Парфюмни размисли и страсти (септември 2021 г.) - 264

  • 70 096
  • 823
  •   1
Отговори

Анкета

Колко парфюма купихте това лято?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 20 сеп 2021, 22:58

  • Мнения: 30 961
Летни парфюмни открития

Кои са вашите летни парфюмни открития, които завладяха сърцето и ума Ви?







Снимките са от интернет

ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари, не е препоръчително да четеш тук!
Тази тема води до сериозно пристрастяване към придобиването на парфюми и до много високи, често непредвидени разходи!

Парфюмен пътеводител

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

лекция 1
лекция 2

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Парфюмен пътеводител - за София

eve beauty etc: https://www.youtube.com/channel/UC9dlkj5OWBpA5RwMjzV7Qlg

Bois de Jasmin https://www.youtube.com/user/vicky19971997

https://boisdejasmin.com/

https://nstperfume.com/

https://www.wikiparfum.fr/

Книги за парфюми https://bg1lib.org/s/perfume

Старата тема
Изпитани сайтове за парфюми

Последна редакция: вт, 31 авг 2021, 23:26 от densi

# 1
  • Мнения: 35 891
най-, най- ми беше Concentre d'Orange Verte Hermès
видях няколко дъна, но увеличих броя бутилки

# 2
  • Мнения: X
Кои са вашите летни парфюмни открития, които завладяха сърцето и ума Ви?
Сигурно съм втръснала на всички вече с възхвалата на Monaco, но просто той е моят wow! парфюм от това лято! Завладя сърцето и ума ми така бурно, и от пръв "поглед" (нос) както се случва с големите любови. Радко за накой парфюм говоря с такава радост всеки път и толкова често. Имам и си обичам доста парфюми, но не с всеки е била такава бурна любов, а трябва да се отбележи и момента, че беше сляпа покупка. Това, че е неоткриваем, го прави още по-скъпоценен за мен. ❤️

densi, 🌺

# 3
  • Мнения: X
Purple HeartБлагодаря за новата тема, densi, както винаги прекрасно оформена! Flowers Rose Flowers RoseSparkling Heart
Това лято бях пестелива на парфюми.
Открих Moro di Venezia TT и много го носих, харесвам го, но не бих казала, че "ми е отвял главата".
Получих 2 проби на Majda Bekkali и Tulaytulah определено ми влезе под кожата. За придобиване има време, напоследък доста мисля, преди да поръчам.
Последното си откритие дължа на теб, за което нямам думи да ти благодаря и само чакам ваучера за РД от Мейкъп, за да го поръчам - великолепният Chopard Or de Calambac, много красив, богат и пипнат парфюм! Маестро Морийас този път се е разписал подобаващо.
И тъй като няма нищо случайно, ще разкажа накратко предисторията : вървя към компютърния сервиз, на който съм редовен клиент в Бургас, пред мен момиче на около 28-30 г., спортна стройна мацка, от нея се носи облак невероятно ухание. Влиза преди мен в сервиза и докато дойде удобен момент да я заговоря с въпрос за парфюма ѝ, тя излезе. И само след няколко дни имах щастието да опитам абсолютно същия парфюм и той е Златото на Саламбак! Добър край на лятото и начало на есента ще е този парфюм и ще го нося много! Purple Heart

# 4
  • Germany
  • Мнения: 1 577
Няколко са откритията ми за това лято, но като най-носени и със сериозно намаляло количество мога да посоча три:
Ilio Diptyque - поръчах проба, и след първото носене без никакво колебание си купих още на другия ден цяла 100 мл. бутилка. За мен това е съвършения летен ден сред природата! Най-нежните и зелени росни ириси с цитруси и горски треви, просто прелест! И слънце, много слънце! Омиротворява ме, описва ме, допълва ме, и ме кара да се усмихвам при всеки полъх от него Yellow Heart

Scarlet Poppy Intense Jo Malone - купен на сляпо, заради червения флакон, и изненадваща голяма лятна любов. Не обичам зелените смокини, но тук обожавам тази зряла, уханна смокиня, в съчетание с ирисите и нежните макове, и това вкусно пшенично усещане Heart Exl

Wanted Girl By Night Azzaro - този парфюм ме връща в детството. Гъсто желе от грозде и затоплен коняк, върху суха дървесина, блендирани с омайни нощни цветя. Много секси, топъл, сладък, удобен. Всички мои приятелки до една го харесват. Трайност, безкрайна при мен, иде ми сама да се прегърна, като съм с него Purple Heart

Благодаря за темата Flowers Hibiscus Nature High Brightness

# 5
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 510
Благодаря за чудесната нова тема, Денс! 🌹

Моите летни открития са:
Valentino Donna Rosa Verde Valentino
Juicy Flowers Mancera
Love Chopard Chopard (лятна покупка, но ще си го нося през настъпващата есен) и не на последно място Jardin Exclusif Mancera! ❤️
Денс, ти си знаеш! 😘

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 661
Благодаря за темата, Денси, и прекрасните снимки 😘
Аз нямах ново парфюмно откритие това лято, заложих на старите си любимци.
Вчера си поръчах Жадор In Joy, май му дойде сезона 🙂 напоследък не ме е блазнил нов аромат, все подновявам свършили стари. Снощи пък сънувах, че нося Инсоленс /не съм го подновявала от години /, ще взема да го купя пак. Има ли промяна в него, предвид новото шише?

# 7
  • Мнения: 2 912
Благодаря за новата тема ! 🌹
Много парфюми преминаха през ръцете ми, но нищо не успях да отсея като  “лятна парфюмна любов”.Февруари открих Сатен Екстракта на  Кюркджиян, презапасих се и сега си кротувам - пробвам , опознавам, издирвам- просто съм парфюмно задоволена и се наслаждавам на хобито си без излишни нерви 😊

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 40 595
Мерси за темата!
Момичета, може ли още думчики за този Ланвин...https://www.parfimo.bg/lanvin-eclat-d-arpege-eau-de-parfum-za-jeni-100-ml-tester/
Много му е кратко описанието в Парфимо.

# 9
  • Мнения: 5 142
Благодаря за новата тема! Това лято преоткрих Средиземноморската градина. След като първоначално си помислих, че този парфюм не е за мен, ето че в крайна сметка си паснахме.

# 10
  • в Кошера
  • Мнения: 2 212
densi, bouquet!

Чак откритие не бих го нарекла, но почти изпръсках 100-ца това лято, та му отдавам почит - Слънчевият Кристал на Ланком. Two Hearts

# 11
  • Мнения: 1 001
Благодаря за новата тема, Дени Simple Smile

На анкетата се замислих за бройката, която съм купила, честно казано, най-точният отговор при мен е “не знам”.. 😃

Открития... открих Portrayal Woman Amouage, но не съм го носила особено много сега като се замисля, та дали се брои за откритие?!🤦♀😂

Oud Tobacco и Pure Love Montale са страхотни според мен и съм щастлива, че ги купих, макар и почти на сляпо.

Liquid Illusion и Citizen Queen са ми много на сърце също. Имах един период, в който само ириси търсих.

 Nuit de Rois Chopard е брутално як, искам да взема още един от серията Simple Smile

Нося много и Cicuta V Canto, който пък купих сравнително наскоро.

Splendida Tubereuse Mystique Bvlgari също купих наскоро и нося много често. За моя изненада, получава доста положителни коментари.

La Belle Le Parfum Lancome и La Nuit Tresor A La Folie Lancome пък са ми топ попаденията откъм ванилия.

Много искам да пробвам час по-скоро новия Le Parfum на Elie Saab. Забравих му името... ако някой го види някъде в София, моля да даде знак.

И последно, покрай едно масло за тяло с брутален аромат на карамел се замислих, че нямам, а ми се иска да имам такъв парфюм. Можете ли да помогнете с предложения? Simple Smile))

# 12
  • София
  • Мнения: 849
Благодаря за новата тема, Денс Heart Exl

Открития като конкретен аромат не мога да кажа, че имам това лято, носих си общо взето стари любимци.

Открих обаче Латафа като интересен бранд. Откъм аромати има някои страхотни попадения (Maahir примерно ми залепна като втора кожа, а днес съм се направила на гърла с Najdia in Gold) и някои, които са по-скоро просто симпатични. За сметка на това всичките им флакони са убийствено красиви. Конските глави на Маахир серията са като украшения сами по себе си. Дотук равносметката е 10 парчета Wink

Иначе бях кротка сравнително това лято. Извън горните изстъпления само два парфюма приютих, и то и двата желани и чакани Simple Smile

# 13
  • Филибето
  • Мнения: 1 030
Почти цяло лято изкарах с два аромата стари любимци и още имам и от двата а не пестя въобще. Преоткрих Premier Figuier L'Artisan Parfumeur. Другия - Eau de Rhubarbe Ecarlate Hermès ми идва даже целогодишен. Отгоре на всичко не са ми омръзнали, което е направо чудно на чудесата.
Искам нещо топличко и гушливо, но с ванилиите като цяло сме на Вие. Нещо ме гложди тая Принцеса Килиан и трябва да намеря да я пробвам, дано от там изскочи заек.
Благодаря за новата тема. Flowers Four Leaf Clover

# 14
  • Мнения: 805
Guerlain Tonka Imperiale

Общи условия

Активация на акаунт