Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 1 718
Не ме учудва изобщо...мисля си даже, че го прави нарочно. Не може да е чак толкова зле! Просто да събере повече парички от повечко опити...Жалко че няма никакъв надзор и контрол над АРТ процедурите. Естествено, винаги ние сме виновни Simple Smile) Важното е че си успяла!
Подкрепям Lady25! Не си губете времето с нея. Имам три стимулации и едно инвитро при нея, неуспешни ! Супер много претупва, на въпроса защо така стана отговаря с “случва се и вдига рамене “.  И трите пъти изпусна овулацията и накрая забременях спонтанно в месец, в който според нея нямаше да има овулация!

# 406
  • Мнения: 670
Не исках аз да го казвам понеже доста съм писала по темата вече, но съм съгласна изцяло с предните няколко кпментара. Докато  бех при нея и аз имах чувството, че го прави нарочно и вечно в отговор на моите въпроси получавах неясни птговори и вдигане на рамене с предложение за още един опит (5000лв.).
 Аз успях в клиника Афродита при д-р Станулов, който остана изумен защо не ми е препоръчана хистероскопия пще щом видя папката с изследвания от Шефквтова. Забременях ор първи опит, веднага след нея. Това не е гаранция, но поне човека не натоварва с излишни изследвания.

# 407
  • Мнения: 58
Не исках аз да го казвам понеже доста съм писала по темата вече, но съм съгласна изцяло с предните няколко кпментара. Докато  бех при нея и аз имах чувството, че го прави нарочно и вечно в отговор на моите въпроси получавах неясни птговори и вдигане на рамене с предложение за още един опит (5000лв.).
 Аз успях в клиника Афродита при д-р Станулов, който остана изумен защо не ми е препоръчана хистероскопия пще щом видя папката с изследвания от Шефквтова. Забременях ор първи опит, веднага след нея. Това не е гаранция, но поне човека не натоварва с излишни изследвания.
Много ли се чака за преглед при него, мисля вече да зв утре до клиниката да запиша час.

# 408
  • Мнения: 413
Не се чака. До две седмици ще ви дадат час.

# 409
  • Мнения: 670
Миналата седмица една приятелка си запази час за след 3 седмици. Успех!

# 410
  • Мнения: 58
Добро утро момичета записах си час за 13 юни при Др Станулов. А да питам едно въпросче, понеже документите ми за фонда са в Надежда,.Мога ли сега да ги взема и да ги подам в Афродита, или трябва да изчакам да мине прегледа .

# 411
  • Мнения: 1
Здравейте, все още не съм пациент на д-р Щефкетова, но съм запазила час при нея. Историята с няколко думи е следната: Аз съм на 26 години, през 2021 година имам два спонтанни аборта. Направени са всички необходими изследвания и имам назначена терапия, която да започна веднага при настъпила бременност. Към момента нямам друга настъпила бременност, предвид това, че съм забременявала ни се иска да опитаме още известно време забременяването да се случи по естествен начин. Въпросът ми е свързан дали д-р Шефкетова би ни помогнала в тази насока, като се запознае със ситуацията и дали е помогнала на друга жена без да се използва асистираната репродукция.

# 412
  • Мнения: 956
Според мен Шефкетова не е най-подходящия вариант при спонтанни аборти. Бих препоръчала да се насочите към лекар, който е специализиран в тази насока като Сигридов например.

# 413
  • Мнения: 87
Ако д-р Сигридов е много зает, можете да отидете и при д-р Ковачев. Той беше в клиника Сигридов, но сега е в Репробиомед. Има тема за него тук на сайта, както и страница във Фейсбук.

Успех!!!

Според мен Шефкетова не е най-подходящия вариант при спонтанни аборти. Бих препоръчала да се насочите към лекар, който е специализиран в тази насока като Сигридов например.

# 414
  • Мнения: 236
Исках да споделя своя опит с д-р Шефкетова, надявам се все по- малко хора да си губят времето с нея.
С мъжа ми опитвахме 6м. за бебче, не се получи и посетих именно д- р Шефкетова, тогава все още не бях запозната с абсолютно нищо, освен че трябва да опитваме по време на овулация. Имахме пусната една спермограма на мъжа ми, която беше в норми. Прегледа ме на първи чист ден от цикъла, каза ми всичко е супер, че имам някакво петънце 🤷♀, вероятно от цикъла нешо, овулацията ти е на тези дати, ела пак след нея. Отидох след овулацията, каза ми отново че всичко е супер, петънцето го няма и ни прати да си ходим. Аз разбира се успокоих, казах си че си втълпявам, че няма да се получи и се прибрах супер доволна.
След още 6м. неуспешни опити, сумарно става 1г. отново се върнах при нея, тогава вече започвах да се запознавам по- подробно с необходимите изследвания, бях натрупала доста информация. Назначи ми цветна снимка - всичко беше наред при нея. Върнах се в същия ден на преглед, с надеждата че ще започнем да пускаме изследвания и да търсим причината. Отговори ми само - тръбите са ти супер, проблем нямате, значи само инвитро ще помогне… Бях много шокирана, попитах я а инсеминация поне да пробваме? Тя каза е то няма смисъл…

Бях супер объркана, изплашена и разочарована, но тогава си казах че ще ходя и на друго мнение. Така тя ми загуби близо година, преди да си пусна първите БАЗОВИ хормонални изследвания, да не говорим колко неща има още. Оказа се че “петънцето” е полип, който видяха на първия преглед в друга клиника. Докато махна полипа беше минала година и половина и ми казаха че един вид сега започваме с опитите, защото е било много малко вероятно да се случи с него. Бяха изумени на този етап за какво инвитро сме говорили въобще.

Да, много е мила и отзивчива, но до там, нищо повече.. Все още се изумявам как едни хормони не поиска..

# 415
  • Мнения: 87
За съжаление и аз направих там 2 неуспешни инсеминации… като в последствие, след назначени изследвания от друг лекар, се оказа, че имам и аз полип и дори уреаплазма.

Все още не разбирам защо лекарите не назначат още в началото куп изследвания, че да са ясни нещата. Да - струват пари, но няма да ни спестят парите с обречени на неуспех процедури иначе. За времето и нервите пък въобще да не говорим как ни ги “пестят”…

Исках да споделя своя опит с д-р Шефкетова, надявам се все по- малко хора да си губят времето с нея.
С мъжа ми опитвахме 6м. за бебче, не се получи и посетих именно д- р Шефкетова, тогава все още не бях запозната с абсолютно нищо, освен че трябва да опитваме по време на овулация. Имахме пусната една спермограма на мъжа ми, която беше в норми. Прегледа ме на първи чист ден от цикъла, каза ми всичко е супер, че имам някакво петънце 🤷♀, вероятно от цикъла нешо, овулацията ти е на тези дати, ела пак след нея. Отидох след овулацията, каза ми отново че всичко е супер, петънцето го няма и ни прати да си ходим. Аз разбира се успокоих, казах си че си втълпявам, че няма да се получи и се прибрах супер доволна.
След още 6м. неуспешни опити, сумарно става 1г. отново се върнах при нея, тогава вече започвах да се запознавам по- подробно с необходимите изследвания, бях натрупала доста информация. Назначи ми цветна снимка - всичко беше наред при нея. Върнах се в същия ден на преглед, с надеждата че ще започнем да пускаме изследвания и да търсим причината. Отговори ми само - тръбите са ти супер, проблем нямате, значи само инвитро ще помогне… Бях много шокирана, попитах я а инсеминация поне да пробваме? Тя каза е то няма смисъл…

Бях супер объркана, изплашена и разочарована, но тогава си казах че ще ходя и на друго мнение. Така тя ми загуби близо година, преди да си пусна първите БАЗОВИ хормонални изследвания, да не говорим колко неща има още. Оказа се че “петънцето” е полип, който видяха на първия преглед в друга клиника. Докато махна полипа беше минала година и половина и ми казаха че един вид сега започваме с опитите, защото е било много малко вероятно да се случи с него. Бяха изумени на този етап за какво инвитро сме говорили въобще.

Да, много е мила и отзивчива, но до там, нищо повече.. Все още се изумявам как едни хормони не поиска..

# 416
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да споделя и моето мнение за д-р Шефкетова, но ако трябва да съм изчерпателна мога да пиша цяла вечер. Обърнах се към нея преди 3 години, защото помогна на сестра ми, но още докато беше в Надежда, докато аз съм в Токуда. Казвам го не случайно, защото сестра ми е с прекрасни впечатления, но аз не съвсем - имам подозрения, че от позицията на шеф вече се гледа повече бизнес интересът. Явно отидох при нея с голямата кошница, но това което мога да споделя е, че 3 години по-късно все още няма резултат. Ние сме с диагноза - неизяснен стерилитет. На 3тия месец от посещенията ми каза ‘инвитро’, което можете да си представите, че за човек без открит проблем му настръхва косата. Все пак аз държах да минем през инсеминации, за да кандидатстваме за финансиране от ЦАР (за неизяснен стерилитет се искат 4 неуспешни инсеминации) Супер претупани, защото “ама нали ги правим за фонда”. 2 от тях ми ги направи Райков, като въобще не ме погледна на ултразвук дали е спукан фуликул или не. Нищо, че след всеки неуспешен опит човек в това положение си изплаква душата, явно за докторите е без значение. След това преминахме към инвитро - 10 яйцеклетки извадени, на следващия ден ми казаха, че всичките са оплодени. До 5ти ден имам 5 ембриона в перфектно състояние. 2 ми трансферират. Този опит приключва дори без имплантация. След това една биопсия - всичко е наред, изследвания на витамини - нисък витамин Ц и Д. Във вайбър ми отговарят - докторката каза да си пиете витамините!!  Но какви витамини, до кога да ги пия, кога да дойда, кога следващ трансфер - отговор: ами поне месец.
Търся второ мнение от Калчев, хистероскопия при него, уж намалели лактобацили, това ще да е неизяснения стерилитет. Айде една значителна сума пари, обливки, чакане месеци за час и т.н. След това се връщам при Шефкетова и почваме подготовка за ЗЕТ на други 2 ембриона, отново неуспешен опит.
Преди да започнем с инвитрото изрично й казах, че искам да проверим всичко възможно преди да премина към тази процедура, а тя ми назначи изследване на Минерали, Витамини и детоксикация, за значителна сума. Впоследствие я питам за имунология - би ми назначила подобни изследвания (НК клетки и т.н.) след 5,6 неуспешни инвитро процедури ми казва, защото няма научни доказателства в тази посока. Първия път изместихме инвитрото заради стойността на естрадиола. Питам я защо го изследваме, какво означава това, отговор: за да ти отговоря трябва да ти обясня функцията на цялото тяло.
Пиша всичко това, за да споделя моя личен опит, за мен тя не обяснява и не е достатъчно ангажирана. Ако нямах замразени ембриони не бих се върнала за нищо на света там. Знам, че е помогнала на много хора, включително на собствената ми сестра. В Надежда е минавала да гали момичетата по челата след пункция, след моята дойде да ми каже, че съм им изкара акъла понеже закъснях с 5 мин и почнах да се обяснявам за задръстване и т.н., току що събудила се от упойка. Всъщност пункцията ми я направи Райков.
Може би е въпрос на усещане при избор на лекар, който да помогне за сбъдването на най-съкровената мечта, но аз някак не уцелих.

# 417
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета! От скоро съм пациент на д-р Шефкетова назначи ми TSH а на приятеля ми спермограма. Въпроса ми е трябва ли да имаме предварително запазен час за спермограма и къде се прави в клиниката? Благодаря предварително! 😊

# 418
  • Столицата на "Второто българско царство"
  • Мнения: 249
Steffy920302 спермограмата се прави на място в клиниката. За предварителен час не е лошо просто да се обадите, че ще отидете.... ние не сме запазвали час за спермограма никога 🙂

# 419
  • Мнения: 2
Здравейте борбени момичета! Аз искам да попитам правили ли сте ЕRA тест по препоръка на д-р Шефкетова? На мен ще ми е последен опит, имам 1 замр.ембрион.

Общи условия

Активация на акаунт