Кауфланд - тема 53

  • 41 110
  • 805
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 27 591
Леми, в нашия Лидъл ряпата Дайкон е с размер на моркови по-скоро, не се набива на очи 😄 В Кауфланд редовно има и е хубава, днес не погледнах обаче. И аз взех китайско зеле, чудесно е. 😍
Днес ми отне известно време, за да разбера какво е това...с това име не бях виждала да кръщават фалшивата сметана на прах...🤣

Пише си, че е имитиращ продукт, всичко точно, но в първия момент го помислих по-скоро за захар...😃
Бурканът с разтворимата напитка с червената капачка е с много затегната капачка...едва се маха! 😬
Соул, онази разтворима цикория в бурканче 100 гр за 6,99 лв също е на трудно за виждане място (поне при нас)- най-отгоре е и от малките бурканчета се вижда около половината, другата половина се прикрива от кашончетата...

Последна редакция: ср, 19 яну 2022, 03:46 от dolce miele

# 181
  • Мнения: 10 210
Мерси, Долче, ще я търся.

# 182
  • Мнения: 54 488
Как бе, Долче, и в Лидл има такава сметана за кафе. Simple Smile
Аз днес ходих и взех доста неща.Взех и един бахур от витрината,но не е много хубав.

Защо не е хубав? И аз съм го набелязала.

# 183
  • shumen
  • Мнения: 18 079
Дева,замразяван е и после размразяван.Едва се реже,защото се разпада и има лек дъх.

# 184
  • Мнения: 27 591
Дева, в Лидъл гледам само животинските сметани и не съм обърнала внимание. В Кауфланд обаче веднага ми се наби в очите и от думата "whitener" и от илюстрацията не знам защо направих асоциация със захар/подсладител...😅 На етикета си пишеше "имитиращ продукт"...

# 185
  • Мнения: 5 107
Лидълската суха сметана е по-хубава, 1.19лв мисля, че беше.

# 186
  • Бургас
  • Мнения: 5 682
Лидълската суха сметана е по-хубава, 1.19лв мисля, че беше.
Точно вчера ѝ загледах етикета и щях да припадна от състава... Понякога взимам от нея, ама рядко, защото много я обичам директно дори да я хапвам и след лъжица в кафето винаги мушвам по 2 и в устата Blush И като прочетох какво ли няма вътре... май няма да си взимам повече.

# 187
  • Мнения: 5 107
И аз много обичам така да си я хапвам с лъжица. А състава, фруктоза как да е друго яче. Вземам я, че си смесвам нес със захар и сметана. Правя си в 1 буркан 3в1 за работа да си разтварям, но съм вземала и кауфландска, тя по-не ми харесва.

# 188
  • Мнения: 27 591
Аз растителни/прахообразни сметани изобщо не използвам и не съм гледала състава и на двете...но предполагам, че никак не е блестящ. Вероятно на вкус някои са ги докарали (аз развих с годините някаква неприязън към кафетата 3 в 1, отделно че свикнах със сметаните в каничка, а с и тези от 30% или 36%).

# 189
  • Мнения: 10 210
Направи ми впечатление, че каничката сметана от Кауфланд ми се разваля към 4-5 ден, а тази от Лидл може и 2 седмици да изкара. Мислех, че е случайно, но вече няколко пъти така. Дали това я прави "по-истинска"...Thinking

# 190
  • Мнения: 27 591
Соул, не знам. Може и от опаковките да е... На мен и двете канички ми издържат по доста дни (ако ги оставя). Но съхранявам най-отгоре в хладилника, а там е и най-хладно. Каничката от Кауфланд ми е неудобна с тази странна форма, а тези от Лидъл пък така ги изтъниха, че се огъват при отваряне...Но това е бъдещето явно, ще се радваме на съдържанието. 🙂
Допълвам- сметаната от кауфландските канички я пресипвам в стара каничка от Лидъл (изплакната с вода), някак не ми се уплътнява добре, когато е отворена. А и все разливам отгоре...лидълските канички като че ли се затварят по-плътно. Ако успея да ги отворя без нож, че така се огъват някои...🤪 Та може и заради това и двете сметани да ми издържат по повече дни.

Последна редакция: ср, 19 яну 2022, 14:34 от dolce miele

# 191
  • Мнения: 39 414
Каква е тази суха сметана? Чувам за първи път.

# 192
  • Мнения: 27 591
Сметана на прах, показала съм снимка в една от предишните ми публикации...Обикновено са на растителна основа, хидрогенирани, с разни (нежелани от мен) добавки, някой спомена май и фруктоза- може и да има други "сухи" сметани с друг състав, но не съм се интересувала, честно казано...
Днес вкъщи "спечелихме" косъм във вита баница със спанак и извара/сирене (от готовите печива)... 🤪 На човекът, на когото му се падна "бонусът" му се отяде рязко...че и буквално беше още в първата хапка...😬 Косъмът беше вътре в плънката, не полепнал отвън по баничката...

Последна редакция: ср, 19 яну 2022, 18:44 от dolce miele

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 441
Някой дали има тази турбо четка за прахосмукачка, че моята четка се развали и й се чудя на тази.

# 194
  • Мнения: 3 732
Преди две-три години търсих резервна глава - по железариите бяха около десетина лева.
Не ми хареса, че се прикрепя със завинтване и се отказах - аз често свалям главата, докато чистя, и ми се струва много неудобно постоянно да отвинтвам и развинтвам.

Общи условия

Активация на акаунт