Какъв крем за лице използвате? – 21

  • 66 537
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 22 816
Благодаря за новата тема!

Почти винаги използвам по-богат крем. Кожата ми е суха.

# 16
  • Мнения: 3 015
Ай да се оплача аз от Съндей Райли, СЕО крема. Не е моят. Даже не знам дали ще довърша опаковката или ще гледам да я подаря на някого. Жалко, защото съм доста доволна от други продукти на марката, но може би това просто не е лош крем, а просто неподходящ за мен.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 364
какво разбирате под "по-богат" крем? Simple Smile

# 18
  • Мнения: X
По-мазен някак и гъст и да има богат състав с подхранваще свойства. Поне аз това разбирам.


Аз супер недоволна от биобаза с мимоза крем. Пъпки мазно ужас...

# 19
  • Мнения: 2 732
Поръчах Avene physiolift нощен балсам и околоочен PhysioLift, не съм ги ползвала досега. Дано да съм доволна. Имат намаление в аптеки 366, който се интересува

# 20
  • Мнения: 1 167
Пoръчах този и го чакам сега : Nuxe Crème Prodigieuse Boost- с нормална към смесена кожа съм 35+ дано ми пасне Simple Smile че съм ги наредила няколко и все не съм доволна

# 21
  • Мнения: 747
Аз съм най-доволна от крема на Vichy. Не оставя мазни следи и кожата ми я чувствам много приятно след него. Има и за околоочен контур, който е без аромат, за да не дразни очите.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 5 943
Благодаря за новата тема!

Започнах с по-богатите кремове, откакто започна да се захлажда. Лятото кожата ми е комбинирана и лека хидратация ми е ОК, но през есенно-зимния период на места е доста суха и затова минавам на по-мазни кремове.
В момента използвам Eisenberg - Регенериращ и хидратиращ крем против първите признаци на стареене на кожата. Много го харесвам, защото подхранва кожата толкова, колкото трябва, попива добре и изглажда.

Здравейте.
Бихте ли препоръчали дневен крем, който е по-богат и подходящ за студеното време?
Кожата ми е смесена, като вече наблягам на анти-ейдж.
Много съм доволна от avene physiolift  цялата серия, но ми се струва, че не е най-доброто за зимата.
Много харесвам Clarins Extra-Firming Day. Предходните две зими бях с него и ми се отразяваше чудесно.

# 23
  • Мнения: 225
Пoръчах този и го чакам сега : Nuxe Crème Prodigieuse Boost- с нормална към смесена кожа съм 35+ дано ми пасне Simple Smile че съм ги наредила няколко и все не съм доволна

Аз ползвах мостричка и ми допадна гел-крема (нормална към суха кожа,с леко омазняване на Тзона) . На по-студено време обаче може да е “слабичък” .Взех и околоочния и също ми харесва .

# 24
  • Мнения: 27 599
Бихте ли препоръчали продукт тип гел/желе за по-хладния сезон? Говоря по принцип. Кожата ми няма нужда от дневен крем ежедневно, т. е. чувствам си я и изглежда много добре и ако не слагам дневен крем всеки ден. А когато слагам, то е в малко количество. Слагам ли всеки ден имам чувството, че кожата ми започва да се омазнява, а не е мазна принципно (това още преди Пандемията, а с тези маски съвсем). Нощен крем се старая да слагам (почти) всяка вечер и пак не е мазен. По това време кожата ми търпи такъв продукт. Иска ми се да си взема продукт тип желе вместо дневен крем за лице, дали има някакви противопоказания при по-студено време (говорим все за температури над 0 градуса)?  🤔
Кожата ми е нормална към смесена (със склонност да лъсва в Т-зоната по някое време на деня, особено когато ми стане топло). Нямам особени проблеми с бръчки: няколко съвсем начални гневни между веждите (но всекидневното мазане с дневен крем по-скоро ги подчертава като лъсне кожата), искам продукт за лице който да попива лесно и бързо и да няма "лъскавия" ефект от ежедневно нанасян дневен крем. Надявам се желе продуктите да са такива...виждала съм на Лореал, на Гарние...🙂
Скрит текст:
И същият въпрос, но за околоочен крем- има ли такива които са като желе? Там проблемът ми е, че все имам чувството, че не попиват добре, понякога ми щипят на очите- а уж внимавам да не ми влиза крем в очите при нанасяне. Понякога когато се събудя малко ми щипе на очите или сълзят, друг път има леко подпухване...и в тази зона засега нямам нужда от непрекъснато мазане, но все пак съм на възраст в която трябва поне да започна да свиквам с по-редовно мазане (а сега имам проблем и с минималните количества в тази зона). И ще е добре да намеря продукт който да не ми причинява подобен доскомфорт.

Последна редакция: ср, 06 окт 2021, 20:03 от dolce miele

# 25
  • Мнения: 812
Кожата ми есенно време е винасги една такава никаква. Опъва ми, а не е суха, по скоро става нормална.Измивните продукти започват да ме дразнят. Мисля, че всъщност е дихидратирана, защото само по това време хидратиращите кремове ми идват като балсам. Напояващи, омекотяващи, изглаждащи, озаряват лицето ми и всичко си попива като оставя една мекота.Дори зимата хидратиращите продукти ми идват силни и кожата ми ги връща, но не и сега.Рутинно си мажа с дневен крем , а вечер хидратиращ за момента. Малко по-късно започвам антиейдж крема си, като хидратиращия оставям 1-2 пъти седмично. Миналата есен бях с Микса, а тази с един доста евтин на Ейвън с вит.Е, който също ми се отразява много добре.
Мазните кремове ми идват тежки и се опъпчвам от тях.Единствено понасям маските с някалво масло, в момента с такова от кафе. Отразява ми се чудесно.

# 26
  • Мнения: 3 387
Аз съм на 23 години и попринцип не ползвам никакви кремове,  не обичам да си мацам лицето с хиляди работи.
Но видях, че всички мои колеги и приятелки си мажат лицата сутрин, вечер и след грим . Та реших да пробвам и аз , въпреки ,че аз реално нито съм на преклонна възраст, нито пък ще имам бръчки в скоро време.. млада съм имам и еластичност....
Та , взех комплект Novage за 20+ години. Малко ми е зор да свикна всеки ден сутрин и вечер да се мацам,  но се старая да не пропускам . Ами мека стана кожата ми  , мирише приятно.  Доволна съм.

# 27
  • Мнения: 2 938
Butterfly:3, не е нужно да ползваш крем, ако нямаш нужда. Кожата ти е много млада, а явно и хубава. Добра слънцезащита и измивен гел да я махнеш вечер са ти достатъчни. Кожата се маже според нуждите. На 23 и аз не ползвах почти нищо. Всичко ми беше мазно и тежко. То и нямаше голям избор на хубава козметика. На 41 вече имам и специфични проблеми, мажа кремове, които никога не съм мислела, че ще понеса, а кожата ми не може без тях. Така че - според нуждите и мазането.

# 28
  • Мнения: X
Аз съм на 23 години и попринцип не ползвам никакви кремове,  не обичам да си мацам лицето с хиляди работи.
Но видях, че всички мои колеги и приятелки си мажат лицата сутрин, вечер и след грим . Та реших да пробвам и аз , въпреки ,че аз реално нито съм на преклонна възраст, нито пък ще имам бръчки в скоро време.. млада съм имам и еластичност....
Та , взех комплект Novage за 20+ години. Малко ми е зор да свикна всеки ден сутрин и вечер да се мацам,  но се старая да не пропускам . Ами мека стана кожата ми  , мирише приятно.  Доволна съм.

И аз покрепям мнението, че още си млада за кремове. Вероятно имаш и нормална или мазна кожа и затова се чувстваш добре без крем. Ац започнах да ползвам крем вечер преди лягане на 26г. За за изградя навици и бях чела, че горе долу тогава се започва. Купувах си леки кремчета, на 30 минах на Nuxe Nirvanesque. За първи фини линии около 30г, но го спряха. Аз вече съм на 32 навършени и ползвам Avene Tolerance Extreme и преди това сега споменах, че поръчах серум SVR B3 с чист състав е също. Още нямам бръчки. Нито мимически. Надявам се да ги позабавя, ясно е че не можем да ги спрем. Моята кожа е нормална към суха понякога. Преди я премивах със сулфатни продукти и опъваше, но вече се научих да чута състава на продуктите и внимателно подбирам и всичко и са броени блодуктите на пазара, които имат нужните съставки за кожата и нямат вредностите, които избягвам, затова попадна ли на нещо хубаво не го сменям.

Споменах последно, че смених серум с ХК на The Ordinary, защото е прекалено лек и леко лепне след нанасяне. Видах и сравнение на различни серуми и по всички категории печелеше този на SVR. Но търся промоции и винаги взимам крема за около 25 лв, а серума намерих за 39 лв. Като получа пратката внимателно чета състава на кутията да не е променян от производителя и срока на годност.

Не съм имала пъпки от сумати месеци. Ако се опита някоя пръскам цинков спрей и минава веднага. Ексфолирам лицето веднъж седмично.
Нищо друго не правя.

# 29
  • София
  • Мнения: 22 816
Хидратиращ крем според мен е добре да се нанася сутрин. През нощта е  хубаво да се нанесе подхранващ крем.

Общи условия

Активация на акаунт