Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през януари

  • 121 779
  • 4 271
  •   1
Отговори
# 705
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Филоооо! Да си жива и здрава! И ти ли си козел?! Цяла нощ ти правя торта, мисля, че добре ми се получи. Знам точно кое парче да ти отрежа. Love Ю. Слагам в скрит текст, щото ламите ще я/го изядат бързо.
Скрит текст:

Снощи Бейлиси сте пили, гледам( аз докато правя торта). Розовият ми е любим, ама не ягодов, а Ред велвет. Искам да пробвам солен карамел, де да го диря?

Цяла седмица имам някакви много терсене задачи за вършене и направо съм депресирана. Не ми се занимава изобщо, а са важни.

# 706
  • Мнения: 2 170
Сиросче, ремонт казваш, а сестро!? Сигурна ли си в какво се забъркваш? Ако останеш без легло те взимВам при мен. Днес чакам да дойдат да замерят за маркучи за подово на втория етаж. Нова година- нов ремонт Close
Онзи ден в салона припадаха по шипково масло. Правело кожата невероятно гладка, сияйна...бла, бла... И понеже мразя да се цепя от колектива се сдобих и аз. Сега, ако спра да пиша тук, значи ми е дошъл цикъла, излязли са ми младежки пъпки и ме е търсете в някоя тема за тийн драми Joy
Днес го играя малката стопанка на голямата къща. Сама съм, което е много добре, но трябва да сготвя нещо за вечеря, което е отвратително. Измислила съм салатата - домати и краставици Stuck Out Tongue, въртят ми се в главата и някакви омлети. Хелпвайте ме как да ги изпържа, без да залепнат и трябва ли да ги обръщам (като палачинка) да се изпържат и от другата страна?

# 707
  • Мнения: 12 015
Тарталето бе 🤣

Карамел, не съм, но е наложително.
За омлетите- незалепващ тиган и малко масло. Ако ти е трудно да ги обърнеш, помогни си с чиния. Любим ми е със запържени лук, гъби, чушка и бекон.

# 708
  • Мнения: 10 887
Карамел, хубав, добре нагрят тиган и масло.
Не ги обръщам аз, само затварям плънката вътре.

# 709
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 018
Caramella За омлета, в купичка разбваш три яйца с щипка сол, в тигана малко масло, около лъжица, две, абе да покрие дъното, аз готвя на тиган 28 см. диаметър. Та маслото се разтопява и загрява, сипваш сместа вътре.  Ако искаш плънка, слагаш колбас на парченца, настърган кашкавал, натрошено сирене...
Като почне да се запича отдолу, да хване коричка, със шпатула надигаш отдолу,  прегъваш през средата (става като калцоне). Аз с две шпатули си играя да го въртя и от двете страни Simple Smile

# 710
  • Мнения: 18 472
Като се разбиват яйцата може да се добави и 1 лъжица студена вода. Стават по-пухкави омлетите. Аз прегъвам само по средата, че на палачинка има 2 движения повече. И при всеки следващ омлет спирам котлона за известно време, за да не ми цвърчи новото масло, което добавям.

# 711
  • Мнения: 2 170
Ама, дайте рецепта де, аз си мислех само яйца и сирене, даже не съм сигурна сиренето настъргано или натрошено. Оффф, какво ми дойде до главата . Иначе имам гъби и чушки, но замразени (чушките)
Редактирам се, дали сте идеи - БЛАГОДАРЯ!!!

# 712
  • Мнения: 15 356
Тарти,ти си луда 😂😂😂.Честно ти казвам

# 713
  • France
  • Мнения: 12 571
Тарти, много заспал... тоз дедо Мраз Joy

# 714
  • Мнения: 15 356
Заспал,ама с потенциал
Естелче,аз препоръчвам Анжел в АГ .

# 715
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 018
Ама, дайте рецепта де, аз си мислех само яйца и сирене, даже не съм сигурна сиренето настъргано или натрошено. Оффф, какво ми дойде до главата . Иначе имам гъби и чушки, но замразени (чушките)
Редактирам се, дали сте идеи - БЛАГОДАРЯ!!!
Рецепта нямам конкретна, аз импровизирам. Но чушките ги изкарай от фризера, щото не става да ги хакнеш замразени.
Сирене, малко повече от кибритена кутия намачкай.

# 716
  • Мнения: 18 472
Карамела, ти все едно рецепта за гюведжета да поискаш. Laughing

Сиренето аз го троша, кой ще ти се занимава да стърже. И задължително слагам кашкавал, защото като се разтопи, става чудна комбинация. За мен омлети правя с повечко сирене и кашкавал. За ММ и щерката слагам и шунка. Гъби също, ако имам в бурканче. Иначе омлетът е ястие тип "изчисти хладилник". Всичко му върви. Плънката я слагам само на едната половина, за мога да прегъна лесно другата. Като ми се разтопи леко кашкавалът, прегъвам и оставям още малко. Каквото и да сложиш, няма как да объркаш.

# 717
  • Мнения: 14 790
Тарти,не знаеш ли,че тоз... заспалия е хубаво да е до пъпа,не до колене! 😂😂😂🤭
Рано рано изпростявам.
Подреждах играчки,изчистих,остана да мина с мопа и да простра прането. 🤪 Стига за днес.
Карамелче,аз само си говоря за чужбината,едва ли ще тръгна.
За омлетите са ти казали. Няма какво да сбъркаш,давай смело. 🤗

# 718
  • София
  • Мнения: 13 698
Фил, честит рожден ден. Хубава и щастлива година да е пред теб.

# 719
  • Мнения: 2 170
Признателна съм за насоките, любими мои! Ще видим какви ще ги натворя, със сигурност ще е "весело" Grin

Общи условия

Активация на акаунт