Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 40

  • 25 118
  • 739
  •   1
Отговори
# 390
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Lachesis, изчети първия пост и ще ти стане ясно защо си ИР без да си дебела и защо трябва да спреш, не просто намалиш локумките, поне за известно време.

Много от нас никога не сме били дебели и много дебели хора не са ИР. Дебел е разтегливо понятие и няма (голямо) значение за ИР. Миоки не е била дебела, Дева (отдавна не пише) не е била дебела, аз не съм била дебела. Първият симптом при някои диабетици от всички типове е понякога рязко спадане на теглото. Значи ли, че не са ИР? ИР са и повечето от тип 2 трябва да махнат някакви, коремни мазнини, някои от черен дроб, други от панкреас.

Всеки толерира различно количество мазнини и теглото няма отношение. Чела съм, че обиколката на талията при жените не трябвало да надвишава половината от ръста или 80см, но аз с талия под 70см съм ИР, а съм висока 1.68м. 

От корема трябва да смъкнеш, няма друг начин.

Сложи си тук данните, заедно с обиколка на талия и врат:

https://www.calculator.net/body-fat-calculator.html

Погледни последното, BMI и може да се изненадаш неприятно, че е над 25 и даже 30. Поне при мене става така над 56 кила. Познавам жена, която тежи 80 кила на ръст като моя и не е ИР.

Сирене е разтегливо понятие и не означава полезно. Ако в сиренето има палмово масло, то това е супер вредна храна. Ако се прекалява с качествено, но мазно сирене, а липсва омега 3, то това сирене, рано или късно предизвиква ИР, особено ако се акумулират калории, че и от локумки. В купешките локумки често има маргарин вместо масло или мас. Вчера се накарах на Миоки за купешки бисквити.

Яйцата не знам какво отношение имат към ИР, защото повечето от нас мерим супер КЗ, инсулин, холестерол и като ги ядем в изобилие. Някакъв малък % хора не ги толерират. Пак, има яйца и яйца. Гледани в хангар, проскубани, болни кокошки, които живеят 24 часа на силна светлина, не виждат слънце, трева, клони, дървета, изпохапани са една от друга, с наранени от бетона крака едва ли снасят супер витаминозна яйца. Има малки био ферми, в които им слагат прътове и клони, не им светят по цяла нощ, пускат ги навън, хранят ги с ленено семе и други богати на омега 3 (прекурсори) зърна. Яйцата са скъпи, обаче са гарантирано богати на омега 3. Можеш да посетиш фермата и сама да си ги избереш (яйцата). Тук са 5-6€ за 20 яйца.

Ако си дефицитна на омега 3, Д3, Б12, фолат, магнезий, цинк, йод, ниацин, биотин, инозитол и куп други вещества, ще си ходиш ИР ако ще да ядеш по цял ден люцерна, полята с омега 3 и украсена с есетров хайвер.

Може да имаш някаква инфекция, лоша чревна флора.

Може да се храниш както се хранят повечето тук, но да не усвояваш някои вещества поради проблем с храносмилателната система, възраст.

Морските дарове са мек протеин, който е силно инсулиногенен и лесен за обръщане в глюкоза. Днес ядох gambas - големи скариди. Е, със зехтин, магданоз и чесън ги ядох, не просто варени.

Пицата е джънк до живот при ИР и не може да се яде редовно.

# 391
  • Мнения: 546
Lachesis, изчети първия пост и ще ти стане ясно защо си ИР без да си дебела и защо трябва да спреш, не просто намалиш локумките, поне за известно време.

Скрит текст:
Много от нас никога не сме били дебели и много дебели хора не са ИР. Дебел е разтегливо понятие и няма (голямо) значение за ИР. Миоки не е била дебела, Дева (отдавна не пише) не е била дебела, аз не съм била дебела. Първият симптом при някои диабетици от всички типове е понякога рязко спадане на теглото. Значи ли, че не са ИР? ИР са и повечето от тип 2 трябва да махнат някакви, коремни мазнини, някои от черен дроб, други от панкреас.

Всеки толерира различно количество мазнини и теглото няма отношение. Чела съм, че обиколката на талията при жените не трябвало да надвишава половината от ръста или 80см, но аз с талия под 70см съм ИР, а съм висока 1.68м.  

От корема трябва да смъкнеш, няма друг начин.

Сложи си тук данните, заедно с обиколка на талия и врат:

https://www.calculator.net/body-fat-calculator.html

Погледни последното, BMI и може да се изненадаш неприятно, че е над 25 и даже 30. Поне при мене става така над 56 кила. Познавам жена, която тежи 80 кила на ръст като моя и не е ИР.

Сирене е разтегливо понятие и не означава полезно. Ако в сиренето има палмово масло, то това е супер вредна храна. Ако се прекалява с качествено, но мазно сирене, а липсва омега 3, то това сирене, рано или късно предизвиква ИР, особено ако се акумулират калории, че и от локумки. В купешките локумки често има маргарин вместо масло или мас. Вчера се накарах на Миоки за купешки бисквити.

Яйцата не знам какво отношение имат към ИР, защото повечето от нас мерим супер КЗ, инсулин, холестерол и като ги ядем в изобилие. Някакъв малък % хора не ги толерират. Пак, има яйца и яйца. Гледани в хангар, проскубани, болни кокошки, които живеят 24 часа на силна светлина, не виждат слънце, трева, клони, дървета, изпохапани са една от друга, с наранени от бетона крака едва ли снасят супер витаминозна яйца. Има малки био ферми, в които им слагат прътове и клони, не им светят по цяла нощ, пускат ги навън, хранят ги с ленено семе и други богати на омега 3 (прекурсори) зърна. Яйцата са скъпи, обаче са гарантирано богати на омега 3. Можеш да посетиш фермата и сама да си ги избереш (яйцата). Тук са 5-6€ за 20 яйца.

Ако си дефицитна на омега 3, Д3, Б12, фолат, магнезий, цинк, йод, ниацин, биотин, инозитол и куп други вещества, ще си ходиш ИР ако ще да ядеш по цял ден люцерна, полята с омега 3 и украсена с есетров хайвер.

Може да имаш някаква инфекция, лоша чревна флора.

Може да се храниш както се хранят повечето тук, но да не усвояваш някои вещества поради проблем с храносмилателната система, възраст.

Морските дарове са мек протеин, който е силно инсулиногенен и лесен за обръщане в глюкоза. Днес ядох gambas - големи скариди. Е, със зехтин, магданоз и чесън ги ядох, не просто варени.

Пицата е джънк до живот при ИР и не може да се яде редовно.

Ето ми данните - ръст 178, тегло 80, врат 36, талия 90 (малко над половината от ръста ми с 2 см.), възраст 54 г, BMI 27, имам нормален двигателен режим, нямам възпаления, левкоцитите ми са добре. Минералите ми са добре, изследвала съм ги. Вит. Д ми е малко нисък, при долна граница 50, моят е 40 и за това взимам течен вит. Д по предписание на лекар. Нямам никакви симптоми на диабет. И сега какво да правя, така като гледам, не съм никак зле, но пак съм с ИР. Явно трябва да продължа да взимам Глюкофаж, защото с храна май няма да се оправят нещата (имам възможност и си позволявам качествена храна).

# 392
  • Мнения: 31 561
Тия дни се заблеях из фейса и попаднах на едни клипчета на китайка дето яде много. А не е дебела.
Може и да е японка, де да знам, не ги различавам Grinning

https://www.facebook.com/watch/?v=993367048176088

https://www.facebook.com/hamzymukbangtv/videos/145966354362297/

https://www.facebook.com/Mukbangyummytv/videos/264247182185106/

https://www.facebook.com/wanderinghamzy.tv/videos/395053982049461


На всичкото отгоре яде бързо, почти не дъвче и често яде вряло ядене.
Недоумявам как е способна да го направи.
Таз жена е от друга планета Grinning

# 393
  • Мнения: 546
Тия дни се заблеях из фейса и попаднах на едни клипчета на китайка дето яде много. А не е дебела.
Може и да е японка, де да знам, не ги различавам Grinning

https://www.facebook.com/watch/?v=993367048176088

https://www.facebook.com/hamzymukbangtv/videos/145966354362297/

https://www.facebook.com/Mukbangyummytv/videos/264247182185106/

https://www.facebook.com/wanderinghamzy.tv/videos/395053982049461


На всичкото отгоре яде бързо, почти не дъвче и често яде вряло ядене.
Недоумявам как е способна да го направи.
Таз жена е от друга планета Grinning

Аз, понеже имам хипертиреодизъм, който току виж поради лекарствата, които взимах 2 години може да премине в хипо, ако съм си убила жлезата, зная от личен опит, че с тази болест се яде изключително много, но се слабее. Аз самата съм в ремисия от 2 години, слава Богу и веднага от момента, в който влязох в ремисия до сега, трупнах 5 кг. отгоре.

# 394
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Елора, ако оставим настрана фактът, че примерно аз ако ям конвенционална храна, количествата на туй дребно девойче, ще ми стигнат за минимум няколко дни, но кой, по ягодите, гледа ТОВА?! Защо е нужно изобщо някой да се заснема как яде, при това очевидно с умишлено усилен микрофон за да се чува всяко дори тихо примляскване? Изключително ми е гнусно, не знам... Преди време съм попадала на видеа на доста дебелички такива дръпнати, които изяждат... Умопомрачителни количества наистина.

# 395
  • Мнения: 349
Здравейте на всички!
И аз направих калкулатора

# 396
  • Мнения: 31 561
Елора, ако оставим настрана фактът, че примерно аз ако ям конвенционална храна, количествата на туй дребно девойче, ще ми стигнат за минимум няколко дни, но кой, по ягодите, гледа ТОВА?! Защо е нужно изобщо някой да се заснема как яде, при това очевидно с умишлено усилен микрофон за да се чува всяко дори тихо примляскване? Изключително ми е гнусно, не знам... Преди време съм попадала на видеа на доста дебелички такива дръпнати, които изяждат... Умопомрачителни количества наистина.
Явно си има фенове. А може и да печели от това, кой знае.
Кликнах защото си мислех, че е някаква рецепта, някакво ястие. Понякога обичам да гледам такива неща.
Но дори и да има да кажем хипер, пак се чудя как е възможно да е толкова слаба и  къде ги побира.

Обаче пудела е уникален Kissing Heart



Аз, понеже имам хипертиреодизъм, който току виж поради лекарствата, които взимах 2 години може да премине в хипо, ако съм си убила жлезата, зная от личен опит, че с тази болест се яде изключително много, но се слабее. Аз самата съм в ремисия от 2 години, слава Богу и веднага от момента, в който влязох в ремисия до сега, трупнах 5 кг. отгоре.

E баш такива количества ли си яла?
Просто не ми го побира акъла как въобще стомаха издържа. Къде го събира?
Имах колежка, която беше изключително слаба, но ядеше двойно. Ако в стола на работата аз си взема порция пилешко с ориз и салата, то тя ще си вземе по-две порции, ама пак не се равнява на това количество.
Имала съм емоционално преяждане преди години и пак не може да се сравни с това.

# 397
  • Мнения: 18 542
Кой знае дали не повръща междувременно. Това за мен си е хранително разстройство от всякъде.

# 398
  • Мнения: 31 561
И това е възможност. Не бях помислила.
Още  по-извратено е. Ама си е болест.

# 399
  • Мнения: 18 542
Азиатците по-рядко пълнеят, но не са по-малко болни, ако злоупотребяват с храна или други субсттанции, така че това, че някой може да се тъпче и това не му се отразява на фигурата (за сега), не значи, че има зелена светлина да издевателства над тялото си и да му се разминава до без край.

# 400
  • Мнения: 546
Скрит текст:
Елора, ако оставим настрана фактът, че примерно аз ако ям конвенционална храна, количествата на туй дребно девойче, ще ми стигнат за минимум няколко дни, но кой, по ягодите, гледа ТОВА?! Защо е нужно изобщо някой да се заснема как яде, при това очевидно с умишлено усилен микрофон за да се чува всяко дори тихо примляскване? Изключително ми е гнусно, не знам... Преди време съм попадала на видеа на доста дебелички такива дръпнати, които изяждат... Умопомрачителни количества наистина.
Явно си има фенове. А може и да печели от това, кой знае.
Кликнах защото си мислех, че е някаква рецепта, някакво ястие. Понякога обичам да гледам такива неща.
Но дори и да има да кажем хипер, пак се чудя как е възможно да е толкова слаба и  къде ги побира.

Обаче пудела е уникален Kissing Heart



Аз, понеже имам хипертиреодизъм, който току виж поради лекарствата, които взимах 2 години може да премине в хипо, ако съм си убила жлезата, зная от личен опит, че с тази болест се яде изключително много, но се слабее. Аз самата съм в ремисия от 2 години, слава Богу и веднага от момента, в който влязох в ремисия до сега, трупнах 5 кг. отгоре.
E баш такива количества ли си яла?
Просто не ми го побира акъла как въобще стомаха издържа. Къде го събира?
Имах колежка, която беше изключително слаба, но ядеше двойно. Ако в стола на работата аз си взема порция пилешко с ориз и салата, то тя ще си вземе по-две порции, ама пак не се равнява на това количество.
Имала съм емоционално преяждане преди години и пак не може да се сравни с това.

Аз не изгледах клипът, извинявам се, но не ми се гледат подобни неща. Просто предположих, че може да е с някакво заболяване, защото има такива. Лошото е, че колкото и да изглеждаме хубави, когато отслабнем, а си ядем каквото си искаме без никакви проблеми, с точно този тип заболяване шега не бива...Unamused

# 401
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Lachesis, изчети първия пост и ще ти стане ясно защо си ИР без да си дебела и защо трябва да спреш, не просто намалиш локумките, поне за известно време.

Скрит текст:
Много от нас никога не сме били дебели и много дебели хора не са ИР. Дебел е разтегливо понятие и няма (голямо) значение за ИР. Миоки не е била дебела, Дева (отдавна не пише) не е била дебела, аз не съм била дебела. Първият симптом при някои диабетици от всички типове е понякога рязко спадане на теглото. Значи ли, че не са ИР? ИР са и повечето от тип 2 трябва да махнат някакви, коремни мазнини, някои от черен дроб, други от панкреас.

Всеки толерира различно количество мазнини и теглото няма отношение. Чела съм, че обиколката на талията при жените не трябвало да надвишава половината от ръста или 80см, но аз с талия под 70см съм ИР, а съм висока 1.68м.  

От корема трябва да смъкнеш, няма друг начин.

Сложи си тук данните, заедно с обиколка на талия и врат:

https://www.calculator.net/body-fat-calculator.html

Погледни последното, BMI и може да се изненадаш неприятно, че е над 25 и даже 30. Поне при мене става така над 56 кила. Познавам жена, която тежи 80 кила на ръст като моя и не е ИР.

Сирене е разтегливо понятие и не означава полезно. Ако в сиренето има палмово масло, то това е супер вредна храна. Ако се прекалява с качествено, но мазно сирене, а липсва омега 3, то това сирене, рано или късно предизвиква ИР, особено ако се акумулират калории, че и от локумки. В купешките локумки често има маргарин вместо масло или мас. Вчера се накарах на Миоки за купешки бисквити.

Яйцата не знам какво отношение имат към ИР, защото повечето от нас мерим супер КЗ, инсулин, холестерол и като ги ядем в изобилие. Някакъв малък % хора не ги толерират. Пак, има яйца и яйца. Гледани в хангар, проскубани, болни кокошки, които живеят 24 часа на силна светлина, не виждат слънце, трева, клони, дървета, изпохапани са една от друга, с наранени от бетона крака едва ли снасят супер витаминозна яйца. Има малки био ферми, в които им слагат прътове и клони, не им светят по цяла нощ, пускат ги навън, хранят ги с ленено семе и други богати на омега 3 (прекурсори) зърна. Яйцата са скъпи, обаче са гарантирано богати на омега 3. Можеш да посетиш фермата и сама да си ги избереш (яйцата). Тук са 5-6€ за 20 яйца.

Ако си дефицитна на омега 3, Д3, Б12, фолат, магнезий, цинк, йод, ниацин, биотин, инозитол и куп други вещества, ще си ходиш ИР ако ще да ядеш по цял ден люцерна, полята с омега 3 и украсена с есетров хайвер.

Може да имаш някаква инфекция, лоша чревна флора.

Може да се храниш както се хранят повечето тук, но да не усвояваш някои вещества поради проблем с храносмилателната система, възраст.

Морските дарове са мек протеин, който е силно инсулиногенен и лесен за обръщане в глюкоза. Днес ядох gambas - големи скариди. Е, със зехтин, магданоз и чесън ги ядох, не просто варени.

Пицата е джънк до живот при ИР и не може да се яде редовно.

Ето ми данните - ръст 178, тегло 80, врат 36, талия 90 (малко над половината от ръста ми с 2 см.), възраст 54 г, BMI 27, имам нормален двигателен режим, нямам възпаления, левкоцитите ми са добре. Минералите ми са добре, изследвала съм ги. Вит. Д ми е малко нисък, при долна граница 50, моят е 40 и за това взимам течен вит. Д по предписание на лекар. Нямам никакви симптоми на диабет. И сега какво да правя, така като гледам, не съм никак зле, но пак съм с ИР. Явно трябва да продължа да взимам Глюкофаж, защото с храна май няма да се оправят нещата (имам възможност и си позволявам качествена храна).

Това BMI 27 не знам откъде го извади. Сложих ти данните тук:

https://www.calculator.net/body-fat-calculator.html?ctype=metric … amp;x=26&y=17

 като предположих обиколки на ханша 100, после 110, накрая 120. Всички BMI методи, първият (US navy), последната графа, дават BMI между 36 и 40, тоест сериозно затлъстяване. Имаш си прекалено много коремни мазнини. Талия 90 хич не е шега работа. На повечето толкова ни е ханша. Ако не ми вярваш, иди да те измерят на апарат в някоя фитнес зала или болница и ще се уплашиш.

Много жени ставаме ИР с BMI над 20 или 25. Азиатците са така. Черните (от африкански произход) толерират, по принцип, малко по-високи BMI. Вече ти писах, че лично аз ставам ИР с талия доста под 70, а не съм кой знае колко по-ниска от тебе. Познавам жена, която на твоя ръст трябва да държи талия под 58 за да не става ИР.

Теглото няма значение. В предменопауза хормоните, които пращат излишната мазнина по задник и бедра намаляват и това спомага за трупане на мас в корема. Не случайно ИР и диабет 2 са болести на средната възраст.

Хормоно заместителна терапия с тестостерон в малки дози, освен женски хормони може да ти помогне.

Нямаш избор. Трябва да махнеш поне 20 кила мас и после, ако искаш, да качиш тегло, но хранейки се чисто и спортувайки, със силови упражнения. В момента спорт е излишен извън минималните силови за да не губиш мускул. При BMI над 25-30 тялото не може да качва мускул, а само да го губи.

Както и да въртиш и сучеш, ще трябва да махнеш корема. После имаш повече избор. Засега режим, добавки и ниски калории. Това е положението. Не е болка за умиралка. Свалих 15 кила за два месеца и отдавна забравих за проблемите. Тези дни стават 7 години откакто съм отслабнала и 4 откакто не съм ИР официално.

 
Кой знае дали не повръща междувременно. Това за мен си е хранително разстройство от всякъде.

Няма нужда да повръща. Като млада и аз ядях така с колегите и завистливи колежки разказваха зад гърба ми, че съм булимичка. Не бях. С тях ядяхме еднакви яденета по фирмените вечери, като аз плюсках двойно. Разликата е, че отивах гладна, не яла цял ден и на другия ден не ядях. Другото е, че пиех само вода, а те изпиваха по поне бутилка вино. В къщи ядях салати за да не готвя. Те се прибираха и готвеха и ядяха със семейството, а аз хапвах сирена и яйца със салата и излизах на дискотека, където изгарях калории. Ходех повече, не седях по пейки, в къщи си танцувах, а те седяха пред телевизора. Телевизор нямах. Готвех 2 пъти седмично и все риба, бобови, манджуляк. Те пържеха полуфабрикати, chicken nuggets и подобни боклуци. Без да зная съм правела intermittent fasting. Наготвя, ям 2 дена, а на третия не ям, пак наготвя и пак 2 дена ям и един не ям. Събота купон някъде, където се танцува до дупка, а те на ресторант и в парка с децата. Има кумулативен ефект на повече изгорени калории и по-малко изядени за седмицата, макар и на две вечери да съм яла 2 пъти колкото тях. Бях и по-млада.

# 402
  • Мнения: 31 561
Невена, тя пие глюкофаж. Нали беше казала, че ако се пие хапче, спорта е безсмислен?

# 403
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Невена, тя пие глюкофаж. Нали беше казала, че ако се пие хапче, спорта е безсмислен?

Докато пие хапче е безсмислен, да. Хапчето няма да и помогне да свали коремните мазнини. Знаеш как се свалят. Като се сложи на диета и влезе в кетоза хапче няма да и трябва, защото ще е опразнена от гликоген. За да изхвърли коремната мас трябва да е на без ВХ и с ниски калории. Понеже и без това няма много мускул ще трябва да прави някакви, леки силови и да ходи нормално.

То хапчето и сега не и помага особено щом се буди с КЗ 7.

Засега мозъкът и отказва да приеме, че е затлъстяла. Описва талия 90 като нещо тривиално. Не е готова да промени храненето си. Не е готова да отслабне.

Опитвам се да и кажа, че нищо няма да и стане ако спре да яде, че трябва да си промени храненето и да отслабне. Колкото по-бързо се вземе в ръце и отслабне, толкова по-бързо ще се измъкне от ИР. След като отслабне, един ден седмично може да хапне пица или локумки с масло, но само преди спорт. Това е положението и то е такова за всички. Докато Не отслабне и не оправи нивата на КЗ и инсулин, пица и локумки няма. Аз спрях и ядки и сирене за известно време и не умрях. Защо да се мъча с години и да седя ИР, когато с 2 месеца глад мога да се докарам до състояние, в което да живея здрав живот?

Може на млади години да е тежаща повече и да не е била ИР. Аз съм минавала 60кг като тийн, преди матури. На снимките от бала съм дебела или поне пухкава, но нямах никакви симптоми като тези, които ме тръшнаха на 43г след кортикоидите. Тогава си отслабнах от самосебе си. В Англия се освиних пак. Нямам представа колко кила съм била, но като купих кантар, познатите ми вече казваха, че съм се стопила, а тежах 58кг и смъкнат до 46кг спирайки Макдоналдс, джънк, готови храни, сладкиши и ядейки само в къщи и зеленчуци и протеини без хляб, че там е гаден. И тогава нямах симптоми, но бях млада и с добри нива на женски хормони и тестостерон.

Кортикоиди, още по-силни от тези, които пих на 43г, съм пила и на края на първата бременност. Дадоха висока КЗ временно, но не надебелях и 2 месеца след раждането тежах толкова, колкото тежах преди да забременея.

Един човек, който тежи 70 кила на 20г и 70 кила на 60г може да е с поднормени мазнини на 20г и смъртно затлъстял на 60г.

# 404
  • Мнения: 31 561
Eми тя си решава какво ще прави.
Заблуда е човек да мисли, че с талия 90 е слаб.
То и аз неусетно като станах 110-5 си въобразявах, че съм само пълничка Grinning
Усетих, че има нещо като почнах да опирам двете врати на автобуса.
Даже бях спряла и в огледало да се гледам, ама имаше няколко момента се наложи да се видя по витрини Grinning


Оф, аз пък тия дни се изложих. Бях и в цикъл де. И ме ядосаха.
Не се изложих чак толкоз. Но в двата тежки дни си похапнах. И сега ми е тегаво. И тежко. Ще се оправя де.

От суровите торти не мога да взимам, че не мога да се кооперирам вече. Няма смисъл цяла торта. То пак ще е излагация.
Трябват ми някакви лесни рецепти за сладкиши, бързи торти, бонбони за да не взимам от магазина боклуците. И да си спретвам някакво по-малко количество.

Общи условия

Активация на акаунт