Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №3

  • 46 385
  • 754
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 262
Ще се опитам да потърся проблема и в прането. Предполагам като ги натопя в топла вода с перилен препарат ще се види? Извинявам се ако въпроса ми е глупав, но досега не съм се сблъсквала с такъв проблем.

# 481
  • Мнения: 13 929
Цветоулавящите кърпички не пускат власинки. Има дрехи с мъхеста вътрешна част, суичъри и детски панталони например.

# 482
  • Мнения: 29 328
Пускането на власинки няма общо с вида или марката на пералнята, а от вида на дрехите.  Като се разделят и не се перат заедно с мъхести, няма да има власинки. Мъховете от сушене са нещо различно.

# 483
  • Мнения: 11 621
Някои матрии и особено памучни, като остареят,  започват направо да се 'ронят'. По цвета на власинките търси виновника. Като ги тупаш сухи, вож от кои излиза най-много прах. В никакъв случай не е от пералня или препарат.

# 484
  • Мнения: 15
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали пералня със сушилня, която да е качествена? Четох малко по-назад в темата и знам, че няма да намеря супер качествено комбинирано и то на такъв бюджет, но нямаме в момента място за два отделни уреда, а и  ни е спешно да закупим този уред възможно най-скоро. Бюджета ни е до около 1500лв. Благодаря предварително!

Ние ползваме пералня със сушилня Samsung WD90TA046BE/LE и сме изключително доволни и за около 1000лв. Това, което по ни притеснява, е че трябва да се чисти отдолу всеки месец, защото се запушва с косми и власинки, но предполагам това е нормално при всички сушилни.

# 485
  • Мнения: 11 621
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали пералня със сушилня, която да е качествена? Четох малко по-назад в темата и знам, че няма да намеря супер качествено комбинирано и то на такъв бюджет, но нямаме в момента място за два отделни уреда, а и  ни е спешно да закупим този уред възможно най-скоро. Бюджета ни е до около 1500лв. Благодаря предварително!

Ние ползваме пералня със сушилня Samsung WD90TA046BE/LE и сме изключително доволни и за около 1000лв. Това, което по ни притеснява, е че трябва да се чисти отдолу всеки месец, защото се запушва с косми и власинки, но предполагам това е нормално при всички сушилни.
Всяка перслня се чисти всеки месец "отдолу", а на това отдолу му се вика филтър при помпата. Ти хубаво ѝ препоръчваш, но нейния проблем го нищим в няколко различни теми и комбито няма да го реши.
Сушилнята работи по различен начин от комбито.
Когато се препоръчва нещо, е добре и да се каже от колко време се използва.

# 486
  • Мнения: 15
Цитат
Всяка перслня се чисти всеки месец "отдолу", а на това отдолу му се вика филтър при помпата. Ти хубаво ѝ препоръчваш, но нейния проблем го нищим в няколко различни теми и комбито няма да го реши.
Сушилнята работи по различен начин от комбито.
Когато се препоръчва нещо, е добре и да се каже от колко време се използва.

Не знаех, че има точен скрит сценарий, който трябва да се следва. Може ли да ми пратите скрипта за следващият път да мога да помогна на жената без да ме нападат хората. Иначе за чистенето добре е да се знае. Особенно като си имаш домашен любимец. Пералнята я ползваме от близо година.

Последна редакция: нд, 10 апр 2022, 11:55 от midnight_flower

# 487
  • София
  • Мнения: 10 309
Записвам се да ви следя, на вилата Candy Bianca се предаде окончателно, изключително некачествен уред, за 4г. поне 4 пъти я ремонтирахме.
Та ще ви следя за нещо здраво и бюджетно до 1000лв., рядко ще се използва.

# 488
  • Мнения: 8 939
От две години имам пералня със сушилня Индезит. Чистя гуменото уплътнение след всяко пране, а филтъра на няколко планета. Супер доволна съм от пералнята.

# 489
  • Мнения: 4 239
Записвам се да ви следя, на вилата Candy Bianca се предаде окончателно, изключително некачествен уред, за 4г. поне 4 пъти я ремонтирахме.
Та ще ви следя за нещо здраво и бюджетно до 1000лв., рядко ще се използва.
Какви проблеми ви създаваше? (Питам от любопитство. Нямам комбиниран уред и не мога да давам препоръки).

# 490
  • София
  • Мнения: 10 309
Записвам се да ви следя, на вилата Candy Bianca се предаде окончателно, изключително некачествен уред, за 4г. поне 4 пъти я ремонтирахме.
Та ще ви следя за нещо здраво и бюджетно до 1000лв., рядко ще се използва.
Какви проблеми ви създаваше? (Питам от любопитство. Нямам комбиниран уред и не мога да давам препоръки).

Последният беше някакъв клапан, който течеше, беше наводнила всичко, сменихме  клапана и се оказа,  че се е намокрила електрониката, а платката е 400лв.
Изначално имаше някакъв проблем и не можеше да се пусне пералня и след това сушилня без да се спира, та я пусках от телефона.

# 491
  • Мнения: 5 386
Записвам се с комбиниран уред Канди Алис - не е търпяла ремонти, пере, понякога се поразтропва барабанът, но "майсторът" вкъщи я постяга.  Над 10 г., може и 13 г.вече ми е приятелка. Рядко суша в сушилнята- не съм прочела упътването дори, но я ползвам по усет и съм имала намачкани от сушилнята дрехи. Особено като е пълна, е, сега ще се образовам . Вече зная, че трябва да е наполовина това, което ще се суши. Иначе обичам на слънце да съхне прането -  на тераса с южно и източно изложение.

# 492
  • София
  • Мнения: 351
И аз да попитам този бош дали става
https://bosch-home.expo2000.bg/produkt/washers-dryers/washerdryers/wdu8h541eu/, предлагат ни го за 2160лв, тъй като ще вземем няколко уреда, или да заложим на AEG. Последните няколко поста взеха да ме отказват, оказа се че и AEG си имат кусури. Но назад в темата прочетох  че не подлежат на ремонт заради капсулования барабан и няма термопомпа.
Благодаря!

# 493
  • Мнения: 11 621
И аз да попитам този бош дали става
https://bosch-home.expo2000.bg/produkt/washers-dryers/washerdryers/wdu8h541eu/, предлагат ни го за 2160лв, тъй като ще вземем няколко уреда, или да заложим на AEG. Последните няколко поста взеха да ме отказват, оказа се че и AEG си имат кусури. Но назад в темата прочетох  че не подлежат на ремонт заради капсулования барабан и няма термопомпа.
Благодаря!
Ами то и този Бош е с неотваряем казан, няма термопомпа и  с тесен отвор на люка. И е скъп.
За сушенето използва повече вода, отколкото за прането!
Вижте с колко малко вода пере-10 кг. памук с 41 литра.... Това не е добре.
За цикъл пране и сушене, демек трябва да се заредят не повече от 6 кг памук, използва 87 литра!
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … U8H541EU/p/683740
Единствените с термопомпа са АЕГ и Електролукс.
Комби без кусури няма!

# 494
  • София
  • Мнения: 351
Значи търся AEG, благодаря. По напред уточнихте, че новият модел е отрязан, та може и електролукса, зависи на каква цена ще ги намеря.

Общи условия

Активация на акаунт