На море в Гърция 2021 - VI

  • 45 502
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 514
здравейте,

някой бил ли е по това време на Тасос, всичко ли затваря, както  от едната къща ми писаха, или ако все пак е слънчево си има народ и освен плажа други забележителности да препоръчате ако се стигне изобщо, няма обаче разписание на феритата след 1ви, ще затягат ли  мерките ?

# 736
  • София
  • Мнения: 14 512
Сигурно сте писали, но ако в колата пътуват освен членовете на едно семейство и друг роднина /в нашия случай сестрата на ММ/, трябва ли да сме с маски? Четох за някакви родствени връзки от първа и втора степен от сайта на външно, но все пак не съм много сигурна..
Трябва да е писана като член семейство в ПЛФ, за да сте без маски.

# 737
  • Мнения: 10 965
здравейте,

някой бил ли е по това време на Тасос, всичко ли затваря, както  от едната къща ми писаха, или ако все пак е слънчево си има народ и освен плажа други забележителности да препоръчате ако се стигне изобщо, няма обаче разписание на феритата след 1ви, ще затягат ли  мерките ?
След 1 октомври затварят, да. В столицата Лименас има заведения и хотели, които работят и зимата, но не са толкова много. Евентуално и в Лименария може да се намери нещо. Фериботи ще си пътуват, вероятно поразредени. Ковид мерките, които бяха приети на 13 септември, няма да се променят засега.

# 738
  • Sofia
  • Мнения: 15 510
здравейте,

някой бил ли е по това време на Тасос, всичко ли затваря, както  от едната къща ми писаха, или ако все пак е слънчево си има народ и освен плажа други забележителности да препоръчате ако се стигне изобщо, няма обаче разписание на феритата след 1ви, ще затягат ли  мерките ?

Аз съм ходила в края на октомври, 2019 г. В Лименас отседнахме, почти всичко си работеше – не мога да го сравня с динамиката през летните месеци, защото не съм посещавала Тасос по това време.
Водата беше много топла, а температурата на въздуха – около 23-24 градуса. Имаше хора по плажовете, макар и доста малко на брой.
Немалко таверни из другите градчета на острова също бяха отворени.

# 739
  • Мнения: 1 432
Още малко снимков материал-археологически комплекс Лисос,плаж Лисос и Katholiko monastery. За да стигнем до първите 2 наехме лодка от Palaiochora, последното е достъпно с кола,само на 20 минути от Ханя и още 20 ходене.




За мен времето в последните 10 дни (без един) е идеално,през деня ми е по-горещо,отколкото искам,но вечер става много приятно. На всеки плаж,който съм посетила,температурата на водата е била мин.26 градуса. Вятър няма,а така се бяхме настроили да усетим този прословут критски вятър.

# 740
  • София
  • Мнения: 11 942
Ние вчера бяхме в Манастира Света Троица, много ми хареса. Има много общо с манастира Дейрул Зафаран в Мардин.

Ще отидем още веднъж натам заради показания от теб, Голдева, благодаря за споделеното.

# 741
  • Мнения: 1 432
Змия,предупреждавам да си носите вода,защото няма сянка по пътя за Католико. Пътят наобратно е стръмен. Трябват и подходящи дрехи,тъй като се минава през действащ манастир.
Предлагам да видите и манастир Аркади, който май е доста популярна дестинация. Ето снимки и от там:


# 742
  • Мнения: 5 813
Аркади, заедно с пещерата Мелидони са техните Батак. Манастирът е много тачен и популярен заради това.

# 743
  • София
  • Мнения: 11 942
Днес шнорхелувахме на три различни плажа:
Микро Амуда - прекрасен нудистки плаж. Над плажа високо на една скала има черква, която изглежда красива, но не се качихме.


Превели
Не снимах, но пътят е яко хеви метъл. Настилката е перфектна.

Триопетра

Невероятно спокойствие

Комос бийч - невероятен прахоляк на паркинга, избягахме веднага.


В момента сме в Матала. Залезът бе прекрасен,




Градчето е много симпатично.

Накратко - стотина километра, рядко включваме трета предавка, въртяхме гуми на някои баири, имахме тежки разминавания. Но красотата си заслужава всичко.

# 744
  • Мнения: 48
Извинете, сигурно вече е коментирано, но нужен ли е тест за прибиране със самолет от Ханя или може да се направи и навръщане в България, както предпочитам.

# 745
  • София
  • Мнения: 14 512
Извинете, сигурно вече е коментирано, но нужен ли е тест за прибиране със самолет от Ханя или може да се направи и навръщане в България, както предпочитам.
По принцип може да си направите тест в България, но в във всички държавни институции в Гърция се влиза само с ковид документи /тест, ваксина/ и има опасност да не ви пуснат да влезете в летището (както се случва в момента в Италия). Най-добре звъннете да питате.

# 746
  • Мнения: 3 774
Не, за момента не е нужен тест, за да се качите на самолета.

# 747
  • Мнения: 1 107
Извинете, сигурно вече е коментирано, но нужен ли е тест за прибиране със самолет от Ханя или може да се направи и навръщане в България, както предпочитам.
По принцип може да си направите тест в България, но в във всички държавни институции в Гърция се влиза само с ковид документи /тест, ваксина/ и има опасност да не ви пуснат да влезете в летището (както се случва в момента в Италия). Най-добре звъннете да питате.

Ние се прибирахме на 18/09 от Ханя със самолет, даже бях питала в темата по-назад относно тестовете. Не се тествахме в Гърция, никъде не са ни искали тестове/ваксини - нито на гишето за паспортна проверка, нито при качване в самолета.

# 748
  • София
  • Мнения: 11 942
Днес скромно
Цуцурос




После Дерматос




И сега сме в Сидония, където ще нощуваме на завет, защото пак ще духа силно. Утре продължаваме към Йерапетра и после според зависи.

Последна редакция: чт, 30 сеп 2021, 16:57 от змия

# 749
  • София
  • Мнения: 1 244
Ние закриваме сезона на Пелион 😜 Доста ни поклати нощес на ферито.



Общи условия

Активация на акаунт