Име за момиче съчетано от Георги и Николина

  • 3 032
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте
Моля, за предложение за име на момиче, което да е комбинация от Георги и Николина

# 1
  • Мнения: 3 589
Гери-Никол 😁

# 2
  • Мнения: 5 559
Гергина, но не ми харесва. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 169
Гергина... Но не, недейте.
Гергана е достатъчно компромисно, според мен.

# 4
  • Мнения: 1 339
Освен Гергана или Гергина (не ми харесва), друго не ми идва на ум. Не мисля, че може да се получи добра комбинация от тези имена.

# 5
# 6
# 7
  • Мнения: 3 627
Геника, шегувам се.

Не бих комбинирала тези две имена, изберете или едното, или другото - Георги/Гергана, Никола/Николина.
Най-разумно е просто да изберете име, което няма нищо общо и с двете. (Не че са лоши, но да няма обидени).

# 8
  • Мнения: 25 774
Не се комбинират имената, и не виждам смисъл да наказвате детето със някакво миксирано име, само за да са доволни баба и дядо...

# 9
  • Мнения: 5 559
Знам за една Героника на дядо Георги и баба Николина, но е някакво извращение това за мен.

# 10
  • Мнения: 1 339
С име като Героника щях да помисля, че бабата е Вероника.

# 11
  • Мнения: 41 165
Знам за една Героника на дядо Георги и баба Николина, но е някакво извращение това за мен.

Геолина разбира се Wink

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 593
Галина?

# 13
  • Мнения: 526
Гергана-Лина

# 14
  • Мнения: 29
Благодаря на всички. Страхотни сте. Честно казано и на нас единственото, което ни допада е Галина.

# 15
  • Мнения: 25 774
Благодаря на всички. Страхотни сте. Честно казано и на нас единственото, което ни допада е Галина.
В превод от италиански -кокошка.

# 16
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
Георгина.Имам позната,чието дете се казва така,и на още 1-2 места съм го чувала.

# 17
  • SF
  • Мнения: 21 264
Нигерия. Simple Smile

Герника - като картината на Пикасо.

# 18
  • Мнения: 3 135
Георгина

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 860
Галена
Галинела
Габриела -Никол
Грациела
Гери-Никол
Гена
Като цяло трудни за комбинация имена.

# 20
  • Мнения: 4 808
Георгина за мен е остаряло, познавам няколко жени с това име, всички са над 70 г. И аз съм за Галина.

# 21
  • Мнения: 8 890
Галина и  Георги - май само първата буква е обща.
А "ина" може да е от колкото искате имена: Веселина, Радостина, Жозефина, Каролина и още да изброявам ли?
Защо искате такава абсурдна комбинация? Не може ли само на едното име да търсим?

# 22
  • Мнения: 1 745

Поправям се, някой е писал по горе, да не се повтарям. Както ви се харесва, децата носят имената, не родителите. А светът става все по-глобален.

Последна редакция: пн, 04 юли 2022, 02:06 от ierldan

# 23
  • Мнения: 3 589
това е абсолютна комбинация от двете, не оставя съмнение 😄

# 24
  • Мнения: 2 706
Благодаря на всички. Страхотни сте. Честно казано и на нас единственото, което ни допада е Галина.
На италиански и испански галина означава кокошка. А желязната завеса падна и хората пътуват из цяла Европа.

# 25
  • Мнения: 5 559
Да, реално само Гергана-Никол би била и на двамата, ако обичате двойни имена. Галина е само с първата буква на дядо Георги и ще се приеме като кръстена само на него. Баба Николина надали ще приема, че детето е кръстено на нея заради окончанието. На мен лично Гергана повече ми харесва от Галина, но в крайна сметка важно е вашето желание и усещане. Успех. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 745
Благодаря на всички. Страхотни сте. Честно казано и на нас единственото, което ни допада е Галина.
На италиански и испански галина означава кокошка. А желязната завеса падна и хората пътуват из цяла Европа.

Не разбрах какво общо има желязната завеса с това как би се чувствало момичето, ако отиде да учи, примерно в Италия или Испания, или пък всеки път като срешне италианци или испанци или испаноговорящи (доста популярен в Америка - Южна и Сверна, език)?

# 27
  • Мнения: 25 774
Благодаря на всички. Страхотни сте. Честно казано и на нас единственото, което ни допада е Галина.
На италиански и испански галина означава кокошка. А желязната завеса падна и хората пътуват из цяла Европа.

Не разбрах какво общо има желязната завеса с това как би се чувствало момичето, ако отиде да учи, примерно в Италия или Испания, или пък всеки път като срешне италианци или испанци или испаноговорящи (доста популярен в Америка - Южна и Сверна, език)?
Галина означава кокошка на италиански.
Момичето може да не му пука, но ще има конфузни ситуации ако пътува, а пътуването е много разпространено след 89та (от там препратката към падането на желязната завеса).

# 28
  • Мнения: 1 745
Благодаря на всички. Страхотни сте. Честно казано и на нас единственото, което ни допада е Галина.
На италиански и испански галина означава кокошка. А желязната завеса падна и хората пътуват из цяла Европа.

Не разбрах какво общо има желязната завеса с това как би се чувствало момичето, ако отиде да учи, примерно в Италия или Испания, или пък всеки път като срешне италианци или испанци или испаноговорящи (доста популярен в Америка - Южна и Сверна, език)?
Галина означава кокошка на италиански.
Момичето може да не му пука, но ще има конфузни ситуации ако пътува, а пътуването е много разпространено след 89та (от там препратката към падането на желязната завеса).
А, аз пък го разбрах погрешно, може би защото наскоро имаше друг спор за име и като че ли нямаше консенсус, че имена се помнят по асоциации. Особено от чужденци.

# 29
  • Мнения: 1 448
И аз съм на мнение да ползвате само едното име. Не смятам, че има друг вариант за съчетание освен Гери-Никол, а в такъв случай аз бих избрала Гергана или Николина, Николета.

# 30
  • Мнения: 2 903
Джорджина , Гергина , Нелагия , Гергина .

# 31
  • SF
  • Мнения: 21 264
Аз много се чудех на комбинацията от имената на Гери-Никол. Свикнах с това име, но си звучи като псевдоним, но идеята остава странна.
Същата странна комбинация може да се спретне между всяка една двойка имена - Ели-Симона, Ани-Светлана, Руми-Анжела... Всякакви комбинации са възможни!
Може да си поиграем да комбнираме нашите имена на случаен принцип и ще се получат нови. Но е шантаво.
За да не е като певицата, може да стане Никол-Джорджия или Ники-Гергана.

Може като съпругата на Кристиано Роналдо - Джорджина.

# 32
  • Мнения: 568
Името Галина в Италия ще се възприема както Камила в България.
Като идеи ми идват Габина, Габрина, Ганина, Галена, Жанин/а (ако му викат Жоро на дядо Георги, макар че е еквивалентно на Иванина и аз го свързвам с Иван).
Ако има други баба и дядо, може техните имена да са по-подходящи за съчетаване с Георги или Николина.
Аз бих кръстила само на единия, Габриела или Николет бих избрала в случая, макар и банални.

# 33
  • Мнения: 1 922
Гери-Никол преди ми се струваше странно, но съм свикнала с него и сега ми се струва нормално име.
Гена - първите две букви на Георги и последните две на Николина, е добра комбинация, но името е остаряло и би звучало странно и архаично.
Гина-Николина по подобие на Нина-Николина, но на мен не ми звучи никак добре.
Нямате много варианти за комбинация, затова моят съвет е да се насочите към имена производни само на едното.

# 34
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 295
Няма как да се съчетаят Георги и Николина и да се получи нормално име от което детето да не се срамува после..
Може би двойно име...
Но пак ще има недоволни.
Ако първото име е с ,,Г,,,на баба ви Николина това няма да и хареса...Или пък обратното-ако първото име е с ,,Н,,дядо Георги ще се почувства ,като ,,втора цигулка,,...
Освен това,едните ще наричат детето само с първото име,а другите само с второто...Което също не е приятно.
Такива драми има при мои познати,чиято същеря носи двойно име,за да се угоди и на двете страни.

Глупости като Нигела,Героника -помислете,че детето цял живот ще го носи това име..И не е добре то да страда,за да се угоди на баби и дядовци..Освен това не можете да убедите баба Николина,че Героника например е кръстена на нея.Защото първата буква е на дядо Георги...

Иначе с букви ,,Г,, и ,,Н,, има хубави имена.
Гергана
Грета
Габриела
Николина също е хубаво и бих го използвала цялото.Харесва ми повече от Никол например.
Нора
Невена
Ния
Нина

# 35
  • Мнения: 8 890
то и на Георги няма подобни  хубави женски имена, единствено Гергана, донякъде Гергина, Георгена вече ми е доста приспособено, Георгита (сигурно от Георги и Маргарита ),  Георгина (от Георги и Николина Simple Smile ), Георгия (направо Джорджия)
По-добре е да използвате името на Николина:
Николина, Ника, Николая, Николет(а), Нина, Ния, Никол

# 36
  • Мнения: 5 559
Нина-Гергана ми е също някакъв приемлив вариант от двойните, може би Ния-Гергана, Ния-Габриела, Габриела-Никол, Грета-Никол, допадат ми всичките повече от Гери-Никол (защото първото Гери е галено име, не цяло), иначе не съм фен на името Никол.

# 37
  • Мнения: 8 890
Не зная авторката иска ли двойно име...
Гергана-Николина

# 38
# 39
  • Мнения: 1 922
Сетих се, че има преподавателка в СУ с име Ганина Лъвчиева-Начева. Сигурно и нейното име е замислено като производно на Георги и Николина.

# 40
  • Мнения: 116
Зачитат предимно първата буква.
Бабата може да се обиди.

Ние избрахме имена каквито искаме и ги оправдахме, че са традиционни имена, имат имен ден и светия покровител.
Може и вашите да приемат такъв аргумент

# 41
  • Мнения: 8 890
а с коя буква ще са другите имена на детето?

# 42
  • Мнения: 25 774

А, аз пък го разбрах погрешно, може би защото наскоро имаше друг спор за име и като че ли нямаше консенсус, че имена се помнят по асоциации. Особено от чужденци.
Няма асоциации, реална дума е.
Представи си, отиваш в офиса и имате нова колежка чужденка. Отиваш да се запознаете, подаваш ръка и се представяш, а тя ти отговаря "Приятно ми е, името ми е Кокошка".

# 43
  • Мнения: 23
Чудя се докога хората ще измислят странни имена и ще обричат децата си да ги е срам да си казват името при запознанства ,само за да се угажда на бабите и дядовците. Извинявам се ,но само абсурдни имена могат да се получат от тези двете. Мислете за детето . И на мен ми се цупиха ,но детето ми има име със силно значение ,благозвучно е и като го викам по цял ден по площадките се радвам ,че не е някакво изкилифинчено .От тези двойните такива съчетания чувам ,че ме избива на смях. От уважение и съчувствие към децата се сдържам. Галина наистина значи гъска (или патка беше) ,не знаех ,но едни италианци споделиха. Нищо чудно госпожицата да иска да ходи в Италия като порасне ,не й го причинявайте. И също така гледайте значенията на имената ,имените дни. Това е доста по- важно от буквата на бабата ,но масово се пренебрегва.

# 44
  • Мнения: 14 659
Изберете трето,неутрално име с различни от тези букви и да се сърдят спокойно и двамата.После ще им мине.

# 45
  • Мнения: 1 395
Името Галина е гръцко по произход и означава "тиха, спокойна". Ако Ви харесва - ползвайте го, не виждам проблем. В България не е рядко срещано.

Като двойни имена бих предложила: Нина-Габриела и Нора-Габриела.

Успех!

# 46
  • Мнения: 1 271
Горина, Гергина, Герина

Общи условия

Активация на акаунт