Спирала МИРЕНА

  • 13 945
  • 361
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 488
Следете се - цвят, миризма, количество.
Всяка тревога относно там, споделяйте с наблюдаващия Ви гинеколог.
Първите ден-два е нормално кръвта да е ярка, тъй като при поставянето е нормално да има някакво нараняване на цервикса.

# 331
  • Мнения: 165
Следете се - цвят, миризма, количество.
Всяка тревога относно там, споделяйте с наблюдаващия Ви гинеколог.
Първите ден-два е нормално кръвта да е ярка, тъй като при поставянето е нормално да има някакво нараняване на цервикса.
при мен не е ярка доста тъмно кафяво като зацапване и малко като количество

# 332
  • Мнения: 3 488
Аз бях така над 6 месеца с първата, нормално е.

# 333
  • Мнения: 165
Аз бях така над 6 месеца с първата, нормално е.Благодаря за отговора, бих се радвала и за напред ако мога да разчитам на вас за някои въпроси

# 334
  • Мнения: 300
Има стари теми за спиралата, където много хора споделят как се чувстват с нея. Тук почти никой не пише вече. Ако имате време, потърсете, има всякакви случаи-доволни, недоволни...

# 335
  • Мнения: 3 488
Аз мога да отговарям, няма проблем.

# 336
  • Мнения: 300
И аз мога, но там има различни мнения и много повече.

# 337
  • Мнения: 165
Аз мога да отговарям, няма проблем.
Благодаря

# 338
  • Мнения: 1 415
Според мен, всеки организъм е различен и не само към спирала, но и към всичко друго - храна, медикаменти, околна среда, реагира различно. Така че, докато не се пробва, няма как да знаем.
На мен ми подариха Мирена, която е купена в Португалия и е със срок на годност края на 2024. Гинекологът на жената, която ми я подари е отказал да й я сложи, понеже вече била към 50.
 За момента клоня и аз да я подаря, май ще се откажа да си слагам. Ако някой планира, може да ми пише.

# 339
  • Мнения: 13 812
Според мен проблемът е бил не във възрастта на жената ( към 50) а в нещо друго. Аз бях с мирена 2от 50 до 55.

# 340
  • Мнения: 2 481
Здравейте.
Аз продължавам с кървенето и отидох отново, сега докторът ми каза да купя нова спирала и да махнем тази, да сложим нова.
Тази била в канала и не вършела работа.
А иначе миомният възел си стои , имам и киста.
Но каза категорично , че трябва да опитам да стои спиралата поне 5 години да изкара, защото съм млада за операция, каза, че операцията е най- лесно, но при тези операции се получавали едни  ,, неща,, дето се налагало да махат направо матката.
Та ако трябва всяка година ще слагам Мирена,  но не искам операция.
Сега ще търся да си поръчам от Турция  отново.

# 341
  • Мнения: 13 812
А защо тази трябва да се махне? какво не й е наред? даде ли някакво обяснение?

# 342
  • Мнения: 1 432
Същият лекар ли я е поставал?  Възелът какъв тип е - интрамурален , субмукозен или субсерозен?
Питай лекаря не може ли да опита да донамести старата. Тя има още хормон , щом е скоро поставяна.

# 343
  • Мнения: 1 415
Здравейте.
Аз продължавам с кървенето и отидох отново, сега докторът ми каза да купя нова спирала и да махнем тази, да сложим нова.
Тази била в канала и не вършела работа.
А иначе миомният възел си стои , имам и киста.
Но каза категорично , че трябва да опитам да стои спиралата поне 5 години да изкара, защото съм млада за операция, каза, че операцията е най- лесно, но при тези операции се получавали едни  ,, неща,, дето се налагало да махат направо матката.
Та ако трябва всяка година ще слагам Мирена,  но не искам операция.
Сега ще търся да си поръчам от Турция  отново.
Какви “неща”, рак ли? Имам познати оперирани успешно от миоми, без неприятности след това, затова ми стана чудно.

# 344
  • Пловдив
  • Мнения: 404
Аз почти постоянно зацапвам, редки са ми "чистите" периоди. И на мен друг лекар ми спомена, че понякога сменят просто спиралата с нова.... Понякога имало ефект. Ми..
 Не я смених, засега така карам. На 47 съм, малко по средата на пътя, дето се вика ни с младите, ни със "зрелите".... Ще следя.

Общи условия

Активация на акаунт