Алтернативни продукти за дамска хигиена 9

  • 28 766
  • 281
  •   2
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 270
Аз наскоро си взех менструално бельо. Това за по-силно течение ( дават го, че се равнява на 4 тампона) е повече подплатено и с по-тънки панталони не мисля, че ще е подходящо да се носи. Имам и такова за по- слабите дни, като то е по-тънко в долната част. Но все пак е плътно и черно, така че пак ограничава в известна степен. Използвам го като допълнителна защита с чашка/тампон или самостоятелно в по-леките дни. Мога да кажа, че е много удобно и наистина не се развива лоша миризма. При по-силно течение го ползвах само веднъж за проба самостоятелно и нямаше протичане, но все още не мога да се отпусна по този начин. Купих го от сайта на Астратекс, има голям избор. Около 50 лв средно струват едни бикини.

# 76
  • Мнения: 1 166
Как перете това бельо? Директно в пералнята или? Има ли опасност да боядиса други дрехи?

# 77
  • София
  • Мнения: 270
Пере се първо на ръка само със студена вода и после в пералня на програмата за ръчно пране. Предполагам и само на ръка може да се изпере при не повече от 40 градуса. Не се суши в сушилня. Такива са инструкциите.

# 78
  • Europe
  • Мнения: 548
Аз наскоро си взех менструално бельо. Това за по-силно течение ( дават го, че се равнява на 4 тампона) е повече подплатено и с по-тънки панталони не мисля, че ще е подходящо да се носи. Имам и такова за по- слабите дни, като то е по-тънко в долната част. Но все пак е плътно и черно, така че пак ограничава в известна степен. Използвам го като допълнителна защита с чашка/тампон или самостоятелно в по-леките дни. Мога да кажа, че е много удобно и наистина не се развива лоша миризма. При по-силно течение го ползвах само веднъж за проба самостоятелно и нямаше протичане, но все още не мога да се отпусна по този начин. Купих го от сайта на Астратекс, има голям избор. Около 50 лв средно струват едни бикини.

А вие за кой точно модел твърдите че е удобен? Аз гледам бельото на Ameissy, доста съм впечатлена. Но първи приоритет ми е удобството и това да няма твърди ръбове, защото съм привикнала на тъничко безшевно бельо дори и при цикъл. Просто мразя да ми жули и да ми очертава ръбове под панталона. Та съм в голямо чудене, кой от моделите им е най-удобен?

# 79
  • София
  • Мнения: 270
Имам от боксерките на DIM, FLUX и Saforelle. За размерите следвах таблиците към всеки продукт и ми паснаха точно. При прилепнали и по-тънки панталони, обаче, задната част се очертава повече и за някой може да не е приемливо (особено при бикините за по-силно течение). Но всеки трябва да пробва за себе си и да прецени. Аз така се отървах от "подсигурителната" превръзка.

# 80
  • Мнения: 2 524
Добър ден, извинявайте , че нахлувам в темата изведнъж. Опитах да чета, но повече се коментират менструалните чашки, с които лично аз за себе си смятам, че нямам шанс да се справя. Ще ходя на море , а очаквам МЦ. питането ми е какво е Вашето впечатление за софт тампоните и коя марка е по-подходяща специално за плаж?

# 81
  • Мнения: 14 843
Постът ти ме подсети, че едни софт тампони на Джой ми отлежаваха от над 2 години, та реших да ги сефтосам и тази нощ бях с такъв.
Значи, това нещо е като меката част на гъба за миене на съдове - много меко, поресто, лесно се мачка. Идеята му е да го смачкаш и буквално натъпчеш, и то да се раздуе обратно и да запречи изхода. При мен не пропусна, но ми е 4ти ден днес, т.е. слабо течение, а през нощта ума буквално няколко капки, които вероятно даже са просто останало зацапване.
Според мен тези тампони не са подходящи за силни дни, но определено са по-удобни от стандартните тампони. За съжаление са ужасно скъпи, иначе бих си взела още за най-слабите дни.

# 82
  • Мнения: 1 166
После как се перат?
Откъде си ги купувате тези Софт тампони? А как можем да сме сигурни, че няма да потънат надълбоко - имат ли конец или нещо такова като стандартните?

# 83
  • Мнения: 14 843
Нямат конец и не се перат. Самият тампон , като го извадиш от фолиото, изглежда доста обемен, но като го смачкаш, става по-малък от стандартен мини тампон. Поставя се сравнително лесно и не се усеща
Изваждането е свързано с малко бърникане, но не е нещо свръхтрудно.
Аз моите съм ги поръчвала от Сексуел, но сега гледам, че ги има и в Ремедиум https://remedium.bg/soft-tampons-3353/b
Цената обаче е No Mouth

# 84
  • Мнения: 295
Относно менструалните бикини, да споделя взех си доста евтин вариант. Пробвах ги този месец, но само като допълнителна защита за тренировка или спане, защото редовно препълвам чашата, но не ми се сменя с нова по-голяма. За това което ги ползвам са чудесни, а цената е изключително приемлива!
https://www.extase-fashion.com/step.model/model.D124/%D0%9A%D0%B … 4OM0T10010000XS00

# 85
  • Мнения: 781
Ива , плитки ли са бикините?

# 86
  • Мнения: 295
Този модел - не, имат и друг модел, който е по - плитък. Тези са класически бикини.

# 87
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 403
Ива , много добра цена , и има размери , аз щях да вземам от Дм , тяхна марка  , но
има М размер,  а уж има и Л , но в немският сайт.. А и цената беше 20 и няколко лв.

# 88
  • Мнения: 223
Здравейте дами, ето ме и мен в тази тема. Преди няколко години съм използвала чашката на Органикъп, но така и не се спогодих с нея- разтваряше се трудно, винаги протичаше- даже направо си течеше, та в един момент ми писна и я изхвърлих. Сега обаче отново съм решила да направя нов опит, даже много ми се иска да мина само на такава чашка, та си взех чашката на Мелуна- размер Л класик- нямам раждания, но имам доста силен цикъл първите 2-3 дни. Изгледала съм десетки видеа как да я поставя, как да я разтворя, под какъв ъгъл да я сложа- е не става и не става. Днес ми е 1ви ден и от сутринта сигурно  4 пъти съм я махала и слагала на ново. Уж прави вакум, уж се отваря добре, а все тече- и не говоря само за капки, а направо си тече през нея. Вече почвам да се чудя дали нещо аз анатомично не съм с някаква странна форма... моля дайте съвети от вашия опит. Или да търся друга марка чашки, и аз вече не знам, а много искам да ползвам...

# 89
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мелуна и на мен ми протичаше. С Мерула ми е супер лесно поставянето, почти веднага се отваря и застава където трябва. Не тече, освен, ако не е препълнена. Така и не си взех големия размер, та с нормалната сменям по-често в началото.

Общи условия

Активация на акаунт