Любители на котки - Тема 167

  • 23 560
  • 759
  •   1
Отговори
# 660
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
AnMary,извинявай,голям смях ме напуши.
Две гласовити котета,които вият жалостиво...Ужас.

Хари има мишка,носи я насам-натам понякога,но вчера игра с това:



# 661
  • Мнения: 2 886
Нищо не правете, според мен, щом не показва признаци да го боли.

# 662
  • Мнения: 711
Иска ми се да дам нещо на Оникс за подсилване. Много е дребничък. Нищо общо с Аш. Като гледах снимките на Фрея... Оникс е може би колкото нея, а е по-голям.
На мен пък Фрея ми се струва много слаба, не мога да преценя Аш и Оникс дали и те са така. Уж добре се храни, но доста беснее и явно изразходва калориите Simple Smile
Ние за Коледа ще пътуваме и ми е жал да оставим Фрея сама за 3-4 дни, та ще пътуваме с нея, дано да не плаче много в колата, че е 3 часа.

# 663
  • София
  • Мнения: 3 532
Блеки също е от пътуващите с   удоволствие котки. Запътувал е с нас от 5- 6 месечен.
До колата отиваме в клетката, в колата е свободен (обикновено се е кичнал на задното стъкло), но с нагръдника, за да има къде да го хвана, когато се налага (понякога "настоява" да е в мен или на таблото и ми пречи).
Обича, когато и аз съм пътник, защото седи в мен и се гушкотим 😻

Показвала съм тези снимки:
Скрит текст:



Чари понася по- тежко пътуването и през цялото време се жалва и мърмори (първите пъти се напишкваше).
А Маци ляга на пода и ни гък, ни мък, но като пристигнем изчезва за ден.

Васил Василев, радвам се за котчица! Красавица е! Наблюдавай крачето с раните да не се подуе (вет ми обясни, че коричката  запечатва раната и може да забере под нея).

Утро, мъчно ми е за Томи! 😥

Последна редакция: пт, 10 дек 2021, 16:12 от AnyHr

# 664
  • Мнения: 9 260
Танче , за борсата , преместиха се преди 3 год .сега са на Петлешков под един нов блок срещу вет.аптеката.

# 665
  • София
  • Мнения: 13 281
https://www.facebook.com/100004836888336/videos/430566948744906/
И да попитам: може ли коте да бъде свикнато да пътува? Кучицата и дъщерята от времето, в което бяха съвсем малки, ги подкарах с кола. Никое от тях няма проблем с вестибуларния апарат. Котето е друг свят. През лятото отсъстваме дълго от София. Вариантът ни е мачо да е с нас. Далеч ли съм от реалността?
Предишният ми котарак Мъро често пътуваше до Пловдив. Беше свикнал и познаваше отлично апартамента в Пловдив. Нямаше проблем нито със самото пътуване, нито след това с пребиваването на другото място. Все пак това си беше отново негова територия. Не знам как би реагирал, ако го водехме по хотели. Но за съжаление от пътуването в колата му ставаше лошо и задължително повръщаше. Явно и с това си приличат с хората. Има хора, особено пък малки дечица, които трудно понасят пътуването с автомобил. Иначе беше много умен и го бяхме научили да слиза долу и да повръща върху гумената постелка, която допълнително постилахме с брошури, за да не се налага да я мием. В колата пътуваше в разкопчана чанта. В момента, в който отваряхме чантата, той излизаше, разглеждаше къде се намира и отново влизаше в неговата си чанта, за да си поспи докато пътува. Simple Smile Със сегашните не съм правила опит. Трудно бих качила 5 котки в един автомобил. Joy

Благодаря, Пинко! Успях да ги намеря на стрий-вюто. Ще знам, ако някога пак реша да ги посетя.

# 666
  • Мнения: 4 115
Приказно красив е Блеки и така застанал, прилича повече на куче, отколкото на коте.
Благодаря за отговорите.
Предишно куче трудно понасяше пътуването, но той беше прибран от улицата - млад, но не бебе. Затова следващата кучинка я позиционирах още от втория й месец като пасажер. В началото повръщаше. Сега познава двигателя на колата и когато сме на вилата, тича към вратата да посреща, преди да е пристигнало возилото. На паркинг си открива колата и застава в стартова позиция. Затова реших, че е въпрос на тренинг на вестибуларния апарат, а не на даденост.
Теринката е още съвсем бебе и се лекуваме - не искам да натрупва стрес, но в перспектива....

# 667
  • Мнения: 7 856
Танче , за борсата , преместиха се преди 3 год .сега са на Петлешков под един нов блок срещу вет.аптеката.
Може ли повече подробности за борсата къде точно се намира? Имат ли сайт, в който да се види какво предлагат и евентуални цени?

# 668
  • София
  • Мнения: 39 929
На мен пък Фрея ми се струва много слаба, не мога да преценя Аш и Оникс дали и те са така.
Фрея ми се вижда ок. По принцип женските са по-дребни.
На 3ти са били - Аш (4.900 кг), Оникс (3.400). Малкият най-вероятно да е качил малко. (Той се удължава. Изразходва много енергия).

Това са първите снимки на Аш у дома
Скрит текст:


Тук е с Хари. Хари беше 4,5кг, а Аш - може би 1,7 кг
Скрит текст:

# 669
  • София
  • Мнения: 13 281
Танче , за борсата , преместиха се преди 3 год .сега са на Петлешков под един нов блок срещу вет.аптеката.
Може ли повече подробности за борсата къде точно се намира? Имат ли сайт, в който да се види какво предлагат и евентуални цени?
В Хаджи Димитър е - ул."Васил Петлешков" 33,  а отсреща на номер 36 е ветеринарната аптека. Пинко беше пуснала линк към фейсбук страницата им. Моите наблюдения са, че цените са добри само спрямо зоомагазините. Това, което може да се купи онлайн, не е евтино при тях. Пример - закритата тоалетна, която се счупи на втория месец от остаряла пластмаса беше с 5-6 лв по-скъпа от първия сайт, който ми попадна в интернет. Но точно тогава дъщеря ми падна върху старата тоалетна и я счупи и трябваше спешно да купим нова. Консервите и паучовете, които се предлагат в супермаркетите определено са по-евтини в Била, Фантастико и т.н., особено ако се следят промоциите. Преди 7-8 години купувах суха храна Санабел от чувал. Килограмът беше около 10 лв. В момента с новите поскъпнали цени се намира и за 8-9 лв. в Зооплюс, а в момента в Емаг е 10 лв/кг. Лекарствата са по-евтини от тези в клиниките, но доста по-скъпи от Гергьовче. С други думи, не случайно не съм ходила от повече от 3 години там. Wink

Името е Веден. Може да имат сайт. Все пак информацията ми е от преди 3-4 и повече години. Възможно е сега цените им да са конкурентни и на онлайн сайтовете.

Последна редакция: пт, 10 дек 2021, 20:15 от Тaня67

# 670
  • София
  • Мнения: 2 092
Хахааа, какво яко нещо прочетох!

"Когато котката дълго виси на вратата, а като й отворите, не излиза - значи тя иска да излезете вие!"
🤣🤣🤣🤣🤣🤣

# 671
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 004
Мили хора, да споделя днешния ден.. беше супер странен.
Значи моят блок е точно над супермаркет. Натам гледат кухненския и трапезарния прозорец. Сиреч под тях е покрива на супера, а той е голям (ние сме в дипломатически блок, бивш кореком е, представяте си го)
Сутринта ми звъни комшията от 2 ет, чийто балкон е точно на покрива на супера и от който излизах да търся Мюсла, когато изчезна. Каза ми, е видял котка пред балкона си. Аз се изстрелях с 200 и... гледам - Мюсли!!!!!!!! На покрива на супера, до терасата на комшията, сгушена и мръсна! Ревнах с глас от вълнение, а тя се уплаши и избяга нанякъде. Няма къде да отиде - то е покрив. Ако слезе от него, не може да се качи! Очевидно е стояла там през цялото време.  Няма накъде да избяга - ни нагоре, ни надолу. Ходих, обикалях, но то е голямо пространство и има места за криенае и под балкони, и около боклуци.. не я намерих. Но поне знам, че е жива и че е там!! Щом избяга бързо, очевидно не са и счупени крачетата. Оцеляла е!
Прибрах се у нас. Преди няколко дни по котешките теми се бях "запознала" с жена, която помага на улични котки, взима ги и ги кастрира и ги предлага за осиновяване. Каза ми тогава, че има капан за маци, ако ми потрябва. Веднага й писах. След 40 минути дойде, макар че живее в другия край на Сф!! Отново минахме през апартамента на комшията, изкарахме капана, заредихме го със смрадлива скумрия и... чакаме! Още няма новини... но ще се хване, няма де да иде в съвсем буквалния смисъл!

Успоредно с това звъннах на ветеринарната клиника и те ме чакат да звънна и занеса Мюсла, дори и в извънработно време. Знаят за целия казус...
Стискайте палци!!! На крача сме от събирането!

Но ми стана много тъжно. че щом ме видя, избяга от мен. Дето съм я гледала от мръвка месо, спала ми е винаги в леглото върху мен... представям си какъв стрес е изживяла!
Но поне е стрес от самота. Няма на покрива ни коли, ни кучета, ни териториални мъжкари, ни гадни хора!
Надявам се още утре да се е хванала!!!

Ох, сори, че такъв дълъг пост, ама днес пулсът ми е като дискотека!

# 672
  • Мнения: 4 034
Ноеми,йее супер новина! Докато стигна края на историята бях затаила дъх! Броени часове и ще сте заедно. Дано приеме добре новата маца вкъщи!

# 673
  • Мнения: 4 975
Ох, Ноеми бях сигурна, че ще прочета новини за Мюсла...
И се надявам още много..Как си е в къщи, как се запознава с познатото и непознатото ..Но най-хубавото е, че е жива и здрава!


# 674
  • София
  • Мнения: 3 532
Ноеми, 🤗
Страхотна новина! Миличкото котенце!
Не му се сърди, такава е котешката природа.
Сложи по покрива и около капана от материал от тоалетната (бентонит, пелети... каквато ползват). Нещо познато ще е и ще намали поне една идея стреса на котенцето.

Последна редакция: пт, 10 дек 2021, 23:16 от AnyHr

Общи условия

Активация на акаунт