Ще имам близнаци! Тема с продължение 39

  • 43 765
  • 948
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 306
Исках, докато стане време за лекарят ми да обсъдя с друга майка кое какво означава, евентуално разяснение, неяснотата също поражда стрес и тревожност. Не смятам да навлизам в полемики кое е несериозно и да минавам в защитен режим. В крайна сметка за това е форума-за подкрепа.
Мона- именно, затова не сме пускали и пренателен тест, докторът каза, че за близнаци не са толкова сигурни. Говорихме, АКО недай си Боже има проблем с ФМ или БХС- тогава.
Благодаря!

# 511
  • Мнения: 1 845
До мамите с еднояйчни бебчета,които са правили пренатест(а и до всички знаещи де):
Т.к.еднояйчните са с еднакво днк,то ако 1то е здраво и другото ще е здраво, и тези тестове са си с 99% сигурност при еднояйчните,за разлика от двуяйчните-правилно ли съм разбрала 🙄

# 512
  • София
  • Мнения: 7 491
Теоретично да, но понякога се получава грешка в деленето на по-късен етап, след разделянето им. Като цяло ако излезе проблем от теста, не е ясно при кое бебе е и трябва да се прави амниоцентеза и на двете. Плюс че тестовете за близнаци са само за основните 3 синдрома, които могат да се видят и от добър фетален АГ. Ако има проблем със съдовете към бебетата, само фетален АГ може да го види.

Аз лично правих 2 прегледа при фетален АГ в 12гс. и не съм пускала пренатални тестове. И след 12гс на 2 седмици редувах двама АГ, всеки преглед ми беше като ФМ.

# 513
  • Мнения: 1 845
Мен мн ме притеснява възрастта ми вече,а и предишната ми бременност завърши с раждане по мед.причини в 5 месец,заради   18. С нормални кариотипове сме с мм и според проф.Кременски нямало да се повтори,но аз умирам от страх 🥺
Тези дни ще запиша час за Чачева и ще искам максимално най-рано да ни види(тя ме следи преди и ми прави хорионбиопсия). Ще избера и още 1 фетален 10000%.

# 514
  • София
  • Мнения: 7 491
Да, то проблемът с повечето хромозомни грешки е не в кариотипа, а че с възрастта яйцеклетките почват да се делят неправилно и правят по-често тризомии и монозомии. Стискам палци да не се повтаря и този път всичко да е наред. 🍀🍀

# 515
  • Мнения: 1 845
Завръщам се от преглед и съм мн щастлива!
Бебчетата си имат амниотични мехурчета, пъпните връвчици са отдалечени(което било мн добре), растат, отговарят си на седмицата и са с 1 ден разлика по м/у си. На 1то пулса е леко по-слаб, но Вецев не каза,че е проблем.
За сега отдъхвам до феталната морфология,която ще е в 11 гс,като той държи да е Чавеева. Явно пак ще са Чачева и Чавеева при мен 🤷♀

# 516
  • Мнения: 746
Страхотна новина, Девилче, цял ден стискам палци и те мисля! ❤️ Да се развиват чудесно, силни заедно двете бебки, без да си пречат и среща на термин!

# 517
  • Мнения: 1 845
Много ти благодаря, Дани и за палчетата и за пожеланията ❤❤❤
Толкова ми олекна, Вецев беше толкова позитивен, че най-накрая се разплаках от радост. Нямам търпение за следващия преглед при него др.седмица.

# 518
  • Мнения: 688
Казах ти,че всичко ще е наред!Много се радвам за теб.Да се развиват малките душички леко и безпроблемно 🤗🍀

# 519
  • София
  • Мнения: 7 491
Чудесна новина! Много се радвам, хайде така всичко да е наред и занапред ❤️❤️

# 520
  • Мнения: 1 050
А аз прокървих жестоко, но сакчетата са на място. От мен падаха съсиреци колкото детско юмруче. Много ме е страх 😢 Вецев е по-обнадежден от мен... Дано той да е прав.. Стиснете по едно палче, моля 🙏

# 521
  • Мнения: 143
Не случайно лекаря ви държи Чавеева да ги прегледа. Тя е светило на еднояйчните близнаци в  България и бих казала, че благодарение на нея сега имаме детенце след неприятната диагноза поставена за нашите близнаци. Другото което е, при нея правих хорионбиопсия във връзка с хромозомните аномалии, като ми казаха, че е най-точно изследване за периода до 13 седмица мисля. Тоест ако излезе проблем при пренатеста, ще я назначат веднага.
Завръщам се от преглед и съм мн щастлива!
Бебчетата си имат амниотични мехурчета, пъпните връвчици са отдалечени(което било мн добре), растат, отговарят си на седмицата и са с 1 ден разлика по м/у си. На 1то пулса е леко по-слаб, но Вецев не каза,че е проблем.
За сега отдъхвам до феталната морфология,която ще е в 11 гс,като той държи да е Чавеева. Явно пак ще са Чачева и Чавеева при мен 🤷♀

# 522
  • Мнения: 197
Благодарение на Чавеева, трите ми мишлета си спят по кошарите в момента! Много мило ми става, като и прочета името някъде ♥️♥️♥️

# 523
  • Мнения: 1 845
Много ви благодаря за подкрепата и пожеланията,момичета 🙏🏼
Тази нощ и аз получих розово зацапване и сега лежа и не мърдам 🥺
Yavka, как си днес? Стискам силно палчета да си по-добре и кървенето да е спряло 🤞🤞🤞

# 524
  • Мнения: 958
Yvka, казаха ли от къде е кървенето? Щом сакчетата са си на място и не са тръгнали да се отлепят е добре. И аз в началото бях с кървене, доста дълго продължи. Много е стресиращо като знаеш, че нещо не е наред, а нищо не можеш да направиш. Стискам палци при всички ви нещата да се развият по най-добрия начин.

Общи условия

Активация на акаунт