козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4

  • 65 629
  • 710
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 63
Веси и Плами едно бързо въпросче...
Подходящо ли е и ще има ли ефект мазането с избелващия лосион / тоник по пъпчици по раменете и гърба?
Здравей!
Няма проблем да го използваш и по тялото ако го имаш наличен. Но ако смяташ да си купуваш - по-добре си взими за целта Маската против акне на професор Пенев.Със съставките си - ментол, камфора, борна киселина, цинков окис и сяра ,тя е по-подходяща за по-дебелата кожа по гърба и раменете. След апликиране на участъците може да се стои и по-дълго време - час, час и половина. След измиване е добре да се нанесе някакъв избелващ продукт за да предотвратим белезите - избелващия тоник на Талодерма би свършил работа. Много добри отзиви при тази терапия има и нанасянето на крема за мазен и смесен тип в тубичка на Талодерма - като краен етап. Конкретите от Роза и Лавандула действат антибактериално и противовъзпалително, успокояват и освежават кожата.

   bouquet кожа!


Леле...страшни сте Kissing Heart . Благодаря много   bouquet   

# 616
  • София
  • Мнения: 3 817
Едно въпросче и от мен,имам проблем с розовата вода.Използвах я в маска с хума и лицето ми почервеня страшно,след 30минути се изчисти и ми нямаше нищо вече.Въпросчето ми е с какво мога да я заменя,много ми е интересно,че когато минавам лицето  сутрин и вечер с тампон напоен с розова вода ми няма нищо,но явно като постой повече има проблем. Thinking

# 617
  • София
  • Мнения: 4 788
Едно въпросче и от мен,имам проблем с розовата вода.Използвах я в маска с хума и лицето ми почервеня страшно,след 30минути се изчисти и ми нямаше нищо вече.Въпросчето ми е с какво мога да я заменя,много ми е интересно,че когато минавам лицето  сутрин и вечер с тампон напоен с розова вода ми няма нищо,но явно като постой повече има проблем. Thinking
При мен също така става ама аз седя около 5 минути с нея

# 618
  • Мнения: 149
чета ви отдавна и реших и аз да попотам за моята кожа.
смесен тип на места е суха чак се лющи а на други е мазна.имам много черни точки и разширини пори. отпусната е
запачнаха да се появяват и първите бръчки.и да ви попитам още нещо  от къде мога да се снабдя с продуктите?  от свищов съм

# 619
  • Мнения: 630
amadis сърдечно благодаря за насоките  Hug
Hug
За нас е удоволствие!



Много моля да ми припомните съставките на "маската на професора", защото не успях да я открия с търсачката  Heart Eyes

Здравей  Hug
Никакъв проблем - веднага, заедно с приложението:
Продуктът “Маска за мазна кожа и акне” е предназначен за профилактика и поддържане на кожата.
   Подбраният състав осигурява комплексно действие върху кожата: противовъзпалително, леко излющващо (“пилинг ефект”), антисеборейно и антисептично.
   Противовъзпалителният ефект се постига с включените ментол, цинков окис и етанол.
   Лекият излющващ (“пилинг ефект”) се осигурява от сярата и борната киселина. Антисеборейно действие оказват сярата, камфората, цинковия окис и болус алба.
   Антибактериални свойства притежават борната, салициловата и бензоената киселини.
   Включените активни компоненти оказват комплексно действие, което се допълва от консервантите и компонентите на вахикулума. Действието на маската се допълва от активиране на кръвообръщението от камфората, което подобрява обменните процеси и трофиката на кожата. Ментолът оказва приятен охлаждащ и освежаващ ефект. Използването на маската предпазва от прекомерно омазняване на кожата  и образуване на комедони (черните точки).
   Маската може да се прилага самостоятелно при домашни и при професионални условия в козметични кабинети.
   Начин на приложение: Преди употреба се прави проба върху кожата на вътрешната страна на предмишницата. Малко количество от маската се втрива върху площ около 1 см2. Ако след 24 часа на третираното място не се появи сърбеж и зачервяване се преминава към използване на маската.
   Приложение на маската при домашни условия: Маската се прилага вечер. С малко количество (2ё3 см) се покрива цялото лице, като се пазят очите и ноздрите. През първите 2ё3 дни маската остава 30ё60 мин след нанасяне. През следващите дни е най-добре тя да остане върху лицето през цялата нощ. Снемането на маската става с измиване с топла вода и неутрален сапун. След подсушаване се нанася крем “Цветуща кожа” за мазна и смесен тип кожа. При необходимост освен лицето могат могат да се третират и други части на тялото - гръб и гърди. В началото маската се прилага всяка вечер, а след постигане на задоволителен ефект се преминава към поддържащо 2 пъти седмично. Единичните обриви на акне се третират ежедневно.

   Цветуща кожа        bouquet

# 620
  • Мнения: 630
Привет monii

Като маска за суха и повяхнала кожа мога да ти препоръчам масла на Икаров - Авокадо или Пшеничен зародиш.
Гореща маслена маска:
Върху чиста кърпа, полята с вряла вода и добре изцедена се нанасят 20-25 мл. масло и се подтавя върху лицето за 20мин. Отгоре може да се покрие с по-дебела хавлиена кърпа за по-бавно изстиване.
Маслото от Авокадо, благодарение на богатия си състав възстановява нарушения в резултат на стареенето липиден баланс на кожата. То допринася за синтеза на нови колагенови връзки.
Маслото от пшеничен зародиш е най-богато на вит. Е и зародишен лецитин, минерали, спомага за снябдяването на клетките с кислород, прави кожата свежа и еластична.
Към тези базови масла може да се добавят 1-2 капки етерични.
Препоръчваме ти пачули или портокал. Ето ти и едно полезно линкче

http://www.nadena-bg.com/blendingsbg.html

Приятен ден и цветуща кожа!


# 621
  • Мнения: 630
чета ви отдавна и реших и аз да попотам за моята кожа.
смесен тип на места е суха чак се лющи а на други е мазна.имам много черни точки и разширини пори. отпусната е
запачнаха да се появяват и първите бръчки.и да ви попитам още нещо  от къде мога да се снабдя с продуктите?  от свищов съм
Здравей!    bouquet

Хайде да ми напишеш на колко си години и дали имаш чувствителност към студ, вятър, слънце. Какъв е и тена на кожата - светла или по-тъмна. Има ли петънца?
Така ще ме улесниш.

# 622
  • Мнения: 63
 newsm45 не мога да намеря избелващ лосион в софия...помоооощ

# 623
  • Мнения: 630
newsm45 не мога да намеря избелващ лосион в софия...помоооощ
Ето последните обекти, които са заредили от него:
ЧА Феникс -      ул. Княгиня Клементина 18, тел. 955 55 73
Магазин Ади -   ул. Цар Борис 359,                тел. 857 00 79
Павилион 123 - ж.к. Красна поляна      мобилен 0888 89 65 55
Дано е останала бройка:  pray:

# 624
  • Мнения: 149
чета ви отдавна и реших и аз да попотам за моята кожа.
смесен тип на места е суха чак се лющи а на други е мазна.имам много черни точки и разширини пори. отпусната е
запачнаха да се появяват и първите бръчки.и да ви попитам още нещо  от къде мога да се снабдя с продуктите?  от свищов съм
Здравей!    bouquet

Хайде да ми напишеш на колко си години и дали имаш чувствителност към студ, вятър, слънце. Какъв е и тена на кожата - светла или по-тъмна. Има ли петънца?
Така ще ме улесниш.

ами първо на 31г тена на кожата ми е светъл.на вятър и студ се зачервява. а пък на слънцето се омазнява . през лятото е абсурд да сложа крем цялата лъща.

# 625
  • Мнения: 630
чета ви отдавна и реших и аз да попотам за моята кожа.
смесен тип на места е суха чак се лющи а на други е мазна.имам много черни точки и разширини пори. отпусната е
запачнаха да се появяват и първите бръчки.и да ви попитам още нещо  от къде мога да се снабдя с продуктите?  от свищов съм
Здравей!    bouquet

Хайде да ми напишеш на колко си години и дали имаш чувствителност към студ, вятър, слънце. Какъв е и тена на кожата - светла или по-тъмна. Има ли петънца?
Така ще ме улесниш.

ами първо на 31г тена на кожата ми е светъл.на вятър и студ се зачервява. а пък на слънцето се омазнява . през лятото е абсурд да сложа крем цялата лъща.
Сега вече е по-лесно. Благодаря    bouquet

С Веси обсъдихме проблемите на кожата ти и ти предлагаме следната терапия:
1.Тоалетно мляко – чувствителна кожа
Глицерин, Урея, екстракти от Лайка и Див кестен, вит. А и Е
Екстрактите от лайка и кестен действат съдосвиващо, укрепващо капилярите, противовъзпалително. Отмиване на остатъците с вода.
2.Тоник – мазен и смесен тип кожа
Алантоин, Д-пантенол, екстракти от Репей, Хвощ, Лавандула, Хмел, Дъбови кори и Бреза, вит. А и Е, без алкохол
С него ще повлияем омазняванията - нанася се се изчаква да изсъхне.
3. Избелващ лосион
Алфа-хидрокси киселините, с кератоличмото си действие, ще отворят порите в омазнените учасъци, ще овлажнят и тонизират сухите. След нанасяне се изчаква 15 мин, отмива се с хладка вода и се нанася маската от хума, розова вода и дермален разтвор на лавандулово масло.
4.Дневен крем за лице – Ревитализиращ
Ихтиоколаген, билкови екстракти от Лайка, Салвия, Слез и Хвощ, вит. А и Е, масла от Жожоба и Гроздови семки, UVA и UVB филтри.
Колагенът  стимулира клетъчната регенерацията, благоприятства обмяната на аминокиселините и белтъците, нормализира алкално-киселинното равновесие, подобрява хидратацията и еластичността на кожата, изглажда съществуващите бръчки и препятства образуването на нови
5.Нощен крем за лице – мазен и смесен тип кожа
билкови екстракти от Див кестен, Розмарин, Глог, Невен и Бреза, вит. А и Е.
На него ще предоставим нощната грижа. След като привърши може да продължиш с:
6. нощния крем за околоочен контур на Талодерма, който нанасяш на цялото лице. А за момента го ползвай за околоочната зона. Съставките му ще повлияят първите бръчици.
Успех с терапията!

А сега за обектите:
ЧА Здраве       6 09 97
ЧА Марешки    6 01 12
Ча Санита       6 09 69

Това са аптеките, които активно зареждат от нас. Ако нямат наличности - може да поръчат и при следващото зареждане - да ги доставим.
До скоро. И пиши какви са резултатите.   bouquet

# 626
  • Мнения: 149
благодаря ви много за информацията. още довечера след работа ще отида   да търся продуктите.   bouquet

# 627
  • Мнения: 285
Здравей Пламена!
Четох, четох и си съставих програма за моята кожа. Моля те да ми кажеш дали някъде греша?   bouquet

Аз съм на 28 години, с мазна кожа в Т-зоната, разширени пори по бузите и комедони по носа и брадичката. В последно време забелязвам и появата на мимически бръчки и това ме стимулира да се заема по-сериозно с кожата си. А да, и напоследък тенът ми е нещо повяхнал, а освен това имам и 2 пигментни петна, останали ми от бременността.

От онова, което бяхте препоръчвали на момичета с подобна на моята кожа, стигнах до следния списък:

1. Тоалетно мляко за мазна и смесена
2. Тоник за мазна и смесена
3. Нощен крем за мазна и смесена
4. Избелващ лосион
5. Хума + лавандулово масло (+розова вода?)
6. Дневен крем за чувствителна кожа (чудя се дали той е добър избор?? или да си взема дневния крем за мазна и смесена??)
7. Околоочен крем с ройбос

Последователността е както следва:
вечер
- тоалетно мляко (с изплакване)
- сокче пийлинг (само първта седмица)
- избелващ лосион
- маска с хума и лавандула
- тоник
- гелче с ройбос
- нощен крем

сутрин
- тоалетно мляко
- тоник
- гелче с ройбос
- дневен крем

Така. Остава сега и правилно да съм се ориентирала  Mr. Green
Благодаря ви предварително! Поздрави!

# 628
  • Мнения: 630
nadinka Здравей!
Ти почти си готова да започнеш работа в Талодерма. Чудесно си се ориентирала.   bouquet
Имам само две корекции и то несъществени. Иска ми се да включим нещо ревитализиращо с колаген, за да освежим кожата и да повлияем бръчиците:
Дневен крем за лице – Ревитализиращ
Ихтиоколаген, билкови екстракти от Лайка, Салвия, Слез и Хвощ, вит. А и Е, масла от Жожоба и Гроздови семки, UVA и UVB филтри.
Витамин А (Ретинил палмитат): регулатор на растежа, участва в окислително-редукционните процеси в кожата и в обмяната на белтъците, мазнините, нуклеиновите киселини, хормоните и др., регулира образуването на себум и потоотделянето;
Витамин Е (£-Токоферил ацетат): най-важният антиоксидант; усилва кожния метаболизъм и активността на витамин А, предотвратява образуването на прекиси, които водят до преждевременно остаряване на кожата;
Колаген: стимулира клетъчната регенерацията, благоприятства обмяната на аминокиселините и белтъците, нормализира алкално-киселинното равновесие, подобрява хидратацията и еластичността на кожата, изглажда съществуващите бръчки и препятства образуването на нови;
Жожоба, масло: омекотява кожата, способства за задържане на влагата, не омазнява
Гроздови семена, масло: много леко масло с ярко изразени анти-оксидантни свойства,  защитава кожата от свободните радикали, хидратира я и заглажда бръчките
Букетът екстракти от билки има овлажняващо, стягащо, успокояващо и тонизиращо действие.

При условие, че ще ползваш избелващия лосион, пилинг сокчето не ти е нужно. Процедурката я прави всяка вечер в продулжение на една седмица, а после разреди  до един път седмично или при нужда. Да не забравиш, че маската с хума е с дермален разтвор на лавандулово масло. 

Цветуща кожа   bouquet

# 629
  • Мнения: 1 952
Айде и аз да питам.
На 23 съм, кожата ми може да се определи като смесена, с разширени пори и доста черни точки, които нищо не може да пребори.
Козметичката ми каза твърдо нищо против бръчки, защото ми  е рано. Интересува ме тоалетно мляко, крем и тоник евентуално. За измиване ползвам различни продукти и нямам нужда от такъв продукт.

Общи условия

Активация на акаунт