Кандидатстване с рисуване след седми клас - тема 9

  • 35 379
  • 787
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 16
Здравейте! За Хуманитарната във Варна какви ли ще са баловете тази година....В голяма чуденка сме дали 404 ще стигне да се класира 🙄

# 631
  • Варна
  • Мнения: 2 295
Здравейте! За Хуманитарната във Варна какви ли ще са баловете тази година....В голяма чуденка сме дали 404 ще стигне да се класира 🙄
Според бала от миналата година със сигурност  май влизате на 1во класиране. Нашият е малко по-малко, но се надяваме на НУИ повече.

Успех на децата, които са днес на изпит!В НУИ Варна по списък снощи ги преброих 113 записани за изпита днес.

# 632
  • Варна
  • Мнения: 750
Има ли списък с оценките от ХГ Варна, ние ще кандидатстваме догодина, но ми се иска да съм подготвена и гледам от сега.
На сайта нищо не виждам.

# 633
  • Мнения: 17
ЗАПОЗНАВАНЕ С ОЦЕНЕНИТЕ ИЗПИТНИ РАБОТИ ОТ ИЗПИТА ЗА ПРОВЕРКА НА СПОСОБНОСТИТЕ ПО ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО (ПРОВЕДЕН НА 20.06.2023 Г.)

НА 29.06.2023 Г., 30.06.2023 Г. И 01.07.2023 Г.


В 51 СУ „ЕЛИСАВЕТА БАГРЯНА“

# 634
  • Варна
  • Мнения: 750
Нещо много е замряла темата. Следя от миналата година по това време. Коментираха се изпитите. Споделете моля какво се падна на изпита тази година в НИУ Варна?

# 635
  • Мнения: 190
Нещо много е замряла темата. Следя от миналата година по това време. Коментираха се изпитите. Споделете моля какво се падна на изпита тази година в НИУ Варна?
По памет "Сфера, конус и ваза" Не знам за особености, тинейджърката не сподели подробности. Yum

# 636
  • Мнения: 1 318
И на мен ми прави впечатление, че няма особено вълнение тук в темата в сравнение с предишни години. Grinning

Приложното не са пуснали още график за изпита, нито фотографското. Или поне аз не откривам нищо.

# 637
  • Мнения: 152
Защо за Сф са толкова късно изпитите? Ако правилно разбирам децата от Сф трябва да участват задължително в МОНския прием и чак после ще стане ясен приема в училищата към МК, така се заемат излишно места на 1 класиране. Така ли е или грешно разбирам?

# 638
  • София
  • Мнения: 6 208
Първо класиране за МОН- ските училища е на 12.07. Дотогава за тези към МК ще е ясно.

# 639
  • Мнения: 1 318
Защо за Сф са толкова късно изпитите? Ако правилно разбирам децата от Сф трябва да участват задължително в МОНския прием и чак после ще стане ясен приема в училищата към МК, така се заемат излишно места на 1 класиране. Така ли е или грешно разбирам?

Не е съвсем.
В НПГИ след първо класиране записването е от 10 до 14 юли; записване след второ класиране - 17 и 18 юли.
В НУИИ записване след първо класиране от 6 до 12 юли и после на 13 и 14 - попълване на незаетите места.
Фотографското, традиционно, не са обявили още. Grinning
Монското записване след първо класиране е от 13 до 17 юли.

# 640
  • София
  • Мнения: 14 913
Проблемът не е в записването, а че на първо класиране участват деца, които после няма да се запишат и задържат местата всъщност.
По наше време, преди 5 години, ние знаехме резултатите от художествените училища дни преди да се подават документи към МОН. Моята дъщеря въобще не е участвала в общото монско класиране, след като видяхме, че е приета в Приложното.

# 641
  • София
  • Мнения: 6 208
НУИИ- Oбявяване на списък с приетите ученици – 05.07.2023 г.
НГПИ- Обявяване на списъка с резултатите на кандидатите от положения изпит, (подредени по реда на входящия номер) на интернет страницата и в сградата на училището: 06.07.2023 г. (четвъртък).

Пак пиша- първо класиране за МОН е на 12.07. Къде виждате проблем?

# 642
  • Къде ли не
  • Мнения: 699
Milasara, всъщност подаването на заявлението с желанията за първо класиране е между 5.07 и 7.07. Но да, пак за споменатите от Вас училища класирането излиза преди крайния срок за МОН - ските.
Дописвам, за който се интересува от списък за резултатите на явилите се на проверка на способностите. Явили са се около 900 деца. Протоколи по училища не се знае дали изобщо ще има. 51- во е някакво изключение, а 140 - то най - рано в понеделник ще публикуват, ако има такова официално изискване от РУО.
РУО не си вдигат телефона от сутринта.

# 643
  • София
  • Мнения: 14 913
НУИИ- Oбявяване на списък с приетите ученици – 05.07.2023 г.
НГПИ- Обявяване на списъка с резултатите на кандидатите от положения изпит, (подредени по реда на входящия номер) на интернет страницата и в сградата на училището: 06.07.2023 г. (четвъртък).

Пак пиша- първо класиране за МОН е на 12.07. Къде виждате проблем?
Тези двете са на косъм 😃 А фотографското колко се бавеха навремето, в първите две излизаше трето класиране, те тогава извадиха първото. По наше време изпитите към МК бяха в средата на юни, но и НВО беше доста по-рано.

# 644
  • София
  • Мнения: 1 584
Реално класирането в НУИИ ще излезе на 05.07. а в НГПИ - на 07.07. Който е приет и това му е твърдо първото желание, може и да не подава документи към МОН. Срокът там е до 07.07., 23:59 ч. Но има деца, които се колебаят, искат да сравнят двете си потенциални възможности. Не виждам нищо лошо в това. Затова към МОН има и второ класиране, при което никой не губи нищо. Всъщност точно поради прием към МК, ЧУ, чужбина се осовобождават места в училищата към МОН и има някакво придвижване от 1во на 2ро класиране.
П.П. Изпревариха ме с подобна информация, но не ми се трие Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт