Какво е мнението ви за камерите в детските заведения?

  • 9 412
  • 196
  •   1
Отговори
# 75
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Абе вие добре ли сте бе хора,ами параноя си е това.Дреме ми на мен за Гошко или Петърчо.Имам си достатъчно работа,че да седна да гледам другите деца.Искам да знам какво прави моето.Дали е яло,когато ми казват,че е така,дали е ходило навън и т.н
Каква е разликата дали сме в Япония или България,детската градина си е детска градина,децата са си деца,а родителите са си родители.Всички се притесняваме еднакво,независимо в кой край на планетата живеем. Peace

Разликата е огромна-живяла съм в Япония и знам.Хайде, остави Гошко и Петърчо, ама щом за това не сте в час-какво са ви яли децата и нямате вяра-ей това вашето си е параноята-че лелите там колят и бесят! TiredНе разбрах и друго-звук ще има ли илои само картина????Ако е само картина-нищо не правите с дебненето на лелките!




Това за яденето го казах примерно,не смятам да дебна никого,/както вече казах/.Искам само когато реша да видя какво прави детето ми да мога да го направя.

И каква е разликата м/у Япония и България?Все пак говорим за деца и родители,а не за стандарт на живот или нещо друго такова/

# 76
  • Мнения: 30
Да-и двете ми деца посещават държавно детско заведение в Столична община.
И смятате , че поставянето на камери е от първостепенна важност???
При положение, че общината не отпуска пари за елементарни реконструкции на базата?
Оставям на страна въпроса за това дали ще са съгласни родителите децата им да бъдат записвани и видеоматериала побликуван в интернет.
Не ви ли си струва смешна картинката децата да играят на площадки неремонтирани поне от 10 години, да лапат на закуска филия с мармалад и суха паста следобед, но ние да ги наблюдаваме с умиление по цял ден???
Ако погледнете( това към дамите, участващи в тази работна група) реалистично на ситуацията, би трябвало да се концентрирате върху най-належащите проблеми  - база, храна, персонал, брой деца. С поставянето на други, нереалистични за момента, теми просто ще се загуби акцента върху основните неща.

# 77
  • Мнения: 432
Кви педофили, кви пет лева Mr. Green.Че то може някой болен мозък да се оправя из храстите докато гледа дъщеря ми на детската площадка-и какво, да я заклю4а вкъщи и да дръпна завесите ли Mr. Green.Че може и да я хареса докато я водя на ДГ или училище и да я отмъкне след това-срещала съм мнения на мами из форума как децата им са успявали да духнат от детската градина не е нещо невъзможно. В слу4ая камерите на входа например биха били плюс-контрола , 6те е може би по-добър, а и ненормалниците ще имат едно наум. Wink
По отношение на това , как трябва да имаме доверие на добросъвестността на обслужващия персонал и т.н-абе на ден поне по една тема има на първа страница в този форум, как детето трудно се адаптира или е било доказано тормозено в детската градина. Аз ли4но съм принудена да дам детето си на ясла, а и вреждането в такова заведение е достатъ4но трудно, за да не ме поставя пред особени алтернативи коя то4но ясла да подбера.Пове4ето деца по мое мнение са на ясла не щото мама и тати не им е кеф да си ги гледат и възпитават вкъщи, а защото се налага някой да изкарва пари4ки. ConfusedНяма как да пусна хлапето и кат не остана доволна от подхода на лелките да сменя яслата или да си го гледам вкъщи. За мен нали4ието на възможност да следа какво прави хлапето по цял ден докато е с мен , би било страшно полезно- ако трудно се адаптира или има негативна промяна в държанието , мога да видя кое би могло  да провокира това, а не да се усланям на това възпитателките да ме информират-трудно се следят много деца, а аз най-добре си познавам моето.Невинаги лошо отношение на лелите или другите деца може да е при4ина Naughty , но нали4ието на контрол над работата на възпитателите може да подейства и много стимулиращо за тях- един вид ще се старае да си върши по-добре работата.
Паралелът с Биг Брадър ми се струва малко неуместен-едното е шоу в което всеки се прави на скандален и интересен с цел да възмути или спе4ели пове4е фенове Mr. Green, а другото е ежедневно разказване на приказки, пеене на песни4ки, хранене и спане. Не мисля,4е това , 4е ще"следя" дъщеря си би я притеснило особено-тя и сега си вършее на воля пред погледа ми. Mr. Green
Не ми се ще да прозву4а грубо, но не хващам аджаба за какво са вси4ки тези спорове и цитати в цитати ooooh!. Щом изникне някоя тема за насилие над деца в детско заведение(придружено от доказателство от съответния родител пуснал темата), у4илище , трудна адаптация и т.н болшинството изказват мнение , 4е не може така, трябва да се вземат мерки, контрол над дейността на персонала и бла-бла, а сега когато някой се опитва да направи нещо полезно в тая надока-дай да го разпердушим. ... ConfusedТя нашта работа все е такава...
Съжалявам, ако съм засегнала някой, пиша набързо и не успявам да смек4а тона Mr. Green
Поздрави на вси4ки-на тези с моето мнение и на инако мислещите  bouquet.А за автора на темата Hug, затова 4е прави нещо добро за децата ни

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Категорично против съм. Подкрепям напълно Ваче и Тинкърбел. Биг Брадър в ДГ - хайде няма нужда. И след толкова приказки така и не видях заветното "против" в така наречената анкета.

# 79
  • Мнения: 1 047
Аз съм за камери и наблюдение в нета.
Какви неща стават може само да ви разказват. Персонала се съобразява с това,вярвайте. В нашата фирма от както сложиха,по друг начин се работи. Peace
Не се притеснявам,че някой ще гледа децата ми.Дали ги гледа в градината или на детската площадка или на плажа е все едно.

# 80
  • Мнения: 9 990
"...По отношение на това , как трябва да имаме доверие на добросъвестността на обслужващия персонал и т.н-абе на ден поне по една тема има на първа страница в този форум, как детето трудно се адаптира или е било доказано тормозено в детската градина...."
То в това е драмата-щото се опитват от форума да си оправят проблемите, само се мрънка тук за това-не веднъж и дваж съм го забелязвала това!
И друго-някой отговори ли ми на елементарният въпрос-само картина ли ще има или и звук???
И хайде стига вече с тези педофили-не е в тях проблема!!!

# 81
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Напълно подкрепям мненията на Мирка и Borko. Аз не мога да разбера за какво е целя спор? Едва ли някой ще публикува голи сцени на децата ви в детската градина за какво се карате не мога да разбера. И аз съм на мнение, че отношението на персонала ще се подобри само от факта, че ги следят. И колко побоища над децата ви ще се предотвратят ако има камери в училищата. Иначе много се притесняваме какво става с децата ни когато не са с нас, а при възможност да ги следим от далече, веднага намираме кусур и спорим упорито, за нещо и аз не знам за какво си. Не омаловажавам факта, че детските градини са под всякаква критика от към оборудва, но щом всеки родител може да дава пари за играчки и коледни подаръци събирани от детските градини, ще може да отдели и някой друг лев за необходимото оборудване. Все пак само в една от групите в яслите и детските градини има по 20-30деца. Смятам, че сумата няма да е непосилно голяма. Ако има желание ще има и начин.

# 82
  • Мнения: 9 990
 "...Ако има желание ще има и начин...."

Ами хайде де-и аз това чакам да видя-колко са желаещите-опция против няма, така че явно ще се приеме с 99,9% ЗА.В момента негативно няма как да се гласува, така че не се притеснявайте толкова-спора си остава на ниво махленски спор в някакъв си форум.Иначе-друг взима решенията, не и ние... Интересното би було, да се види колко са против, но това няма как да стане просто...
За последен път питам-Само картина ли се заснема с тези камери???

# 83
  • На небето
  • Мнения: 5 530
"...По отношение на това , как трябва да имаме доверие на добросъвестността на обслужващия персонал и т.н-абе на ден поне по една тема има на първа страница в този форум, как детето трудно се адаптира или е било доказано тормозено в детската градина...."
То в това е драмата-щото се опитват от форума да си оправят проблемите, само се мрънка тук за това-не веднъж и дваж съм го забелязвала това!
И друго-някой отговори ли ми на елементарният въпрос-само картина ли ще има или и звук???
И хайде стига вече с тези педофили-не е в тях проблема!!!

Първо искам да питам къде е проблема тогава? И по въпроса ти за "къртина и звук"едва ли някой може да ти отговори на този въпрос – това е само идея и може би ще се обмисля по подробно, за сега хората се интересуват от статистиката. Едва ли някой е мислил, че хората ще са против да имат натзор над децата си и може би затова няма опция за "против".

# 84
  • Мнения: 9 990
ПорблемЪТ е там, че няма опция "против", а виждам много негативни мнения-не е реално това гласуване-някой някъде предложил, някаква майка споменала...
По въпросите за "кАртина и звук"-важно е разбира се, защо да не ме интересува???И този, който предлага това-как така не знае-кой знае тогава???Тогава, когато е само картина се заснема само картина и какво говори лелката на детето ти-не знаеш.В съседство има тема именно с такъв казус-майката е недоволна от лелката, защото то си поискало вода, тя не му дала, последвало оплакване и наказание децата да пият вода насила-това камерата ще го докаже ли?Ще е записала как 10 жадни деца пият вода, но не и начина, по който са накарани да пият, нито репликите на лелката.Ще е заснето как тя услужливо им сипва и им дава...
 И не на последно място-наДзор децата имат-възпитателите за това са там, чиста параноя е, че някои нямат вяра.Малтретирано дете в градина се доказва лесно и без камери.Осталалото е бла-бла-бла...

# 85
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Хайде, пуснете истинска анкета и да спрат безполезните спорове......като начало може да е само "За" или " против "

# 86
  • Мнения: 1 416
Против съм...  Rolling Eyes
Няма смисъл да повтарям аргументите на включилите се преди мен - подкрепям ги.  Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 13 220
Мацки, не знам не прочетохте ли по-нагоре или вече повтаряте по навик, никой освен вас  и другите родители на децата от групата не може да гледа материалите, защото трябва да има предоставен от директорката уникален код за тази работа.  bowuu

Уф, не знам аз ли не се изразявам правилно. Не искам НИКОЙ да видеозаснема детето ми... Дай да разиграем ситуацията. Аз има код, но гледам не само моето дете... същото се отнася за другите...

И понеже отворихте дума за педофилите... откъде са снимките в педофилските сайтове на бебета и 3 г. деца, М? Да не би родителите да са ги дали... Искам детето ми в градината да може да се чувства добре и да не бъде следено. Толкова простичко!!!!! Пък, който иска да наблюдава детето си да ходи да занича по прозорците.. егати... А как ще се чувства персонала?

Странен ми е и аргумента, искам да има спомени от детската градина на детето ми. Не е ли по-важно какви ще са неговите спомени, а не вашите (в случая). А дали няма да се изкриви психиката им.. следени навсякъде от камери.. айде, няма нужда мисля аз. Имапе тема за кръвожадните приказки.. Извинявайте, ама не виждате ли в какъв филм искате да вкарате децата НИ!

# 88
  • София
  • Мнения: 13 220
Ваче, понеже работя в кинаджийска фирма и по-точно съм кастинг-режисьор ще ти кажа нещо за правата. Щом е за лична употреба на родителите не е нарушение на правата. Ако детето ти се снима във филм или реклама, тогава се подписва въпросния договор, защото матириала не е за нужди на родителите и ще се дава в публичното пространство и няма да се гледа само от родителите, а от всеки и затова се плаща и хонорар Peace


Значи.... първо, какво значи публично пространство... Това не ми е домашната видотека, нали... Щом непознати ще имат достъп си е баш публично пространство, макар и публиката да е ограничена! Второ, не е задължително правата върху видеоматериал или снимка да са платени. Аз съм подписвала договор за снимки, без хонорар, излизали са в публичното пространство, така че има всякакви видове договори и Трето... и аз и ти знаем, че няма как въпросната ви идея да е юридически издържана! Освен ако всички родители не подпишат... щото ако подпишат 10, камерите ще заснемат и другите деца... няма как да стане и слава богу!

# 89
  • Мнения: 404
Аз съм за видео наблюдението.  Peace Така ще имам възможност по всяко време да знам какво е правило детето ми, как се чувства там и да знам как са се отнасяли с него. Предпочитам варианта с контролирания интернет достъп, т.к. ще е много по-лесно отколкото другия, който води до излишна бюрокрация. Ако достъпа до видеото е наистина надеждно защитено не виждам проблем с нежелани посетители и наблюдатели. Също като достъпа до банковите сметки - цифров сертификат и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт