На море в Гърция 2022 - I

  • 68 031
  • 762
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 12 011
Не пропускайте да видите скалните гробници във Фетие.

Аз пък се наситих на Ориента и няма да припаря скоро.

Бленувам си Гърция, надявам се да успеем да направим дълъг уикенд около 24 май.

# 646
  • Мнения: 1 652
Нашето турско море нейде до Фетие обикновено е в края на септември, а дотогава имам планове и за тази тема. Засега имаме билети за няколко дни в Крит, а миналия уикенд изгорях на Тасос. Там много ми хареса, пък и хора нямаше. Хора нямаше и на континента край Керамоти и т.н., но пък там не е хич моето място.
Я да давам по същество.
Скрит текст:
Първа сутрин и вечер (щото хванахме ферито в 5 заран неспали) – Golden beach, там се и настанихме някъде на плажа.



Алики

Алики

Някакво кръчме To Palio Klisma Fish Tavern

Скала Рахониу

Скала Рахониу

Скала Рахониу

Ако можеше и водата да е +20 още сега, щастието щеше да е пълно. За жалост малко над коляно успях да вляза само.

# 647
  • Варна
  • Мнения: 3 961
открих, че от Фетие(където ще сме), може да се отскочи до Родос. Та въпросът ми е има ли смисъл изобщо да заглеждам тази дестинация като еднодневен трип без кола?
Има, изглежда че фериботните връзки между Гърция и Турция, които бяха изцяло прекратени две години заради ковида, вече започват да вървят за настоящото лято.


от Мармарис фери до Родос сутрин около 8 -9 00 и обратно около 17 - 30тина евро.По гръцко е пеша , кола не трябва . Фришопа е добре зареден , та накупихме маркови мАзила , парфюми и уйскита.Фетие е  наблизо и ако няма директно корабче/фери може да се ползва пристанището на Мармарис (125 км.магистрала). По различни години и от различни турски пристанища видяхме и Кос , Лесбос и Самос .

Последна редакция: сб, 07 май 2022, 21:20 от peterky2002

# 648
  • Мнения: 303
Здравейте,
Без кола сме и ни се иска да направим една кратка почивка- екскурзия до Гърция (близо до България, по възможност,да не е повече от 6часа път). Били сме в Кавала и Палио(отскочихме и до Амолофи плажовете), Палио много ни хареса като градче. Били сме и до Халкидики, Пефкохори но много път ми се стори, много изморително. Общо взето да не е супер безлюдно място. Мислехме си да идем до Солун да разгледаме града, но ни се иска да има и плаж наблизо поне за ден - два да се топнем. Някакви идеи за хора без кола - в началото на юни? Може би Тасос, но знам, че и за там трябва кола.
Благодаря! Simple Smile

Последна редакция: сб, 07 май 2022, 22:59 от angelika_

# 649
  • Пловдив
  • Мнения: 2 528

Аз пък се наситих на Ориента и няма да припаря скоро.
🤔 Аз с интерес чакам разказ, може и на лс 😊

# 650
  • Мнения: 856
Здравейте нова съм в групата и те първа ще почета по сериозно изписаното, затова се извинявам ако е коментиран въпроса ми наскоро.
3 семейства с деца на възраст 2-5 години си търсим вила/вили за почивка в Гърция, близко до плаж и места за хапване. Като идеята ни е да хапваме някъде, а после да се прибираме, децатта да спят по стайте а ние да можем да стойм спокойно в близост на двора(примерно).  Да имат свободата да играят и да са отпочинали и доволни и родителите 😁 разгледах в букинг има и различни предложения и за хотели/вили малки със стай, някой със закуска или ол инклузив, но не знам дали биха отговаряли на това, което ние търсим. Нямаме конкретно идея в коя част на Гърция, затова ще се радвам ако някой има впечатления и може да препоръча нещо 🤗
П. С. Реално ще пътуваме през Маказа и по-близките дестинации от там са ни по-удобни.

# 651
  • София
  • Мнения: 1 255
Здравейте нова съм в групата и те първа ще почета по сериозно изписаното, затова се извинявам ако е коментиран въпроса ми наскоро.
3 семейства с деца на възраст 2-5 години си търсим вила/вили за почивка в Гърция, близко до плаж и места за хапване. Като идеята ни е да хапваме някъде, а после да се прибираме, децатта да спят по стайте а ние да можем да стойм спокойно в близост на двора(примерно).  Да имат свободата да играят и да са отпочинали и доволни и родителите 😁 разгледах в букинг има и различни предложения и за хотели/вили малки със стай, някой със закуска или ол инклузив, но не знам дали биха отговаряли на това, което ние търсим. Нямаме конкретно идея в коя част на Гърция, затова ще се радвам ако някой има впечатления и може да препоръча нещо 🤗
П. С. Реално ще пътуваме през Маказа и по-близките дестинации от там са ни по-удобни.

Вижте тук, следя им страницата във фейсбук, не съм ги ползвала, но имат доста предложения. AIRBNB също е вариант

https://greobg.bg/?fbclid=IwAR36su-F9_6Di6fRE0iBSGVprpZ3JaPOABkr … U9G5-q63HjGLaTxJ8

# 652
  • Мнения: 1 686
Да ми препоръчате място за 1-2 нощувки в Кавала. Имаме годишнина от сватбата и решихда заведа ММ и детето. Благодаря. Другата седмица в края.

# 653
  • Мнения: 4 696
Здравейте,
за първи път ще ходим на почивка в Гърция. С две деца на 5 г.  сме и запазихме апартамент в центъра на Неа Ираклица,надявам се да сме направили добър избор. Ще следя темата. Предполагам сега не малко хора са посетили Гърция през почивните дни и бих искала отзиви за цените по ресторантите, дали и при тях всичко е толкова нагоре като при нас?

# 654
  • Мнения: 3 940
В Солун определено са завишени цените, но аз не бях ходила повече от година ✌

Последна редакция: пн, 09 май 2022, 08:17 от Ellinor*

# 655
  • София
  • Мнения: 14 793
Да ми препоръчате място за 1-2 нощувки в Кавала. Имаме годишнина от сватбата и решихда заведа ММ и детето. Благодаря. Другата седмица в края.
Егнатия - в самия център, с гледка към стария град и пристанището. "Есперия" също е с добро местоположение.

# 656
  • Мнения: 1 552
Да ми препоръчате място за 1-2 нощувки в Кавала. Имаме годишнина от сватбата и решихда заведа ММ и детето. Благодаря. Другата седмица в края.
Горещо препоръчвам този хотел : https://anthemionhouse.com/
Чудесен бутиков хотел с уникален стил - Ар Нуво/Ар Деко, закуската е прекрасна. Намира се в Стария град, има и паркинг.

# 657
  • София
  • Мнения: 23 124
А в посочения бутиков хотел цените някаква тайна ли са, защото рових, но не видях такива? Blush От любопитство питам, ние вече сме резервирали.

# 658
  • Мнения: 1 552
Не са тайна- трябва да пратите запитване и те ви връщат оферта. Явно това си е тяхна политика.Не е скъпо- цените са подобни на  вече споменатите Есперия и Егнатия .
Разбрахме от собственичката, че Хотелът е печелил някаква национална награда за архитектура и интериор. Те са възложили на архитекти да го възстановят в автентичен вид и стил от двайсетте години на миналия век , като за стаите са издирвани автентични антикварни мебели. Баните, разбира се , са със съвременни удобства, но и там е съхранен стилът на двайсетте. Дори приборите за закуска и триетажните подноси за сандвичи и сладки в ресторантчето са автентични. Има и малка градина.

Последна редакция: нд, 08 май 2022, 22:23 от ellis

# 659
  • Мнения: 11 210
В Букинг цената е 73 за двойна стая със закуска. За семейства обаче не е много изгодно, суитовете са скъпи и не мога да ги хвана свободни.

Оставям и ето това по темата https://www.booking.com/hotel/gr/castello-boutique-rooms.bg.html

Общи условия

Активация на акаунт