Къната, билките и всичко останало за билките - Тема 17

  • 47 871
  • 794
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 20 165
С тъмно кестенявата на хена фокс, белите косми имат по меден оттенък и ми оранжевеят. Докато със светло кестенявата са по-червено вишневи.

Последна редакция: чт, 22 сеп 2022, 16:27 от Lemy

# 241
  • Мнения: 153
Момичета, взех си къна Sahara Tazarine, всичко направих по инструкциите на опаковката, като стоях 2 часа с къната, дори добавих малко лимонов сок, но резултатът не ме задоволява - да, израсналите корени са покрити, не се виждат няколкото бели косъма, но цветът няма нищо общо с червеното, нито с рижавото - по-скоро естествената ми коса има съвсем лек меден отблясък. Преди това бях пробвала с натуралната къна на Henna fox и май имаше по-добър, макр и не невероятен резултат. Нещо не правя както трябва ли? Дали да не пробвам с билкова боя?

# 242
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
А каква е основата т.е. естествената коса, върху която се слага къната?

# 243
  • Мнения: 2 579
Едно време майка ми твърдеше, че не я хваща къната, ако е била в цикъл, когато се е боядисвала. Да не би да е от такова естество проблемът?
Моята билкова боя на Хена Фокс пристигна. Сега трябва да намеря няколко часа време да се намажа с нея. Малко ме е страх нещо от резултата Laughing

# 244
  • Мнения: 10 604
Два часа за покритие на бели коси са малко.

# 245
  • Мнения: 153
За цикъла - не. За белите коси - имам 7-10 бели косъма (които се оцветиха), а другите, които не са бели? Естественият цвят е светло-кестеняв, като "бебешката" коса е руса.
Едно време като малка баба ми ме къноса, не съм стояла повече от 2 часа и косата ми стана брутално рижава. Къната беше донесена от една туркиня, може би е била по-добра, знам ли. Тогава мисля, че на мокра коса ме къносва баба ми, а сега бях на суха коса (не знам дали и това е от значение).
Общо взето, имах други очаквания Sad

# 246
  • Мнения: 2 350
Едно време майка ми твърдеше, че не я хваща къната, ако е била в цикъл, когато се е боядисвала. Да не би да е от такова естество проблемът?
Моята билкова боя на Хена Фокс пристигна. Сега трябва да намеря няколко часа време да се намажа с нея. Малко ме е страх нещо от резултата Laughing

И аз съм в същата ситуация, освен и че за сега нямам толкова време да стоя с нея, а не си представям да спя със завита глава.

# 247
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
За цикъла - не. За белите коси - имам 7-10 бели косъма (които се оцветиха), а другите, които не са бели? Естественият цвят е светло-кестеняв, като "бебешката" коса е руса.
Едно време като малка баба ми ме къноса, не съм стояла повече от 2 часа и косата ми стана брутално рижава. Къната беше донесена от една туркиня, може би е била по-добра, знам ли. Тогава мисля, че на мокра коса ме къносва баба ми, а сега бях на суха коса (не знам дали и това е от значение).
Общо взето, имах други очаквания Sad

Много странно. На мен със Сахарата ми ставаше брутално рижаво-червено...
А остави ли я да оксидира или направо намаза косата?

# 248
  • София
  • Мнения: 481
Тогава мисля, че на мокра коса ме къносва баба ми, а сега бях на суха коса (не знам дали и това е от значение).
Общо взето, имах други очаквания Sad
Къна се нанася на мокра, леко подсушена с хавлия коса. И се седи повече време.
Аз се правя със Сахара Тазарин  вече три години. Белите косми се покриват, макар да стават по-светли от другите. При мен обаче цветът в корените пада много бързо, за 3-4 седмици. В момента от месеци правя само корени, защото в краищата се в натрупало почти до черно.
Ако погледнеш в профила ми, някъде назад съм качвала снимки- може да видиш цвета.
Дай си малко време- първото измиване е само с вода, без шампоан, и цветът се проявява истински след 2-3 дни.
Освен това, с всяко следващо къносване ще имаш все по-наситен цвят.

# 249
  • Мнения: 415
Шапокляк, исках да видя снимките ти, но нещо не успях...Какво означава "да вляза в профила ти"?

# 250
  • София
  • Мнения: 481
Да погледнеш публикациите ми имах предвид. Но се оказва, че са много стари, затова качвам снимките отново:

На изкуствена светлина
Скрит текст:
На естествена светлина
Скрит текст:
На пряко слънце
Скрит текст:

По-светлочервеното са белите ми коси Simple Smile

# 251
  • Мнения: 415
Получават се като на кичури белите коси.Хатесва ми.
Много красив цвят и коса, Шапокляк!

# 252
  • Мнения: 39 317
Никога не се къносвам на мокра коса. Стоя по 5-6-7 часа и ми харесва ефекта. Да, по- бързо ми пада къната около челото, но не придирям, защото не си горя косата с бои. От доста време и аз къносвам само корените.

# 253
  • Мнения: 2 579
Шапокляк, много хубава коса и цвят! Simple Smile
Значи трябва да е измита косата преди къносване?

# 254
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Шапокляк, много хубава коса и цвят! Simple Smile
Значи трябва да е измита косата преди къносване?
Това е правилото. Случвало се е да мажа на мръсна коса и няма разлика. Само с цикъла се съобразявам.

Скрит текст:
Разбърквам къната с топла, не гореща, вода. Престоява минимум 6 часа и тогава нанасям на косата. Колкото повече стои, толкова повече цвят пуска. 4 часа намазана. Отмивам, ако мога, без шампоан; маска и обливане с вода, в която има лимонов сок.

Общи условия

Активация на акаунт