Кафеникаво зацапване в ранна бременност

  • 39 729
  • 148
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Здравейте последната ми менструация беше на 10 Септември, правихме опити след цикъла и по време на фертилните дни... днес реших да направя тест излезе втора бледа чертичка но се вижда ... преди малко получих кафеникаво зацапване само веднъж и то едно като секрет ... Някой случвало ли му се е ?
Надявам се да е нещо нормално и бременност да има и да продължи..
По тел говорих с лекар изписа само дуфастон и но шпа.
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 101
Според мен си си бременна, щом има 2ра черта. Това със зацапването се случва и по принцип лечението е точно това, което са ти предписали. На този етап за ехограф мисля, че е рано.

# 2
  • Мнения: 85
Според мен си си бременна, щом има 2ра черта. Това със зацапването се случва и по принцип лечението е точно това, което са ти предписали. На този етап за ехограф мисля, че е рано.
Благодаря!

# 3
  • Мнения: 61
Здравейте!
Аз имах същия проблем и то многократно...със зацапване и съм ходила къде ли не по спешност.
Тест положителен преди дата на закъснение, ходих на ехограф и се видя много малка точка.
Обикновено се изписва дуфастон и нош па, но утрогестана е по-чист препарат и може да се слага във влагалището или да се приема орално. Също може да пиеш и витамнин Ц 500мл или 1000мл няма да навреди. Обикновено лекатчрите не взимат много под внимание зацапвания преди 3ти месец....разчитат на естествения подбор сякаш. Не се притеснявай, напълно е нормално, аз ги получавах до 4ти месец, стига да не е кръв със силни болки и един съвет не прави секс поне първите три месеца, при мен се получаваше след секс...

# 4
  • Мнения: 85
Здравейте!
Аз имах същия проблем и то многократно...със зацапване и съм ходила къде ли не по спешност.
Тест положителен преди дата на закъснение, ходих на ехограф и се видя много малка точка.
Обикновено се изписва дуфастон и нош па, но утрогестана е по-чист препарат и може да се слага във влагалището или да се приема орално. Също може да пиеш и витамнин Ц 500мл или 1000мл няма да навреди. Обикновено лекатчрите не взимат много под внимание зацапвания преди 3ти месец....разчитат на естествения подбор сякаш. Не се притеснявай, напълно е нормално, аз ги получавах до 4ти месец, стига да не е кръв със силни болки и един съвет не прави секс поне първите три месеца, при мен се получаваше след секс...
Спряхме контакти още след опитите, благодаря ти за отговора, успокоихсе малко 😞❤

# 5
  • Мнения: 4 518
И аз имах зацапвания, 7, ако трябва да сме точни, не само кафяви, а и червени.
Бях на утрогестан и но шпа още преди тях. В допълнение на безсексието бих казала и да внимаваш с топлите душове, при мен от тях се оказа. Къпи се с топла, но не гореща вода. За мен даже си беше хладка водата, да не кажа студена...

# 6
  • Мнения: 85
И аз имах зацапвания, 7, ако трябва да сме точни, не само кафяви, а и червени.
Бях на утрогестан и но шпа още преди тях. В допълнение на безсексието бих казала и да внимаваш с топлите душове, при мен от тях се оказа. Къпи се с топла, но не гореща вода. За мен даже си беше хладка водата, да не кажа студена...
Благодаря мила!

# 7
  • Мнения: 105
Здравейте, при мен проблем е следният: Трябваше да ми дойде на 01.10 но не. На 03.10 толучих зацапване, кафяво, което го имам и сега вече 5 дни. Нито става на цикъл това течение нито спира. Гърдите ми са подути и ме болят. На почивка съм в чужбина, на място много по-топло от България. Възможно ли е от рязката промна на климатта да се получи така. Майка ми също е с мен, на нея трябваше също да и дойде, но не и идва.

# 8
  • Мнения: 85
Здравейте, при мен проблем е следният: Трябваше да ми дойде на 01.10 но не. На 03.10 толучих зацапване, кафяво, което го имам и сега вече 5 дни. Нито става на цикъл това течение нито спира. Гърдите ми са подути и ме болят. На почивка съм в чужбина, на място много по-топло от България. Възможно ли е от рязката промна на климатта да се получи така. Майка ми също е с мен, на нея трябваше също да и дойде, но не и идва.
Съмнявате се че сте бременна ли?

# 9
  • Мнения: 11
Това е нормално и при мен се получи в самото начало, това се нарича имплатационно кървене
Получи ли се на по късен етап след 5 или 6г.с тогова е притеснително

# 10
  • Мнения: 101
Здрвейте, ще напиша какво знам по въпроса следствие на доста четене по темата и личен опит.
След евентуалния ден на очакваната менструация кървенето по правило не се счита за нормално. Но се случва съгласно едно английско проучване при 15% от бременностите.
Текстът по-долу се счита за зацапване през първия триместър и установен плод в матката. Преди да бъде установено дали плодът в матката, има вероятност зацапването да е в следствие и на извънматочна бременност.

Зацапването може да бъде разделено на две графи:
1) за кратък период от време (няколко дни), случващо се няколко пъти или
2) случващо се всеки ден до около 14 седмица някъде.

1) Ако е за краткия период от време е най-вероятно да е следствие на хормонален дисбаланс. Има шанс и да е частично отлепване. Ако е само около дните на изчисления цикъл може да е цветна бременност. Ходи на лекар при първа възможност и се пие прогестерон за определен период. Това е по тази графа.

2) При всекидневно зацапване: Ходи се на преглед при първа възможност и се наблюдава. Счита се, че причините могат да бъдат 1) хормонални (недостиг на прогестерон), 2) проблем с плода (женското тяло регистрира, че плодът е с проблем и започва действия по отхвърлянето му), 3) проблем с плацентата 4) моларна бременност. Това, което правят лекарите е да изписват прогестрон, тъй като би помогнал ако се окаже в последствие, че е случай 1) и 3). При случай 2) - проблем с плода реално няма какво да се направи, но дали е такъв случая в началото е трудно да се определи. За това са неоходими по- честите прегледи. За случай 4) мисля че лесно се определя при преглед, рядко срещана е и има и други симптоми.

Няколко бележки:
Има доста случаи на жени с зацапване до 14 седмица, които си имат нормална бременност.
Преди 4та седмица и някой и друг ден е силно вероятно нищо да не се види на ехограф. Аз бях ходила в 4 седм + 5дни и ми казаха, че вероятно няма да се види нищо, но все пак се видя.

# 11
  • Мнения: 85
Здрвейте, ще напиша какво знам по въпроса следствие на доста четене по темата и личен опит.
След евентуалния ден на очакваната менструация кървенето по правило не се счита за нормално. Но се случва съгласно едно английско проучване при 15% от бременностите.
Текстът по-долу се счита за зацапване през първия триместър и установен плод в матката. Преди да бъде установено дали плодът в матката, има вероятност зацапването да е в следствие и на извънматочна бременност.

Зацапването може да бъде разделено на две графи:
1) за кратък период от време (няколко дни), случващо се няколко пъти или
2) случващо се всеки ден до около 14 седмица някъде.

1) Ако е за краткия период от време е най-вероятно да е следствие на хормонален дисбаланс. Има шанс и да е частично отлепване. Ако е само около дните на изчисления цикъл може да е цветна бременност. Ходи на лекар при първа възможност и се пие прогестерон за определен период. Това е по тази графа.

2) При всекидневно зацапване: Ходи се на преглед при първа възможност и се наблюдава. Счита се, че причините могат да бъдат 1) хормонални (недостиг на прогестерон), 2) проблем с плода (женското тяло регистрира, че плодът е с проблем и започва действия по отхвърлянето му), 3) проблем с плацентата 4) моларна бременност. Това, което правят лекарите е да изписват прогестрон, тъй като би помогнал ако се окаже в последствие, че е случай 1) и 3). При случай 2) - проблем с плода реално няма какво да се направи, но дали е такъв случая в началото е трудно да се определи. За това са неоходими по- честите прегледи. За случай 4) мисля че лесно се определя при преглед, рядко срещана е и има и други симптоми.

Няколко бележки:
Има доста случаи на жени с зацапване до 14 седмица, които си имат нормална бременност.
Преди 4та седмица и някой и друг ден е силно вероятно нищо да не се види на ехограф. Аз бях ходила в 4 седм + 5дни и ми казаха, че вероятно няма да се види нищо, но все пак се видя.
Благодаря за отговорите, бях на преглед зацапването било от шийката а не от плода.. видяхме сак жълтъчно мехурче всичко казаха че е наред, изписаха ми Дуфастон, Утрогестан, Фраксипарин, Ацесал, Витамин Д, Фолиева киселина, Ношпа .. зацапването е 1,2 капки бледо кафяво, като се надявам да спре завинаги

# 12
  • Мнения: 6 764
Здравейте, при мен проблем е следният: Трябваше да ми дойде на 01.10 но не. На 03.10 толучих зацапване, кафяво, което го имам и сега вече 5 дни. Нито става на цикъл това течение нито спира. Гърдите ми са подути и ме болят. На почивка съм в чужбина, на място много по-топло от България. Възможно ли е от рязката промна на климатта да се получи така. Майка ми също е с мен, на нея трябваше също да и дойде, но не и идва.
Ако сте имала сексуални контакти без да се пазите, направете тест. Ако не сте, климат, хормони, възможно е евентуално.

# 13
  • Мнения: 19
Здравейте дами искам да ви попитам дали е нормално 1 седмица да ми зацапва кафеникаво при положение че съм почти в 4 седмица на теста така ми изписа направих си Clearblue digital и ми показа 3+ нямам болки освен в гърдите само леко кафеникаво зацапване но съм притеснена на генеколог съм на 27.10 немога да отида при друг понеже съм в чуржбина и тук е  малко по сложно и трудно . Искам да знам дали това е нормално, защото ми е 1ва бременност и то много желана моля успокойте ме 🙂

# 14
  • Мнения: 85
Здравейте дами искам да ви попитам дали е нормално 1 седмица да ми зацапва кафеникаво при положение че съм почти в 4 седмица на теста така ми изписа направих си Clearblue digital и ми показа 3+ нямам болки освен в гърдите само леко кафеникаво зацапване но съм притеснена на генеколог съм на 27.10 немога да отида при друг понеже съм в чуржбина и тук е  малко по сложно и трудно . Искам да знам дали това е нормално, защото ми е 1ва бременност и то много желана моля успокойте ме 🙂
Бях така повече от седмица, в момента съм в болница в 6+ имах кървене сега е пак само зацапване... Моля се всичко да се оправи... отиди на лекар да види от къде е зацапването

# 15
  • Мнения: 19
Здравейте дами искам да ви попитам дали е нормално 1 седмица да ми зацапва кафеникаво при положение че съм почти в 4 седмица на теста така ми изписа направих си Clearblue digital и ми показа 3+ нямам болки освен в гърдите само леко кафеникаво зацапване но съм притеснена на генеколог съм на 27.10 немога да отида при друг понеже съм в чуржбина и тук е  малко по сложно и трудно . Искам да знам дали това е нормално, защото ми е 1ва бременност и то много желана моля успокойте ме 🙂
Бях така повече от седмица, в момента съм в болница в 6+ имах кървене сега е пак само зацапване... Моля се всичко да се оправи... отиди на лекар да види от къде е зацапването


А опасност за бебето имаше ли?

# 16
  • Мнения: 85
Здравейте дами искам да ви попитам дали е нормално 1 седмица да ми зацапва кафеникаво при положение че съм почти в 4 седмица на теста така ми изписа направих си Clearblue digital и ми показа 3+ нямам болки освен в гърдите само леко кафеникаво зацапване но съм притеснена на генеколог съм на 27.10 немога да отида при друг понеже съм в чуржбина и тук е  малко по сложно и трудно . Искам да знам дали това е нормално, защото ми е 1ва бременност и то много желана моля успокойте ме 🙂
Бях така повече от седмица, в момента съм в болница в 6+ имах кървене сега е пак само зацапване... Моля се всичко да се оправи... отиди на лекар да види от къде е зацапването


А опасност за бебето имаше ли?
Зависи от къде е зацапването/кървенето.. но нечакай

# 17
  • Мнения: 11
Здравейте дами искам да ви попитам дали е нормално 1 седмица да ми зацапва кафеникаво при положение че съм почти в 4 седмица на теста така ми изписа направих си Clearblue digital и ми показа 3+ нямам болки освен в гърдите само леко кафеникаво зацапване но съм притеснена на генеколог съм на 27.10 немога да отида при друг понеже съм в чуржбина и тук е  малко по сложно и трудно . Искам да знам дали това е нормално, защото ми е 1ва бременност и то много желана моля успокойте ме 🙂
Да не чакаш толкова иди в спешното ще те приемат веднага

# 18
  • Мнения: 85
Здравейте дами искам да ви попитам дали е нормално 1 седмица да ми зацапва кафеникаво при положение че съм почти в 4 седмица на теста така ми изписа направих си Clearblue digital и ми показа 3+ нямам болки освен в гърдите само леко кафеникаво зацапване но съм притеснена на генеколог съм на 27.10 немога да отида при друг понеже съм в чуржбина и тук е  малко по сложно и трудно . Искам да знам дали това е нормално, защото ми е 1ва бременност и то много желана моля успокойте ме 🙂
Бях така повече от седмица, в момента съм в болница в 6+ имах кървене сега е пак само зацапване... Моля се всичко да се оправи... отиди на лекар да види от къде е зацапването
Искам да благодаря на Бог, видяхме ембрион, сърдечна дейност след толкова много преживявания! Бог е жив!

# 19
  • Мнения: 19
Здравейте дами искам да ви попитам дали е нормално 1 седмица да ми зацапва кафеникаво при положение че съм почти в 4 седмица на теста така ми изписа направих си Clearblue digital и ми показа 3+ нямам болки освен в гърдите само леко кафеникаво зацапване но съм притеснена на генеколог съм на 27.10 немога да отида при друг понеже съм в чуржбина и тук е  малко по сложно и трудно . Искам да знам дали това е нормално, защото ми е 1ва бременност и то много желана моля успокойте ме 🙂
Бях така повече от седмица, в момента съм в болница в 6+ имах кървене сега е пак само зацапване... Моля се всичко да се оправи... отиди на лекар да види от къде е зацапването
Искам да благодаря на Бог, видяхме ембрион, сърдечна дейност след толкова много преживявания! Бог е жив!
Слава на Бога дано всичко да е наред до края с 👶
Аз в петък отидох до спешното но нямаше генеколог взеха ми кръв и казаха че всички показатели са ми ок но интересното е че зацапването спря след 7 дни зацапване спря само но утре съм на генеколог дано всичко да е наред

# 20
  • Мнения: 85
Здравейте дами искам да ви попитам дали е нормално 1 седмица да ми зацапва кафеникаво при положение че съм почти в 4 седмица на теста така ми изписа направих си Clearblue digital и ми показа 3+ нямам болки освен в гърдите само леко кафеникаво зацапване но съм притеснена на генеколог съм на 27.10 немога да отида при друг понеже съм в чуржбина и тук е  малко по сложно и трудно . Искам да знам дали това е нормално, защото ми е 1ва бременност и то много желана моля успокойте ме 🙂
Бях така повече от седмица, в момента съм в болница в 6+ имах кървене сега е пак само зацапване... Моля се всичко да се оправи... отиди на лекар да види от къде е зацапването
Искам да благодаря на Бог, видяхме ембрион, сърдечна дейност след толкова много преживявания! Бог е жив!
Слава на Бога дано всичко да е наред до края с 👶
Аз в петък отидох до спешното но нямаше генеколог взеха ми кръв и казаха че всички показатели са ми ок но интересното е че зацапването спря след 7 дни зацапване спря само но утре съм на генеколог дано всичко да е наред
Бог да е с вас!

# 21
  • Мнения: 85
Момичета изписаха ме от болницата, днес пак ме зацапва с кафяво .. иначе всичко беше наред на последния преглед ембрион и сърдечна дейност.. според вас пак ли да бягам към болницата или да си пия хапчетата и да лежа

# 22
  • Мнения: 5
Здравей те в чакане след ЗЕТ съм 11 ден от него и нямам никакво зацапване.Това нормално ли е

# 23
  • Мнения: 39
Здравейте, на 12.10 ми започна МЦ на 28.10 имах + тест за овулация и също незащитен акт, и на 31.10 започна да ми зацапва(розово/кафяво) до днес а трябва МЦ да настъпи след 6 дена(ориентировъчно), на какво е възможно да се дължи това продължително зацапване ,придружено с крампи ниско в корема(яйчниците) болки в кръста ,главоболие и по-висока температура до 37.1, гадене при някои миризми и често ходене по малка и голяма нужда ? Възможно ли е след всичко това да става въпрос за бременност?

# 24
  • Мнения: 261
Здравейте мили момичета , имам проблем така три дни преди цикъл направих кръвен тест за бременност 8.56 ден след закъснение 21.96 положителни уринарни тестове също но днес два дни след закъснение при ходене в тоалетната да пишка имам леко розово зацапване на лекар съм след два дни да вметна само че март месец имах спонтанен аборт

# 25
  • Мнения: 44
Здравейте момичета. Не е писано скоро в тази тема, но все пак ще питам! Преди два дена получих кафеникаво зацапване , в 4+5 гестационна седмица съм. Ходих при АГ специалист само каза , че е вътре в матката ( то все още се вижда една точка) и ми изписа да пия утрогестан 2*2 . И вече трети ден като се забърсвам имам такова зацапване. Какво да правя? Страх ме е ....

# 26
  • Мнения: 4 518
Слагате си утрогестана и почиват повече. Не се къпете с гореща вода, при мен от това имаше зацапване, но беше червено.
Според мен щом е кафяво е стара кръв и не е страшно особено ако не е много.

# 27
  • Мнения: 44
Слагате си утрогестана и почиват повече. Не се къпете с гореща вода, при мен от това имаше зацапване, но беше червено.
Според мен щом е кафяво е стара кръв и не е страшно особено ако не е много.
Само когато се забърсвам. Има по тоалетната хартия, просто защото вече трети ден е така и за това се притесних. И имам един аборт преди това и сега вече съм на тръни. Благодаря ви много. Бъдете здрави 🙏🍀🙏

# 28
  • Мнения: 54
Здравейте момичета в 5г.с.съм и вече 3 ден съм с зацапване кафяво пия дуфастон 3/1  но шпа и фолиева киселина и фемибион 1. Вчера бях на преглед казаха че има малко отлепване. Само след тоалетна на хартията има. При някоя от вас колко дни има зацапване и кога ли ще спре 😔😔Бог да ни помогне 🙏

# 29
  • Мнения: 305
Здравейте момичета в 5г.с.съм и вече 3 ден съм с зацапване кафяво пия дуфастон 3/1  но шпа и фолиева киселина и фемибион 1. Вчера бях на преглед казаха че има малко отлепване. Само след тоалетна на хартията има. При някоя от вас колко дни има зацапване и кога ли ще спре 😔😔Бог да ни помогне 🙏


Здравей , аз също имам гадно кафеникаво зацапване , чак сутрин е черно , пия Нош па и Утрогестан 3*2 от вчерА, бях на лекар и ми каза няма страшно това течение , ако всичко друго генетично е окей , пусна ми кръвни изследвания на ЧХГ и каза че стойностите са добре , но всеки път като ида до тоалетна и го видя това кафяво и ми е притеснено , а аз съм с двищурога матка ( или две матки ) , така че може и от това да е , но трябва да сме положителни и са очакваме най доброто Simple Smile приятно бременененв момичета

# 30
  • Мнения: 138
Здравейте, момичета! Бях се зарекла, че ако всичко при мен е ок - накрая ще пиша в подобна тема, за да дам кураж. От опит знам, колко е стресиращо да зацапваш и да кървиш. Бях така до 13-та седмица - почти постоянно зацапване, а на моменти и сериозно кървене. На връх Нова Година съм търчала до спешното.....За щастие всичко се размина и имам здраво и прекрасно второ дете. Убедена съм, че без терапия едва ли щях да задържа плода. Утрогестан 3×3 вагинално - всеки Божи ден. Мускулни инжекции - нош па и спазмалгон. И няколко курса с Овитрел. Почивка, но наистина почивка и то на легло. Станех ли...на 15-та минута кървях с болки. При мен така и не се установи конкретна причина за кървенето, но най-вероятно хормонален дисбаланс. Прогестеронът ми беше нисък, но въпреки конските дози Утрогестан зацапването не минаваше. По-обилното кървене спираше моментално единствено и само с Овитрел - силно препоръчвам!!!!! При мен теченията окончателно преминаха с образуването на плацентата, която изработва и поема поддържането на хормоналните нива през цялата бременност. Та....искам да ви кажа да не подценявате този проблем и да не се вързвате на приказки от типа "нормално е". Не, не е нормално, освен ако не се касае за имплантационно кървене. Всичко останало трябва да е под наблюдение и с повишено внимание от страна на гинеколога ви. Стискам палци на всяка една, която преминава през това, защото знам, какви страхове и мисли преминават през главата на човек в подобни моменти! Имайте вяра, грижете се за себе си и всичко ще е наред! Heart

# 31
  • Мнения: 54
От 7 дни имам кафяво зацапване днес се събудих с болки и леко кървене още не се чу пулса утре съм на преглед при двама доктори пия дуфастон, но шпа, и натаспин но май не ми действат до вчера беше като черно зацапване даже последния ми цикъл беше 5.3 а на 23. 3 забременях но още не се чу пулса и много се претеснявам януари месец имам мисед аборт. 😢Да подчертая че имам две деца момчета но болката както е първо така и за всяко следващо 😢дано бог помогне че и докторите казаха че всичко е в божиите ръце 🙏Meyhem link=topic=1374650.msg44682292#msg44682292 date=1651098439]
Здравейте, момичета! Бях се зарекла, че ако всичко при мен е ок - накрая ще пиша в подобна тема, за да дам кураж. От опит знам, колко е стресиращо да зацапваш и да кървиш. Бях така до 13-та седмица - почти постоянно зацапване, а на моменти и сериозно кървене. На връх Нова Година съм търчала до спешното.....За щастие всичко се размина и имам здраво и прекрасно второ дете. Убедена съм, че без терапия едва ли щях да задържа плода. Утрогестан 3×3 вагинално - всеки Божи ден. Мускулни инжекции - нош па и спазмалгон. И няколко курса с Овитрел. Почивка, но наистина почивка и то на легло. Станех ли...на 15-та минута кървях с болки. При мен така и не се установи конкретна причина за кървенето, но най-вероятно хормонален дисбаланс. Прогестеронът ми беше нисък, но въпреки конските дози Утрогестан зацапването не минаваше. По-обилното кървене спираше моментално единствено и само с Овитрел - силно препоръчвам!!!!! При мен теченията окончателно преминаха с образуването на плацентата, която изработва и поема поддържането на хормоналните нива през цялата бременност. Та....искам да ви кажа да не подценявате този проблем и да не се вързвате на приказки от типа "нормално е". Не, не е нормално, освен ако не се касае за имплантационно кървене. Всичко останало трябва да е под наблюдение и с повишено внимание от страна на гинеколога ви. Стискам палци на всяка една, която преминава през това, защото знам, какви страхове и мисли преминават през главата на човек в подобни моменти! Имайте вяра, грижете се за себе си и всичко ще е наред! Heart
[/quote]

# 32
  • Мнения: 54
Здравейте бях отново на преглед още не се знае нищо ще чакаме и другата седмица това е снимката. Питам ви за съвет последния цикъл на 5.3. Но забременях на 23. 3 според вас възможно ли е да е още рано да се види ембрион и сърдечна дейност 😢😔аз виждам че има нещо но докторката каза че е жлъчен мехур вие как мислите?

# 33
  • Мнения: 101
Здравей, Love baby,
Има шанс всичко да е наред. По принцип лекарката трябва да следи дали се увеличава и дали отговаря на седмиците. Ако все пак до 2 седмици от днес максимум няма сърдечна дейност от опит бих ти препоръчала абразио в Майчин дом. Мен 4 седмици ме забавиха с установяването на неуспешната бременност. Аз имам една неуспешна бременност и една успешна след това. Успех и каквото е писано! Някой път нещата зависят от природата!

# 34
  • Мнения: 11
Здравейте момичета в 5г.с.съм и вече 3 ден съм с зацапване кафяво пия дуфастон 3/1  но шпа и фолиева киселина и фемибион 1. Вчера бях на преглед казаха че има малко отлепване. Само след тоалетна на хартията има. При някоя от вас колко дни има зацапване и кога ли ще спре 😔😔Бог да ни помогне 🙏
Спокойно и аз бях така но с почивка ставане до тоалетна и баня на бързо, трябва спокойствие много е важно и почивка. Храни се чети гледай си филми и не се тревожи, аз така се оправих но до към 4ти месец много се пазех нищо не пипах. След това не сядах грам готвех си чистех си всичката домакинска работа до последно си върших. Сега бебето ми е до мен на 12 дни 🥰

# 35
  • Мнения: 3
Ас имам зацапване от 30днес 3и Неми спра а си правих тест за бременност и ми излязоха две чертички какво означава това

# 36
  • Мнения: 101
Ас имам зацапване от 30днес 3и Неми спра а си правих тест за бременност и ми излязоха две чертички какво означава това
Не става ясно от кога имате зацапване. Най-добре си направете час за гинеколог възможно най-скоро, за да ви препише лекарства ако е необходимо. Често зацапването не е проблем ако се пият определени лекарства и се набюдава.

# 37
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета
Бременна съм в 6 г.с и от неделя насам (01.05) имам леко розово-кафеникаво зацапване. Бях преди два дни на доктор, каза че всичко е наред, че плода е в матката, че кървенето е спряло. Но продължавам да имам зацапване. Следващия преглед ми е на 11.05. Взимам и утрогестан вечер по 2, през устата.
Има ли според вас място за сериозно притеснение и нужда от ходене до спешното?

# 38
  • Мнения: 1
Здравейте мамчета  , правим опити за бебче
Последен цикъл беше на 24 юли продължителност 7 дена , и за жалост с биохимична бременност. Този месец на 10 ти с тест за Овулация положителен и разбира се секс сутринта преди теста. Имам въпрос 2 дена след това т.е. вчера забелязах мъничко петънце кръв по бикините, леки крампи и температура 37

Малко съм объркана защото след седмицата е лелката , някой предполагаемост какво може да е  ?

# 39
  • София
  • Мнения: 207
Здравейте дами искам да ви попитам дали е нормално 1 седмица да ми зацапва кафеникаво при положение че съм почти в 4 седмица на теста така ми изписа направих си Clearblue digital и ми показа 3+ нямам болки освен в гърдите само леко кафеникаво зацапване но съм притеснена на генеколог съм на 27.10 немога да отида при друг понеже съм в чуржбина и тук е  малко по сложно и трудно . Искам да знам дали това е нормално, защото ми е 1ва бременност и то много желана моля успокойте ме 🙂
Бях така повече от седмица, в момента съм в болница в 6+ имах кървене сега е пак само зацапване... Моля се всичко да се оправи... отиди на лекар да види от къде е зацапването
моя позната на 32 гарга също вместо М има кафяво зацапване и така беше 5 дни. Ходи на АГ. Нищо не е видяно на прегледа. Но аз се усъмних в снимката от ултразвука. Някой вижда ли плоден сак

# 40
  • Мнения: 101
Като, че има нещо, но само лекар може да каже. На мен на първия ми преглед в 4 седмица ми каза лекарката, че имало някакви желези в матката, които можело да се объркат за сакче.
Може да отиде за второ мнение.

# 41
  • София
  • Мнения: 207
Като, че има нещо, но само лекар може да каже. На мен на първия ми преглед в 4 седмица ми каза лекарката, че имало някакви желези в матката, които можело да се объркат за сакче.
Може да отиде за второ мнение.
И на мен това горе към рогчето на матката ми заприлича на сакче . Но не съм сигурна. А АГ нещо не й е обърнал много внимание .

# 42
  • Мнения: 35
Здравейте,
Извинявам се предварително, защото темата е коментирана, но имам нужда от подкрепа, съвет или каквото и да е.
Бременна съм в 9 г. с. и вчера еднократно получих кафеникаво зацапване. Болки имам много леки и то рядко.
Свързах се с гениколога ми, изписа ми дуфастон, бусколизин и но шпа 3*1.
На преглед съм, но чак в сряда, тъй като е извън града.
Каза ми да лежа, никакво тежко, само почивка.
Ако има значение, ден преди много ми падна рязко кръвното и много събрах границите, а също така съм и леко хремава.
Много съм приреснена. Втора бременност ми е, като първата беше изключително лека и безпроблемна.
Благодаря Ви предварително!

# 43
  • Мнения: 1 893
На много жени се случва да кървят в начална бременност, че и до края. Това, че е кафеникаво е добре, стара кръв. Това, което са ви изписали е стандартно. Лежане и почивка също. Не се напрягайте и всичко ще е наред!

# 44
  • Мнения: 3
Два месеца цикала ми нее наред имам зацапване по 5 дни и на 6 тия ми тръгва но воднист до вечерта ми върви воднист и ми спира на 7 нищо вече нямам притиснявам се  и затова си направих тест за бременност и ми показа втора черта но много бледа какво значи това

# 45
  • Мнения: 1 893
Значи лекар.
Два месеца цикала ми нее наред имам зацапване по 5 дни и на 6 тия ми тръгва но воднист до вечерта ми върви воднист и ми спира на 7 нищо вече нямам притиснявам се  и затова си направих тест за бременност и ми показа втора черта но много бледа какво значи това

# 46
  • Мнения: 45
Здравейте, от вчера имам леко кафеникаво зацапване. Последния ми цикъл беше на 08.09, преди два дена бях на преглед и ми потвърдиха бременността. И вчера видях кафеникаво на тоалетната хартия, ходих на преглед казаха ми, че не се вижда кръв и няма отлепване и няма проблем. Изписаха ми утрогестан и но шпа. Нямам никакви болки, обаче не мога да разбера от какво се е получило. На някой ако му се е случило подобно нещо, ако ми отговори много ще се зарадвам.

# 47
  • София
  • Мнения: 207
Здравейте, от вчера имам леко кафеникаво зацапване. Последния ми цикъл беше на 08.09, преди два дена бях на преглед и ми потвърдиха бременността. И вчера видях кафеникаво на тоалетната хартия, ходих на преглед казаха ми, че не се вижда кръв и няма отлепване и няма проблем. Изписаха ми утрогестан и но шпа. Нямам никакви болки, обаче не мога да разбера от какво се е получило. На някой ако му се е случило подобно нещо, ако ми отговори много ще се зарадвам.
Нормално. Това е импланрационно зацапване.

# 48
  • Мнения: 1 893
За Имплантационно зацапване е късно вече. Може би 2 седмици след половия контакт да се случи. Най-вероятно някаква стара кръв след като е кафяво. Случва се често.

# 49
  • Мнения: 298
За Имплантационно зацапване е късно вече. Може би 2 седмици след половия контакт да се случи. Най-вероятно някаква стара кръв след като е кафяво. Случва се често.
Не искам да плаща никого, но аз бях така в 6 седмица. Нямаше нищо отлепено и всичко беше ок. Сега в 12 седмица съм в болница, защото прокървих много обилно. Но при мен стана така, защото не послушах гинеколога като ми каза след първото зацапване, че не трябва да се правя на герой и да се вихря из нас,а да го давам по-кротко.

# 50
  • Мнения: 1 893
Смятам, че лекаря на момичето също е казал, да го дава кротко и да си почива. Обикновено това са препоръките, заедно с изписаните и лекарства. Затова казах, че се случва често.

# 51
  • Мнения: 45
Само ми каза, че няма проблем и ми изписа лекарствата,но не ми каза да си почивам или нещо подобно. Затова се чудя да ходя ли на работа или да си взема болничен, ако отида не знам дали ще стане по-лошо или няма да има проблем.

# 52
  • Мнения: 298
Само ми каза, че няма проблем и ми изписа лекарствата,но не ми каза да си почивам или нещо подобно. Затова се чудя да ходя ли на работа или да си взема болничен, ако отида не знам дали ще стане по-лошо или няма да има проблем.
Аз направо си го питах за работата, ама тя моята и без това е на стол цял ден, и ми каза да си ходя. Но като цяло да няма натоварване. Всеки лекар си преценява, затова са учили все пак. Не се притеснявай може никога повече да не ти се случи. Но от мен съвет, ако преценява че на работа ще се натоварваш доста, не ходи. Дано всичко да е наред занапред. 😊

# 53
  • Мнения: 45
И моята работа не е тежка, учителка съм не се натоварвам много, затова мисля да си ходя на работа тази седмица да видя как ще са нещата и тогава ще реша. Благодаря много дано наистина всичко да е наред, защото чаках 4 години за този момент и не искам нещо лошо да се случи.

# 54
  • София
  • Мнения: 207
И моята работа не е тежка, учителка съм не се натоварвам много, затова мисля да си ходя на работа тази седмица да видя как ще са нещата и тогава ще реша. Благодаря много дано наистина всичко да е наред, защото чаках 4 години за този момент и не искам нещо лошо да се случи.
На крак работата е тежка за бременни. От сега до първия 45 дни преди раждане болничен имате право да Ви дават болничен
на всеки 30 календарни дни. Издават се от наблюдаващия гинеколог. Дори самият гинеколог трябваше веднага да Ви предложи този вариант.

# 55
  • Мнения: 46
Здравейте! Днес бях на преглед тъй като ми се появи кафеникаво течение и док ми изписа Дицинон и Утрогестан, но не разбрах Утрогестана перорално или вагинално. Писах  на док но не ми е отг още, как мислите вие?

# 56
  • Мнения: 298
Здравейте! Днес бях на преглед тъй като ми се появи кафеникаво течение и док ми изписа Дицинон и Утрогестан, но не разбрах Утрогестана перорално или вагинално. Писах  на док но не ми е отг още, как мислите вие?
Здравей, моя лекар каза, че вагинално Утрогестана действа по-бързо и така го прилагах. Явно щом не ти е уточнил да е вагинално поставяне е за през устата, но ти все пак направи връзка с него 😉

# 57
  • Мнения: 261
Здравейте! Днес бях на преглед тъй като ми се появи кафеникаво течение и док ми изписа Дицинон и Утрогестан, но не разбрах Утрогестана перорално или вагинално. Писах  на док но не ми е отг още, как мислите вие?
Когато има зацапване неможе да се слага вагинално може би след това когато отмине

# 58
  • Мнения: 298
Здравейте! Днес бях на преглед тъй като ми се появи кафеникаво течение и док ми изписа Дицинон и Утрогестан, но не разбрах Утрогестана перорално или вагинално. Писах  на док но не ми е отг още, как мислите вие?
Когато има зацапване неможе да се слага вагинално може би след това когато отмине
Даже бях с кървене и пак го слагах, когато лежах в болницата 😉

# 59
  • Мнения: 261
Здравейте! Днес бях на преглед тъй като ми се появи кафеникаво течение и док ми изписа Дицинон и Утрогестан, но не разбрах Утрогестана перорално или вагинално. Писах  на док но не ми е отг още, как мислите вие?
Когато има зацапване неможе да се слага вагинално може би след това когато отмине
Даже бях с кървене и пак го слагах, когато лежах в болницата 😉
Моята лекарка така беше казала че не се слага ,не знам може би всеки с различна практика

# 60
  • Мнения: 46
Здравейте! Днес бях на преглед тъй като ми се появи кафеникаво течение и док ми изписа Дицинон и Утрогестан, но не разбрах Утрогестана перорално или вагинално. Писах  на док но не ми е отг още, как мислите вие?
Когато има зацапване неможе да се слага вагинално може би след това когато отмине
Даже бях с кървене и пак го слагах, когато лежах в болницата 😉
Моята лекарка така беше казала че не се слага ,не знам може би всеки с различна практика

Утрогестан вагинално 2х2 и дининон 3х1. Чух се с док. Благодаря за отговорите!

# 61
  • Мнения: 49
Здравейте, при мен проблем е следният: Трябваше да ми дойде на 01.10 но не. На 03.10 толучих зацапване, кафяво, което го имам и сега вече 5 дни. Нито става на цикъл това течение нито спира. Гърдите ми са подути и ме болят. На почивка съм в чужбина, на място много по-топло от България. Възможно ли е от рязката промна на климатта да се получи така. Майка ми също е с мен, на нея трябваше също да и дойде, но не и идва.
Здравей,оказа ли се бременност,защото съм по същият начин и с 4 положителни теста?

# 62
  • Мнения: 101
Здравейте, при мен проблем е следният: Трябваше да ми дойде на 01.10 но не. На 03.10 толучих зацапване, кафяво, което го имам и сега вече 5 дни. Нито става на цикъл това течение нито спира. Гърдите ми са подути и ме болят. На почивка съм в чужбина, на място много по-топло от България. Възможно ли е от рязката промна на климатта да се получи така. Майка ми също е с мен, на нея трябваше също да и дойде, но не и идва.
Здравей,оказа ли се бременност,защото съм по същият начин и с 4 положителни теста?

Почти сигурно си бременна, най-добре отиди на лекар. И на мен ми дойде кафяво зацапване 3 дни след пропуснат цикъл, бях бременна. Течението не спря 3 месеца. Трябва да ти изпишат прогестерон. Аз пих 3 месеца.

# 63
  • Мнения: 49
Здравейте, при мен проблем е следният: Трябваше да ми дойде на 01.10 но не. На 03.10 толучих зацапване, кафяво, което го имам и сега вече 5 дни. Нито става на цикъл това течение нито спира. Гърдите ми са подути и ме болят. На почивка съм в чужбина, на място много по-топло от България. Възможно ли е от рязката промна на климатта да се получи така. Майка ми също е с мен, на нея трябваше също да и дойде, но не и идва.
Здравей,оказа ли се бременност,защото съм по същият начин и с 4 положителни теста?

Почти сигурно си бременна, най-добре отиди на лекар. И на мен ми дойде кафяво зацапване 3 дни след пропуснат цикъл, бях бременна. Течението не спря 3 месеца. Трябва да ти изпишат прогестерон. Аз пих 3 месеца.
Бях на преглед и бременността е потвърдена.Според лекарката няма проблем.Изписа ми свещички,но и днес имам леко зацапване.

# 64
  • Мнения: 7
Здравейте! С моят съпруг правим опити за дете от около година. Цикълът ми е редовен, но веднъж е на 28 дни, следващия месец на 25 дни. В началото използвах тестове за овулация, но този месец решихме да правим опити през 2 дни без помощта на тестове. Цикълът ми започна на 08.12. и завърши на 13.12. Два дни след това започнахме опитите от 15.12 - 9 ден след края на кървенето и 17.12 - 11тия ден. . Днес имам кафяво течение. Възможно ли е да е имплантационно кървене?

# 65
  • Мнения: 1
Здравейте! Имам запитване. Ужасно съм притеснена. Имам попринцип редовен цикъл , но този месец трябваше да ми дойде на 16.02 , а той ми дойде на 06.02, не съм сигурна , дали е точно цикъл , защото цвета му е розов , тъй като водя полов живот без предпазни средства , се притеснявам доста , тъй като четох , че това може да е признак на спонтанен аборт. Записах си час при гинеколог , но бих искала да чуя и друго мнение. Благодаря предварително!

# 66
  • Мнения: 298
Здравейте! Имам запитване. Ужасно съм притеснена. Имам попринцип редовен цикъл , но този месец трябваше да ми дойде на 16.02 , а той ми дойде на 06.02, не съм сигурна , дали е точно цикъл , защото цвета му е розов , тъй като водя полов живот без предпазни средства , се притеснявам доста , тъй като четох , че това може да е признак на спонтанен аборт. Записах си час при гинеколог , но бих искала да чуя и друго мнение. Благодаря предварително!
Здравей, по принцип и моят цикъл си беше редовен, но аз съм забелязала за себе си, че между януари, февруари и март се изменя. Ако не е обилно кървене може да е нещо с овулацията. Аз съм имала розово течение покрай дата на овулацията. Надявам се скоро да те види лекар и да се успокоиш. ☺️

# 67
  • Мнения: 1
И аз имах зацапвания, 7, ако трябва да сме точни, не само кафяви, а и червени.
Бях на утрогестан и но шпа още преди тях. В допълнение на безсексието бих казала и да внимаваш с топлите душове, при мен от тях се оказа. Къпи се с топла, но не гореща вода. За мен даже си беше хладка водата, да не кажа студена...
Здравейте ,понеже и аз съм 3 ден с зацапване и пия утрогестан и но шпа, само да попитам вие пиете или го поставяте вагинално  при наличие на зацапване 🪷🪷🪻 благодаря ви

# 68
  • Мнения: 49
Здравейте! Имам запитване. Ужасно съм притеснена. Имам попринцип редовен цикъл , но този месец трябваше да ми дойде на 16.02 , а той ми дойде на 06.02, не съм сигурна , дали е точно цикъл , защото цвета му е розов , тъй като водя полов живот без предпазни средства , се притеснявам доста , тъй като четох , че това може да е признак на спонтанен аборт. Записах си час при гинеколог , но бих искала да чуя и друго мнение. Благодаря предварително!
Деня преди датата на М,започна да ми зацапва,но изненадващо без никаква болка,при положение че друг път е ужас.Още същият ден теста беше положителен.Е зацапва ми още сигурно 2 седмици,минах през 100 лекари,никой не видя проблем никъде,и ето ме вече в 5 месец и за сега всичко е точно,даже бебчо е с две седмици напред😁

# 69
  • София
  • Мнения: 681
Здравейте,

Имах еднократно кафеникаво-ръждиво зацапване в 7-ма седмица АГ ми изписа инжекции с хорионгонадотропинов препарат (де факто както аз го разбирам лиофилизиран извлек на чхг) по една инжекция веднъж на седмица за три седмици. Хориомон 5000. Каза, че ембриона е добре и няма отлепване, явно го изписва за всеки случай, ама чета листовката и ми става лошо. Имам ли причина за притеснение от препарата при положение, че уж всичко ми е наред защо ще му е за всеки случай да ме блъска с ЧХГ, ако наистина съм добре или вероятно нещо премълчава..?

Изследвания за прогестерон не ми е пускал.

# 70
  • Мнения: 3
Здравейте!
Бих искала предварително да благодаря за вашият отговор!След доста тежко преживяна извънматочна бременност имам съмнения за бременност.Тест все още не съм правила!Страха от еезултата ме възпира,знаейки,че това не е ерешение на проблема!Претърпях операция преди година и половина и премахване на едната тръба.В момента съм с 3 дни закъснение и много леко зацапване.Болки в корема и кръста почти не се усещат.Сякаш изживяваш дежавю с това зацапване.В чужбина съм и тук е малко по-тромаво със скорошен преглед при гинеколог.Четох на много места,че това леко кафеникаво зацапване е нормално и за нормална ранна бременност,но страха от травмата ме съсипва.Не мога да се съсредоточа върху нищо,постоянно мисля как кошмара ще се повтори😭Не мога да контролирам този страх и да се отпусна!След операцията и проверка на другата тръба лекарката каза,че всичко е нормално и тя е напълно проводима.Но това зацапване ме кара отново да мисля,че нещо не е наред и ще се случи отново…

# 71
  • Мнения: 298
Здравейте!
Бих искала предварително да благодаря за вашият отговор!След доста тежко преживяна извънматочна бременност имам съмнения за бременност.Тест все още не съм правила!Страха от еезултата ме възпира,знаейки,че това не е ерешение на проблема!Претърпях операция преди година и половина и премахване на едната тръба.В момента съм с 3 дни закъснение и много леко зацапване.Болки в корема и кръста почти не се усещат.Сякаш изживяваш дежавю с това зацапване.В чужбина съм и тук е малко по-тромаво със скорошен преглед при гинеколог.Четох на много места,че това леко кафеникаво зацапване е нормално и за нормална ранна бременност,но страха от травмата ме съсипва.Не мога да се съсредоточа върху нищо,постоянно мисля как кошмара ще се повтори😭Не мога да контролирам този страх и да се отпусна!След операцията и проверка на другата тръба лекарката каза,че всичко е нормално и тя е напълно проводима.Но това зацапване ме кара отново да мисля,че нещо не е наред и ще се случи отново…
Здравейте, не знам как стоят нещата в чужбина, но на ваше място след това през което сте преминали бих направила тест(страх не страх) и бих отишла до спешен център поне да ви видят. Защо, заради страха да отлагате? Аз във 3ти месец прокървих и ОТ СТРАХ отидох веднага в спешен център.

# 72
  • Мнения: 3
Благодаря много за отговора!Страх,не страх направих тест!Положителен!Свързах се веднага с лекарката направила операцията,която ме успокои,че е възможно да е нормална бременност!Надявам се наистина всичко да е наред и притесненията ми да са излишни!

# 73
  • Мнения: 298
Благодаря много за отговора!Страх,не страх направих тест!Положителен!Свързах се веднага с лекарката направила операцията,която ме успокои,че е възможно да е нормална бременност!Надявам се наистина всичко да е наред и притесненията ми да са излишни!
Стискм палци всичко да е Ок.!🙏 Аз също помислих, че губя бебето когато прокървих обилно, но ето сега съм в 38 ма седмица и го чакаме с нетърпение. ☺️

# 74
  • Мнения: 1
Здравейте в 4 г.с съм и 6 дни с два положителни теста от 3 дни съм с леко кървене зацапване да го кажем с леки спазми които ме отпускат и болки в гърба, та вчера бях на лекар прегледаха ме с ултразвук вагинално не съм позволила от страх все още не се виждаше нито ембрионче,нито плоден сак а само набъбнала лигавица на матката и накрая ми изписаха но шпа и вит ц и ме викат чак след седмица.

# 75
  • Мнения: 173
Здравейте! Виждам, че в темата не е коментирано скоро, но все пак ще пиша тук.
Бременна съм в 6 г.с. и от два дни имам кафеникаво зацапване (сутрин си е направо като леко течение, но е много бледо). Лекарката, която ме следи, ми предписа утрогестан 2х2 перорално и каза, че има нужда да отида в болницата само ако стане обилно кървене. Следващият ми преглед е чак на 02.08. и малко се притеснявам, че е прекалено далеч.
Много ще се радвам, ако споделите личен опит.

# 76
  • Мнения: 298
Здравейте! Виждам, че в темата не е коментирано скоро, но все пак ще пиша тук.
Бременна съм в 6 г.с. и от два дни имам кафеникаво зацапване (сутрин си е направо като леко течение, но е много бледо). Лекарката, която ме следи, ми предписа утрогестан 2х2 перорално и каза, че има нужда да отида в болницата само ако стане обилно кървене. Следващият ми преглед е чак на 02.08. и малко се притеснявам, че е прекалено далеч.
Много ще се радвам, ако споделите личен опит.
Здравей аз вече родих, но ще кажа моя опит. Аз в 5г.с. имах зацапване, като също приемай утрогестан 2х2. Тогава смедящият ме лекар каза същото, както на теб са ти казали-при обилно кървене да отида в болницата, но също ми каза и да се пазя много. Да не вдигам тежко, да не върша домакинска работа като чистене и простиране. Обаче аз явно си бях седнала на ушите 😂😂и седмица по - късно вече прокървих обилно. Полежах 7 дни в болницата на системи и после в нас нищо не пипнах. Добре, че беше мъжлето за къщната работа, а аз само готвех . Тогава аз бях толкова изплашена и бях сигурна, че ще изгубя бебето, но сега си имам едно човеченце на 2 месеца
 ☺️❤️
Изчакай си консултация, пази леглото повече (не казвам съвсем да не се разхождаш, но по умерено) и всичко ще наред. Но, ако се засилва е най-добре да идеш веднага до най-близката болница.
Всичко ще е Ок! ☺️

# 77
  • Мнения: 173
Здравейте! Виждам, че в темата не е коментирано скоро, но все пак ще пиша тук.
Бременна съм в 6 г.с. и от два дни имам кафеникаво зацапване (сутрин си е направо като леко течение, но е много бледо). Лекарката, която ме следи, ми предписа утрогестан 2х2 перорално и каза, че има нужда да отида в болницата само ако стане обилно кървене. Следващият ми преглед е чак на 02.08. и малко се притеснявам, че е прекалено далеч.
Много ще се радвам, ако споделите личен опит.
Здравей аз вече родих, но ще кажа моя опит. Аз в 5г.с. имах зацапване, като също приемай утрогестан 2х2. Тогава смедящият ме лекар каза същото, както на теб са ти казали-при обилно кървене да отида в болницата, но също ми каза и да се пазя много. Да не вдигам тежко, да не върша домакинска работа като чистене и простиране. Обаче аз явно си бях седнала на ушите 😂😂и седмица по - късно вече прокървих обилно. Полежах 7 дни в болницата на системи и после в нас нищо не пипнах. Добре, че беше мъжлето за къщната работа, а аз само готвех . Тогава аз бях толкова изплашена и бях сигурна, че ще изгубя бебето, но сега си имам едно човеченце на 2 месеца
 ☺❤
Изчакай си консултация, пази леглото повече (не казвам съвсем да не се разхождаш, но по умерено) и всичко ще наред. Но, ако се засилва е най-добре да идеш веднага до най-близката болница.
Всичко ще е Ок! ☺

Първо - много се радвам, че всичко е наред и се радвате вкъщи на малкото човече!
Много благодаря за всичко споделено, всъщност действа доста успокояващо. Опитвам се и аз да го давам по-кротко, милият ми мъж е поел всички домашни задачки, разходките се опитваме да са изключииително бавни и спокойни.  
Аз все се надявам, че с утрогестана и почивка ще спре в следващите дни.

# 78
  • Мнения: 298
Здравейте! Виждам, че в темата не е коментирано скоро, но все пак ще пиша тук.
Бременна съм в 6 г.с. и от два дни имам кафеникаво зацапване (сутрин си е направо като леко течение, но е много бледо). Лекарката, която ме следи, ми предписа утрогестан 2х2 перорално и каза, че има нужда да отида в болницата само ако стане обилно кървене. Следващият ми преглед е чак на 02.08. и малко се притеснявам, че е прекалено далеч.
Много ще се радвам, ако споделите личен опит.
Здравей аз вече родих, но ще кажа моя опит. Аз в 5г.с. имах зацапване, като също приемай утрогестан 2х2. Тогава смедящият ме лекар каза същото, както на теб са ти казали-при обилно кървене да отида в болницата, но също ми каза и да се пазя много. Да не вдигам тежко, да не върша домакинска работа като чистене и простиране. Обаче аз явно си бях седнала на ушите 😂😂и седмица по - късно вече прокървих обилно. Полежах 7 дни в болницата на системи и после в нас нищо не пипнах. Добре, че беше мъжлето за къщната работа, а аз само готвех . Тогава аз бях толкова изплашена и бях сигурна, че ще изгубя бебето, но сега си имам едно човеченце на 2 месеца
 ☺❤
Изчакай си консултация, пази леглото повече (не казвам съвсем да не се разхождаш, но по умерено) и всичко ще наред. Но, ако се засилва е най-добре да идеш веднага до най-близката болница.
Всичко ще е Ок! ☺

Първо - много се радвам, че всичко е наред и се радвате вкъщи на малкото човече!
Много благодаря за всичко споделено, всъщност действа доста успокояващо. Опитвам се и аз да го давам по-кротко, милият ми мъж е поел всички домашни задачки, разходките се опитваме да са изключииително бавни и спокойни.  
Аз все се надявам, че с утрогестана и почивка ще спре в следващите дни.
Ще бъде, стискам палци! Само следете да не се усилва и да няма болки! Имайте вяра и на следящия ви лекар. Знам какво е при всяко ходене до тоалетна да те е страх да се забършеш.. 😞 Пожелавам едно здраво и послушно детенце на финала, и това да са единствените ви тревоги през бременността !
🤗👶☺️

# 79
  • Мнения: 1
Ще пиша и аз тук.. в 5 седмица и 5/6 дни съм. Ходих веднъж на преглед и имаше сакче, казаха ми след 20 дни да отида отново на преглед. Имам час за 10ти август. Вчера следобед обаче получих тъмно кафяво зацапване, при всяко ходене до тоалетна имам по една-две капчици. Ходих до спешен кабинет, лекаря погледна и каза, че всичко е наред и е нормално да имам зацапване около дата на менструация и около дата на овулация. Чух се днес с гинеколожката, която ме следи и тя ми каза да си купя дуфастон и но шпа и да пия 3 пъти по 1 и от двете. Купих си ги и ги пия, днес също имам течение. Малко се притеснявам дали всичко ще е наред понеже е много желано това бебче. Според вас да чакам ли до 10ти за преглед и да си почивам или да отида някъде другаде по-скоро?

# 80
  • София
  • Мнения: 1 718
Здравейте момичета. Бременна съм в 22 г.с. или в началото на 6-ти месец. Относно тревогите ви, минала съм по тоя път в ранна бременност. Имах кафеникаво зацапване в края на 5 г.с, в края на 8 г.с. и в 13-та г.с. Продължи при трите пъти около ден-два и не премина в червено. Имах терапия с утрогестан, дуфастон, алеракт и но-шпа. В дните на зацапевнето и седмицата после, ми увеличиха дозата утрогестан. Спрях прогестерона в 14 г.с. Скоро, преди няколко дни (в края на 5-ти месец) имах отново леко кафеникаво зацапване. Взех пак дуфастон за 3-4 дни и спря. Нямах други оплаквания или контракции.
В начална бременнност често подобни зацапвания около датата на липсващия цикъл (първите 3 месеца) се наричат цветна бременнност. Които имат миоми (аз имам една 3 см), е възможно на повишения хормонален фон също да зацапват. Споделям моя опит, за да ви успокоя, че щом няма ярка кръв, прогестеронова а терапия, но шпа и почивка оправят нещата и с бебето няма никакъв проблем! При някои жени обаче, ако продължи в кървене, е симптом че се отлепва плодния сак или плацентата и трябва нещата да се закрепят в болница в тоя случай.

# 81
  • Мнения: 2
Здравейте, бъдещи и настоящи майки ! Имам въпрос, който ме притеснява, а прегледа ми е чак след една седмица, като при записване АГ която ме следи, ми изписа профилактично Дуфастон и Но шпа.
С положителен тест за бременност съм и по календар съм 4г.с + 5 дни,т.е. в петия ден от закъснението на МЦ. Днес получих средно силна болка ниско долу и кафеникаво зацапване. На някоя от вас случвало ли й се подобно нещо и как се е развило,защото аз веднага си мисля за най-лошото.

# 82
  • София
  • Мнения: 207
Здравейте, бъдещи и настоящи майки ! Имам въпрос, който ме притеснява, а прегледа ми е чак след една седмица, като при записване АГ която ме следи, ми изписа профилактично Дуфастон и Но шпа.
С положителен тест за бременност съм и по календар съм 4г.с + 5 дни,т.е. в петия ден от закъснението на МЦ. Днес получих средно силна болка ниско долу и кафеникаво зацапване. На някоя от вас случвало ли й се подобно нещо и как се е развило,защото аз веднага си мисля за най-лошото.
напълно нормално е

# 83
  • София
  • Мнения: 1 718
Аз имах кафеникяво зацапване към 5 г.с., но без болка. Дадоха ми дуфастон 2х, утрогестан вагинално сутрин и вечер и но шпа. Повтори се в края на 2-ри и края на 3-ти месец, но за ден - два. Докато няма  силни болки и не премине в ясна кръв, не е страшно. Да добавя, че аз имам и миома.
В момента съм в седми месец и бременността се развива добре. Желая успех и до финал!

# 84
  • София
  • Мнения: 207
Аз имах кафеникяво зацапване към 5 г.с., но без болка. Дадоха ми дуфастон 2х, утрогестан вагинално сутрин и вечер и но шпа. Повтори се в края на 2-ри и края на 3-ти месец, но за ден - два. Докато няма  силни болки и не премине в ясна кръв, не е страшно. Да добавя, че аз имам и миома.
В момента съм в седми месец и бременността се развива добре. Желая успех и до финал!
малка ли е миомата

# 85
  • София
  • Мнения: 1 718
3 см и е на задна стена, аз съм с предна плацента. Очевидно не пречи иначе.

# 86
  • Мнения: 101
Аз също имах зацапване точно около тази седмица. При мен зацапването продължи 10 седмици, всеки ден, до 14та седмица. Пие се дифастон или подобно както са препоръчали. Червената кръв е притеснителна. Въпреки, че за 2 дни имах и червена кръв. В крайна сметка всичко завърши положително с тази бременност въпреки горните неща и родих на термин. Болки не съм имала.
Истината е, че е божа работа. Ако пиеш дуфастон (при проблем), не прекаляваш със спорта правиш максимумът. От там нататък зависи от природата. Аз съм имала една неуспешна и една успешна бременност и това е изводът, до който достигнах.
Успех! 😊

# 87
  • Мнения: 125
От всичко, което прочетох за зацапването, само се обърках Grinning едните казвате,че е нормално, а другите казвате,че не е ? Сега и аз се притесних. Трябваше да ми дойде на 21.10 , имах като повечето от вас съвсем леко зацапване на самия ден, сигурно 2-3 капки да е било и съответно помислих,че ми е дошло. 2 дни по-късно обаче нямаше  ни капчика кръв, та вчера си направих тест и оп - положителен. После направих още един и той излезе положителен. Heart Имам час за гинеколог на 26ти, нямам представа какво ще ми каже, по-скоро отивам за потвърждение, но ще му спомена и за зацапването, изглежда е доста важно.

# 88
  • Мнения: 298
От всичко, което прочетох за зацапването, само се обърках Grinning едните казвате,че е нормално, а другите казвате,че не е ? Сега и аз се притесних. Трябваше да ми дойде на 21.10 , имах като повечето от вас съвсем леко зацапване на самия ден, сигурно 2-3 капки да е било и съответно помислих,че ми е дошло. 2 дни по-късно обаче нямаше  ни капчика кръв, та вчера си направих тест и оп - положителен. После направих още един и той излезе положителен. Heart Имам час за гинеколог на 26ти, нямам представа какво ще ми каже, по-скоро отивам за потвърждение, но ще му спомена и за зацапването, изглежда е доста важно.
За мен лично, като човек бил в такова положение , трябва да се отиде при АГ,ако има остановена бременност или съмнение за такава. По-добре лекар да прегледа и да каже, че няма нищо, отколкото това зацапване да премине в обилно кръвотечение. При мен след тези бели всичко свърши добре. Желая успех, лека бременност и пухкави бебчета на всички, които са в тази или сходна ситуация! 😊

# 89
  • Мнения: 173
От всичко, което прочетох за зацапването, само се обърках Grinning едните казвате,че е нормално, а другите казвате,че не е ? Сега и аз се притесних. Трябваше да ми дойде на 21.10 , имах като повечето от вас съвсем леко зацапване на самия ден, сигурно 2-3 капки да е било и съответно помислих,че ми е дошло. 2 дни по-късно обаче нямаше  ни капчика кръв, та вчера си направих тест и оп - положителен. После направих още един и той излезе положителен. Heart Имам час за гинеколог на 26ти, нямам представа какво ще ми каже, по-скоро отивам за потвърждение, но ще му спомена и за зацапването, изглежда е доста важно.

Това ми звучи като имплантационно кървене,  то е съвсем нормално. Simple Smile

# 90
  • София
  • Мнения: 1 718
Има зацапване от хормонален дисбаланс (нисък прогестерон) и се оправя с утрогестан/дуфастон терапия. Стига да е кафяво, да не преминава в червена кръв и да не продължава дълго, не е проблем, но трябва да се добави изкуствено прогестерон, за да се оправят нещата. Може и да си мине спонтанно. Най-добре пуснете с ЧХГ- то и прогестерон за изследване.
Аз лично имах такова кафяво зацапване в края на 5-та седмица, после в края на 2-ри, в края на 3-ти и в края на 5-ти месец. В момента съм в средата на 8-ми месец и бременността ми върви нормално. Но до края на 3-ти месец бях на утрогестан и дуфастон.

# 91
  • Мнения: 75
Здравейте, в 4г.с. съм в момента, като трябваше да ми дойде преди три дни. Първи ден от последна менструация - 02.11.23. - 26 дневен цикъл. На 22.11.23 почна да ми зацапва кафеникаво, следващите дни мина на розово-кафяво, като някои дни нямах зацапване. На датата за идването на цикъла почна да ми зацапва постоянно, може би и ден преди това. Направих 3 теста и 3те с много бледи чертички, но днес реших да звънна на гинеколога ми който е във Варна, за да си насроча преглед, казах му за зацапването и той ми каза, че може и да губя плода и спешно трябва да отида на преглед и че няма да издържа пътя до Варна, затова да ходя в Бургас. (Аз съм от Несебър) отидох при първият лекар, който намерих да е дежурен по това време - 18:00ч. вечерта и ми каза, че е прекалено рано да се види. Каза, че вижда сак или по-точно малка точка, която даже не може да измери и че там ще се развива плода. Не можа да ми гарантира, че не е извънматочна бременност, но е нормално при такава ранна бременност нищо не може да се каже. Аз имам леко придърпване в левият яйчник, подути чувствителни гърди и никакъв апетит. Изписа ми дуфастон и но-шпа. Като чета тук хем се успокоявам, хем не, защото повечето казвате, че вашето зацапване е при избърсване, а моето си е видимо на превръзка, не е обилно, но си е там. На преглед съм след две седмици, като ми казаха, ако има обилно кървене да отида веднага. Препоръките са да се пазя, да не вдигам тежко, 2 месеца без секс, без сауни, басейни и т.н. Няколко дни преди да дойде постоянното зацапване имахме и полов контакт, който не беше точно груб, но беше с голям интензитет, чета че и това може да е причината, но забравих да го спомена на лекаря. Притеснена съм, желана бременност е.

# 92
  • Мнения: 121
Здравейте, в 4г.с. съм в момента, като трябваше да ми дойде преди три дни. Първи ден от последна менструация - 02.11.23. - 26 дневен цикъл. На 22.11.23 почна да ми зацапва кафеникаво, следващите дни мина на розово-кафяво, като някои дни нямах зацапване. На датата за идването на цикъла почна да ми зацапва постоянно, може би и ден преди това. Направих 3 теста и 3те с много бледи чертички, но днес реших да звънна на гинеколога ми който е във Варна, за да си насроча преглед, казах му за зацапването и той ми каза, че може и да губя плода и спешно трябва да отида на преглед и че няма да издържа пътя до Варна, затова да ходя в Бургас. (Аз съм от Несебър) отидох при първият лекар, който намерих да е дежурен по това време - 18:00ч. вечерта и ми каза, че е прекалено рано да се види. Каза, че вижда сак или по-точно малка точка, която даже не може да измери и че там ще се развива плода. Не можа да ми гарантира, че не е извънматочна бременност, но е нормално при такава ранна бременност нищо не може да се каже. Аз имам леко придърпване в левият яйчник, подути чувствителни гърди и никакъв апетит. Изписа ми дуфастон и но-шпа. Като чета тук хем се успокоявам, хем не, защото повечето казвате, че вашето зацапване е при избърсване, а моето си е видимо на превръзка, не е обилно, но си е там. На преглед съм след две седмици, като ми казаха, ако има обилно кървене да отида веднага. Препоръките са да се пазя, да не вдигам тежко, 2 месеца без секс, без сауни, басейни и т.н. Няколко дни преди да дойде постоянното зацапване имахме и полов контакт, който не беше точно груб, но беше с голям интензитет, чета че и това може да е причината, но забравих да го спомена на лекаря. Притеснена съм, желана бременност е.

Здравей, и аз в момента съм така, имам кафеникаво зацапващо кървене, на 5 седмици съм и 4 дни. Завчера бях на лекар, точицата (плоден сак) се вижда. Изписа ми утрогестан, но мисля, че трябваше да ми изпише и Но-шпа, та ще го пия и него. В четвъртък зацапването ми беше по-светло, вчера вечерта вече гледам, че е по-тъмно, това мисля, че е добър признак. Лекарят не ти ли каза, че трябва да се лежи, ще ставаш само когато ходиш до тоалетната, мъжът ти да ти носи храната в леглото. Той ще трябва да пошета малко, да готви и да пуска пералня и да простира, поне докато се стабилизираш 2 месеца.
И тази докторка тук, на която бях не спомена за лежане, но тъй като имам две бременности, запазени точно така, моят доктор ми казваше още при първата, че няма значение дали съм в болница или в къщи, важното е да лежа и да се пазя. Така, че лежането му е майката, понякога всичко ще те боли от лежане, но знаеш, че крайният резултат (живо бебче) е най хубав.

Последна редакция: сб, 02 дек 2023, 08:51 от Silviya681

# 93
  • Мнения: 75
За съжаление в момента живеем в различни градове и идва за 4 дни в седмицата и не може да ми помага толкова, лекаря каза да се пазя, да не вдигам тежко, без секс и т.н. вчера си направих още един тест и отново излезна бледа черта и това ме притеснява най-много защото може би означава че ЧХГ-то не ми се вдига както трябва, затова мисля да пусна едни кръвни тази седмица. Най-се страхувам да не излезне извънматочна….. изчетох всичките възможни теми по въпроса, но мненията са различни, вече не знам дали си внушавам, че имам болки в рамото и гърба или наистина ги имам, което било един от признаците за извънматочна 🤷♀
[quote author=Silviya681 link=topic=1374650.msg47285551#msg47285551 date=1701491682]
Здравейте, в 4г.с. съм в момента, като трябваше да ми дойде преди три дни. Първи ден от последна менструация - 02.11.23. - 26 дневен цикъл. На 22.11.23 почна да ми зацапва кафеникаво, следващите дни мина на розово-кафяво, като някои дни нямах зацапване. На датата за идването на цикъла почна да ми зацапва постоянно, може би и ден преди това. Направих 3 теста и 3те с много бледи чертички, но днес реших да звънна на гинеколога ми който е във Варна, за да си насроча преглед, казах му за зацапването и той ми каза, че може и да губя плода и спешно трябва да отида на преглед и че няма да издържа пътя до Варна, затова да ходя в Бургас. (Аз съм от Несебър) отидох при първият лекар, който намерих да е дежурен по това време - 18:00ч. вечерта и ми каза, че е прекалено рано да се види. Каза, че вижда сак или по-точно малка точка, която даже не може да измери и че там ще се развива плода. Не можа да ми гарантира, че не е извънматочна бременност, но е нормално при такава ранна бременност нищо не може да се каже. Аз имам леко придърпване в левият яйчник, подути чувствителни гърди и никакъв апетит. Изписа ми дуфастон и но-шпа. Като чета тук хем се успокоявам, хем не, защото повечето казвате, че вашето зацапване е при избърсване, а моето си е видимо на превръзка, не е обилно, но си е там. На преглед съм след две седмици, като ми казаха, ако има обилно кървене да отида веднага. Препоръките са да се пазя, да не вдигам тежко, 2 месеца без секс, без сауни, басейни и т.н. Няколко дни преди да дойде постоянното зацапване имахме и полов контакт, който не беше точно груб, но беше с голям интензитет, чета че и това може да е причината, но забравих да го спомена на лекаря. Притеснена съм, желана бременност е.

Здравей, и аз в момента съм така, имам кафеникаво зацапващо кървене, на 5 седмици съм и 4 дни. Завчера бях на лекар, точицата (плоден сак) се вижда. Изписа ми утрогестан, но мисля, че трябваше да ми изпише и Но-шпа, та ще го пия и него. В четвъртък зацапването ми беше по-светло, вчера вечерта вече гледам, че е по-тъмно, това мисля, че е добър признак. Лекарят не ти ли каза, че трябва да се лежи, ще ставаш само когато ходиш до тоалетната, мъжът ти да ти носи храната в леглото. Той ще трябва да пошета малко, да готви и да пуска пералня и да простира, поне докато се стабилизираш 2 месеца.
И тази докторка тук, на която бях не спомена за лежане, но тъй като имам две бременности, запазени точно така, моят доктор ми казваше още при първата, че няма значение дали съм в болница или в къщи, важното е да лежа и да се пазя. Така, че лежането му е майката, понякога всичко ще те боли от лежане, но знаеш, че крайният резултат (живо бебче) е най хубав.
[/quote]

# 94
  • Мнения: 121
На 22.11.2023 това е било имплантационно кървене, но другото вече не е. Не мисли сега за извънматочна бременност, вярвай че си е там където трябва да е. Пази се колкото можеш повече. Когато ходиш до магазина, ходи бавно и спокойно, опитай да сведеш друсането до минимум. Взимай си само малко неща, колкото да хапнеш, и плодове мисля, че ще е добре. Не пълни тежки торби. Пожелавам ти всичко да е наред и след 8 месеца и двете да си гушкаме бебчетата. С двамата ми големи сина също имах кървене от самото начало. Но тогава излезнах в болничен, имах здравни и нещата някак бяха по-обнадеждаващи. По-безпроблемно ходех на доктор. Сега нещата при мен са малко по-сложни отколкото тогава, за това съм по-притеснена. Иначе с второто ми момченце дори получих такъв кръвоизлив, че беше чудо че си беше на мястото. И сега и с двамата ми сина зацапването беше толкова, че си слагах ежедневни превръзки, за да не си цапам бельото с кръв, та не беше само при забърсване.

За съжаление в момента живеем в различни градове и идва за 4 дни в седмицата и не може да ми помага толкова, лекаря каза да се пазя, да не вдигам тежко, без секс и т.н. вчера си направих още един тест и отново излезна бледа черта и това ме притеснява най-много защото може би означава че ЧХГ-то не ми се вдига както трябва, затова мисля да пусна едни кръвни тази седмица. Най-се страхувам да не излезне извънматочна….. изчетох всичките възможни теми по въпроса, но мненията са различни, вече не знам дали си внушавам, че имам болки в рамото и гърба или наистина ги имам, което било един от признаците за извънматочна 🤷♀
[quote author=Silviya681 link=topic=1374650.msg47285551#msg47285551 date=1701491682]
Здравейте, в 4г.с. съм в момента, като трябваше да ми дойде преди три дни. Първи ден от последна менструация - 02.11.23. - 26 дневен цикъл. На 22.11.23 почна да ми зацапва кафеникаво, следващите дни мина на розово-кафяво, като някои дни нямах зацапване. На датата за идването на цикъла почна да ми зацапва постоянно, може би и ден преди това. Направих 3 теста и 3те с много бледи чертички, но днес реших да звънна на гинеколога ми който е във Варна, за да си насроча преглед, казах му за зацапването и той ми каза, че може и да губя плода и спешно трябва да отида на преглед и че няма да издържа пътя до Варна, затова да ходя в Бургас. (Аз съм от Несебър) отидох при първият лекар, който намерих да е дежурен по това време - 18:00ч. вечерта и ми каза, че е прекалено рано да се види. Каза, че вижда сак или по-точно малка точка, която даже не може да измери и че там ще се развива плода. Не можа да ми гарантира, че не е извънматочна бременност, но е нормално при такава ранна бременност нищо не може да се каже. Аз имам леко придърпване в левият яйчник, подути чувствителни гърди и никакъв апетит. Изписа ми дуфастон и но-шпа. Като чета тук хем се успокоявам, хем не, защото повечето казвате, че вашето зацапване е при избърсване, а моето си е видимо на превръзка, не е обилно, но си е там. На преглед съм след две седмици, като ми казаха, ако има обилно кървене да отида веднага. Препоръките са да се пазя, да не вдигам тежко, 2 месеца без секс, без сауни, басейни и т.н. Няколко дни преди да дойде постоянното зацапване имахме и полов контакт, който не беше точно груб, но беше с голям интензитет, чета че и това може да е причината, но забравих да го спомена на лекаря. Притеснена съм, желана бременност е.

Здравей, и аз в момента съм така, имам кафеникаво зацапващо кървене, на 5 седмици съм и 4 дни. Завчера бях на лекар, точицата (плоден сак) се вижда. Изписа ми утрогестан, но мисля, че трябваше да ми изпише и Но-шпа, та ще го пия и него. В четвъртък зацапването ми беше по-светло, вчера вечерта вече гледам, че е по-тъмно, това мисля, че е добър признак. Лекарят не ти ли каза, че трябва да се лежи, ще ставаш само когато ходиш до тоалетната, мъжът ти да ти носи храната в леглото. Той ще трябва да пошета малко, да готви и да пуска пералня и да простира, поне докато се стабилизираш 2 месеца.
И тази докторка тук, на която бях не спомена за лежане, но тъй като имам две бременности, запазени точно така, моят доктор ми казваше още при първата, че няма значение дали съм в болница или в къщи, важното е да лежа и да се пазя. Така, че лежането му е майката, понякога всичко ще те боли от лежане, но знаеш, че крайният резултат (живо бебче) е най хубав.

[/quote]

# 95
  • Мнения: 75
Надявам се и при теб всичко да е наред и да се видим в други форуми не в тези… На мен ще ми е първа бременност, не знам дали е от хормоните или от друго но не спирам да плача, най-вече като видя, че зацапването не е спряло. На моменти имам болки като преди цикъл. При теб зацапванията колко продължиха при двете бременности и сега как си?
На 22.11.2023 това е било имплантационно кървене, но другото вече не е. Не мисли сега за извънматочна бременност, вярвай че си е там където трябва да е. Пази се колкото можеш повече. Когато ходиш до магазина, ходи бавно и спокойно, опитай да сведеш друсането до минимум. Взимай си само малко неща, колкото да хапнеш, и плодове мисля, че ще е добре. Не пълни тежки торби. Пожелавам ти всичко да е наред и след 8 месеца и двете да си гушкаме бебчетата. С двамата ми големи сина също имах кървене от самото начало. Но тогава излезнах в болничен, имах здравни и нещата някак бяха по-обнадеждаващи. По-безпроблемно ходех на доктор. Сега нещата при мен са малко по-сложни отколкото тогава, за това съм по-притеснена. Иначе с второто ми момченце дори получих такъв кръвоизлив, че беше чудо че си беше на мястото. И сега и с двамата ми сина зацапването беше толкова, че си слагах ежедневни превръзки, за да не си цапам бельото с кръв, та не беше само при забърсване.

За съжаление в момента живеем в различни градове и идва за 4 дни в седмицата и не може да ми помага толкова, лекаря каза да се пазя, да не вдигам тежко, без секс и т.н. вчера си направих още един тест и отново излезна бледа черта и това ме притеснява най-много защото може би означава че ЧХГ-то не ми се вдига както трябва, затова мисля да пусна едни кръвни тази седмица. Най-се страхувам да не излезне извънматочна….. изчетох всичките възможни теми по въпроса, но мненията са различни, вече не знам дали си внушавам, че имам болки в рамото и гърба или наистина ги имам, което било един от признаците за извънматочна 🤷♀
[quote author=Silviya681 link=topic=1374650.msg47285551#msg47285551 date=1701491682]
Здравейте, в 4г.с. съм в момента, като трябваше да ми дойде преди три дни. Първи ден от последна менструация - 02.11.23. - 26 дневен цикъл. На 22.11.23 почна да ми зацапва кафеникаво, следващите дни мина на розово-кафяво, като някои дни нямах зацапване. На датата за идването на цикъла почна да ми зацапва постоянно, може би и ден преди това. Направих 3 теста и 3те с много бледи чертички, но днес реших да звънна на гинеколога ми който е във Варна, за да си насроча преглед, казах му за зацапването и той ми каза, че може и да губя плода и спешно трябва да отида на преглед и че няма да издържа пътя до Варна, затова да ходя в Бургас. (Аз съм от Несебър) отидох при първият лекар, който намерих да е дежурен по това време - 18:00ч. вечерта и ми каза, че е прекалено рано да се види. Каза, че вижда сак или по-точно малка точка, която даже не може да измери и че там ще се развива плода. Не можа да ми гарантира, че не е извънматочна бременност, но е нормално при такава ранна бременност нищо не може да се каже. Аз имам леко придърпване в левият яйчник, подути чувствителни гърди и никакъв апетит. Изписа ми дуфастон и но-шпа. Като чета тук хем се успокоявам, хем не, защото повечето казвате, че вашето зацапване е при избърсване, а моето си е видимо на превръзка, не е обилно, но си е там. На преглед съм след две седмици, като ми казаха, ако има обилно кървене да отида веднага. Препоръките са да се пазя, да не вдигам тежко, 2 месеца без секс, без сауни, басейни и т.н. Няколко дни преди да дойде постоянното зацапване имахме и полов контакт, който не беше точно груб, но беше с голям интензитет, чета че и това може да е причината, но забравих да го спомена на лекаря. Притеснена съм, желана бременност е.

Здравей, и аз в момента съм така, имам кафеникаво зацапващо кървене, на 5 седмици съм и 4 дни. Завчера бях на лекар, точицата (плоден сак) се вижда. Изписа ми утрогестан, но мисля, че трябваше да ми изпише и Но-шпа, та ще го пия и него. В четвъртък зацапването ми беше по-светло, вчера вечерта вече гледам, че е по-тъмно, това мисля, че е добър признак. Лекарят не ти ли каза, че трябва да се лежи, ще ставаш само когато ходиш до тоалетната, мъжът ти да ти носи храната в леглото. Той ще трябва да пошета малко, да готви и да пуска пералня и да простира, поне докато се стабилизираш 2 месеца.
И тази докторка тук, на която бях не спомена за лежане, но тъй като имам две бременности, запазени точно така, моят доктор ми казваше още при първата, че няма значение дали съм в болница или в къщи, важното е да лежа и да се пазя. Така, че лежането му е майката, понякога всичко ще те боли от лежане, но знаеш, че крайният резултат (живо бебче) е най хубав.

[/quote]

# 96
  • Мнения: 121
Двете бременности продължиха малко повече от месец, тогава моят гинеколог ме успокояваше, че и неговата жена имала кървене до 6-тия месец.
Сега от сряда вечерта имам зацапване, като петък ужкем потъмня и намаля, но събота пак се засили малко и стана малко по-светла кръвта. Сега не мога да отида на лекар и си увеличих сама утрогестана. За болките пий Но-шпа, можеш да пиеш до 3 пъти по 2 най-много, иначе обикновено се пие 3 пъти по 1.
На мен онази докторка ми изписа утрогестана 3 пъти по 1, но тъй като от събота кръвта леко се увеличи, сама си го увеличих с надеждата да задържа бебчо. Сега 3 по 1 пия през устата и 3 пъти по 1 си слагам отдолу, общо 6 капсули на ден. Казват, че отдолу е по-добре, че по бързо действа, но тъй като ми се налага сутрин и вечер да карам мъжът ми на работа с колата, предпочитам да не разчитам изцяло да го слагам отдолу, тъй като все пак предполагам, че една част изтича. А няма как да не го карам на работа защото тогава напълно оставаме без средства, а утрогестана не е много ефтин особенно ако ти се налагат около 6 опаковки на месец. Аз останах без работа, защото бях без договор, а прокървих и се наложи да спра да работя. Ушкем щяха скоро да ми пускат договор, но сега при тази ситуация няма кой да ми пусне, шефовете ми нямат достатъчно доблест и мъжественост да го направят, нищо че сме охранителна фирма, няма мъжество в тях, ние жените сме с повече мъжество и чест от тях.

Надявам се и при теб всичко да е наред и да се видим в други форуми не в тези… На мен ще ми е първа бременност, не знам дали е от хормоните или от друго но не спирам да плача, най-вече като видя, че зацапването не е спряло. На моменти имам болки като преди цикъл. При теб зацапванията колко продължиха при двете бременности и сега как си?
На 22.11.2023 това е било имплантационно кървене, но другото вече не е. Не мисли сега за извънматочна бременност, вярвай че си е там където трябва да е. Пази се колкото можеш повече. Когато ходиш до магазина, ходи бавно и спокойно, опитай да сведеш друсането до минимум. Взимай си само малко неща, колкото да хапнеш, и плодове мисля, че ще е добре. Не пълни тежки торби. Пожелавам ти всичко да е наред и след 8 месеца и двете да си гушкаме бебчетата. С двамата ми големи сина също имах кървене от самото начало. Но тогава излезнах в болничен, имах здравни и нещата някак бяха по-обнадеждаващи. По-безпроблемно ходех на доктор. Сега нещата при мен са малко по-сложни отколкото тогава, за това съм по-притеснена. Иначе с второто ми момченце дори получих такъв кръвоизлив, че беше чудо че си беше на мястото. И сега и с двамата ми сина зацапването беше толкова, че си слагах ежедневни превръзки, за да не си цапам бельото с кръв, та не беше само при забърсване.

За съжаление в момента живеем в различни градове и идва за 4 дни в седмицата и не може да ми помага толкова, лекаря каза да се пазя, да не вдигам тежко, без секс и т.н. вчера си направих още един тест и отново излезна бледа черта и това ме притеснява най-много защото може би означава че ЧХГ-то не ми се вдига както трябва, затова мисля да пусна едни кръвни тази седмица. Най-се страхувам да не излезне извънматочна….. изчетох всичките възможни теми по въпроса, но мненията са различни, вече не знам дали си внушавам, че имам болки в рамото и гърба или наистина ги имам, което било един от признаците за извънматочна 🤷♀
[quote author=Silviya681 link=topic=1374650.msg47285551#msg47285551 date=1701491682]
Здравейте, в 4г.с. съм в момента, като трябваше да ми дойде преди три дни. Първи ден от последна менструация - 02.11.23. - 26 дневен цикъл. На 22.11.23 почна да ми зацапва кафеникаво, следващите дни мина на розово-кафяво, като някои дни нямах зацапване. На датата за идването на цикъла почна да ми зацапва постоянно, може би и ден преди това. Направих 3 теста и 3те с много бледи чертички, но днес реших да звънна на гинеколога ми който е във Варна, за да си насроча преглед, казах му за зацапването и той ми каза, че може и да губя плода и спешно трябва да отида на преглед и че няма да издържа пътя до Варна, затова да ходя в Бургас. (Аз съм от Несебър) отидох при първият лекар, който намерих да е дежурен по това време - 18:00ч. вечерта и ми каза, че е прекалено рано да се види. Каза, че вижда сак или по-точно малка точка, която даже не може да измери и че там ще се развива плода. Не можа да ми гарантира, че не е извънматочна бременност, но е нормално при такава ранна бременност нищо не може да се каже. Аз имам леко придърпване в левият яйчник, подути чувствителни гърди и никакъв апетит. Изписа ми дуфастон и но-шпа. Като чета тук хем се успокоявам, хем не, защото повечето казвате, че вашето зацапване е при избърсване, а моето си е видимо на превръзка, не е обилно, но си е там. На преглед съм след две седмици, като ми казаха, ако има обилно кървене да отида веднага. Препоръките са да се пазя, да не вдигам тежко, 2 месеца без секс, без сауни, басейни и т.н. Няколко дни преди да дойде постоянното зацапване имахме и полов контакт, който не беше точно груб, но беше с голям интензитет, чета че и това може да е причината, но забравих да го спомена на лекаря. Притеснена съм, желана бременност е.

Здравей, и аз в момента съм така, имам кафеникаво зацапващо кървене, на 5 седмици съм и 4 дни. Завчера бях на лекар, точицата (плоден сак) се вижда. Изписа ми утрогестан, но мисля, че трябваше да ми изпише и Но-шпа, та ще го пия и него. В четвъртък зацапването ми беше по-светло, вчера вечерта вече гледам, че е по-тъмно, това мисля, че е добър признак. Лекарят не ти ли каза, че трябва да се лежи, ще ставаш само когато ходиш до тоалетната, мъжът ти да ти носи храната в леглото. Той ще трябва да пошета малко, да готви и да пуска пералня и да простира, поне докато се стабилизираш 2 месеца.
И тази докторка тук, на която бях не спомена за лежане, но тъй като имам две бременности, запазени точно така, моят доктор ми казваше още при първата, че няма значение дали съм в болница или в къщи, важното е да лежа и да се пазя. Така, че лежането му е майката, понякога всичко ще те боли от лежане, но знаеш, че крайният резултат (живо бебче) е най хубав.

[/quote]

# 97
  • Мнения: 75
Аз снощи имах по силни болки, като менструални и съответно по-обилно зацапване, по-кафеникаво, но и падаха някакви малки неща с урината докато пишках. Звъннах на моя лекар от Варна, каза, че това не са нормални болки ами контракции и ако продължа да кървя може да падне плода, да увелича дозата на дуфастона и от 3х1 да пия 3х2, както и ношпато ако имам нужда да го увелича до 3х2, което означава, че и ти не си сгрешила като си си увеличила сама дозата утрогестан. Аз си ходя на работа, но моята работа е на стол, защото съм в офис. Съжалявам, че така са се стекли обстоятелствата с теб, стискам палци, но щом и другите ти бременности са минали така, явно така си е при теб, с малко повече усложнения, но успешни. Само надявам се, че съм разбрала правилно и през двете ти бременности си зацапвала или са прекратили след 1ят месец, че не става ясно, а по-горе написа, че имаш две деца…

# 98
  • Мнения: 121
Тази сутрин бебчо падна на салфетката когато се избърсах сутринта когато се изпиках. Спрях лекарствата, за да може поне да се изчистя от самосебе си, че нямам здравни и ме мога да отида на лекар 😢
Това ми беше 5-та бременност. 1-вата пометнах в края на 2-рия месец. Юли 2005-та година, не ми изписаха никакви лекарства когато имах зацапване.
2-рата бременност моят гинеколог ми изписа дуфастон и сега синът ми е на 17 години, 3-тата ми изписа утрогестана и сега средният ми син е на 14 години.
2021г. от вторият брак забременях, в началото нямах никакви проблеми, но после незнам от стрес и нерви ли, от какво водите ми се пукнаха в средата на 6-тия месец, естествено разделихме се, бебчо живя само 25 часа. Сега от година и 8 месеца се ожених вече за, човек с който си паснахме, но той няма деца, от самото начало се опитваме за бебче, но чак сега забременях, но са съжаление прокървих и не можа да се задържи 😢
С двамата батковци лежах на легло до 4-тия месец. Сега нямаше как да лежа постоянно, карах с колата сутрин и вечер мъжът ми на работа. А пътят има участък с доста неравности и там подрусва, което е зле.

Аз снощи имах по силни болки, като менструални и съответно по-обилно зацапване, по-кафеникаво, но и падаха някакви малки неща с урината докато пишках. Звъннах на моя лекар от Варна, каза, че това не са нормални болки ами контракции и ако продължа да кървя може да падне плода, да увелича дозата на дуфастона и от 3х1 да пия 3х2, както и ношпато ако имам нужда да го увелича до 3х2, което означава, че и ти не си сгрешила като си си увеличила сама дозата утрогестан. Аз си ходя на работа, но моята работа е на стол, защото съм в офис. Съжалявам, че така са се стекли обстоятелствата с теб, стискам палци, но щом и другите ти бременности са минали така, явно така си е при теб, с малко повече усложнения, но успешни. Само надявам се, че съм разбрала правилно и през двете ти бременности си зацапвала или са прекратили след 1ят месец, че не става ясно, а по-горе написа, че имаш две деца…

Последна редакция: пн, 04 дек 2023, 22:36 от Silviya681

# 99
  • Мнения: 75
Много съжалявам за случилото се. Cry
Горе главата, понякога естественият подбор си знае работата и плодът може да не е бил здрав. Пращам много позитивна енергия и се надявам много бързо да се възстановиш от случилото се и всичко да ви е наред ако искате нови опити. Hug Но отиди на лекар поне за един преглед, трябва да знаеш какво е положението. Извинявам се за въпроса, но как разбра, че е то на салфетката, сигурна ли си че това се е случило?
Тази сутрин бебчо падна на салфетката когато се избърсах сутринта когато се изпиках. Спрях лекарствата, за да може поне да се изчистя от самосебе си, че нямам здравни и ме мога да отида на лекар 😢

Аз снощи имах по силни болки, като менструални и съответно по-обилно зацапване, по-кафеникаво, но и падаха някакви малки неща с урината докато пишках. Звъннах на моя лекар от Варна, каза, че това не са нормални болки ами контракции и ако продължа да кървя може да падне плода, да увелича дозата на дуфастона и от 3х1 да пия 3х2, както и ношпато ако имам нужда да го увелича до 3х2, което означава, че и ти не си сгрешила като си си увеличила сама дозата утрогестан. Аз си ходя на работа, но моята работа е на стол, защото съм в офис. Съжалявам, че така са се стекли обстоятелствата с теб, стискам палци, но щом и другите ти бременности са минали така, явно така си е при теб, с малко повече усложнения, но успешни. Само надявам се, че съм разбрала правилно и през двете ти бременности си зацапвала или са прекратили след 1ят месец, че не става ясно, а по-горе написа, че имаш две деца…


П.С.
Понеже е последен моят коментар, редактирам този за да пусна ъпдейт за мен, за който ще чете след време. Днес сутринта бях на АГ - нищо не се видя, пуснахме кръвни с резултат 65, което най-вероятно означава, че е било биохимична бременност и плода е паднал… След 3 дни ще правя ново, но съм почти убедена, че наистина не съм бременна вече, защото нямам никакви симптоми вече, освен болки в корема, които са най-вероятно от дуфастона, който пречи на цикъла ми да дойде, но за всеки случай ще го спра на следващото изследване. Успех на всички във форума и които ще четат за напред. Случват се такива неща, на всички пожелавам безпроблемна бременност и здраво бебче.

Последна редакция: вт, 05 дек 2023, 19:45 от FBID1489609970

# 100
  • Мнения: 121
Тъй като по форма и размер отговаря точно на възрастта и формата. Виждаше се къде е главичката и къде е опашчицата (на тази възраст още няма крака и ръце, само леки зачатъци), има си симетрия , което не би било възможно за съсирек, дори мисля, че и едното око се вижда, тъй като на тази възраст главата е огромна спрямо тялото. От салфетката го прехвърлих в бистра течност и го разгледах с много силна лупа. Голямо е малко над 2 мм. Вчера сутринта за всеки случай си направих пак тест за бременност, хормонът може да се открие до 2 седмици след помятането. Имах бледорозова втора чертичка, като, ако бебчо или ако имаше още едно бебче, беше вътре, при над 2 седмици след закъснението чертичката щеше да е много ярка, а тя беше бледа, значи хормонът е почнал да се чисти лека полека. Днес следобед кървенето дотолкова се засили, че изпадаха парчета съсиреци (най-вероятно дори лигавицата на матката), превръзката не само, че се препълни за нула време, а се нацапаха и гащите и клина и дънките, всичко това в рамките на половин час. Помислих, че ще получа кръвоизлив при толкова много кръв, но за късмет след падането на тези буквално парцали, кървенето се нормализира и намаля.

Много съжалявам за случилото се. Cry
Горе главата, понякога естественият подбор си знае работата и плодът може да не е бил здрав. Пращам много позитивна енергия и се надявам много бързо да се възстановиш от случилото се и всичко да ви е наред ако искате нови опити. Hug Но отиди на лекар поне за един преглед, трябва да знаеш какво е положението. Извинявам се за въпроса, но как разбра, че е то на салфетката, сигурна ли си че това се е случило?
Тази сутрин бебчо падна на салфетката когато се избърсах сутринта когато се изпиках. Спрях лекарствата, за да може поне да се изчистя от самосебе си, че нямам здравни и ме мога да отида на лекар 😢

Аз снощи имах по силни болки, като менструални и съответно по-обилно зацапване, по-кафеникаво, но и падаха някакви малки неща с урината докато пишках. Звъннах на моя лекар от Варна, каза, че това не са нормални болки ами контракции и ако продължа да кървя може да падне плода, да увелича дозата на дуфастона и от 3х1 да пия 3х2, както и ношпато ако имам нужда да го увелича до 3х2, което означава, че и ти не си сгрешила като си си увеличила сама дозата утрогестан. Аз си ходя на работа, но моята работа е на стол, защото съм в офис. Съжалявам, че така са се стекли обстоятелствата с теб, стискам палци, но щом и другите ти бременности са минали така, явно така си е при теб, с малко повече усложнения, но успешни. Само надявам се, че съм разбрала правилно и през двете ти бременности си зацапвала или са прекратили след 1ят месец, че не става ясно, а по-горе написа, че имаш две деца…


П.С.
Понеже е последен моят коментар, редактирам този за да пусна ъпдейт за мен, за който ще чете след време. Днес сутринта бях на АГ - нищо не се видя, пуснахме кръвни с резултат 65, което най-вероятно означава, че е било биохимична бременност и плода е паднал… След 3 дни ще правя ново, но съм почти убедена, че наистина не съм бременна вече, защото нямам никакви симптоми вече, освен болки в корема, които са най-вероятно от дуфастона, който пречи на цикъла ми да дойде, но за всеки случай ще го спра на следващото изследване. Успех на всички във форума и които ще четат за напред. Случват се такива неща, на всички пожелавам безпроблемна бременност и здраво бебче.

# 101
  • Гр. София
  • Мнения: 181
Здравейте на всички 🙂
Включвам се и аз в темата, тъй като днес получих светло кафеникаво зацапване. В 4 г.с.+ 3 дни съм. Последният ми цикъм беше на 9-ти ноември, но с тестове за овулация засякох овулация малко по-рано от стандартното, т.е. на 11-ти ден. Бета ЧХГ-то ми расте с по-високи темпове от удвояване на 48 ч. - на 02.12 - 70, на 04.12 - 230, на 10.12 - 3306, т.е. има някаква вероятност да става дума за близнаци.(Все още не съм била на преглед).
С тромбофилия съм и слагам Фраксипарин 0.4 всеки ден, от деня, в който видях положителния тест (2-ри декември).
Притежавам се, защото вече имам 2 неуспешни бременности (2018 г и 2022 г.). При първата не знаех за тромбофилията, при втората знаех, но ми беше назначено да слагам Фраксипарин през ден, което както се оказа, е било недостатъчно... И при двете неуспешни бременности имах зацапване и ми назначиха Дуфастон и Но-шпа, затова сега отново пих, веднага след като видях зацапването. (Пих 2 Дуфастона и 3 Но-шпа).

Моля тези от вас, които са били или са в сходна ситуация, даме посъветват дали да чакам прегледа си в петък (15-ти декември) или да тичам още утре на преглед?

Благодаря предварително на отзовалите се!

# 102
  • София
  • Мнения: 1 718
Здрасти, дуфастона трябва да се приема редовно до края на 3-ти месец ако има такива инциденти със зацапване, което показва колебания в прогестерона. На мен ми го бяха дублирали с утрогестан глобули - слагах сутрин и вечер. Разбира се, изследване и преглед е най - добре да се мине преди всякакво самоназначаване.
При мен прогестероновата терапия помогна и в момента резултата спи до мене Simple Smile

# 103
  • Гр. София
  • Мнения: 181
Благодаря за отговора, ЛейдиРоуз! ❤️
Много се радвам, че при теб са се развили благополучно нещата 🙂 Силно се надявам и при мен да бъде така.
Зацапването спря, беше само 2 пъти вчера, съвсем оскъдно (първо светло кафеникаво и вечерта 1-2 миниатюрни тъмнокафеви парченца лигавица), днес не е зацапвало. Утре съм на хематолог, а в петък - на гинеколог, освен ако не се наложи по-рано да отида.

Здрасти, дуфастона трябва да се приема редовно до края на 3-ти месец ако има такива инциденти със зацапване, което показва колебания в прогестерона. На мен ми го бяха дублирали с утрогестан глобули - слагах сутрин и вечер. Разбира се, изследване и преглед е най - добре да се мине преди всякакво самоназначаване.
При мен прогестероновата терапия помогна и в момента резултата спи до мене Simple Smile

# 104
  • Мнения: 41
Здравейте момичета,
имам кафеникаво зацапване от повече, от две седмици(в момента съм в 8-ма гестационна седмица) като понякога за два дни спира и после пак започва, но в повечето случаи е само сутрин. Пия утрогестан 2х2 и но шпа 3х2 ходих при гинеколози, съответно едната гинеколожка каза, че трябва да лежа за задържане-лежах две седмици без промяна. Другите двама бяха категорични, че не виждат никакъв проблем и всичко е наред с плода и няма отлепване или друг проблем. Възможно ли е зацапването да идва от друг проблем, който не е свързан с плода? Разколебана съм, притеснена съм, ще се радвам някой, който има повече опит да ми даде мнението си, тъй като това ми е първа бременност.

# 105
  • Мнения: 121
Здравейте момичета,
имам кафеникаво зацапване от повече, от две седмици(в момента съм в 8-ма гестационна седмица) като понякога за два дни спира и после пак започва, но в повечето случаи е само сутрин. Пия утрогестан 2х2 и но шпа 3х2 ходих при гинеколози, съответно едната гинеколожка каза, че трябва да лежа за задържане-лежах две седмици без промяна. Другите двама бяха категорични, че не виждат никакъв проблем и всичко е наред с плода и няма отлепване или друг проблем. Възможно ли е зацапването да идва от друг проблем, който не е свързан с плода? Разколебана съм, притеснена съм, ще се радвам някой, който има повече опит да ми даде мнението си, тъй като това ми е първа бременност.

Дори и да не лежиш в болница, трябва да лежиш в къщи. Щом са ти писали Но-шпа и утрогестан, значи не ти е съвсем безпроблемна. Хубаво е, че с плода всичко е наред, но това не значи, че не трябва да се пазиш. Лежане му е майката, поне до 12 седмица минимум. Две бременности износих с лежане до 12-та седмици, сега единият е на 17 години, а другият на 14 години, миналия месец също бях бременна, имах кървене, пиех лекарства, лежах малко, но не достатъчно, защото ми се налагаше два пъти на ден да шофирам, а и бях под голям стрес. Незнам дали това е причината или е имало някаква аномалия с плода, но на 4-ти декември бебчо падна. Така, че ти лежи, поне до 12-та седмица. Ако се пазиш както трябва и бебчо няма някакво увреждане, ще се задържи. С малкия син имах огромен кръвоизлив, а ето сега е висок колкото мен.

# 106
  • Мнения: 101
Аз пък не мисля, че задължително трябва да се лежи при кървене. Ако лекарят изрично е казал - да. Но в нейния случай 2ма са казали, че не е нужно да се лежи. Лежането е основно при отлепване.  Аз лично не бих лежала в нейния случай.
Аз имах зацапване 3 месеца всеки ден, не съм лежала и си работех от вкъщи. В крайна сметка се роди здраво детенце. При първата ми бременност лежах и какво - нищо, пак се стигна до аборт.
Умереното движение е полезно. Ако се лежи за дълги периоди вероятно трябва да се слагат кръворазреждащи.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 718
Аз имах кафеникаво зацапване през бременността във втори, трети и пети месец. Лежах само в деня-два, когато траеше това, до спиране. Иначе не. Умереното движение е ок, но без стрес. И най-добре някаква прогестеронова терапия и но шпа. При утрогестан се лежи половин един час след като се сложат глобулите (сутрин), а вечер е хубаво да се слагат преди сън.
Роди ми се здраво и хубаво бебче, въпреки тези епизоди. 3 седмици преди термин и с по-ниско тегло, но по други причини. За месец навакса с теглото и сега е едно лакомо и пухкаво бебе!

# 108
  • Мнения: 5
Момичета, здравейте

В 6 г.с съм и съм на ръба да полудея от притеснение. Да започнем с първия ми кръвен тест при който излезна резултат 599 - висок в 5г.с. На следващия ден бях на гинеколог и установи, че има бременност но не се забелязваше нищо повече. Предварително го попитах дали прегледа ще бъде вътрешен или външен и доктора беше категоричен, че трябва да е вътрешен. Добре седнах, поотмина прегледа - посмяхме се. Даде ни и снимката и ни предупреди, че ще пътува и чак след седмица ще бъде отново на работа. Заедно с това подготви и рецепта с лекарство при евентуално зацапване. Говорихме за симптоми и му казах, че корема постоянно ми къркори, а доктора каза че е добър знак.Вече съм в 6 г.с и днес сутринта се събудих и понеже ме беше наплашил с тази рецепта реших през нощта да слагам ежедневна превръзка сутринта видях една капка кръв бледа. Естествено заедно с това веднага му звъннах - изпрати ме да купя хапчетата, но къркореното вече го няма цял ден. Не ме посъветва да отида някъде другаде докато него го няма, а аз умирам от притеснение. След моя разговор мъжа ми му звъннал защото аз не успях да обясня абсолютно нищо.Единственото което исках е по - бързо да купя тези хапчета. Доктора му обяснил, че още в първия преглед видял че нещо не е както трябва, но това нещо не ми се казва на 1ви преглед и да изчакам на тези хапчета без преглед още 3 дни. Правилно ли ще постъпя ако го направя и има ли някой от вас който да е минал през това. Предпочитам да чуя най - фаталните неща с които да съм подготвена отколкото да живея в илюзия че всичко е наред. Хората около мен ми казват, че е още рано и е съвсем нормално да е рисково и дори и да не стане да го приема. Как се приема такова нещо? С четири дни чакане, неизвестност и накрая спонтанен. Страх ме е да не се случат така нещата, а всички около мен ми казват че щом доктора е казал трябва да чакам.

# 109
  • Мнения: 121
Момичета, здравейте

В 6 г.с съм и съм на ръба да полудея от притеснение. Да започнем с първия ми кръвен тест при който излезна резултат 599 - висок в 5г.с. На следващия ден бях на гинеколог и установи, че има бременност но не се забелязваше нищо повече. Предварително го попитах дали прегледа ще бъде вътрешен или външен и доктора беше категоричен, че трябва да е вътрешен. Добре седнах, поотмина прегледа - посмяхме се. Даде ни и снимката и ни предупреди, че ще пътува и чак след седмица ще бъде отново на работа. Заедно с това подготви и рецепта с лекарство при евентуално зацапване. Говорихме за симптоми и му казах, че корема постоянно ми къркори, а доктора каза че е добър знак.Вече съм в 6 г.с и днес сутринта се събудих и понеже ме беше наплашил с тази рецепта реших през нощта да слагам ежедневна превръзка сутринта видях една капка кръв бледа. Естествено заедно с това веднага му звъннах - изпрати ме да купя хапчетата, но къркореното вече го няма цял ден. Не ме посъветва да отида някъде другаде докато него го няма, а аз умирам от притеснение. След моя разговор мъжа ми му звъннал защото аз не успях да обясня абсолютно нищо.Единственото което исках е по - бързо да купя тези хапчета. Доктора му обяснил, че още в първия преглед видял че нещо не е както трябва, но това нещо не ми се казва на 1ви преглед и да изчакам на тези хапчета без преглед още 3 дни. Правилно ли ще постъпя ако го направя и има ли някой от вас който да е минал през това. Предпочитам да чуя най - фаталните неща с които да съм подготвена отколкото да живея в илюзия че всичко е наред. Хората около мен ми казват, че е още рано и е съвсем нормално да е рисково и дори и да не стане да го приема. Как се приема такова нещо? С четири дни чакане, неизвестност и накрая спонтанен. Страх ме е да не се случат така нещата, а всички около мен ми казват че щом доктора е казал трябва да чакам.

Най-важното е да се успокоиш!!!
От тези нерви сама можеш да си навредиш и на бебето най-вече.
Докторът ти е изписал предварително хапчета, защото ще пътува и ако евентуално ти се наложи да можеш веднага да си ги вземеш. Дори и от стрес можеш да получиш кървене!
Ако можеш тези дни докато си пиеш хапчетата, ако зацапването продължава лежи на легло поне няколко дни и само ставай до тоалетната и да хапнеш, не върши нищо друго. Не те знам, ако ходиш на работа може би докторът трябва да ти пише болнични и да си стоиш в къщи. Но пак казвам, че в момента стресът ти е най-големия враг. Може докторът да е видял нещо малко което да го е усъмнило, но да не ти е казал за да не се стресираш. Защото не е било сигурно.
Наистина в толкова ранен етап още нищо не е сигурно. Аз съм на 42 и имам 5 бременности. Първата с леко зацапване 2 пъти, но онзи доктор не ми изписа нищо, и загубих бебчо в края на 2-ри месец. Втората със зацапващо кървене до 3-ти месец и дуфастон до 12-та седмица и сега е на 17 години, третата със зацапващо кървене до 3-ти месец и кръвоизлив в началото на 2-ри месец, утрогестан до 12-та седмица и сега е на 14-години. Четвъртата нямах нужда от лекарства, защото нямах зацапване, но поради други причини родено преждевременно в средата на 6-ти месец. И преди 1 месец загубих 5-тата бременност, според мен причината беше прекаленият стрес, който ми се насъбра и това, че нямах възможност да лежа постоянно на легло, но е възможно и да е друга причината. Казват, че понякога ако плода има аномалии, тогава колкото и да се пазиш каквито и лекарства да пиеш, не може да се спаси, но това е в случай, че има аномалии, което наистина е по-добре Господ да си го прибере отколкото да живее с аномалии на тази земя.
Но третата ми бременност, синът ми, който е на 14 години, кървенето и кръвоизлива бяха от стрес и лекарите постоянно ми казваха да спра да се тревожа и да се успокоя.

# 110
  • Мнения: 173
Аз съм съгласна, че най-важното сега е да се успокоиш и да почиваш. Лекарят вероятно ти е предписал някакъв прогестеронов препарат, което е стандарт в такива случаи. Ако зацапването стане кървене - тогава е добре да отидеш до някой спешен кабинет да те погледнат.
Ти си в много ранна седмица, така че доколкото аз знам няма какво повече да се направи - хапчета и много почивка ще оправят нещата, ако всичко с ембриончето е наред.
Ако ембриончето е дефектно, няма какво да се направи - няма лекар или лекарство, което да помогне, нито пък има нещо, което ти да не си направила като хората.
Стискам палци всичко да е наред!

# 111
  • Мнения: 5
Говорих и сутринта с гинеколога. Знам, че трябва да съм спокойна. Имало два варианта или коренчетата да му се захващат или да има отлепване. И в двата случая да не си правя никакви заключение. Днес след като съм малко по - спокойна отново къркореното ми се върна и някак си съм по - спокойна. Лошото е, че имам болки в кръста. Чакам да дойде прегледа. Попита ме дали искам да ме вкара в болница и всеки ден да гледам как майки абортират там и да абортирам от притеснение или да си седя в къщи и да съм спокойна пред телевизора.

Сложно е, притеснено ми е. Знам, че каквото и да стане нямам сила върху него и си е Божа работа, но е толкова искано и чакано, и болката от борбата беше голяма.

Чакам прегледа след два дни. Тогава ще споделя какво се е случило. Моля се всичко да е наред и с мен и всички други мами които са в същото положение.

# 112
  • Мнения: 121
Говорих и сутринта с гинеколога. Знам, че трябва да съм спокойна. Имало два варианта или коренчетата да му се захващат или да има отлепване. И в двата случая да не си правя никакви заключение. Днес след като съм малко по - спокойна отново къркореното ми се върна и някак си съм по - спокойна. Лошото е, че имам болки в кръста. Чакам да дойде прегледа. Попита ме дали искам да ме вкара в болница и всеки ден да гледам как майки абортират там и да абортирам от притеснение или да си седя в къщи и да съм спокойна пред телевизора.

Сложно е, притеснено ми е. Знам, че каквото и да стане нямам сила върху него и си е Божа работа, но е толкова искано и чакано, и болката от борбата беше голяма.

Чакам прегледа след два дни. Тогава ще споделя какво се е случило. Моля се всичко да е наред и с мен и всички други мами които са в същото положение.

И моят гинеколог преди 18 години като го попитах защо не ме прати в болница, той ми отговори, че ако тръгне да пада и в болницата да е нищо не могат да направят. Че няма разлика дали ще лежа в болницата или в къщи. Сега бебчо е мъж на 17 години. С вторият син получих силен кръвоизлив в началото на 2-ри месец. Тогава ме закараха по спешност в болницата. Помня, че имаше някакво момиче на 12г. (Сещате се) която пометнала, защото вместо да лежи в болницата, постоянно слизала надолу за да се види с мъжът си и роднините и пометнала, та ревеше и всички бременни, които лежахме за задържане ни се наложи да слушаме жалният ѝ рев. Мъжът ми(сега бивш) като ми звънеше по телефона и ме напрягаше много и тогава зацапването пак почваше, акушерките ми казаха да спра да се тревожа, че така е по-зле, но аз просто бях в такава семейна среда, предполагам, че мъжът ти е много по-читав от бившият ми и не те притеснява излишно. Така, че се успокой. Моят стрес беше най-вече от психически тормоз от страна на бившия. Дори и в болницата през телефона бях подложена на психически тормоз, за това всеки път след телефонен разговор с него пак прокървявах.

# 113
  • Мнения: 101
Аз бих отишла на преглед при друг лекар днес или тези дни. Хубаво е гинекологът да е препоръчан или в Майчин Дом ако нямаш препоръчан. В 6 г.с. Вече трябва да се вижда нещо.

# 114
  • Мнения: 41
Момичета, здравейте

В 6 г.с съм и съм на ръба да полудея от притеснение. Да започнем с първия ми кръвен тест при който излезна резултат 599 - висок в 5г.с. На следващия ден бях на гинеколог и установи, че има бременност но не се забелязваше нищо повече. Предварително го попитах дали прегледа ще бъде вътрешен или външен и доктора беше категоричен, че трябва да е вътрешен. Добре седнах, поотмина прегледа - посмяхме се. Даде ни и снимката и ни предупреди, че ще пътува и чак след седмица ще бъде отново на работа. Заедно с това подготви и рецепта с лекарство при евентуално зацапване. Говорихме за симптоми и му казах, че корема постоянно ми къркори, а доктора каза че е добър знак.Вече съм в 6 г.с и днес сутринта се събудих и понеже ме беше наплашил с тази рецепта реших през нощта да слагам ежедневна превръзка сутринта видях една капка кръв бледа. Естествено заедно с това веднага му звъннах - изпрати ме да купя хапчетата, но къркореното вече го няма цял ден. Не ме посъветва да отида някъде другаде докато него го няма, а аз умирам от притеснение. След моя разговор мъжа ми му звъннал защото аз не успях да обясня абсолютно нищо.Единственото което исках е по - бързо да купя тези хапчета. Доктора му обяснил, че още в първия преглед видял че нещо не е както трябва, но това нещо не ми се казва на 1ви преглед и да изчакам на тези хапчета без преглед още 3 дни. Правилно ли ще постъпя ако го направя и има ли някой от вас който да е минал през това. Предпочитам да чуя най - фаталните неща с които да съм подготвена отколкото да живея в илюзия че всичко е наред. Хората около мен ми казват, че е още рано и е съвсем нормално да е рисково и дори и да не стане да го приема. Как се приема такова нещо? С четири дни чакане, неизвестност и накрая спонтанен. Страх ме е да не се случат така нещата, а всички около мен ми казват че щом доктора е казал трябва да чакам.

Аз бих потърсила второ и трето мнение определено, виждам че не може да се успокоиш, но трябва, вярвай че всичко ще бъде наред и си добре, както и бебето е добре. Аз имах зацапване и болки още пет дни след като бях разбрала…. Беше ми доста тежко, тъй като зацапването продължи около 35 дни, не знаех какво ще стане молех се всичко да е наред. След първото мнение,  че трябва да лежа поне две седмици с предписан утрогестан 3х2 за пиене, но шпа 3х2, и алеракт по 1 таблетка, след цял месец спря зацапване, болките за момента не са отминали на 100%, но е по-добре от началото. Ако не си сигурна в твоя лекар, както аз не бях(нищо, че беше най-адекватното мнение от на другите), трябва да потърсиш и други мнения. Много е важно при зацапване наистина да лежиш поне 10-14 дни, даже може и повече. Също така е много важно да не вършиш домакинска работа и да хапваш в леглото в най-лошия случаи на стол, също така да се къпех с по-хладка вода и да не седиш права за дълго. Ако можеш да избегнеш пътуването до далечни дестинации. Моят гинеколог е Евдокия Маркова, може да потърсиш мнението и. Пожелавам ти всички да се оправи и всичко да е наред, възможно най-скоро! Успех!

Последна редакция: нд, 14 яну 2024, 10:07 от Asley Benson

# 115
  • Мнения: 5
Здравейте, давам съвет и към мами с моите опасения. Прегледа мина. Оказа се че според моето АГ е от тежко. Единственото тежко което съм дигала беше легена с мокри дрехи до сушилнята.  Бяхте прави, че ми трябва спокойствие. АГ ме спря от работа и ми предписа хапчета за задържане. И дума не иска да чува да стъпвам в болница. Щяло да повлияе на психиката ми и абсурдно не би го допуснал освен ако не е краен случай.След това ме извика отново след 4 дни. С бебо всичко е наред. Чухме сърцето, естествено потънах в рев. Такова щастие няма, толкова много емоция.

Ако опасението ви мами е дали да работите заради майчинството или да спрете заради бебо - ние с мъжа ми избрахме бебо. Така знам, че съм  направила всичко което се изисква от мен

Спрях с натоварването, купих си прахосмукачка робот. Мъжът ми и майка ми помагат. Никакво натоварване!!!!

Мисля позитивно, чета книги и всички се молим да дойде по - бързо 23 и да направим следващия преглед. Естествено съм помолила АГ ако пак започна да се притеснявам да отида по - рано на преглед.За сега мисля, че всичко е наред. Нямам следващи зацапвания.

Нещо което забелязах като симптом. В момента в който направя малко повече движения в къщи от сорта да си оправя кревата или да измия чиниите леко ме заболява отляво. След разговор с АГ лежане. Бебето се оказа че в този период около 6 и 8 г.с се захваща и е най - опасно от вдигане на тежести.

Естествено поисках още едно мнение за някои неща от друго АГ. Заблуждават всички с тези инжекции с “цел прибиране на пари”за задържане в ранна бременност. Хапчетата били на същата основа, че даже имало и по - силни.

Е за сега всичко е наред!!! Най - важното е при проблем да отидем на доктор.

# 116
  • Мнения: 135
Здравейте, в 4г.с и 5 дни съм. След замразен ембриотрансфер съм. На 8 ден след трансфера имах кафяво зацапване за 2 дни след което правих кръвен тест и резултата е положителен. Зацапването спря, като тази сутрин се събудих с бледо бежаво на ежедневната превръзка. С тромбофилия съм слагам оксапар 0.4 всяка вечер и прогестан 100 2х2 и на обяд 1 капсула. Притеснявам се да не стане пак кафяво и сега легнах на дивана. Втора седмица съм си в къщи и мислех от понеделник да тръгна на работа. Но сега съм притеснена да не навредя на ембриона. Общо взето работата ми е доста стресираща И напрегната. Моя мъж каза да си седя в къщи, на преглед съм за установяване на плоден сак и евентуално пулс на 19.02.2024. Според вас какво да правя? С тези болнични от личния лекар как се справяте, аз мисля че не мога да взимам повече от 14 дни, а вече ги взех след трансфера.

# 117
  • Мнения: 41
Здравейте, в 4г.с и 5 дни съм. След замразен ембриотрансфер съм. На 8 ден след трансфера имах кафяво зацапване за 2 дни след което правих кръвен тест и резултата е положителен. Зацапването спря, като тази сутрин се събудих с бледо бежаво на ежедневната превръзка. С тромбофилия съм слагам оксапар 0.4 всяка вечер и прогестан 100 2х2 и на обяд 1 капсула. Притеснявам се да не стане пак кафяво и сега легнах на дивана. Втора седмица съм си в къщи и мислех от понеделник да тръгна на работа. Но сега съм притеснена да не навредя на ембриона. Общо взето работата ми е доста стресираща И напрегната. Моя мъж каза да си седя в къщи, на преглед съм за установяване на плоден сак и евентуално пулс на 19.02.2024. Според вас какво да правя? С тези болнични от личния лекар как се справяте, аз мисля че не мога да взимам повече от 14 дни, а вече ги взех след трансфера.

Здравей Тартюф, и аз бях със зацапване около месец, с две ръце ти казвам да си седиш вкъщи и да не се напрягаш лежи си и си приемай прогестероновите препарати поне до прегледа, имаш право на 30 дни болничен в една календарна година. Гинеколога също може да ти издаде болничен, но доколкото знам трябва да имаш подпечатани едни книжки за бременни от личния, които са за гинеколога за вписване на болничния и в книжката се вписва и работодателя. Обсъди го с личния как бяха нещата, че май трябваше преди това направление за бременноста и установяване на самата бременност. Не върши домакинска работа и не се разхождай много, особено не вдигай по никакъв повод тежко, със сигурност едни 20-30 дни полежи и трябва да ти спре зацапването. Лека и безпроблемна бременност, ако има нещо може да ми пишеш на лично! Simple Smile

# 118
  • Мнения: 11
Здравей дами трябваше да ми дойде цикъл на 28.02 но и до днес нямам на 1.03 си направих тест за бременност и ми показа че съм бременна в 2ра седмица но от вчера  започна да ми зацапва кафеникаво като седя по дълго време на крак и като ходя до тоалетна по малка нужда нямам болка но ме е страх тъй като е много желана бременност преди 1 година направих аборт с близнаци в 14г.с и сега ме е страх утре сутрин съм на генеколог но искам и вашето мнение, защото съм в чужбина и тук са малко по особени лекарите😔

# 119
  • Мнения: 41
Здравей дами трябваше да ми дойде цикъл на 28.02 но и до днес нямам на 1.03 си направих тест за бременност и ми показа че съм бременна в 2ра седмица но от вчера  започна да ми зацапва кафеникаво като седя по дълго време на крак и като ходя до тоалетна по малка нужда нямам болка но ме е страх тъй като е много желана бременност преди 1 година направих аборт с близнаци в 14г.с и сега ме е страх утре сутрин съм на генеколог но искам и вашето мнение, защото съм в чужбина и тук са малко по особени лекарите😔
Здравей и аз бях така, понякога се получава от нисък прогрстерон и трябва лежане щом имаш зацапване.При мен беше от вдигане на тежко и т.н, лежах половин месец и не ставах от стола още половин месец и спря. Но взимах 3х2 утрогестан перорално, 3х2 но шпа и алеракт по веднъж на ден. Хубаво е, че си се ориентирала навреме утре ще ти кажат как е бебенцето и дали ще трябва да преустановиш седенето на крак и работата, докато ти спре течението. Успех и се пази, не стой права в никакъв случай. Бъди спокойна всичко е поправимо щом е навреме.

# 120
  • Мнения: 11
Здравей дами трябваше да ми дойде цикъл на 28.02 но и до днес нямам на 1.03 си направих тест за бременност и ми показа че съм бременна в 2ра седмица но от вчера  започна да ми зацапва кафеникаво като седя по дълго време на крак и като ходя до тоалетна по малка нужда нямам болка но ме е страх тъй като е много желана бременност преди 1 година направих аборт с близнаци в 14г.с и сега ме е страх утре сутрин съм на генеколог но искам и вашето мнение, защото съм в чужбина и тук са малко по особени лекарите😔
Здравей и аз бях така, понякога се получава от нисък прогрстерон и трябва лежане щом имаш зацапване.При мен беше от вдигане на тежко и т.н, лежах половин месец и не ставах от стола още половин месец и спря. Но взимах 3х2 утрогестан перорално, 3х2 но шпа и алеракт по веднъж на ден. Хубаво е, че си се ориентирала навреме утре ще ти кажат как е бебенцето и дали ще трябва да преустановиш седенето на крак и работата, докато ти спре течението. Успех и се пази, не стой права в никакъв случай. Бъди спокойна всичко е поправимо щом е навреме.
.

Да но аз съм в Германия и тук видях че освен фолиева не ти дават нищо до 12г.с аз имам нощ па но другите лекарства едва ли ги има тук. Утре ще видя какво ще ми кажат😔надявам се всичко да е наред🙏

# 121
  • Мнения: 8
Здравейте ,ето и моят случай .ПРМ на 03.02.2024г ,на 3 март си направих два теста полижителни.Вчера имах доста кафява течение би трябвало да съм в 5г.с. .Отидох на доктор каза ,че не вижда нищо и че или е химическа бременност или късна овулация и още не се вижда.Насочва ме към ЧХГ и тогава пак да отида.Случвало ли ви се е и какво се оказа ? 😔

# 122
  • София
  • Мнения: 1 718
И през моята успешна бременност ми е зацапвало кафяво в 4-5 г.с. С утрогестан вагинално 2 пъти дневно и дуфастон се оправи. Но не трябва да се спира до края на 3-тия месец.
Накарайте някой да Ви изпрати от България, ако там е само с рецепта. Това може да спаси положението, иначе е доста рисково, ако искате да задържите това бебенце.

# 123
  • Мнения: 8
И през моята успешна бременност ми е зацапвало кафяво в 4-5 г.с. С утрогестан вагинално 2 пъти дневно и дуфастон се оправи. Но не трябва да се спира до края на 3-тия месец.
Накарайте някой да Ви изпрати от България, ако там е само с рецепта. Това може да спаси положението, иначе е доста рисково, ако искате да задържите това бебенце.
.    Въпроса е ,че той каза ,че не вижда никакво сакче ,нито мехурче и ,че яйчниците са ми чисти ,затова не ми изписа нищо  🥺

# 124
  • София
  • Мнения: 1 718
А сигурно ли е, че има бременност? Кръвен тест ЧХГ има ли?

И през моята успешна бременност ми е зацапвало кафяво в 4-5 г.с. С утрогестан вагинално 2 пъти дневно и дуфастон се оправи. Но не трябва да се спира до края на 3-тия месец.
Накарайте някой да Ви изпрати от България, ако там е само с рецепта. Това може да спаси положението, иначе е доста рисково, ако искате да задържите това бебенце.
.    Въпроса е ,че той каза ,че не вижда никакво сакче ,нито мехурче и ,че яйчниците са ми чисти ,затова не ми изписа нищо  🥺

# 125
  • Мнения: 173
Колко дълъг е цикълът по принцип? Ако е късна овулация може да е рано да се види наистина.
Пуснете обаче ЧХГ задължително, даже е добре да се види през два дни какви са стойностите и как нараства. Така ще може да се изключи и извънматочна.

# 126
  • Мнения: 92
Здравейте момичета, в 4с. И 6д. Съм по календар. Доказана бременност с чхг за сега , на 11.03 -178, на 13.03 -422/ прогестерон 47. Повече не съм пускала. Ходих при гениколог още на 12.03 но каза само че е удебелена лигавицата и това е. Вика ме отново сега на 19.03, да видим къде е. Да но от вчера имам зацапване. Вчера беше при забърсване розовеещо. Днес обаче сутринта беше кафеникаво след забърсване и преди малко направо си имах на превръзката кафяво с някакви частички. Пия само фолиева, нямам болки никакви. Дали да ходя до спешното или да си чакам прегледа. А бебечо е така желано, стана спонтанно след неуспешни опита ин витро и 8 години ходине по изследвания...

# 127
  • Мнения: 1 329
Здравейте момичета, в 4с. И 6д. Съм по календар. Доказана бременност с чхг за сега , на 11.03 -178, на 13.03 -422/ прогестерон 47. Повече не съм пускала. Ходих при гениколог още на 12.03 но каза само че е удебелена лигавицата и това е. Вика ме отново сега на 19.03, да видим къде е. Да но от вчера имам зацапване. Вчера беше при забърсване розовеещо. Днес обаче сутринта беше кафеникаво след забърсване и преди малко направо си имах на превръзката кафяво с някакви частички. Пия само фолиева, нямам болки никакви. Дали да ходя до спешното или да си чакам прегледа. А бебечо е така желано, стана спонтанно след неуспешни опита ин витро и 8 години ходине по изследвания...

Вземете по- висока доза утрогестан до прегледа, може да ви е нисък прогестерона.

# 128
  • Мнения: 41
Здравейте момичета, в 4с. И 6д. Съм по календар. Доказана бременност с чхг за сега , на 11.03 -178, на 13.03 -422/ прогестерон 47. Повече не съм пускала. Ходих при гениколог още на 12.03 но каза само че е удебелена лигавицата и това е. Вика ме отново сега на 19.03, да видим къде е. Да но от вчера имам зацапване. Вчера беше при забърсване розовеещо. Днес обаче сутринта беше кафеникаво след забърсване и преди малко направо си имах на превръзката кафяво с някакви частички. Пия само фолиева, нямам болки никакви. Дали да ходя до спешното или да си чакам прегледа. А бебечо е така желано, стана спонтанно след неуспешни опита ин витро и 8 години ходине по изследвания...

Определено, вземете утрогестан 3х2 или 2х2 перорално и но шпа 3х2, ако имате болки. Лежете до прегледа ставайте набързо и за малко, не пътувайте. Ако се промени цвета отидете до спешното.

# 129
  • Мнения: 101
Аз бих отишла на преглед или директно прогестерон: дуфастон или утрогестан. Не съм сигурна кое от двете бих направила, зависи от ситуацията.
Ако гинеколожката прецени може да ти го спре прогестерона, но постепенно. Спирането на прогестерона е постепенно!

# 130
  • Мнения: 92
Аз бих отишла на преглед или директно прогестерон: дуфастон или утрогестан. Не съм сигурна кое от двете бих направила, зависи от ситуацията.
Ако гинеколожката прецени може да ти го спре прогестерона, но постепенно. Спирането на прогестерона е постепенно!

Отидох на лекар, видяхме че е там поне, изписаха ми утрогестан, два пъти по 1 вагинално. Каза че матката може да имитира цикъл. За мен е странно, но все пак е лекар. Щом е кафяво каза няма проблем. Но да си слагам утрогестана.

# 131
  • Мнения: 1 329
Според мен е ниска дозата на утрогестана , особено при зацапване.

# 132
  • Мнения: 41
И според мен е доста ниска и е странно, че е вагинално, а не перорално при наличие на зацапване.Но не съм гинеколог не мога да съдя, всеки си има методи. При мен беше вагинално след като спре зацапването. Алеракт или но шпа предписаха ли ти или да лежиш казаха ли ти?

# 133
  • Мнения: 1 329
Вагинално се усвоява по- добре. Но.... дозата е прекалено ниско. Аз бих слагала 3×2. Отделно и алеракт и но шпа.

# 134
  • София
  • Мнения: 1 718
Аз в тая ситуация слагах вагинално утрогестан сутрин и вечер, пиех дуфастон сутрин и вечер и Алерскт също и така до края на 3-ти месец. После се спира по план и много постепенно. Дано се оправят нещата! При ясна кръв, непременно в спешното.

# 135
  • Мнения: 17
Включвам се и аз в темата. На 11.03 ЗЕТ на петдневни ембриони, на 9-ти ден чхг - 270, на 14 ден чхг 1243. До тук всичко е прекрасно. 18 ден - обилно течение на розова водниста кръв, до 2 часа се превърна в алена с миниатюрни парченца лигавица. Към сериозната прогестеронова терапия (утрогестан 3х3 и дуфастон 2х1) включихме и пролутекс 1х1, заедно с децинон, к1 и Алеракт. Овладяхме кървенето, зацапването спря, вчера (3та седмица след трансфера) гинеколог установи гестационен сак и жълтъчно мехурче, отговарящо на възрастта, но тази вечер отново започна леко кафяво течение и парченца лигавица. Много съм притеснена. Знам, че тук ще ме разберете. Имам много загуби и то все в този период, моля дайте малко кураж 🙏🏼❤

Последна редакция: ср, 03 апр 2024, 16:03 от MrsJacky

# 136
  • Мнения: 41
Включвам се и аз в темата. На 11.03 ЗЕТ на петдневни ембриони, на 9-ти ден чхг - 270, на 14 ден чхг 1243. До тук всичко е прекрасно. 18 ден - обилно течение на розова водниста кръв, до 2 часа се превърна в алена с миниатюрни парченца лигавица. Към сериозната орогестеронова терапия (утрогестан 3х3 и дуфастон 2х1) включихме и пролутекс 1х1, заедно с децинон, к1 и Алеракт. Овладяхме кървенето, зацапването спря, вчера (3та седмица след трансфера) гинеколог установи гестационен сак и жълтъчно мехурче, отговарящо на възрастта, но тази вечер отново започна леко кафяво течение и парченца лигавица. Много съм притеснена, знам че тук ще ме разберете. Имам много загуби и то все в този период, моля дайте малко кураж 🙏🏼❤
Здравей, доста добре сте овладяли положението. В момента спазваш ли някакъв режим, лежиш ли, заради зацапването, това е много всжно предполагам сте го коментирали, че докато не спре трябва да лежиш постоянно да не вдигаш, тежко да не седиш права и да не се къпеш с гореща вода.  Ако трябва си вземи болничен задължително. Но поне 15-30 дни лежи, докато не отминат нещата. Може да се допречистваш и от там да е зацапването, те не казаха ли защо е. Има много всрианти някой се виждат, други не. Но не се притеснявай важното е да е зацапване! Ще мине сигурно до към 12 седмица може и по-рано, но лечението ти е прекрасно и всичко ще бъде наред!

# 137
  • Мнения: 17
Благодаря за куража. В болнични съм от деня на трансфера. Ставам предимно за вода и храна, къпя със хладка вода, а от вкъщи излизам само за преглед или изследване 🙏🏼 пожелавам успех на всички в групата
Включвам се и аз в темата. На 11.03 ЗЕТ на петдневни ембриони, на 9-ти ден чхг - 270, на 14 ден чхг 1243. До тук всичко е прекрасно. 18 ден - обилно течение на розова водниста кръв, до 2 часа се превърна в алена с миниатюрни парченца лигавица. Към сериозната орогестеронова терапия (утрогестан 3х3 и дуфастон 2х1) включихме и пролутекс 1х1, заедно с децинон, к1 и Алеракт. Овладяхме кървенето, зацапването спря, вчера (3та седмица след трансфера) гинеколог установи гестационен сак и жълтъчно мехурче, отговарящо на възрастта, но тази вечер отново започна леко кафяво течение и парченца лигавица. Много съм притеснена, знам че тук ще ме разберете. Имам много загуби и то все в този период, моля дайте малко кураж 🙏🏼❤
Здравей, доста добре сте овладяли положението. В момента спазваш ли някакъв режим, лежиш ли, заради зацапването, това е много всжно предполагам сте го коментирали, че докато не спре трябва да лежиш постоянно да не вдигаш, тежко да не седиш права и да не се къпеш с гореща вода.  Ако трябва си вземи болничен задължително. Но поне 15-30 дни лежи, докато не отминат нещата. Може да се допречистваш и от там да е зацапването, те не казаха ли защо е. Има много всрианти някой се виждат, други не. Но не се притеснявай важното е да е зацапване! Ще мине сигурно до към 12 седмица може и по-рано, но лечението ти е прекрасно и всичко ще бъде наред!

# 138
  • Мнения: 5
Здравейте и аз да се включа с един въпрос! Имах закъснение два дни а след това получих  розово кафеникаво зацапване което продължи само два дни и спря   имам леки болки  и в корема,попринцип с моят мъж правим опити от доста време за бебе! С редовен цикъл съм и сега незнам какво е това,ще се радвам ако някой ме посъветва с нещичко 🙂

# 139
  • Мнения: 41
Здравейте и аз да се включа с един въпрос! Имах закъснение два дни а след това получих  розово кафеникаво зацапване което продължи само два дни и спря   имам леки болки  и в корема,попринцип с моят мъж правим опити от доста време за бебе! С редовен цикъл съм и сега незнам какво е това,ще се радвам ако някой ме посъветва с нещичко 🙂
Здравей Елеонора 30, според мен след като ти закъснее цикъла няколко дни направи 2-3 теста. След което може и кръвен, така ще разбереш дали си бременна. Според мен си. Щом ви имала зацапване за 2 дни най-вероятно е било имплантиране. Успехх! Сподели, какво се е случило.

# 140
  • Мнения: 173
Това звучи като имплантационно зацапване, да. Ако вече имаш закъснение, може да си направиш тест Simple Smile

# 141
  • Мнения: 5
Благодаря за съветите и отговорите утре ще си купя тест и дано е положителен!Ще пиша отново за да споделя какво се е случило🙂😊

# 142
  • Мнения: 5
Здравейте отново съм аз взех тестове като единия го направих преди 3 дни но съм объркана с тази странна черта..
Но днес направих друг като си мисля че няма нищо..

# 143
  • Мнения: 101
Изглежда, че си бременна. Даже и да е бледа вертикалната линия, я има. Честито!

# 144
  • Мнения: 5
Ivona01 много съм объркана ще се радвам да съм,мисля след една седмица да направя още един и ако излезе отново втора черта,ще си запазя час за кръвен,така че съм в чужбина и тук малко бавно стават нещата не е като в
България  🙃🥰

# 145
  • Мнения: 41
Ivona01 много съм объркана ще се радвам да съм,мисля след една седмица да направя още един и ако излезе отново втора черта,ще си запазя час за кръвен,така че съм в чужбина и тук малко бавно стават нещата не е като в
България  🙃🥰
Честито и според мен си бременна! Двете черти са  факт няма значение, че едната е по-бледа. Успех!

# 146
  • Мнения: 101
Ivona01 много съм объркана ще се радвам да съм,мисля след една седмица да направя още един и ако излезе отново втора черта,ще си запазя час за кръвен,така че съм в чужбина и тук малко бавно стават нещата не е като в
България  🙃🥰
Здравей отново, аз сега видях втората снимка. Значи и на двете има по 2 черти, тоест си бременна. На 2рата снимка втората черта става по-бледа.
Сутринта рано при първа урина ли прави 2рия тест?

# 147
  • Мнения: 5
Здравей! Да сутринта с първата урина го направих и затова се зачудих че е толкова бледа,дали ако има бременност и е рано затова,незнам дано е така и всичко бъди наред защото е дълго очаквано.🙂

# 148
  • Мнения: 101
Хм, аз бих се притеснила ако първият тест е с по- видима черта от втория. По принцип трябва да е обратно.
Според мен направи още 2 теста при една и съща първа урина. Просто капни урина на два теста. Може вторият тест, който си правила да не е съхраняван адекватно и затова резултатът да е по-блед, но сякаш е хубаво да се пробва пак.Вече чертата трябва да е доста силно изразена.

Ако и при следващите тестове чертата е по-бледа спрямо първия тест аз лично бих направила кръвен тест през няколко дни или преглед, за да видя дали всичко се развива както трябва.

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 12:18 от Ivona01

Общи условия

Активация на акаунт