Фотография - 88

  • 26 728
  • 482
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 22
Малко цветя и треви от мен. Добре дошли са всякакви коментари и препоръки по кадрите.
Всички са снимани със Sony Alpha A6100. Първата с 16-50 mm, останалите с 50 mm/1.8







# 466
  • Мнения: 1 467
Аз съм на котешка тема:

# 467
  • Мнения: 714
ИСкам да си купя сенник за обектив,но не разбирам за всеки обектив си има само по един вид?Вмомента търся за Canon 50mm f/1.8 STM,като този който намирам оригинален е тип цилиндър,видях,че има и тип лале,но май  е някакъв китайски.Другия обектив е стар модел Canon EF 24-85 mm f/3.5-4.5 usm.Неговия модел е изчепан заради това,че е доста стар модел,но виждам че има други сенници с този номер ,те дали биха станали на този обектив?

# 468
# 469
  • Мнения: 714
Има ли разлика в тези от оригиналните ?

# 470
  • Асеновград
  • Мнения: 3
Има ли разлика в тези от оригиналните ?
Ползвал съм и китайски.Не виждам голяма разлика освен в цената.

# 471
  • Мнения: 36 983
Аз все още не съм си купила фотоапарат (преди писах в темата, че обмислям да си взема нов, защото не съм доволна от стария - отложих покупката, защото бях заета и след това ходих на екскурзия) - тези дни разглеждах отново и този ми хвана окото, но не разбирам много. Според вас, струва ли си?
https://www.ozone.bg/product/bezogledalen-fotoaparat-canon-eos-r … -6-3-is-stm-byal/

# 472
  • София
  • Мнения: 2 936
Аз все още не съм си купила фотоапарат (преди писах в темата, че обмислям да си взема нов, защото не съм доволна от стария - отложих покупката, защото бях заета и след това ходих на екскурзия) - тези дни разглеждах отново и този ми хвана окото, но не разбирам много. Според вас, струва ли си?
https://www.ozone.bg/product/bezogledalen-fotoaparat-canon-eos-r … -6-3-is-stm-byal/

Лично за мен, всяка безогледалка си струва, защото аз не се занимавам с видео и не се впечатлявам от видео възможностите на дадено тяло. Обикновено те надуват доста цената. Например няколко кадрови честоти за 4К видео с няколко "ефекта" и т.н. Ако цената на този комплект, който сте посочила не е граничната стойност на бюджета, бих предложил този  https://magazin.photosynthesis.bg/bg/77206-fotoaparat-canon-eos- … -50mm-bundle.html  вариант. Получавате втори светлосилен обектив с прилична отстъпка в цената, като с него идват и възможностите за някоя по-ефектна портретна фотосесия например. Тъй нареченият китов обектив, който върви с тялото може успешно да се ползва за пейзажи, екскурзии и фотоси тип "приятелско джумбуре" с помощта дори на вградената светкавица. Естествено чужди пари се харчат най-лесно и крайният избор си остава ваш, но ако не избирате апарата по цвят, това е по-интересната оферта за това тяло.

# 473
# 474
  • Бостън
  • Мнения: 13 728
Като всяка година по това време, но нямах фотогеничната мъгла от миналата година.













# 475
  • Мнения: 125
Страхотни портрети! Hug
От мен една пеперуда,с която открих тазгодишния сезон и едно водно конче с чадър от глухарче.


    # 476
    • Варна
    • Мнения: 1 044
    Извините, имам проблем с фотоапарата, а лятото е идеален момент за снимки.
    Моделът е Nikon D5500, през Октомври снимах без проблем с него.
    В момента като погледна през визьора всичко е пълен мрак и с Live View също.
    Изписва, че Subject is too dark.

    # 477
    • София
    • Мнения: 2 936
    Извините, имам проблем с фотоапарата, а лятото е идеален момент за снимки.
    Моделът е Nikon D5500, през Октомври снимах без проблем с него.
    В момента като погледна през визьора всичко е пълен мрак и с Live View също.
    Изписва, че Subject is too dark.

    С колко обектива разполагате? Пробвайте с друг обектив.

    П.П. Ако не разполагате с друг обектив, просто свалете обектива и вижте дали във визьора ще просветне.

    # 478
    • Мнения: 714
    Здравейте,имам фотоапарат Канон и до сега съм купувала само обективи на Канон,загледах някои други марки,но не знам какво да очаквам ,някой с мнение за Tamron sp 17-50mm f/2.8 di ii   и Tokina AT-X 14-20 F2 PRO DX ?

    # 479
    • София
    • Мнения: 2 936
    Тамрон съм имал, Токина не. Мой познат снимаше звезди с Токина и уж беше доволен. Тамрон е добро решение за смяна на 18-55 Канон за сравнително поносима сума ако се сравни цената с тази на 17-55 ИС от Канон. Дали ще се купува нов или втора ръка не е от голямо значение, защото и в двата случая трябва внимателно да се проверява за фронт или бек фокус, особено ако тялото няма функция за микронастройка на автофокуса. При бленда 5.6 почти се изравнява остротата в центъра и периферията. Има приятно "размазване" защото е със 7 ламела на блендата. Може да се затваря до 11 без очевадно омекване. Върши работа за начинаещ "сватбар" и не само Simple Smile. От Токината съм виждал доста семейни снимки в комбинация със 70Д и ми правеше впечатление, че на 5.6 има идеални кръгчета в бокето, което говори, че са се постарали да закръглят ламелите на диафрагмата, а това е похвално. Прави многолъчеви звездички от лампите, които седят ефектно в кадъра. Тамрона също ги прави, но не ми харесваха толкова. Това сигурно защото Токината не беше моя Grin

    Общи условия

    Активация на акаунт