🔥 Survivor: Скритият идол (Сезон 6: Филипините' 2022) - тема 6 (27.03 - 03.04) 🌴

  • 30 377
  • 934
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
На някои хора бавно им растат ноктите. Имам позната по 2 месеца и държи гел лака.
Аз по - скоро се изненадвам как по някое косъмче не им изникна, но явно всички са с лазерна епилация.

# 736
  • Мнения: 1 059
Говорейки за Биг Брадър, аз не съм гледала чак толкова сезони, но се сещам, че Ники Мартинов след участието си в "Сървайвър", участва и в един от Брадърите и много му личеше колко е слаб в комуникацията с хората, липсата на маниери и социални порядки и прекалено голямата доза нарцисизъм.

Биг Брадър и Сървайвър са много различни формати, но все пак си мисля, че участието му в ББ силно загатна как щеше да се развие играта му в Сървайвър, ако зависеше изцяло от отношението си към околните.

Донякъде разбирам хора, които не искат за победител някой, който само със стратегии продължава напред и няма умения в игрите, но пък не разбирам и желанието за победители като Мартинов, на който пък му липсват основни комуникативни умения и арогантността му е в убийствена доза.

А и виждам, че за много хора не е достатъчно участник да печели игри, както примерно Борислава и Джулиана го сториха, защото триумфираха в "женски игри", тоест за да получат уважение като играчи, те трябва да спечелят някаква игра, в която теглят 100 килограма поне няколко метра, после плуват половин километър и завършват с финален спринт от 100 метра, само че не с бягане, а с ходене на ръце 😁 разбира се тази игра да я играят наравно с мъж като Ванко, или Драго.

# 737
  • Мнения: 1 481
Според мен имат поддръжка.
Лазерната епилация, особено когато се почне в началото също не държи толкова, а при някои хора хич.

# 738
  • София
  • Мнения: 27 414
Хмм, според мен Биг Брадър и Сървайвър имат много сходни черти.
Огромната разлика е, че едните са в къща, а другите на остров. И разбира се игрите, но то в къщата какви игри да има...
Но и двата формата са сред най-силно акцентиращите над социалната игра. На трето място бих сложил Фермата.

Значи не съм експерт по Биг Бардър, но доколкото знам, Биг Брадър се е появил като копие на Сървайвър, изплагиатствали концепцията на Сървайвър (то и с Фермата е така и шведите си го признават, ама там пък е във Ферма) и са се съдили 2 години преди дадат лиценз на Биг Брадър и че всъщност, видиш ли не било баш същото (е, то е ясно, че ще се променят някои ключови правила за да не е мота-мот).
Та по един или друг начин, Сървайвър е повлиял най-много над този социален бум - реалити шоутата, които преобърнаха телевизията и начина по който са си я представяли хората преди десетилетия.

Така че ние тук сме фенове на истинската класика в световен план - Сървайвър! И това е привилегия. Да, вече не е най-популярното шоу по света и у нас, но все още държи старите рекорди по гледаемост (които няма и как да бъдат тепърва подобрени, защото имаме стрийминг платформи и много повече развлечения) и полага основите на този трети основен отрасъл на телевизиите (новини ; спорт ; развлечение).

Както са Азимов и Хърбърт за жанра НФ, Толкин за фентъзито, Лукас за развлекателното кино, така е и Сървайвър за реалити форматите. 'Пионер, майка и баща'

Simple Smile

# 739
  • Мнения: X
Смятам, че Бо и Карин ще си стиснат ръцете за арбитър Драго например, той да спаси Алекс и да изгонят Джули. Нещо такова.

# 740
  • Мнения: 2 029
Дяволо, съвършено различни са сървайвър и ББ. В ББ в един момент забравяш за камерите и се отпускаш и показваш себе си - хората те съдят по това . В Сървайвър идват специални камери заставаш и правиш сценката с интимния разговор на 4 очи. Интересно ми е , самите участници ли викат тези с камерите когато смятат да разговарят. Другите не виждат ли в това време екипа и нарочно ли стоят извън кадър . Ако се снимаше непрекъснато или неочаквано, предаването щеше да бъде доста по забавно според мен

# 741
  • Мнения: 1 481
А ако не могат да се разберат за абритър казаха ли какво става? Аз или не съм чула, или не съм слушала внимателно.

# 742
  • Мнения: X
Сигурно няма да имат право на глас.

# 743
  • Мнения: 452

А и виждам, че за много хора не е достатъчно участник да печели игри, както примерно Борислава и Джулиана го сториха, защото триумфираха в "женски игри", тоест за да получат уважение като играчи, те трябва да спечелят някаква игра, в която теглят 100 килограма поне няколко метра, после плуват половин километър и завършват с финален спринт от 100 метра, само че не с бягане, а с ходене на ръце 😁 разбира се тази игра да я играят наравно с мъж като Ванко, или Драго.

И двете се хвърлиха да печелят игри от които зависи личното им благо в Сървайвър!
Не видях нито една от двете да се хвърля с такъв хъс в племенните игри. Ей за това говоря, че въпреки социалната игра и коалициите, накрая е важно собственото АЗ!И всеки се бори за личното си оцеляване, просто при различните хора начините са различни.

Интересно ми е , самите участници ли викат тези с камерите когато смятат да разговарят. Другите не виждат ли в това време екипа и нарочно ли стоят извън кадър . Ако се снимаше непрекъснато или неочаквано, предаването щеше да бъде доста по забавно според мен

Ей това се чудя и аз -  другите от племето не забелязват ли снимането на личните разговори?

# 744
  • София
  • Мнения: 11 757
Гел лакът не пада, нормално е да си стои и да не е обелен, през окото на камерата трудно да се види израстването, все пак е прозрачен лак. И аз в момента съм с такъв, понеже е най-непретенциозният вариант. Без такъв лак ноктите ми се чупят за седмица, а там както и не приемат достатъчно витамини. Добре се е ориентирала. Не е цветен, за да не се вижда израстването, но си е сложила такъв, за да са й здрави ноктите.

Мен ми станаха сладки Бо и Ани като се зарадваха на тоалетната хартия. Мислех, че все пак им дават, но може би е по-твърда и гадна. Grinning

# 745
  • Мнения: X
Или ползват листа. 😄😄

# 746
  • Мнения: 4 496
26 дни не са толкова много, за да издържи гел лак. Може и към 40 дни да изкара непокътнат, ако е направен добрет и нокътя е здрав.
Не мисля, че имат каквато и да било поддръжка, нито допълнителни дрехи, нито дори тоалетна хартия или четка за зъби. Личи си, а и това не е Биг Брадър, в който продукцията да си прави каквото си поиска.

В анкетата за НЕхаресвани гласувах за Карин и Ванко. Убягна ми от погледа, че имам право на още един вот и така неволно "спасих" Зоран, но няма да коригирам - все пак елементи от играта му правят ситуацията доста интересна и ми допадат. Не ми харесват чисто емоционалните му реакции и това, че дружи с антипатичните ми двама. Но без него щеше да е много по-скучно.

Играчи, които харесвам - гласувах за Бо, Денис и Анелия. Джули засега е срещу Бо и затова я бутам леко назад, но ако се абстрахирам от коалициите, топ 3 ми е Бо, Денис и Джули. Сигурно съм единствената Simple Smile
Ако така се завъртят нещата, че харесваните от мен отпаднат, ще подкрепям Ганка. Засега не ми е на върха, заради близостта с Ванко и заради това, че дава повече воля на злобата, отколкото на стратегическото мислене, но на нейно място аз сигурно щях да съм далеч по-изявена злобарка Grinning

Харесва ми идеята за колибата по линия на това, че мислещите играчи като Бо и Зоран биха могли да правят невъзможни ходове чрез нея и да не е всичко страшно предвидимо. Това, което най-малко искам да видя от предаването е, да се превърне в Игри на волята и да се гонят само хора, които не са приятни/са твърде силни.

И не, не мисля, че Мила ще издържи докрай на Острова, защото игрите са непредвидими. Има твърде много опоненти да побеждава като е отпаднала първа; човек, който е изгонен точно преди финала има чисто математически по-голям шанс да издържи там.

Последна редакция: чт, 31 мар 2022, 16:23 от Clouded Mind

# 747
  • Мнения: 1 481
На мен по скоро ми е странно, че са и все така къси ноктите и бялата линия е все там, а не че не се белят, но може както **Sisi** казва, да и растат супер бавно.

Мила според мен няма никакви шансове вече да спечели предаването, дори и директно на финал да отиде от острова, така че все тая за нея. Ако ѝ повдига самочувствието на непобедима - да си седи там.

# 748
  • София
  • Мнения: 35
за Ники Мартинов се е изписало много.

Нека все пак имаме предвид, че тогава времената бяха други. Първоначалния Сървайвър (американския) наподобяваше много точно това. Първите ни два, три сезона. Ясно е, че в момента такива като Ники биха имали нулев шанс. Но малко и се спекулира с този вот на публиката. Да, скандално е, факт, НО имахме все пак равенство в гласовете. Т.е. не е съвсем Ники да не е имал симатизанти сред журито.
Няма 100%ва гаранция, че ако нямаше публика щеше да загуби. Да, по-вероятно, но не е и 100% сигурно.

Дори прекалено много... но темата за този участник продължава да е интригуваща дори и след толкова много години, защото доста въпроси не намериха отговор, а и вероятно никога няма.

Аз например се чудя как така световно-неизвестен момък като Джаферович - един напълно посредствен футболист - изведнъж се превърна в TV celebrity, участва в Бг Сървайвър 5, а сега се изявява и като някакво светило в текущия сезон...

Дали това "благополучие" не е свързано с неговата любима половинка, безмозъчната Женя, която бе избрана да участва в Бг Сървайвър 3 само и единствено заради гръдната си обиколка? И че точно въпросната Женя бе подозирана от такива "конспиративни теористи" като моя милост, че се съгласи да и бъде променен вота след гласуването на журито именно за да осигури паритет на вотовете за Мартинов и Спасчо, с което да се даде възможност за извършване на най-голямата и гнусна перверзия в историята на Сървaйър - зрителско гласуване за крайния победител със СМС-и...

# 749
  • Мнения: 1 655
Колкото и бавно да растат нокти и коса, то за 25 дни вече има видима разлика.
Която определено е невидима за тъмната /оригинална/ коса на Мила, немръдналия маникюр на Йоана и непорастналите косми ... тук таме.
Или /отново/ имаме петилетка за седмица, или нещо друго несподелено.

Общи условия

Активация на акаунт