В момента чета ... 73

  • 36 569
  • 737
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 2 004
"Гробището на забравените книги" на Карлос Руис Сафон.
Скрит текст:
"Сянката на вятъра“
„Играта на ангела“
„Затворникът на рая“.
„Огнената роза“
Има ги в читанка.

# 436
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
+ последната издадена "Лабиринтът на духовете".

# 437
  • Мнения: 1 643
На мен от поредицата на Сафин най-интересните ми бяха "Затворникът на рая" и "Лабиринтът на духовете ". Мисля че "Огнената роза" беше нещо от сорта на 15-20странички, ако не ме лъже паметта.

Иначе имам още около 10% от 22-11-1963 на Кинг . Няма какво да кажа, освен че Кралят е умел майстор, много ми харесва. След толкова хвалби и за Били Самърс, смятам да я прочета може би тази година .

# 438
  • София
  • Мнения: 1 781
След препоръка тук, и в ГР Simple Smile започнах вчера Откраднато. Обречено. Опазено. Диалозите за сега ми идват лековати, дано се увлека бързо в историята и да спра да ги забелязвам Simple Smile. Само 4% успях да прочета снощи.

# 439
  • Мнения: 5 277
Аз приключих "Споделен живот" и продължавам с "Домашни правила" от  същия автор.  Отново интересен случай. Това, което е по-различно от първата книга е, че този път разказва и от името на главния герой и те поставя и в неговите обувки. Ако не бях чела "Споделен живот" сигурно щеше да ми е фаворит, но сега, засега поне, ми бледнее.

# 440
  • 𝔈𝔩𝔢𝔠𝔱𝔯𝔞 𝔥𝔢𝔞𝔯𝔱
  • Мнения: 303
Тъкмо приключих първата книга за годината. "Съседката" на Джак Кетчъм и мога да кажа само едно... брутална. Още по-лошото е, че е базирана на реална история.

Хареса ми като стил на писане, досега не съм чела нищо друго на автора. Дадох и 4 звезди в GoodReads.

Бихте ли ми препоръчали трилъри/психологически трилъри, които да прочета (ако може да не са с много кървища)?

# 441
  • Мнения: 10 142
Тайните убежища - Жером Лубри.
Психотрилърите не са моя предпочитан жанр, но след тази книга придобих голямо желание точно такива книги да чета. Изненадваща, различна, и с много неочаквана развръзка. Една от най-добрите книги, които миналата година прочетох.
Също някои на Клеър Макинтош- например “Оставих те да си отидеш”. Федерико Аксат “Последен изход”.

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 12:45 от fenyx

# 442
  • Мнения: 9 645
Искам да попитам по колко време отделяте на ден за четене, че можете да прочетете толкова много книги за една година? Simple Smile

# 443
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468
Аз мета по около час на ден, има дни, в които цял ден това правя, но моите прочетени книги са нормална бройка.

# 444
  • Мнения: 36 460
Аз не повече от два часа, често по-малко. Обикновено вечер. Лятото се е случвало да чета повече, като бях на село (на плажа не чета по принцип, защото е мръсно и мокро).

Но моите книги не са толкова много - за миналата година 33 в Гудрийдс, като някои са малки (300-тина страници, има и 2-3 по-малки). Някои ми вървят значително по-лесно от други. Примерно Пиранези я прочетох много бързо (мисля, че за два дни, без да съм чела непрекъснато - просто ми вървеше, беше ми интересно и така), а една ревюистка беше писала как я чела много дълго, въпреки че е малка по обем.

# 445
  • 𝔈𝔩𝔢𝔠𝔱𝔯𝔞 𝔥𝔢𝔞𝔯𝔱
  • Мнения: 303
И аз чета предимно вечер преди да заспя и то доста, защото не мога да си легна преди 1-2 часа посреднощ. Grinning
Също го правя и като пътувам, за да минава по-бързо времето.

# 446
  • Мнения: 10 142
Веднъж с една книга така се бях задълбочила, че дори слизайки от автобуса пешеходно продължих да я чета по пътя (на ел.устройство). Не ми е навик това все пак - да отбележа.

# 447
  • Варна
  • Мнения: 2 033
Искам да попитам по колко време отделяте на ден за четене, че можете да прочетете толкова много книги за една година? Simple Smile

По- скоро става въпрос за бързина на възприемане на текста. Трудност на писане, стил на поднасяне на информация и доколко човек е увлечен от текста.
Аз чета по 1- 2 часа на ден. Зависи от книгата, ако ми хареса продължавам до посред нощите. Ако текста е увлекателен мога да глътна за час примерно 100 страници, ако пък книгата ми е досадна и се мъча с нея то за час трудно бих прочела и 30 страници.
Аз съм от хората които си довършват всяка започната книга дори и да не я харесват.

Вчера завърших на Емили Шеп" Кер", това беше първото ми литературно разочарование за тази година. Не беше моята чаша чай, че и поредица щяло да бъде. Откровено не харесах доста от героите, нито един образ не ми допадна. Първи роман на авторката, надявам се следващите и книги да са по- добри и да се усъвършенства в писането.

# 448
  • София
  • Мнения: 1 423
Чета вечер преди заспиване поне час, понякога и 2-3, в почивните дни поне по 3-4 часа, а като съм по командировки, вечерите си ги изкарвам кажи-речи целите в четене. По-дългите отпуски не ги броя, там съм в състояние и цели дни да си изкарам с книжки, особено на плажа. Като добавим, че чета и сравнително бързо, 50 новопрочетени книги годишно ги считам за минимум.

# 449
  • Мнения: 2 149
В момента чета Тайната на Диор на Наташа Лестър, много е увлекателна, многопластова с поглед в минало и бъдеще😉

Общи условия

Активация на акаунт