Боя за коса - Blond51 - Клуб на блондинките

  • 42 755
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 769
Включвам се с един въпрос- знам, че в темата има доста по- опитни от мен, на която така и не й се получи  боядисването вкъщи и ща не ща- ходя на фризьор. Правя повдигане на кичури в корен на всеки 2,5-3 месеца. Но напоследък ми се иска да променя това, защото блондора в корените не ми се нрави вече, а и не ми харесва контрастът, който се получава с израстването на косата, Въпреки че няма рязка граница,но.. Косата ми расте бързо и колкото нагоре да са вдигнати кичурите и финни да са те-пак бързо започна да дразни това израстване с, което трябва да ходя 2+ месеца докато стане време за поддръжка.. :/ А дължините ми все жълтеят и оранжевеят... Тях ги матира с безамонячна боя мисля, за 10 мин, но ефекта трае 1-2 измивания. А и няма някаква голяма разлика..не става много по-сивкаво.. А пък с лилави шампоани- ефект 0.
 Таа, това, което искам сега е да прелея цвета на ест. корен с изсветлените дължини надолу. Нещо като омбре може би, но мноого по-леко и плавно преливане. Надявах се ако покажа снимка на моята коса и това което ми се иска като резлутат, да ми кажете дали е възможно да се получи според вас..
С тънък косъм съм, с оранжев пигмент мисля(?) нямам представа кое ниво русо се води, затова  показвам (с последните кучири от септември)
Скрит текст:
Скрит текст:
И това, което искам...
Скрит текст:
Много ми харесва как е прелято..но е трудна работа.
Предполагам ако искам нещо подобно ще трябва да се боядиса цялата коса и дължините с по-тъмна боя, за да не жълтеят и да се постигне друг нюанс? Нямам престава. Целя един по-опушен, ненатрапчив, неутрален, русо-бежов цвят, но не знам дали е възможен... Нещо такова..
Скрит текст:
Само се опасявам и да не стане много по-тъмна от сега.. обичам си русото и това е цвета, който ми отива, но този контраст корен-дължини просто ме убива вече. Дали ще се получи това преливане?..

Последна редакция: сб, 03 дек 2022, 20:20 от LoLo30

# 691
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450

 12% не е ли множко щом ти е тънка косата? С фризьор се консултирах и ми каза по-добре 50мин. с 6% отколкото 30мин.  с 9%. По-щадящо било номер 12 с 6% отколкото номер10 с 9%, при мен резултата с двете е идентичен.

Основата ми е тъмна, Наде. Аз съм натурална петица - и затова не мисля, че 6% ще свърши работа.

# 692
  • Мнения: 1 602
Аз също съм с кичури вече, много тъмна естествена основа с червен пигмент. Трябва много добър колорист да прелее добре и редовно матиране вкъщи, за да не дразни. Напоследък се матирам с тонери на Елеа и Леганза, трайни са и се получава добре. Ако се сложи боя в корена ще станат 3 цвята и с отмиване на боята ще дразни. Била съм така и поддръжката ми беше всеки месец и шарена коса. Мисля за поддръжка да отида при този фризьор с тази снимка иначе, но с повече кичури в горната част

# 693
  • Мнения: 3 495
Кристина, прекрасна коса и цвят!!!

Моята както казах почива.. но след плътно бялото карах половин година на кичури и преливането стана естествено и много сполучливо. Моята коса е естествено доста светла.. ( някъде 7.5-8)

# 694
  • Мнения: 1 602
Не съм аз това на снимката. Моята коса в горната част е това, лявата снимка е половин месец след кичури, дясната е 2 месеца след тях. Мисля да изчакам още месец или 2,не знам как ще е дотогава

# 695
  • Мнения: 3 495
Не съм аз това на снимката. Моята коса в горната част е това, лявата снимка е половин месец след кичури, дясната е 2 месеца след тях. Мисля да изчакам още месец или 2,не знам как ще е дотогава

Изчакай поне месец..

# 696
  • Мнения: 1 602
Може и месец. Страх ме е да не ми пострада косата,да не се застъпва с останалата.

# 697
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
LoLo30, периодът за поддръжка е мнооооого дълъг. Аз преди правех корени на 2 седмици. Сега гледам малко да удължавам и някак изтрайвам до 3-4 седмици. Но вече имам и вели коси и не е толкова натрапчиво.

Относно матирането - дълги, дълги години ползваш матиращи шампоани - т.нар. сини, лилави за неутрализиране на жълтите тонове. На всяко миене на косата (през ден), първия път наансях шампоан, а втория път -тониращ шампоан.

Сега малко повече ми допада златистия цвят и съм спряла да тонирам, но 7-8 години бях в описани по-горе ритъм. Пробвала съм и тониращи маски, но те са твърде силни - тонират повече, отколкото бих искала и освен това неравномерно. Няма как маската да се нанесе супер равномерно навсякъде и тонирането става на петна. Затова от маските се отказах.

Относно желания резултат от снимките - веднага след боята - може да е ОК, но като се отмие боята - кой знае как ще изглежда. Едва ли ще е перфектно.

# 698
  • София
  • Мнения: 769
Alena, благодаря за отговора! 🙂
Амии освен да опитам и ще разбера. Това с по-честата поддръжка е вариант, но няма как да го приложа, както финансово, така и защото съм от далече, а фризьора ми в друг град, а и мисля, че толкова честа поддръжка с блондор на 2 седмици съвсем ще увреди вече изтощената коса.
Аз впрочем си мислех дори, че ходя често на кичури (2.5-3 месеца) 😀 защото от всичките ми познати с кичури аз ходя най-често  😀 от другите чувам че правят на по 4-5 месеца.... Фризьорите им казвали, че е Ок така, а и на мен също ми го препоръчаха този срок от ок.3 месеца, за да има достатъчно ново израстнало където да се направят новите кичури, така че да не се застъпва старото вече изрусено 2ри път с блондора и да гори едно и също място.
За лилавите шампоани отново от фризьори съм чувала, че се препоръчва до 2 пъти месечно да се ползват, защото и те също изсушават косата и действително забелязнам, че е така. Затова и не си позволявам често, а и дори да го правех често ефеката поне за мен не е задоволителен. Реално се матират само най-русите кичури, а останалото (рижото) си остава така. Ако бях цялостно обезцветена сигурно щеше да се получи по-добре с него, но в моя случай не... Засега май остава варианта с боята, пък ще видя как ще е положението като тръгне да се отмива. Въпреки, че по-шарена от сега едва ли мога да стана 😀
Благодаря все пак за отговора. 😊

Последна редакция: нд, 04 дек 2022, 15:24 от LoLo30

# 699
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Това с изсушаването на косата от тониращите шампоани е някакъв мит. Ползвала съм изключително много и различни - и няма такова нещо. Формулите при различните марки са различни и по-скоро болшинството омекотяват косата. Но след тониращ шампоан винаги може да се ползва и богата маска, ако има такива опасения. Или терапия преди шампоана.

Относно увреждането на косата при по-честа поддръжка - това си зависи от прецизността на фризьора - да не застъпва вече третирани участъци и да ги повтаря. Разбира се, честата поддръжка товари финансово и консумира време.

Но 4-5 месеца изглежда приемливо, ако се свалят тон-два при обезцветяването на кичурите. При сваляне на 3-4 и повече тона, особено, ако няма бели коси - израстването е доста видимо.

# 700
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 810
Аз за първи път ще си позволя да правя кичури на 7 месеца Simple Smile. Първия път беше май месец и сега след 10 дни отново съм на ринга. Да си призная септември месец много се изкушава, но реших да по слушам фризьорката ми, която ме посъветва да изчакам още 1 месец. След това взе да не ми прави впечатление и стоеше добре. Основата си я боядисвам с 6.07.

Последна редакция: нд, 04 дек 2022, 16:43 от iv.elina

# 701
  • Мнения: 71
Алена, кое “налага” да минеш от Кюн на Вела? В домашни условия ли ще се правиш? С кой номер на Кюн си била и към кой на Вела си се ориентирала? Чисто технологично, highlift-ките са направени да се ползват с 9 и 12% и НЕ е хубаво да се ползват със слаб оксидант (вреди повече)!!! Също така НЕ съкращавай времето. Боята първо изсветлява и после вкарва цвят. Последните минути са най-важни за неутрализацията, даже е по-добре 5 минути повече, отколкото 5 минути по-малко.✌🏻

# 702
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Да, сама се боядисвам у дома. Приятелка ме снабдяваше с боите Кюн, но вече не работи с тях и нямам от къде да вземам. В интерес на истината не съм търсила в нета. Препоръча ми Вела и разгледах по сайтовете и взех от тях.

Благодаря за насоките. Ще спазвам времето указано в упътването. Аз се зачудих нещо да не би да ми убягва, защото всичко е с едни ситни буквички.

Кюн ползвам от 2009 г. до сега. Започнах с 1517 (1:2), но в даден момент матирането започна да ми идва в повече е и я смесвах с чистата 10-ка (1:1) в съотношение на двете бои 1:1. Т.е. половината боя в смеската беше 1517 с оксидант 1:2,  втората половина номер 10 с оксидант 1:1.

Сега ми остана една опаковка 1517, ама нямам номер 10 и не искам да я ползвам самостоятелно. Прекалено сива ме прави.

Кюн ползвах с тяхната Бонд терапия, която се добавя в боята. Сега взех Олаплекс - първо 0 и 3, после  4, 4p и 5 и накрая взех сета, който се добавя в боята (Saloon Kit). Той може да се ползва и като терапия - аналогично на 0 и 3.

# 703
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
И третия ми опит с olaplex не ме радва, толкова колкото колорплекс.
Вече започвам да съжалявам, че не си взех пак колорплекс.
Все пак се наплесках с Лакме глос 10.20 и съм доволна. Естествения цвят не мръдна, матира добре русото. Сега ще видя колко ще издържи.

# 704
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Какъв е опитът е с Олаплекс и какво на Колорплекс ползваш?

Общи условия

Активация на акаунт