40 рожден ден

  • 2 268
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Не съм суеверна. Празнувах го.
След около 7 седмици ни затвориха заради Ковид и всички се шегуваха, че ето видиш ли как празнуването води до проблеми Simple Smile

ММ не го празнува.

# 16
  • Мнения: 9 356
И аз празнувах и мъжът ми - също. Даже по-скъпи подаръци си подарихме, отколкото за други рождени дни. Ние сме родени в една и съща година. Сега на 43 г. пак празнувах и докато мога все ще си празнувам.

# 17
  • Мнения: 980
Аз на 22.02.2022 ще стана на 40😳😆😉Няма да празнувам,но торта със свещички ще взема,за радост на децата ми.А какво е посланието за датата предстои да разберем,май още не са се активирали всички там оракули,гадатели,врачки и темподобни 😅

# 18
  • Мнения: 7 913
Не само че празнувах, а и този ден беше първият ден от моя нов и много по-хубав живот. Малко преди 41-ия рожден ден дори си направих списък с 40 неща, които направих за пръв път на 40 години.

# 19
  • Мнения: 246
Преди години, когато баща ми направи 40 отказа да го празнуваме, заради суеверието, а когато майка ми ги направи празнувахме семейно, така че си е според човека.

# 20
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
А какво гласи суеверието? На 45 съм вече, но.. не съм наясно.. тъй, де.. няма да е като превантивна мярка Grinning Просто любопитство.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Празнувах, но нямам спомен къде и как. Винаги празнувам рождените си дни скромно и в тесен семеен кръг, не правя всенародни тържества, че съм остаряла с една година.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 239
Не съм го празнувала, но аз принципно не празнувам рождените си дни, откакто бях някъде към 25 Laughing Но познавам много хора, които са го празнували. Баща ми, да ми е жив и здрав, преди има няма 37 години също го празнува, голямо събиране на родата, тогава за първи път чух думата юбилей Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 676
Аз не го празнувах, беше ми прясна историята на Биляна Савова как напук на суеверията направила мощно парти за 40-те и след това разбрала, че има МС. Не съм суеверна, но контраста парти-болест ми повлия.

# 24
  • Мнения: 9 356
Аз не го празнувах, беше ми прясна историята на Биляна Савова как напук на суеверията направила мощно парти за 40-те и след това разбрала, че има МС. Не съм суеверна, но контраста парти-болест ми повлия.

То, по тази логика въобще не трябва да си празнуваме рождените дни, че те, страшните болести, не питат, дали си на 40, 20, 10 години.

# 25
  • Мнения: 1 676
Темата не е за 20-те и 30-те.

# 26
  • Мнения: 82
Аз също го празнувах със семейството си (и аз не харесвам всенародни тържества) , сега съм на 48. ММ не пожела, защото 40 годишнина не се празнувала, а 50. Суеверието е суеверие, но ако изходим от смисъла на числото 40-един цикъл завършва и започва друг, всеки може сам да реши.

# 27
  • Мнения: 6 149
Моят беше преди 2 дни, не го празнувах. Не е драма. Важното е поне /или повече/ още толкова да имам, колкото дотук.
Суеверна чак не съм, по-скоро като символика и почит към починалите. Знам ли ...

# 28
  • Мнения: 1
Според мен нищо не трябва да ви спира от това да си го празнувате.

Общи условия

Активация на акаунт