Стилът ни според възрастта - лайфстайл тема за пораснали момичета, 40+ Октомври 2021 (Тема 15)

  • 65 214
  • 666
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 754
Добре дошли в новата тема, момичета!

Октомври – есента официално е тук …. Държим неприбрани любими летни дрешки с надеждата за още някой и друг слънчев ден. Редом до тях в гардероба кротко чакат звездния си миг меките топли пуловери и палтенца.

Нека продължим да обсъждаме всичко свързано със стила на живот, обличане, поддържане на тяло, лице и всякакви други злободневни проблеми на нас - порасналите момичета във форума.

На нашата възраст отдавна сме си дали сметка, че красотата не е мерки, пропорции и вписване в нечии шаблони. Тя е в уникалността, онова цялостно индивидуално излъчване, и в умението да постигнеш хармония със себе си.

Линкове към предишните теми:

И вместо запис:
Обувките за есенно-зимния сезон - кои са любимите ви? Рокли и поли с какво предпочитате да съчетавате - боти или ботуши?

# 1
  • Мнения: 269
За шапките въпросът е да се намери подходящата. Аз имам 2 шапки - лятна и зимна, незаменими са ми и са купувани преди около 20 години.

Лятната е сламена, тъмно кафява, предпазва много добре главата и лицето от слънцето, купих я от Италия, не се е деформирала толкова години, на малки дупчици и не спарва, материалът е мек и пада на вълни, стои много аристократично. 

Зимната е екрю, подобна на предпоследната на kopche, купена е от Франция, придава елегантност на целия тоалет, пасва и с дънки и с рокля, плътна е и пази от студа и вятъра.

# 2
  • Мнения: 28 131
Лайт чудесна тема! Hug
Рокли и поли нося зимата с високи до коляното ботуши. Боти не харесвам, никак, скъсяват ми краката!

# 3
  • София
  • Мнения: 38 199
Предпочитам боти, тъй като ходя предимно с дънки и панталони. С ботуши ми става твърде топло в последните зими. В издирване съм на съвършените ботуши за рокли, обаче имам 100 изисквания и колебания.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 240
Благодаря за новата тема!

Любими обувки за есенно-зимния сезон са ми ботите, особено обичам челси. Надявам се да са станали класика и да не изглеждам нелепо старомодна с тях.

За рокля харесвам повече боти. Но ако са високи чизми и роклята не е къса, също ми е ок.

За шапките. Благодаря за идеите за спортни шапки и слушалки, ама точно тях нося рядко, макар да ми отиват.
Колко пък да е нелеп човек с шапка, колкото и без Wink! Трябва да ровна за снимки с шапки, че Копче е много красива и вдъхновяваща Simple Smile

# 5
  • Мнения: 19 686
И аз на боти налитам, ама основно защото прасецът ми е на Вие с повечето ботуши. Като сложа и 42/43 копито и шансовете съвсем намаляват Joy

# 6
  • София
  • Мнения: 38 199
Аз си мислех, че имам слаб крак, ама оня ден пробвах едни ботуши и ги закопчах до средата. Не знам за кого ги бяха правили...

# 7
  • Мнения: 2 222
За рокли и поли около и под коляното предпочитам ботуши, за панталони и дънки - боти. За къси поли и рокли, може и боти, кубинки и т. н.  И понеже още съм на вълна шапки, ето част от моите.

И едни ботуши успях да включа все пак Simple Smile.

Последна редакция: сб, 02 окт 2021, 20:18 от pep_si

# 8
  • Мнения: 2 754
За шапките - Копче, прекрасна си!
Аз не съм от най-носещите, но имам по някоя. Всяка зима купувам 2-3 нови и в крайна сметка си ходя с две идиотки с пухкави помпончета.
Лятото много рядко слагам. Тях само ги купувам сякаш ...
И карнавална ...

Мими, сещам се за бялата ти шапка. Показвала си ни я, харесва ми. Такава и аз бих носила.

Нищо против широките рокли нямам и аз. Имам 2 летни и 4 есенно-зимни. Харесвам си ги и са ми удобни. Виждали сте ги тук.

За рокля харесвам повече боти. Но ако са високи чизми и роклята не е къса, също ми е ок.
И аз съм на същото мнение. Ако ботите са комбинирани с чорапогащи в сходен на тях цвят, при по-къси рокли и поли ги предпочитам. За по-нисички жени това е по-добрия вариант според мен. Ботушите комбинирам с по-дългите поли и рокли обикновено.
Тези са ми последните
Скрит текст:
Комбинирах ги с черна шифонена рокля на точки и кожено яке в този цвят в четвъртък.


Мими, златните обеци от края на предходната тема не съм сигурна, че са твоите. Нещо подобно, но с форма на елипса или кръг вместо правоъгълник не би ли подхождало повече на овала на лицето ти?

Последна редакция: нд, 03 окт 2021, 08:20 от Light Beam

# 9
  • Мнения: 7 168
С поли и рокли нося ботуши до коляното, с панталони нося боти. Широки рокли съм нямала никога, не са моето.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 9 395
Много хубава тема, благодаря.Боти харесвам много.

# 11
  • Вила Великула
  • Мнения: 1 944
Благодаря за новата тема.
Относно шапките-не нося, защото не ми стоят добре и косата ми е много тънка и я слепват.
Сега съм се загледала в нещо такова


Харесва ми като комбинация, но не знам дали е практично. Боти обувам когато е вече студено, а това елече без ръкави не знам как ще е в студа.

# 12
  • Мнения: 28 131
Лайт и аз не съм сигурна за обеците, още им се чудя...

# 13
  • Мнения: 423
Благодаря за темата, Лайт!
Момичета, прекрасни сте и с шапки, и без шапки! Аз преди много ги носих, но откакто съм с къса коса нещо не се харесвам. А са много практично нещо и в студ, и в жега. Това лято едвам оцелявах навън на слънце без шапка, поради много ниско кръвно, но в града не се осмелих да сложа, срам ме беше, само на морето.
Зимата нося предимно боти, защото съм с панталон или дънки. Имам два чифта ботуши до коляното, които рядко нося, защото поли и рокли в този сезон не слагам. Едните носих със скини дънки вътре в ботушите, но вече не мисля, че ще се облека така.
Благодаря за всички споделени идеи и снимки! Много сте полезни.

# 14
  • Бостън
  • Мнения: 13 359
Обувките за есенно-зимния сезон - кои са любимите ви?
Рокли и поли с какво предпочитате да съчетавате - боти или ботуши?

Рокли и поли с ботуши (рядко се случва това чудо!), всякакви видове панталони/дънки - с боти (и челси и на ток) или ездачески тип ботуш до коляно.

Изключително малко шапки ми отиват, та 40 год категорично отказвах да нося нещо различно от качулка въпреки синузита (е, ако не сме в планината посред зима, когато слагах ear muffs - най-хубавите са на UGG, истинска овча кожа!). Е, откакто ударих 40-ттака почнах и по плажовете да се пазя истерично (и козирки и панамени шапки), и през зимата да слагам шапка с помпон, и бейзболни шапки с най-големите ми очила, че да поскрия побеляващите си корени по футболните игрища. И по истински горещи места се научих да нося шапка в града, след като ми изгоря скалпа ПОД косата в Сидни. Та така, докато стана на 80 и до класическо борсалино ще го докарам с тази скорост Wink Но едно е сигурно - хубави шапки като тези на Пепси и Копче и Лайт (господи, тази ушанка ме удари в сърцето! страхотна си с нея!!!) и Рокси нямам, дори не мога да се доближа до вас, но пък съм сигурна, че имам най-голямата, за която не една стюардеса ме е клела до 9-то коляно! Grinning

Скрит текст:
....

PS А коса се пази най-добре с лек шал, най-добре копринен, завързан около нея и отгоре вече шапка.
Скрит текст:
....

Последна редакция: нд, 03 окт 2021, 14:37 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт