Ексклузивно пиене на АМ

  • 4 522
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 598
Има, има. Simple Smile Моето до 4-годишно не пропускаше сутрин да пие АМ. Сега е на 6  и още му се радва, като се присети, че има в шкафа. Яде общо 5 манджи, никакво месо или риба.
Полезно ли е? Разбира се! Къде къде по-полезно е от обикновеното прясно мляко. Обогатено с витамини и минерали. Най-малкото дава достатъчно желязо, че да не се притесняваш от анемия, ако не яде манджи.
Давам му да пие колкото си иска. Сам си го приготвя.
Грешка, обаче, е да го разреждаш. Давай го както трябва. По 1 лъжица на 30 мл вода. Моето пие Аптамил 4. Съвсем спокойна съм че пие АМ и така си набавя витамини и минерали, щото с друго няма как - много е капризен.

# 16
  • София
  • Мнения: 330
Голямото ми дете също е пило АМ до 3 годинки.Не виждам никакъв проблем-АМ е доста по-пречистено и тествано от прясно мляко в магазина.Ако иска давай,но както всички са те посъветвали правилната дозировка или поне още някоя лъжица отгоре. Мойто момиченце реално обичаше биберона,не толкова млякото вътре.Щом реших,че повече няма да й давам нищо в шишето, приключи с АМ.Така че когато решиш да махнеш шишето с бибата най-вероятно ще приключите с АМ и логично ще хапва и повече от другите храни.Успех Simple Smile

# 17
  • Мнения: 481
Моето момиче е на 2 год и 2 месеца и също е пристрастена към ам - Аптамил адц. Но забелязвам , че често освен за приспиване го използва и за успокоение. 💖 през деня яде много храна , но си търси млякото още.

# 18
  • Мнения: 8
И аз се присъединявам с моят син на 2,8г 😀  като цяло е злоядо дете вече 2г.
Внезапно отказа детската кухня,когато беше на 8месеца. В продължение на 3месеца беше като новороден и на 3ч пиеше АМ. След това започна да яде само месо и принцеси.. 2г вече е така. От време на време се пробвам да откажа и да му предложа я кисело мляко, я прясно - дума да не става.
Децата,които са били така силно зависими сами ли се отказаха?

# 19
  • Мнения: 911
Забелязвам, че децата които пият мляко, като цяло са злояди. Или ядат много малко нещо или много малко количество или и двете заедно. Аз имам близнаци на 2,3г и също основната им храна е кисело мляко. До преди 3 мес. пиеха АМ, но го смених с кисело (айрян). Първо го смесвах с АМ, после само кисело. След 20 дена на кисело, опитах да върна пак АМ, но категорично отказват. Не би ми било проблем, че пият мляко, ако ядяха и друга храна, но...уви...ядат много малко неща, макарони, пил. месо и мнооооого плодове всякакви (грейпфрут, киви....) Манджи всякакви отказват и до сега сандвич (принцеси...и т.н.) не са яли. Хляб никакъв, но солети и бисквитки хапват. Ако въобще хапнат някаква храна, то е 50 мах. Мляко обаче пият х 8 пъти. С мляко лягат, с мляко стават...Посред нощ пият х 1-3 пъти мляко. Като новородени. Естествено като пият толкова много мляко, неочаквам да ядат големи количества друга храна, но ...понякога си мисля, че са хапнали добре и няма да искат мляко, нооооо те си го търсят до дупка. Не мислимо е да легнат и заспят без мляко. Е докога....
На фона на всичко това обаче, не мога да не отбележа факта, че децата не са слабички и се развиват добре 93 см 14-16кг.
Личната им лекарка ми казва, щом искат мляко, да им давам, просто съм случила на такива деца. Някои пият по дълго време мляко, други биберон и т.н.
Така ще видим до кога ще откара този период, надявам се като почнат ясла или градина, да влязат в рамките на нормалното нещата.

# 20
  • Мнения: 8 239
Да си призная честно ужаса от махане на мякото се оказа, че е било по-скоро в моята глава отколкото в тази на детето.
На 2.8 години реших, че не може цялата къща да се буди в 3 през нощта с крясък...."малкооооо".
Купих подарък, казах му че феята на бебета иска неговите биберони. През нощта млякото го пиеше с биберон полуспейки. Та ги оставихме на входната врата и феята му донесе подарък за благодарност.
Първата вечер му дадох млякото преди сън в чаша. През нощта се оказа че трябва да се изправи за да пие от чашата.  Не успя да я изпие цялата.
Втората вечер не се събуди вече, а третата изобщо отказа млякото.
Та навика е голяма работа Simple Smile

Последна редакция: сб, 26 мар 2022, 09:07 от Hope for Two

# 21
  • Мнения: 46 511
Забелязвам, че децата които пият мляко, като цяло са злояди. Или ядат много малко нещо или много малко количество или и двете заедно.
Злоядите деца, които познавам, са злояди и по отношение на млякото. Но няма правила, всяко си е различно Simple Smile

Дъщеря ми ядеше много. Порциите ѝ бяха като на голям човек. 3 пъти дневно твърда храна (без хляб) + мляко на поискване. Не съм броила колко пъти пиеше, но ставаше литър или малко над литър дневно.

Hope for Two, просто сте уцелили момента. Срещнах се като бяха малки децата с една жена, с която родихме по едно и също време и тя сподели, че са отказали нощното мляко. Казвам ѝ "Ееее, блазе ви, спите спокойно". Тогава обясни, че въобще не спят след като се събуди за мляко Rolling Eyes не знам как издържаха.
Ние правихме няколко опита като мина 2.5 г., но се разсънваше, вместо да заспи. Толкова беше пристрастена, че имах чувството, че и като голяма ще го пие това мляко. Вече не помня кога точно спря да се буди, може би малко след 3 г. Но преди лягане си пиеше до 4 и нещо...

Общи условия

Активация на акаунт