Нашите цветя - обща тема 15

  • 29 569
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 934
Магни, страхотна алстромерия Heart Eyes !
Лесно ли се гледа? Издържа ли на силно слънце ?

# 661
  • Мнения: 3 693
Още не е толкова силно, Нат. Само до 30 са стигали температурите. След обед е на сянка. Някои дни виждам, че е клюмнала, поливам и се изправя. Ще я видим на +50 как ще е 😂

# 662
  • Мнения: 4 313
Как може само такива капризни и претенциозни цветя да харесвам 😂😳🤯?
Хем ми е жал да ги изхвърля останалите луковици, хем пък и не искам още 2-3 саксии да стоят празни и заемат място само.

# 663
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
морковел, ако не ги засадиш ще се наложи да ги изхвърлиш. луковиците не са семена, не могат да стоят до безкрай.
засади ги отстрани на нещо друго,хем ще покриват почвата, хем ако стане нещо, ще им се радваш.
Simple Smile

# 664
  • Мнения: 5 635
И моите фрезии задължително са в саксия с нещо друго, забравих да кажа. Бързо прецъфтяват, листата изсъхват и ги режа до земята.

# 665
  • Мнения: X
Някой ползвал ли е рибена тор? Как звучи само.😁 Следя една влогърка в ютюб, която има забележителна колекция от цветя и все за нея говори.

# 666
  • Мнения: 1 118
Здравейте, имам две саксии с Ангелски очи от миналата година, които нямат пъпки, не цъфтят. Свежи и зелени са, пуснаха много листа, но няма цвят. Слагах течна тор за цъфтящи и малко амониева селитра, някакви други идеи?

# 667
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 967
Някой ползвал ли е рибена тор? Как звучи само.😁
Да, рибна тор и костено брашно, гадно название но на вид е просто едни ситни сиви гранулки, няма да познаеш какво е и е много добро, и е напълно естествено еко-био.

# 668
  • Мнения: X
Някой ползвал ли е рибена тор? Как звучи само.😁
Да, рибна тор и костено брашно, гадно название но на вид е просто едни ситни сиви гранулки, няма да познаеш какво е и е много добро, и е напълно естествено еко-био.

Благодаря. Аз поръчах течна.

https://www.growmart.eu/BioBizz-Fish-Mix-nitrogen-fertiliser-1-litre.html

# 669
  • София
  • Мнения: 23 137
Какво е съотношението вода / мая за подхранване на растенията? Колко често се прилага?

# 670
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 113
Някой ползвал ли е рибена тор? Как звучи само.😁
Да, рибна тор и костено брашно, гадно название но на вид е просто едни ситни сиви гранулки, няма да познаеш какво е и е много добро, и е напълно естествено еко-био.

Благодаря. Аз поръчах течна.

https://www.growmart.eu/BioBizz-Fish-Mix-nitrogen-fertiliser-1-litre.html
Казват, че добре действа. Това, което ми прави впечатление е, че съдържа доста амониеви нитрати. Това за по-деликатни растения (орхидеи) не е препоръчително.
Аз имам една тор с гуано ( това са акита на прилепи, морски птици и тюлени, а те се хранят с риба), та е нещо подобно. Мирише малко неприятно, но действа добре на растенията.

# 671
  • Мнения: 36 953
Ето го и счупеният сукулент - почти всички части се хванаха:


А ето го и това, което се разви от едно листо:

# 672
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 967
За стайни растения ползвам само готови неща на които пише, че са за тях, за орхидеи също бих ползвала специално неща които са  за орхидеи. Иначе е по-трудно да се оразмери колко да се ползва за една саксия и лесно се предозира, в градината е лесно, ще го отмие дъжда, там слагам и рибеното брашно и в съндъчета, но те са по-големи.

# 673
  • Мнения: 605
Приятен петъчен следобед от мен с Карамфилчета и Каланхое


Успях да спася Фаленопсис а ,благодарение на една потребителка тука,която се отзова много бързо,безкрайно благодарна съм Hug

# 674

Общи условия

Активация на акаунт