Енгин Акюрек. Нови и стари проекти – Тема 415

  • 26 134
  • 739
  •   1
Отговори
# 465
  • Пловдив
  • Мнения: 34 078


По-голяма излезе.



Въпрос: Вие сте актьор с "луди" фенове. Каква е връзката с тях?
Енгин: Не харесвам думите "фен", "поклоник", "последовател", те са ми приятели, наистина ги чувствам така. Опитваме се да се събираме на определени интервали, правя всичко по силите си, за да бъда с тях. Ние специално преживяхме това в дните на подписване на книгата. Да са здрави, да вършат ценни неща, като изпълняват проекти за социална отговорност. Знам, че го правят от сърце и с любов.

Последна редакция: сб, 23 окт 2021, 17:05 от mariana51

# 466
  • Мнения: 20 905


И аз съм за тази снимка.Heart
Цитат
Енгин: Не харесвам думите "фен", "поклоник", "последовател", те са ми приятели, наистина ги чувствам така. Опитваме се да се събираме на определени интервали, правя всичко по силите си, за да бъда с тях. Ние специално преживяхме това в дните на подписване на книгата. Да са здрави, да вършат ценни неща, като изпълняват проекти за социална отговорност. Знам, че го правят от сърце и с любов.   

Heart

# 467
  • Мнения: 23 237


На тези дълги пръсти -  вторият пръстен стои супер.
И в сериалите много му отиваше да носи халка.

Комисар Йомер Демир и "любимият" ни зелен половер...




# 468
  • Пловдив
  • Мнения: 34 078


ЕНГИН АКЮРЕК

Ние сме с Енгин Акюрек на есенната ни корица, чиято страст чувстваме във всеки аспект от живота му. Когато се срещнах с Акюрек, чийто успех в актьорството е известен и оценен по целия свят, бях силно впечатлен от неговата жизнерадост, добро сърце и енергия. Сега ще се впуснем в едно пътешествие с него.




Въпрос: Какво добавяте към ролята от себе си в различните герои, които играете?
Енгин: Дори ако персонажът, който играете, е далеч от вас, дори и да не го завършите, вие добавяте нещо от себе си към този герой, по-точно, за да стане този герой триизмерен, той се нуждае от вашите чувства и вашето минало.
Защото всеки има свой житейски опит и история, която се отразява в характера и го отличава от останалите. Разбира се, всичко това трябва да се прави в света на героя, който е в центъра на историята. Когато добавяте нещо от себе си, трябва да изследвате неговия свят, без да предавате присъствието му в историята.
 Гледането на героя ви със собствените си житейски кризи е най-големият капан на тази професия.

# 469
  • Мнения: 23 237


Дали ще има някой въпрос за филма и новия сериал?

# 470
  • Мнения: 9 292
Благодаря за преводите 💜

# 471
  • Стара Загора
  • Мнения: 320


Страхотният Санджар Ефе.

Страхотен е ! И любим!

# 472
# 473
  • Пловдив
  • Мнения: 34 078




Въпрос: Играхте герои, които бяха критикувани. Всъщност те представляват мъжко общество. Какво влияние според вас имат героите върху зрителите?
Енгин: Връзката с героите, които играх, изградих на емпатия/съчувствие. За мен е важно дали мога да създам това усещане у зрителя, дали зрители като мен могат да тръгнат по пътя с моя герой. Дали героят е обичан или силно критикуван е резултат от работата, която сте свършили. Не тръгвате на пътешествие, така че вашият герой да бъде обичан, тогава винаги трябва да избирате такива роли. Интересувам се от проблемите на героя, от реалния му свят...




Въпрос: Какво правиш, когато си сам? Какви са твоите начини за рестартиране?
Енгин: Обичам да изключвам, да не правя нищо, да спирам да говоря и да слушам тишината, да усещам гласовете в тишината. Не е нужно да ходя на безлюдно място за това, но да отида в кафене и да чета сам ми е добре, в този момент има само книга и нейните герои. Добър сън също.


Въпрос: Кой е вашият най-ранен детски спомен?
Енгин: Всъщност са твърде много. Отправната точка на книгата ми "Тишина" са спомените от детството. Спомням си всеки спомен от миналото, вероятно малко измислен и малко в моя полза. Мисля, че най-старият спомен, който помня, беше когато кучето ни умря в задния ни двор/в градината ни. Тогава, като дете, започнах да питам какво е смъртта.

Последна редакция: сб, 23 окт 2021, 22:59 от mariana51

# 474
  • Мнения: 9 292
Така е, сред героите на Енгин няма принцове на бял кон, всичките са с проблеми, както е в живота.
  Сега и аз си спомних, че като дете се чудех, къде отиват хората след като изчезнат от света...

# 475
  • Мнения: 20 905


Отблизо.Kissing Heart

Момичета, Flowers Bouquet

Лека.

# 476
  • Пловдив
  • Мнения: 34 078


https://cathiehubertfr.wixsite.com/tracespoetiques/post/les-aile … 5Mm7NdPkNq5hxFwgk

Добро утро момичета. Докато чакаме пълен превод на интервюто, докато си пием кафето тази сутрин, нека прочетем, нещо преведено от френски, от Burkina:

Крилете на желанието

Написването на този текст е вдъхновено от снимката на Енгин Акюрек на фотографа Мехмет Ерзинджан "Вечността, която ни завладява, и мимолетното, което минава през нас".

Върху стената, напоена от слънце и сол, един ангел слага ръката си. От полета му е останала само сянката на крилата му, вече почти незабележима. Неподвижен, на обедната светлина, той гледа към морето. Отсега нататък ангелът остава тук, въплътен в това слънчево тяло, тяло от земя и аромати, което сякаш се отдава. Бялата светлина около него го разкрива. Погледът ни се движи, задържа се върху устата и очите му, елегантната осанка на главата му. Преди да се хвърли тялом и духом в този свят, който го зове, забелязваме в него и известно колебание, въздържане, лека горчилка, паузиране, преди този човек, живеещ в мислите си, да започне своето земно пътуване.

Кати Юбер
Художничка, писателка, дизайнерка
Като видях тази снимка, веднага си спомних за прекрасния филм на режисьора Вим Вендерс "Криле на желанието"

# 477
  • Мнения: 2 208
Добро утро момичета.Нови снимки си имаме.Супер е на тях.Ще повторя една от тях.Времето при нас е облачно и духа ветрец,но днес съм планувала да правя царска  туршия, на която и е ред.Желая ви приятна неделя и де пазете.

# 478
  • Мнения: 20 905
Добро утро,



Момичета, HugFlowers Bouquet

Здрава и приятна неделя.

# 479
  • Пловдив
  • Мнения: 34 078




Въпрос: Всички заедно преминахме през много различни времена. Всички се съмняваха в контрола над живота си. Колко контрол мислите, че имате в живота си?
Енгин: Никой не може да каже: „Аз контролирам живота си“. Това е особено невъзможно в настоящия живот. Да, въпреки че съвременният живот ни напомня, че трябва да контролираме, той може да ни направи самотни и далечни хора, лишени от емоции. Напротив, толкова е трудно да се пуснеш и да бъдеш в потока. Мисля, че всички ние продължаваме живота си с усещането за чистилище.

Въпрос: Какво добави актьорската игра към твоята личност?
Енгин: Знам, че е добавила много ценни чувства и ценности. Актьорската игра допринесе много за днешния Енгин. Въпреки че приносът на актьорската игра е много голям, трудно ми е да го изразя с едно изречение. Вероятно, ако не бях актьор, нямаше да имам толкова тясна връзка с чувствата и съпричастността.




Въпрос: Въпрос: Предстоят нови проекти, както на голям екран, така и на дигитална платформа. Можете ли да ни кажете подробности?
Енгин: Това лято играх във филма "Нека пътят ти бъде отворен". Той ще бъде показана на цифрова платформа. Участвам в подготовката на сериала „Бягство“, в историята на който и моето творчество сериалът ще бъде показан на международна платформа.


Няма кой да ме покрие, но подавам линк да видите по страници Енгин с репортажа в списанието:

https://twitter.com/mahta_52/status/1452165575594151939

Последна редакция: нд, 24 окт 2021, 11:22 от mariana51

Общи условия

Активация на акаунт