На море в Турция - тема 75

  • 62 926
  • 735
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 419
Ние пътуваме самостоятелно с кола, но купуваме пакет от агенция. Тази година за 1 път от тази агенция, по срещаща в Турция никой не ни потърси. Направи ми впечатление. И Аз не съм ги търсила. Предните години ,  даже са ми звъняли от рецепция в стаята, да слезем да се запознаем и тн .Да кажат кой са, какво са...

# 631
  • Мнения: 1 522
Пътуваме с Емералд, фирмата посрещач е Каланит. На летище Варна си имаше човек на Емералд нямаше проблем, момичето си беше там и отговаряше на въпроси. Варненското летище е малко, няма как точно да се заблуди. Анталийското обаче е друга бира, само с нашият полет кацнаха още 4 или 5(на тръгване, самолетите чакаха един зад друг за излитане🙂) лутане и блъскане за багажа. После един човечец с табелка Емералд на около 150метра от изхода на терминала, говори само турски. Абе ако си за първи път ще се стреснеш и то не на шега, не са им на ниво нещата. Старата фирма посрещач Сонар по-добре си гледаше нещата. Спомням си при едно пътуване с автобус, представителката дори помагаше за настаняването в хотела.
С две думи добре е да си оправен, да си подготвен информативно и да разчиташ на себе си. Английският в Турция не помага🤣дори на летището.

# 632
  • Пловдив
  • Мнения: 2 018
Не мисля ,че някой който е оправен и пътувал повече ще откаже помощ на друг който е за първи път.Предвижването от самолета до багажа е общо.След това вече до автобусите за различните хотели е малко по сложно и си иска доста гледане.Но като се има  предвид колко хора кацат и излитат е нормално.Но пак оправните няма да откажат помощ.На представители на фирми не разчитам никога.Ако имам проблем директно на рецепция искам разговор с мениджър или звъня в България на фирмата от която съм закупила пакета.
Между другото сега хвърлих един поглед на пакетите за лято 2023 г.Вече има качени в някои английски сайтове и се хванах за главата.Доста ми се видяха.Почти двойно.

Последна редакция: нд, 25 сеп 2022, 12:35 от slavei4e

# 633
  • Мнения: 9
Ние също пътувахме за Анталия с Емералд септември месец,с полет от Варна.Аз лично нямам  никакви забележки по отношение на организацията.На летището имаше представител на фирмата,който ни изпрати,а при посрещането наистина на изходите стоеше момче с табела,което ни насочи към автобусите,но той беше англоговорящ.Впоследствие ни поеха представители на Каланит и ни заведоха до конкретния за нас автобус,като да подчертая че говориха на български език.Също така нямаше никакво забавяне в определените часове за трансфер,бяха изключително точни(дори единия ден ходихме на екскурзия с тях до Анталия и те се наложи да ни почакат малко😊)
По отношение на закупуването на турски лири ние обменихме в Тавекс в Гранд мол на приземния етаж-дадоха ни по-добър курс от Варчев.

# 634
  • Мнения: 1 522
Не мисля ,че някой който е оправен и пътувал повече ще откаже помощ на друг който е за първи път.Предвижването от самолета до багажа е общо.След това вече до автобусите за различните хотели е малко по сложно и си иска доста гледане.Но като се има  предвид колко хора кацат и излитат е нормално.Но пак оправните няма да откажат помощ.На представители на фирми не разчитам никога.Ако имам проблем директно на рецепция искам разговор с мениджър или звъня в България на фирмата от която съм закупила пакета.
Между другото сега хвърлих един поглед на пакетите за лято 2023 г.Вече има качени в някои английски сайтове и се хванах за главата.Доста ми се видяха.Почти двойно.
много рано има цени😳 а това, че цените са пораснали толкова хич не е на добре...

# 635
  • Мнения: 176
Здравейте, можели мнения за тези 2 хотела.
Ако някой е почивал в тях.
Pegasos World
Crystal Admiral Resort Suites & SPA

# 636
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Включвам се от хотел Алхамбра и мога да кажа, че Сегинус е в пъти по-добър от него.
Но, това е. Добавихме мнение за още един хотел.
Весело да е!
Сега мислим за Нова година, кой да е хотела. 🤔

# 637
  • Мнения: 1 467
Здравейте,
Идвам с отзив за Емре Бийч, Мармарис 4*. Не мога да скрия разочарованието си за съжаление. За втори път бяхме там след няколко години пауза. Стаята и чистотата в хотела, както и природата и екскурзиите бяха на ниво, но до там... В хотела вече няма собствена рецепция, а се ползва рецепцията на съседния хотел. Шезлонгите са наблъскани почти без пространство между тях и ако искаш място на плажа трябва да станеш максимум в 6:30 - 7:00 ч., за да си сложиш хавлия. Анимация и преди нямаше, но сега е съвсем умряла. Храната...основно салати, пилешко и нишестени десерти. Два пъти телешки кюфтета, нямаше риба нито веднъж (освен риба тон от консерва и мариновани рибки тип "перла"), нито баклава или други традиционни ястия, нямаше и тематичните вечери - турска, морска и т.н. Сирената свършват още на закуска, чайовете също, шунка се реже само по желание, не е оставена свободно, плодовете застояват, машините за кафе вече ги няма и сутрин чакаме за кафе  до 10 часа, докато отворят баровете след закуска и се редим там. В банята не се зареждат сапуни, шампоани, балсами и лосиони. Общо два диспенсъра с течен сапун и това е. Иначе персоналът е много любезен, макар и на половина по брой, посрещащата фирма Посейдон се справи много добре този път. Но ... и Емре Бийч, както цяла Турция отпадат от списъка ни за другата година.
ПП:В хотела имаше горе-долу приличен Wi-Fi и не сме заплащали за него, както преди.
Хубава почивка на всички, които тепърва ще почиват!
ПП2: Някой питаше за цигари, тези които пуша аз - Winston Grey Slim 20 бр. в кутия в Турция са 3 лв. и 10 ст. няма нужда да се презапасявате.

Последна редакция: пн, 26 сеп 2022, 13:37 от FreakOnALeash

# 638
  • Пловдив
  • Мнения: 51
Да попитам за мнение за  TUI Magic Life Masmavi, Белек, ако някой е ходил.
Предлагат го с полет от Пловдив, което ме устройва повече, но пък не знам дали е достатъчно добър като Суено или подобен напр.

# 639
  • Мнения: 110
Ние също пътувахме за Анталия с Емералд септември месец,с полет от Варна.Аз лично нямам  никакви забележки по отношение на организацията.На летището имаше представител на фирмата,който ни изпрати,а при посрещането наистина на изходите стоеше момче с табела,което ни насочи към автобусите,но той беше англоговорящ.Впоследствие ни поеха представители на Каланит и ни заведоха до конкретния за нас автобус,като да подчертая че говориха на български език.Също така нямаше никакво забавяне в определените часове за трансфер,бяха изключително точни(дори единия ден ходихме на екскурзия с тях до Анталия и те се наложи да ни почакат малко😊)
По отношение на закупуването на турски лири ние обменихме в Тавекс в Гранд мол на приземния етаж-дадоха ни по-добър курс от Варчев.

Мнението ми абсолютно съвпада с вашето. Миналата седмица пътувахме с Емералд, само че от София.
За поредна година, много добра организация.  Посрещнаха ни, насочиха ни, разпръснаха ни по 4-6 души в маршрутки и за нула време ни оставиха по хотелите. Представителката на на Каланит говореше български.
На връщане трансферът беше в 7:10, заковаха точно в този час, дори и минута не сме чакали.
Да, на връщане обиколихме повечко хотели, за около час и половина, но не беше драма.
Като цяло съм доворлна.

# 640
  • София
  • Мнения: 11 767
И 10 души да се изредите да напишете че всичко е било страхотно с Емералд, това не променя факта че и ние юни висяхме час и половина на летището в автобусите да чакаме Нели от Каланит ... Иначе за прибирането бяха супер точни, даже бяха подранили да ни вземат, но това висене на летището беше ужасно, възможно е след много оплаквания да са подобрили нещата.

# 641
  • Мнения: 110
И 10 души да се изредите да напишете че всичко е било страхотно с Емералд, това не променя факта че и ние юни висяхме час и половина на летището в автобусите да чакаме Нели от Каланит ... Иначе за прибирането бяха супер точни, даже бяха подранили да ни вземат, но това висене на летището беше ужасно, възможно е след много оплаквания да са подобрили нещата.
Хубаво, взимам си поука.
Нали обичаме най-вече да се оплакваме, а като някой похвали нещо трябва да го натирим, където му е мястото. Close

# 642
  • София
  • Мнения: 1 668
Аз тази година два пъти пътувах с Емералд и нямам забележки, но…. полетите не са ОК. На отиване пристигаш вечер късно, а тръгването толкова рано, че няма повече накъде. Дали всяка година са с подобни часове на полетите, защото  ако е така ще търся другаде. Отиваш на почивка и да ставаш в 6, не е много приятно. Да не говорим, че сумарно се губи цял ден, а реално е платено.

# 643
  • Мнения: 609
Мислите ли че 6 октомври е подходящо време за Кушадъсъ

# 644
  • Пловдив
  • Мнения: 2 018
За полетите няма смисъл да говорим.На всички им са зле часовете.На Емералд дори им са най-хубави.Тръгва се към 9 сутринта и на връщане е към обяд.
За хотел Масмави Белек има хубави отзиви.Бях си го набелязала преди време но бяха спряли наши агенции да го предлагат.Нивото е по ниско от Суено-Белек

Общи условия

Активация на акаунт