Пъзели - 38

  • 22 843
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • гр. София
  • Мнения: 1 583
Ето и един пъзел от мен. Започнах го, за да съм в крак с тема, обявена в една от фейсбук групите Simple Smile Trefl 1000ч. Spices

# 721
  • София
  • Мнения: 843
Страхотни пъзели показвате, момичета. От сайта от САЩ и аз харесах няколко, всичките на Сънс аут. Понеже не съм редила марката (имам един чакащ), не знам дали си струва обаче. Пускам в скрит текст два от тях.

Скрит текст:




Завърших Томас Кинкейд-а, има два easter eggs, които много ме зарадваха (надявам се да няма повече, че го разглобих и няма да го редя отново, за да ги намеря Grinning ).



Скрит текст:
Пинокио и Питър Пан се бяха наместили в картинката на Пепеляшка



# 722
  • Мнения: 1 018
Здравейте на всички! С голям кеф ви чета и мноого рядко пиша, но ще гледам да променя това. Благодарение на вас и красотите, които показвате страстта ми към пъзелите се засилва още повече - вкъщи купчините растат. Голямо търсене беше с ToniShu и то по-скоро от моя страна, но важното е, че се намерихме. Тони явно с теб сме на една вълна - и аз редя този на Ravensburger в момента.  От въпросния сайт има наистина страшни неща и определено ще има общи поръчки за в бъдеще. Доставката наистина е безплатна над 75 долара, което е страхотно. Мито не съм плащала, а като цяло и не се забави много предвид това откъде идва. Продължавайте да радвате окото с красотите, които редите, а аз ще гледам също да се включвам периодично да показвам това онова 🤩

# 723
  • София
  • Мнения: 8 553
Търсенето си заслужаваше! С кеф ще се видя пак с теб, за по-дълго Wink

# 724
  • София
  • Мнения: 963
Отново се нагледах на много красоти. Като изчета темата и се презаредждам душевно.
Ето и от мен един:

# 725
  • Мнения: 1 458
Голяма красота!

# 726
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Озон съвсем се излагат, не знам на какво се дължи тази липса на нови пъзели, още им стоят като най-нови някакви от колекции от 2021-ва. Вчера случайно загледах какво е останало, еми от Master pieces има към 120, а преди бяха над 300 вида, от Гибсънс и те май бяха над 200, в момента са 70.

Ето ми книгите, имаше труден момент, защото книгите са на една страна, а парчетата си вървят нормално и всичко е по диагонал реално. Тези Галисън имат прекрасни картинки и ужасно, ужасно качество, просто невероятно, поне 20 парчета пред очите ми цъфнаха само докато ги слагах с максимално внимание. Парчетата нямат разкачване, един път влезли, след това ушите се разлепват. Пъзелът реално е почти нов, да е реден най-много 2 пъти преди мен, аз да съм третата, а вече се разпада. Много ме е яд, картинките са им прекрасни, какво е това качество? Потресена съм.

Ето го:


Сега отворих един много интересен на White Mountain, не знам колко е стар, но парчетата са изрязани доста по-интересно от тези, които са в новите им пъзели, заредени в озон.

Скрит текст:

Eleyn, този с африканките го имаше в Озон, със сигурност може да се намери по групите в България, не си заслужава да се поръчва от щатите.

Като правим поръчка трябва да намерим някой близък в UK, който в най-лошия случай да ни удари едно рамо и да освободи пратката. Според мен от там ще си заслужават много пъзелите на този, аз му казвам Висоцки (де да знам дали така се чете), защото са търсени много и държат цена.

# 727
  • Мнения: 1 018
ToniShu Задължително!

Мона Лиза няма нужда да търсим, процедурата е доста улеснена там. ГГБГ сами я освобождават и накрая ти добавят сумата към таксата за превоза.

# 728
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Песен за ушите ми!

# 729
  • Мнения: 6 892
Мона Лиза, и моите впечатления за Галисън са подобни. Прекрасни картини, на мен много ми харесват повечето им, но с качеството и цената не мога да се примиря. В смисъл за това качество бих ги купувала само ако са доста по-евтини. Иначе при мен проблемът беше основно с огънати парчета.
И аз му викам Висоцки, но не знам дали е правилно Smile

ГГБГ ако предлагат освобождаване от митница това е супер, не го знаех. Превозвачите, които аз съм ползвала не го предлагаха и затова съм доста предпазлива.

Отворих Dowdle-а от ибей. Като цяло изглежда добре, хубави дебели парчета, добре изрязани ама и те лъскави. Изобщо тея американци май само гланца признават и нищо друго. Не мога да се сетя за американски пъзел, който да не ми е бил гланцов. Поне е само от едната страна (че на Eeboo е двустранен и направо лошо ми става).

Алиса е готова, ревю и снимка малко по-късно днес надявам се Blush

# 730
  • Мнения: 690
Ето ги и Отнесените от вихъра


Кутията вярно е изстрадала, но самия пъзел чудесен. По тънки парчета, но много приятни и гладички на допир, без да са лъскави. Разбира се влизат където си искат. Голямо удоволствие ми достави. Благодаря

А Галисън, аз много харесвам, да тънки и гланцови, но много добре пасват. Те имат залепен слой хартия отзад, той ли се е разслоява или на самата картинка. И тези книги аз отдавна ги гледам, Мона Лиза, бих ги наредила.

Май ще получа едни пъзели от САЩ и аз, но не знам дали ще се получи. Съпругът на една приятелка е там то края на месеца, горкия той уж щял да ми ги донесе, тя каза само да не са 100. Сложна процедура, приятелка от САЩ ще му прати няколко, пък да видим.

# 731
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Ох, Весе, камък ми падно от сърцето, че всички части са налице! Много меко се изказваш, то кутията се разпада, парчетата наистина са тънки, но нареден изглежда прекрасно.
Ти не беше ли редила точно тези книги на Галисън, явно се лъжа. Самият пъзел като картинка е жесток, разбира се на самата ми снимка не се вижда, но има златни и сребърни части.

Аз съм за поръчка, ще бодна на Висоцки нещо, ако кажете действаме.

Отказах се от Есенните килтове, отново размазан пъзел картина, знаете че аз тези не ги мога. Иначе за възрастта си Joy пъзелът и кутията са в много добро състояние. Наредих рамката, за да съм сигурна, че няма липси и ще го продавам, но ще поизчакам да натрупам малко за продажба. Сега не знам какво ще започвам, може би един супер сладък Гибсън от Бухтичка.

Бухтичка, ще се пръсна! Казвай за Алиса!

# 732
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Ей, изчакайте ме ден-два за да заплюя и аз поне един пъзел за обща поръчка!

# 733
  • Мнения: 690
И аз бих се включила за общата поръчка, от САЩ, какво да пусна линк ли към това, което харесвам и как точно ще го направим с плащането?

Мона Лиза аз съм редила само един на Галисън

И много ми хареса изживяването.

# 734
  • Мнения: 6 892
Alice
1000 части
Magnolia

Добре, през линк успях да я пусна вертикална най-сетне, че хич не ми се искаше да я гледате хоризонтална.
Личните ми впечатления:
Частите са в затварящо се пликче, което е удобно принципно. От проветряване са решили, че нужда няма, тоест дупки липсват. Има две малки пакетчета лепило, сега видях, че на кутията отзад има инструкции за лепене, пише също, че изпращат липсващи части.

Частите са хубави, дебели. Сглобката е добра, стегната, вдига се целия без проблеми. Но и не е свръх стегната да не може да са развали и да се разнищват парчета. Тоест като за мен си е идеална.
Това, за което не знам защо никой друг не говори - парчетата са свръх гладки и матирани. Аз лично не съм виждала такива парчета на друг пъзел. Всички марки с матирани части, които съм виждала имат някакъв лек релеф отгоре. Та на пипане тези парчета лично на мен са ми много приятни. Но...създават цяла нова вселена за възможни дефекти.

Кръгчетата на снимката са някакъв фабричен дефект върху покритието на парчетата, хубавото е, че имаше много малко такива части. Но ако се загледате в другите чертички, те се получават ако го драснете с нокът. Не си личат супер много, но не знам ако се реди повече пъти доколко ще издържат и в какъв вид ще са.
Нещо, което не ми допадна е задната страна на парчетата.

По краищата са като леко надигнати ако виждате. Това от своя страна акумулира прах в прилични количества. Но пък прахът ми е последна грижа.

Като цяло съм доволна и ми хареса. Сега лично на мен щеше да ми е по-кеф ако бяха една идея по-ярки цветовете, но просто картината е такава. Не е особено труден. Ако трябва да им сложа някаква оценка за качеството би била 8/10. В моята класация все още няма да ги намествам.
Дали ще редя още техни - определено. Нооо, може би ще почакам за намаление. Въпреки че количката ми е пълна вече, та не се знае.
Чак сега забелязах, че имат 1500 с мини части
https://www.ozone.bg/product/pazel-magnolia-ot-1500-chasti-floating-market/
https://www.ozone.bg/product/pazel-magnolia-ot-1500-chasti-healthy-kitchen/

Та обмислям този с пазара. За мен си е бонус, 1500 части на цената на 1000, мини частите ме кефят като цяло, хем няма да вадя голямата подложка, само плюсове виждам Grinning

Общи условия

Активация на акаунт