КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 40-а тема

  • 41 448
  • 760
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 775
Психологически проблеми могат ли да се коригират с хомеопатия?

Не!!!

# 301
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 754
Дано се включи практикуващ хомеопат. Един казва да, друг- не.

# 302
  • Бургас
  • Мнения: 6 906
Зависи какво се има предвид под психологически проблем. Може би питащата трябва да уточни дали става въпрос за стрес, страх и други подобни, или за тежки психични болести.

# 303
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 754
Избухване, агресия.

# 304
  • Мнения: 1 169

ДА!!! Класически хомеопат може да помогне за психологически проблеми.

# 305
  • Мнения: 2 114
Наложи се да започнем АБ капки, 14 дена хрема и не се повлиява от хомеопатията. Детето се измъчи. Искам да попитам… това ще съсипе ли всичко до сега? 😢 Не съм му слагала АБ капки в носа, откакто сме при хомеопат - от началото на месец Май. Толкова зле се чувствам.

# 306
  • Бургас
  • Мнения: 6 906
Спокойно, не се чувствайте виновна, нищо няма да се съсипе. Не мъчете детето. Дайте му антибиотик и после може да поработите с хомеопата по изчистването или последствията и да почнете отначало. Аз не бих издържала 14 дена.
Явно хомеопата ви не е намерил правилното лекарство за вас. Не бива винаги да се доверявате насляпо. И на мен ми се е случвало понякога да не се намери правилното лекарство. Причините са различни - дали не съм казала за някой решаващ симптом или хомеопата не се е справил. Когато нещата не стават прибягвам до "нормални" лекарства и нямам угризения, не гледам като фанатик на хомеопатията. По-скоро се старая да извличам хубавото и от двете.

# 307
  • София
  • Мнения: 3 031
За мен 2 седмици хрема не е проблем. Синът ми е имал и по месец, че и повече... Но и ние АБ капки никога не слагаме, за мен те не лекуват, а само подтискат проблема и после хремата пак се появява.
Все пак всеки си действа според детето и опита и всеки трябва да мине по пътя си и да си научи уроците.
Дано излекувате хремата, но следващ път настоявайте повече да намерите правилното решение с хомеопата.

# 308
  • Бургас
  • Мнения: 6 906
Зависи от хремата. Щом се стига до антибиотик може би е зелена хрема. За мен за такъв тип хрема 2 седмици е много. А цял месец да си мъча детето абсурд. Може би съдя по себе си. Аз съм от типа хора, дето и лека водниста хрема ги събаря и се чувстват като парцал.
Всъщност каква е вашата хрема? Ако е алергична антибиотик няма да помгне.

Последна редакция: ср, 14 дек 2022, 14:26 от Irene Adler

# 309
  • Мнения: 1 457
За мен също не е проблем продължителната хрема. И аз съм имала, и децата и дори не съм звъняла на хомеопата. Това разбира се, ако детето е жизнено и е в добро общо състояние. В началото при моите деца е винаги бистра, след това се сгъстява и позеленява и накрая приключва. С течение на времето, обаче станах доста търпелива и изчаквам да се развие състоянието и да е по- пълна картината.

# 310
  • Мнения: 2 114
И за мен не е, и аз съм изчаквала, но съм виждала подобрение. А сега изписаните лекарства не доведоха до подобрение. Хремат му е като ден първи, не мога повече болничен и така, обичайните неща. Иначе за около седмица се оправя и то още първия ден виждам подобрение. Този път нещо се случи. Само дето си изпи конституцията миналия Вторник, сега сигурно капките ще съсипят всичко. Аз много ги изживявам нвщата. Може би, защото съм супер доволна от хомеопатията и се бях отрекла най-вече от АБ капките, които всъщност ни доведоха до хомеопат.

# 311
  • Бургас
  • Мнения: 6 906
Винаги можете да започнете отначало. Ние като започнахме с хомеоатията имахме няколко фалстарта. Докато се нагодят нещата и се науча да разчитам симптоми, които наглед нямат нищо общо. Когато се започва с хомеопатия, особено след чести боледувания на децата има периоди, в които нещата не тръгват гладко, трябва да имате търпение. Сега стигнахте до антибиотик. Следващия път няма, по-следващия ще се оправи още по-бързо. Това при положение, че хомеопата ви е добър. Аз например смених 2-ма преди да попадна на сегашната ни лекарка.

# 312
  • Бургас
  • Мнения: 6 344
Ако хремата е бистра, най-вероятно е алергия.Аз имам такава.Хомеопатията ми помага, но не бих казала, че съм излекувана.Има и затишия, но при влага и студ е по-активна.За мен е  и от мръсен въздух също.От МЦ също се влияе, но като цяло съм доста по-добре в сравнение с предходните години.

# 313
  • Бургас
  • Мнения: 6 906
То в Бургас при нашия "чист" въздух как да се излекува човек напълно.

# 314
  • Бургас
  • Мнения: 6 344
То в Бургас при нашия "чист" въздух как да се излекува човек напълно.

Да, лятото като ме няма алергията почти изчезва.

Общи условия

Активация на акаунт