НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити - 4

  • 57 997
  • 684
  •   3
Отговори
# 675
  • Мнения: 2
Някой, който е ходил да види работата на детето си, кандидатствало за детска градина може ли да сподели нещата, които са питали?

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 17:56 от Dara_88

# 676
  • Мнения: 5
Здравейте, задачата за пространствено беше ли същата като тази в учебника или изцяло авторска?

# 677
  • Мнения: 46
Същата беше, просто по малко по-различен начин бяха разположени пеперудите - по една близо до всеки от ъглите на квадрата, докато в образеца бяха по-приближени към центъра и затова образецът беше с три линии.

Здравейте, задачата за пространствено беше ли същата като тази в учебника или изцяло авторска?

# 678
  • Мнения: 5
Здравейте, дали някой знае в какъв срок се обявяват незаписаните кандидати, ако има такива?

# 679
  • София
  • Мнения: 156
Обявиха 7 свободни места за второкласници… Интересно… 🙄

# 680
  • Мнения: 4 133
Едно от тях е нашето, според мен. Аз миналата година отписах детето почти веднага, защото го приеха в по-удобно и (за мен) по-добро общинско училище, а не видях след това да се обявява мястото за заемане от следващия по ред. Може и да са звъняли, не знам, просто следих известно време и така и не се качи на сайта. Тук някой беше писал, че е втори под чертата, ако не се лъжа, а едно място беше обявено от незаписано, така че смятам, че щеше да се похвали в групата.

# 681
  • София
  • Мнения: 156
Попринцип мисля че се обаждат на тези под чертата, не оповестяват местата публично, защото реално не се провежда нов конкурс както за по-горните класове/групи. Не зная само ако мястото например е едно, а кандидатите под чертата са седем с еднакъв най-висок резултат как се процедира. (В списъка за приетите в ДГ е нещо такова в момента).

# 682
  • Мнения: 4 133
Ако са с абсолютно равен резултат (за първи клас не съм срещала, но е възможно) се приемат надпланово.

# 683
  • София
  • Мнения: 1 157
Едно от тях е нашето, според мен. Аз миналата година отписах детето почти веднага, защото го приеха в по-удобно и (за мен) по-добро общинско училище, а не видях след това да се обявява мястото за заемане от следващия по ред. Може и да са звъняли, не знам, просто следих известно време и така и не се качи на сайта. Тук някой беше писал, че е втори под чертата, ако не се лъжа, а едно място беше обявено от незаписано, така че смятам, че щеше да се похвали в групата.
Не са звъняли или поне нас са ни прескочили (детето беше второ под чертата, като първото под чертата дете го поканиха официално да се запише със съобщение на сайта им, че е останало едно свободно място след срока за записване в лицея, но не мисля, че това е било мястото на детето на Ambrosia, тъй като към момента на обявяване на въпросното място още не бяха излезли класиранията за общинските училища). Не че страдам от това, че са ни "пропуснали" - моите предпочитания също бяха към общинско училище в центъра, в което приеха детето. Друг е въпросът дали от НУКК са спазили процедурата за прием по Наредбата, която изисква до попълването на свободните места да се приемат кандидатите, следващи по успех в низходящ ред, или са приели някое дете "по други критерии".

Сериозният брой освободени места след първи клас обаче за мен е показателен - явно доста родители са останали разочаровани от училището.

# 684
  • Мнения: 1
Здравейте, наскоро се преместихме в близост до училището и планирам да направя опит за преместване на децата, независимо от отзивите напоследък. Имате ли представа какво представляват изпитите за втори и шести клас? За втори също ли е тип приравнителен или е подобен на този за първи? За по-голямото ще държи ли по италиански? Таксите ги бяха споменали, около 200 ми се върти за транспорт, така ли е? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт