Тема № 24 - "Обучение в пандемия - дистанционно и присъствено" - Януари 2022

  • 50 829
  • 1 342
  •   1
Отговори
# 915
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Вчера имахме да правим справка за РЗИ, колко са отсъстващите ученици. Имаме само 3-4 паралелки с по под 50%, останалите са почти пълни. Имаме само един болен учител и двама оздравяващи, които чакаме тази седмица да се върнат. Засега нямаме проблем със заместването. В такава ситуация ДО при нас не е необходимо. Необходимо е да се приемат критерии, кога е наложително да се минава на ДО. Например над 30% от випуск или училище и над 15-20% от учителите и/или невъзможност за заместване.
В момента децата са много объркани. Трета година всеки кой мине им мие мозъците с какво ли не. Забелязвам, че вече има и такива, които повтарят мантрите на Възраждане. Децата се лутат, станали са по-разсеяни, едва ги контролираме и това е заради обстановката и заради постоянното сменяне на ДО с ПО и по-продължителното ДО. Убедена съм. Няколко поколения сме на път да загубим и да имат трайни неврози и психични увреждания.

Н-дам, това ще да е някаква нова, алтернативна математика. 30>70 е по-яко дори от 5=4 от времето на комунизЪмЪ!


Защо си ме цитирала? Какво искаш да кажеш? Нищо не ти се разбира!

# 916
  • Мнения: 3 686
Здравейте! Има ли все още нормативно изискване учениците да бъдат с маски в училище? И ако да, за междучасия или за часове се отнася?
Моето дете казва, че в класа нито едно дете освен нея не носи маска, дори и в междучасия. И никой не прави забележки. На нея децата и се смеят и тя ми заяви, че утре също ще е без маска.

# 917
  • Мнения: 3 928
Лауремтин, кой клас е дъщеря ти. Моят син е 9 клас и целия клас си носят маските, имало девойка в класа, която си позволявала да си провесва маската на едното ухо, но редовно отнасяла забележка от учителите. Моето дете сменя 3 броя маски всеки ден

# 918
  • София
  • Мнения: 17 597
Здравейте! Има ли все още нормативно изискване учениците да бъдат с маски в училище? И ако да, за междучасия или за часове се отнася?
Моето дете казва, че в класа нито едно дете освен нея не носи маска, дори и в междучасия. И никой не прави забележки. На нея децата и се смеят и тя ми заяви, че утре също ще е без маска.


Има. Седят си кротичко в нормативите. Прошнуровани и прономеровани.

Подозирам, че само при скаридката се спазва точно тази разпоредба - браво и на учителите, и на учениците, но, уви, това е самотна лястовица. Аз поне за друг клас, където да се носят маски не съм чувала. Доста време синът ми беше единственият маскиран, от известно време силно подозирам, че и той носи маската основно в метрото и в магазина... не и в клас. Няма как да съм сигурна, уж носи... "от време на време", каквото и да означава това... останалите не носят и толкова.

# 919
  • Мнения: X
Кати, пийни една мента+глог+валериан. Ако не помогне, поне няма да навреди.

# 920
  • София
  • Мнения: 17 597
Кати, пийни една мента+глог+валериан. Ако не помогне, поне няма да навреди.

Избягвай да даваш смели медицински съвети. Не всичко ти се отдава - това, например, никак не ти е стихията.
Ще вземе да ги последва някога някой със същата лекота, с която ги раздаваш... и ще вземе да се гътне.
Глогът ми е категорично забранен.

# 921
  • София
  • Мнения: 12 407
Даам, що народ се е гътнал от мента, глог и валериан.

# 922
  • Мнения: X
Не всичко ти се отдава - това, например, никак не ти е стихията.
Някога да съм твърдяла подобно нещо? Joy
Отпусни се малко. Не приемай всичко толкова сериозно, че съвсем ще посинееш.
Иначе гледам, че ти си по съветите. Кой от кой по-безумни. Лошото е, че като се вкопчиш в нещо, нямаш спиране.

# 923
  • София
  • Мнения: 2 677
Кати, би ли продължила със синьописа по отношение на флота - за кой точно флот иде реч??? Щото в нашия не е така... А за ВМА важи правилото първо по старшинство, после външните за системата и винаги спешните напред ... Та за кой флот говореше???

# 924
  • Мнения: 3 686
Лауремтин, кой клас е дъщеря ти. Моят син е 9 клас и целия клас си носят маските, имало девойка в класа, която си позволявала да си провесва маската на едното ухо, но редовно отнасяла забележка от учителите. Моето дете сменя 3 броя маски всеки ден
Моето дете е 5 клас. В момента има 13 карантинирани паралелки в училището ( от 31 общо) не зная колко са учителите. Днес 2 часа по- малко. Живеем в най-заразената в момента област в страната,.

# 925
  • Мнения: 387
laurentin, всъщност, броим легла, нали знаеш, а не дали е възможен въобще учебен процес поради липсващи деца и учители.

# 926
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Когато някой е болен, наваксва с това, което е пропуснал. Дали ще са 5 или 10 или 15 болни, здравите защо да не учат нормално?

# 927
  • Мнения: X
В поне една област стойностите в момента са такива, че ако Ковид беше грип, щяха да са във ваканция. Но не е, а и си имаме ОРЕС, нали.

# 928
  • Мнения: 574
Когато някой е болен, наваксва с това, което е пропуснал. Дали ще са 5 или 10 или 15 болни, здравите защо да не учат нормално?

Защото ако има 5,10 или 15 болни след седмица здравите ще са 0.

# 929
  • София
  • Мнения: 62 595
Не виждам как ще изтрае положението още почти две седмици. Според мен ваканцията ще е закъсняла мярка. Трябваше да удължат коледната ваканция.

Общи условия

Активация на акаунт