Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през януари

  • 121 801
  • 4 271
  •   1
Отговори
# 3 810
  • Мнения: 5 707
Рибена супа от бакалярос и кокинопсаро!

Скрит текст:
Кг и половина-2 риба 🐟🎏(може да стане с всякаква риба,но днешната рецепта е с горните два вида риба. Бакалярос е нещо като хек,а кокинопсаро...нямам представа всъщност)
1 кг картофи
2-3 моркова
2-3 тиквички
2 стръка целина
2 глави лук
1 лимон 🍋
Малко шафран
Сол и черен пипер
Зеленчуците и рибата ги режете на едри парчета. Слагате тенджера с вода да заври на котлона и като заври слагате рибата за 7-10 минути. Изваждате рибата и прецеждате бульона да няма кости. Слагате от отново прецедения бульон на котлона и добавяте зеленчуците. Варите до омекване на картофите. Изваждате една част от зеленчуците (най-красивите парчета) ,а останалата част пасирате с бульона. Връщате обратно красивите зеленчуци,заедно с обезкостената риба и лимоновия сок. Щом заври махате от котлона и сервирате.
Оригиналната рецепта е без застройка от жълтък и лимон. Аз обаче всеки път си правя такава, повече ми харесва. Може да се добави и малко ориз ,ако обичате по-гъсти супи или да увеличите картофите смлени в бульона.
Да ви е сладко,любими мои! ❤️

# 3 811
  • Мнения: 6 299
Сиси,ква е тая покривка ся от тебе 🤪🤣🤣🤣
Оф,пека пържоли на тиганя и пия вино,не ми обръщайте много фнимание 😁

# 3 812
  • Мнения: 12 014
Сис, мерси. Такава супа яде детето на Ломнос. Най - скъпата супа евър. 20 евро. Dizzy Face
Това ли е кокино псаро https://th.bing.com/th/id/OIP.Ph77prmw0ueDkWZtE9D0UAHaFd?pid=ImgDet&rs=1

# 3 813
  • Мнения: X
Имам въпрос за саламура за сирене. Уиш?
Казвай какво за саламурата, Сирос? Да видим ще мога ли да помогна.

# 3 814
  • Мнения: 12 014
Донесоха ми доста сирене, но като правя саламура, все ми омеква, става лигаво и образува неприятен слой. Четох за саламура с морска сол в съотношение 200 гр сола на литър вода. Трябва ми читава саламура, да съхраня сиренето, че е доста.

# 3 815
  • Мнения: 14 790
Само едното можеш да докажеш,за другото ще ядеш банани доживот 🤪😂
Е то не е ли това целта?! 🤪😁😂
Ооох трее се надигВам. Мързи ме.

# 3 816
  • Мнения: 6 299
Сус бе, банани вече има целогодишно 😁
Дорде се лигавихме(те),нахранихме котките,обиколихме махалата,видяхме как е замръзнал преливника на язовира,рови звяра в пясъка,направих фасулена и млечна салата,изпекох пържолите...Уф,зморих са 🥴

# 3 817
  • Мнения: 1 898
Дорде се лигавихме(те),нахранихме котките,обиколихме махалата,видяхме как е замръзнал преливника на язовира,рови звяра в пясъка,направих фасулена и млечна салата,изпекох пържолите...Уф,зморих са 🥴
Аз са змориф ,само докат та четоф...

# 3 818
  • София
  • Мнения: 9 552
Ех, изпущих купона! Тъмън ви зачетох и почнах да се хиля сама, в офиса влезе клиент. Видя, че се хиля нещо и даде крачка назад. Пита плахо "работите ли". Изчуруликах "да".
Обслужих го. Пак почнах да чета. Влезе друг. Не толкова плах. Той ми разказа, как сега трябва да се пие много мурсалски чай, защото действа против тромби в кръвта. И под сурдинка ми каза да знам друга много важна употреба на този чай, с която моментално се вписа в темата на разговор днес - действа добре на мъжката потентност. Ся познайте дали не се задавих в опит да сподява кикота, който напираше в мен. По-добре да се бях изхилила, защото с това задавяне по-зле стана. Сигурно си каза човека, че съм някаква много скромна и срамежлива особа, която няма навик да се разпищолва в бг мама.

Ренката пък успяла и къщната работа да овършее докато тук се случват такива драматични дискусии. Респект, сестро!

# 3 819
  • София
  • Мнения: 18 704
Няма да ви казвам какво слагам пЪ, покривка или мушама, дерзайте 😂

# 3 820
  • Мнения: 6 299
Ти сигурно мушама,че по-лесно да се 'лъзгат...посестримите 🤣🤣🤣

# 3 821
  • Мнения: 7 243
Няма да ви казвам какво слагам пЪ, покривка или мушама, дерзайте 😂
Ти кажи рибена кост или гол оФлюх Joy
Остави мушамите, тях ги минАхме вече.

# 3 822
  • Пловдив
  • Мнения: 40 780
Ай, ай Joy

А питие кой ше сервиРва? М?


Не вечерях аз...щот следобед ядох боклучави неща, после в рейса седнах наобратно, омота ми се вътре и ся без нищо...ааа, да коняче Wink

# 3 823
  • София
  • Мнения: 9 552
Вижте какво ви нося от друга тема! Ама в скрит текст го слагам, че толкова хубост не може просто така да се цопне.  Някой със слабо сърце ще вземе да се гътне от захлас, така че по-полека отваряйте. Да не кажете после, че не съм предупредила.

Скрит текст:

# 3 824
  • Мнения: 7 243
Ааа, чакайте, какви питиета, аз се мъча още да работя.
Кокоря се тука върху едно брачно свидетелство: съпруг А и съпруг Б. Кръстя се с всички ръце да не стига и до нас таз мода.

Ах, Панде Joy Извира тоз сексапил, та се не трае.

Общи условия

Активация на акаунт