Неапол (Кампания) и Бари (Пулия) – Красивата Южна Италия - 5

  • 45 592
  • 775
  •   1
Отговори
# 225
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Относно времето, много е относително и няма как да се предвиди. Били сме в Пулия и Амалфийското в отделни години в края на октомври и времето винаги е било чудесно, но си е на късмет. Винаги проверявам прогнозата, не че е сигурна на 100%, но е ориентир какви дрехи да носим и евенутално чадър в раничката.

Абсолютно е на късмет. Аз съм била из Амалфи през Май и Октомври, супер време. Сега в момента, от три дена няма ферита от Соренто до Амалфи и Позитано, защото морето е неспокойно.

# 226
  • Мнения: 201
Здравейте,
имам идея тази година да празнуваме Нова година в Неапол, но хотелите, които съм харсала не предлагат празнични вечери. Може ли повече информация, дали има местенца в Неапол, където може да се резервира вечеря на 31.12?

# 227
  • Russe, Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 152
Здравейте, пътешественици!
Вече цяла година чета темата и много неща ми се изясниха, за което Ви благодаря. Най- сетне дългоочакваното  време за пътуване към Бари дойде. След 1 седмица летя за Бари. Ще пътуваме с обществен транспорт между градчетата.
Имам няколко въпроса и горещо моля някой да ми помогне.
1.   В Мартина Франка къде е по- добре да слезем- на Viale Europa или на Централето  - за стария град. И също на връщане – откъде да вземем автобуса до Алберобело или Бари?

 2.   Може ли да си купя двупосочен билет Бари – Мартина Франка и да го ползвам с прекъсване в Алберобело?

# 228
  • Мнения: 157
Здравейте, препоръчайте ми хубава пицария в Неапол:) Къде е била най-хубавата пица, която сте яли?

# 229
  • Мнения: 19 010
L'Antica Pizzeria da Michele

# 230
  • София
  • Мнения: 5 130
Passione di Sofi - хапва се на крак, ниски цени, много е вкусно!
Това в случай, че те устройва този начин на консумация 🙂 Винаги имаше опашка и може да се наложи изчакване, но работят бързо.

# 231
  • Мнения: 1
Вчера се върнах от Пулия. Видях прекрасни места.Пътувах с българска туристическа фирма, защото се притеснявам да пътувам сама.Но водачът/екскурзоводът от фирмата ни остави сами след втория ден.  Каза,че трябва да посрещне друга група на летището в Болоня и ние(20 човека) останахме сами. Толкова за коректността на фирма Дари Травъл!

# 232
  • Russe, Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 152
Има ли скоро завърнали се от Бари. Моля, споделете впечатления!

# 233
  • Перник
  • Мнения: 114
Има ли скоро завърнали се от Бари. Моля, споделете впечатления!
Здравейте!
Аз бях от 18 до 21.09, писах скоро за пътуването си. Постът ми е малко по-нагоре в темата.
Много ми хареса всичко, което видях!🥰

# 234
  • София
  • Мнения: 9 974
Здравейте, пътешественици!
Вече цяла година чета темата и много неща ми се изясниха, за което Ви благодаря. Най- сетне дългоочакваното  време за пътуване към Бари дойде. След 1 седмица летя за Бари. Ще пътуваме с обществен транспорт между градчетата.
Имам няколко въпроса и горещо моля някой да ми помогне.
1.   В Мартина Франка къде е по- добре да слезем- на Viale Europa или на Централето  - за стария град. И също на връщане – откъде да вземем автобуса до Алберобело или Бари?

 2.   Може ли да си купя двупосочен билет Бари – Мартина Франка и да го ползвам с прекъсване в Алберобело?
Тъкмо се прибрахме преди няколко часа, да та споделя, докато още ми е прясно.
По въпросите - тези две гари ме объркаха и така и не разбрах има ли жп гара на Viale Europa (поне не видях подобна). Но автобусната Viale Europa (откъдето тръгва автобуса за Бари, със спирка в
и в Арбелобело) е по-близо до стария град. Ние направихме автобус Бари-Арбелобело, влак Арбелобело-Мартина Франка и оттам автобус до Бари. На билета за влака пишеше за валидност 4 часа, на другите не съм категорична, но май също.
Ние предпочетохме да си ги купуваме накъсано - разликата беше центове, даже някъде и нямаше.
Сигурно съм, една от малкото които не могат да се оплачат от транспорта, не сме имали грам засечка. Само автобусът от МФ за Бари тръгна 5 мин по-рано от разписанието, което гледах, но пък ме изчака да дотичам с билетите.
Съветвам да се гледа сайта на Трениталия.

Искам и да благодаря за препоръката, по-рано в темата, за Olio su pane в Полиняно и за сандвича с октопод - много се хареса и на нелюбителите на мекотели Simple Smile.
Също да препоръчам кафето спечиале, пак в Полиняно - пихме го в една джелатерия отляво преди моста за плажа (мисля е това The Super Mago del Gelo Mario Campanella).
Това са двете неща, които най ми харесваха в това градче Simple Smile. Около паметника на Модуньо има ремонт, не видях докога.
Много ми харесаха освен популярните Арбелобело и Матера, също Монополи и Лече. Не успяхме за Остуни, вече се бяхме уморили и остана за друг път Simple Smile.

# 235
  • София
  • Мнения: 2 044
Цитат: Искам и да благодаря за препоръката, по-рано в темата, за Olio su pane в Полиняно и за сандвича с октопод - много се хареса и на нелюбителите на мекотели Simple Smile.

Тези сандвичи и ние ги търсихме и съответно ядохме, но останах супер разочарована. Октоподът е маринован, а не в момента приготвен. В Бари в стария град ядохме сандвичи с на момента приготвен на скара октопод. Ами вкусът е чудесен.  Ядохме и в АлбероБелло, но и там не беше уау. Ние сме големи почитатели на морската храна и особено октопод и опитахме сандвичи на доста места.
Аз лично останах супер приятно изненадана от вариациите на Poke, които се предлагат в Бари. Показални бяха и опашките пред заведенията вечер.

# 236
  • София
  • Мнения: 9 974
Нямам идея как трябва да е приготвен, но на мен ми хареса много - крехък и вкусен. Снощи ядохме и морски дарове в Бари в една кръчма, същи бяха хубави, но октопода беше една идея по-жилав.

# 237
  • Мнения: 10 604
Аз бях с препоръката за Olio su pane.
Единият път наистина беше маринован октопода, но бяхме първите клиенти и реших, че не са имали време да приготвят друг. Иначе си беше печен на скара.

# 238
  • София
  • Мнения: 1 173
Като бяхме в Полиняно забравих да потърся мястото с бургерите с октопод. Но в Бари намерихме - Mastro Ciccio. Според мен не беше нищо особено, но на вид беше много привлекателен
Не знам дали в бил на скара.

# 239
  • Мнения: 69
Може ли някой да ми каже кога е първия влак до летището в Бари в неделя? Самолетът е в 7.50. Летим с Раян. Благодаря!!!!

Общи условия

Активация на акаунт