и като сложа 3 един върху друг не мога да извадя най-долния без зор. Иначе и аз слагам такива подложки между тях, но ваденето ми е неудобно

# 708
  • Мнения: 27 971
Вадя като повдигам с две ръце горните тигани, взимам този който ми трябва и после пак слагам другите...Подложката на тигана който съм извадила оставям най-отгоре, за да ми е по-лесно после когато го слагам на мястото му (първо слагам подложката в тигана, после го поставям там където трябва да е). Но на мен това ми е вариантът да са в кухнята тези 5 броя, иначе трябва да ходя от коридора да ги взимам...

# 709
  • Мнения: 42 049
Налепила съм ги по неизползваемите иначе стени на шкафове с магнити. Давала съм снимки назад.

# 710
  • София
  • Мнения: 888
Имам един дълбок с капак, един за палачинки и един грил тиган. Дълбокият, за най- лесно държа във фурната, понеже не я ползвам всеки ден, а дори и да я ползвам, вадя тигана и после пак прибирам. Другите два са в долното чекмедже до фурната при разни тесни тави които рядко ползвам, един върху друг. Ще потърся и аз такива подложки, благодаря за идеята.

# 711
  • Мнения: 27 971
И моите 5 най-използвани ги държа във фурната. 🙂 С тенджерите ми е малко по-трудно...

# 712
  • Мнения: 12 241
Как да премахна надраскано с химикал от бяло яке ?
Лисе, вземи си Спот на Перилис и третирай с него, след 15 минути пусни в пералнята с препарат за бяло пране. Не изчаквай повече време, за да не се развали материята на якето.

# 713
  • Мнения: 10 117
Сетих се, че съвсем скоро имаше съвет за мастилено петно, но не разбрах дали от химикал.
Ако ви върши работа при надрасканото, може да опитате с пастата, а и на бялото няма да навреди.
Dolce, с паста за зъби се маха мастило. От зелена риза с бяла паста махнах.скоро, без да пострада цветът на ризата.
Сложих паста на мястото, малко размазах, но остана дебело 3-4 мм цвъки. На сутринта пастата се беше втвърдила, поела мастилото и след пране по ризата нямаше и помен. Преди прането някаква следа сякаш беше останала, след една нощ с пастата, но след пране се изчисти.

# 714
  • Мнения: 21 332
Момичета,пак аз ... на ММ му дадоха едни рибарски дрехи и въдици (негови си) ,но са стояли незнайно къде и мирише на застояло и мухъл.
За дрехите ясно,че ще се перат,но въдиците и калъфите им?

# 715
  • Варна
  • Мнения: 4 110
Сетих се, че съвсем скоро имаше съвет за мастилено петно, но не разбрах дали от химикал.
Ако ви върши работа при надрасканото, може да опитате с пастата, а и на бялото няма да навреди.
Dolce, с паста за зъби се маха мастило. От зелена риза с бяла паста махнах.скоро, без да пострада цветът на ризата.
Сложих паста на мястото, малко размазах, но остана дебело 3-4 мм цвъки. На сутринта пастата се беше втвърдила, поела мастилото и след пране по ризата нямаше и помен. Преди прането някаква следа сякаш беше останала, след една нощ с пастата, но след пране се изчисти.
Delpel, да, от химикал беше моята драсканица по ризата.

# 716
  • София
  • Мнения: 640
И моите 5 най-използвани ги държа във фурната. 🙂 С тенджерите ми е малко по-трудно...

И ги вадите всичките при всяко използване на фурната и после обратно?

# 717
  • Мнения: 13 665
https://www.emag.bg/komplekt-tefal-ingenio-emotion-12-chasti-ind … earch-Action=view
Имам подобен комплект, много съм доволна, заемат минимално място, имам само 4 тенджери, една голяма и три по-малки. Всичките се побират в шкафа под мивката. само на един рафт.

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 21:59 от Пролетно цвете

# 718
  • Мнения: 27 971
Да, вадя ги всичките когато трябва да използвам фурната. Това не е всеки ден. Нямам друго място в кухнята на този етап.

# 719
  • Мнения: 42 049
Ето това бях публикувала някога в кухненската тема. Харесвам си го, че е наше изобретение Grinning

Тиганите на такъв органайзер. Сууупер удобно ми е с него, за новата кухня мисля да си взема повече от един.
Скрит текст:

Да де, ама стои отгоре и ти прави натурия по плотовете. Ние си измислихме наша система, с която хем са скрити, хем оползотворяваме стените на големите шкафове - магнитни държачи с неодимови магнити.




Общи условия

Активация на акаунт