Спирала МИРЕНА

  • 17 443
  • 399
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 399
Здравейте. От скоро съм със спирала Мирена. Снощи след полов акт имах леко кървене. Дали е нормално или да тичам при АГ?

# 376
  • Мнения: 1 619
Ако прочетете повече теми подробно, ще видите че е нормално.

# 377
  • Мнения: 1 399
Благодаря за отговора. Не е необходимо да ме подсещате да прочета повече теми, щом питам вероятно вече съм го направила и не съм открила търсената информация.

# 378
  • Мнения: 336
Много момичета споделят, че е нормално.

# 379
  • Мнения: 1 619
Много момичета споделят, че е нормално.
Да, и аз това се опитах да кажа.
Поне аз такива заключения съм си направила, четейки и нямайки личен опит.
Но щом звучи обидно, добре. Извинявам се.

# 380
  • Мнения: 5 914
Много момичета споделят, че е нормално.
Да, и аз това се опитах да кажа.
Поне аз такива заключения съм си направила, четейки и нямайки личен опит.
Но щом звучи обидно, добре. Извинявам се.
Имате право да питате, дори за въпроси, които са питани. Не сте длъжна да четете стотици коментари и да намерите търсената информация. По каква причина сложихте спирала, ако мога да питам?

# 381
  • Мнения: 1 399
Именно това ме подразни мен, че едва ли не преди да зададеш въпрос трябва да си прочел цялата тема. Ами въпросът ми беше породен от моментно притеснение и нямах време да чета темата преди да го задам. Чела съм я преди да сложа спиралата и не съм намерила тази информация.


Както и да е, аз лично сложих Мирена с цел контрацепция. АГ ми я препоръча, заради риска от увеличаване на менструацията от обикновена спирала. Вече обаче почнах малко да се притеснявам като чета за странични ефекти като акне, качване на кг. и високо кръвно.

# 382
  • Мнения: 14 000
Както и да е, аз лично сложих Мирена с цел контрацепция. АГ ми я препоръча, заради риска от увеличаване на менструацията от обикновена спирала. Вече обаче почнах малко да се притеснявам като чета за странични ефекти като акне, качване на кг. и високо кръвно.

Аз съм била с 2 мирени и мога да я препоръчам с две ръце. Не съм само аз. Ако прочетете темата назад ще видите че сме много дамите останали доволни от нея . За мен лично - нямаше такова удобство в живота ми. Сложих я не заради контрацепция а заради обилен болезнен цикъл и нисък хемоглобин. Нях с Мирена повече от 10 години. Нямах нито един от спряганите странични ефекти.

# 383
  • Мнения: 2 473
Хера, наслаждавай се на Мирената си! Аз също съм с втора вече и всичко ми се промени в положителен план!  Да, в началото имах около 6 месеца да се разберем с нея, но после ми стана приятелка!

# 384
  • Мнения: 14 000
...около 6 месеца да се разберем с нея, но после ми стана приятелка!
Аз се нагаждах 8  месеца, но си струваше да изтърпя  дискомфорта

# 385
  • Мнения: 1 399
Много благодаря момичета, успокоихте ме. Бях почнала сериозно да се притеснявам, даже миналата седмица от параноя реших, че вдигам кръвно от нея.

# 386
  • Мнения: 5 914
Както и да е, аз лично сложих Мирена с цел контрацепция. АГ ми я препоръча, заради риска от увеличаване на менструацията от обикновена спирала. Вече обаче почнах малко да се притеснявам като чета за странични ефекти като акне, качване на кг. и високо кръвно.

Аз съм била с 2 мирени и мога да я препоръчам с две ръце. Не съм само аз. Ако прочетете темата назад ще видите че сме много дамите останали доволни от нея . За мен лично - нямаше такова удобство в живота ми. Сложих я не заради контрацепция а заради обилен болезнен цикъл и нисък хемоглобин. Нях с Мирена повече от 10 години. Нямах нито един от спряганите странични ефекти.
И аз имам много обилно кръвотечение по време на менструация, болезнена и анемия. В момента пак я лекувам с желязо. В някакъв порочен кръг се въртя с тази анемия. През март месец бях пред припадене. Много зле бях. Замислям се да не опитам да сложа такава хормонална спирала Мирена и да видя как ще ми понесе организмът.
Вие на всеки 5 години ли я сменяте? А от кончето, което виси, няма ли опасност да се натрупат бактерии и да доведат до инфекции? При уриниране, не се ли мокри този конец и така да се развиват бактерии и да доведат до инфекции?

# 387
  • Мнения: 12 465
Дженифър, това "конче" е високо горе, излиза от входа на матката и нямаш достъп до него, камо ли при уриниране, колкото матката може да се инфектира, толкова и конеца. Да не говорим, че на мен ми го бяха отрязали доста ниско и се напипваше само като пъпка, не като конец.

# 388
  • Мнения: 14 000
сменя се на 5 години защото хормона се изчерпва и спира да се отделя, цикъла се връща и смисъла й изчезва. Остава тип стандартна контрацепция. Конецът се подкъсява индивидуално и е на място където няма урина. Страховете ви са напразни, не се случва това за което се опасявате.

# 389
  • Мнения: 5 914
Благодаря за отговорите. Извинявам се за направените грешки. Пиша през телефона си и той ми коригира думите. Понякога не виждам допуснатите грешки.

Общи условия

Активация на акаунт