На море в Турция - тема 76

• 53 247
  • 740
  •   1
Отговори
# 120
  • София
Pegasus си пуснаха лятното разписание, който се вълнува. Simple Smile
Да, и излязоха добри цени под 60€ на посока.
Но за съжаление поне при мен докато стигна до плащането и нещо сайта се бъгна и не ми излизат никакви полети. Пробвам на два браузера, с и без VPN връзка и не става. 
Не става и през мобилното приложение.
Явно ще резервирам довечера, дано се оправят...

# 121
  • Берлин
Аз взех за около 50€ човек/посока преди 15 минути. Излезнах да пуша цигарка, докато натъкмя датите за следващата резервация. И сайтът бъгна. Пак няма цени, само разписание. Явно бол-бол членовете са на линия и става бъг в системата. По-късно продължавам и аз да пробвам.

# 122
Заработи им сайта. В момента отиване/връщане до Анталия в началото на Септмври ми излиза около 300 лв (само с ръчен багаж). Ако добавя и чекиран стават около 370. Очаква ли се да имат някакви намаления или да грабвам на тази цена?

# 123
Заработи им сайта. В момента отиване/връщане до Анталия в началото на Септмври ми излиза около 300 лв (само с ръчен багаж). Ако добавя и чекиран стават около 370. Очаква ли се да имат някакви намаления или да грабвам на тази цена?
  За колко човека ?

# 124
  • София
Ами по принцип най-ниските цени са точно тези в началото на всяка нова кампания. Поне от 6-7 години винаги купувам билети от Пегасус в началото на кампанията им за следващата година и никога досега дори и през промоция не се е появила по-ниска цена.
Изключвам тазгодишната им кампания за полетите им от София до Анталия, където имаше повече промоции на ниски цени вероятно заради неголемия интерес към полетите.
Лично аз купих вече тази сутрин билети за пътуването ни през юни, защото имах много BolPoints, които трябваше да оползотворя до 20 декември иначе щяха да изгорят.
Така че билетите ми дойдоха по-евтини и на цена, която напълно ме устройваше. Редовната цена е 60€ базова тарифа, 75€ с чекиран багаж 20кг.
За втората ни почивка обаче през август все още не съм купил билети, защото нямам вече BolPoints и защото поне за съботния полет цената е доста по-висока отколкото за полета във вторник, а аз вече съм купил хотелите за пътуването. За 3 възрастни + 1 дете на 5 год. базовата цена ни излиза 630€ отиване и връщане. В нея няма чекиран багаж, а само ръчен/ по 1 куфар 55х40см/.

# 125
17-24 септември ПЕГАСУС РОЙЯЛ 5* води се в Алания ,самолетен полет ,натам и обратно. Много добра организация на логистиката. Хотелът е в комплекс ,собственост или франчайзинг на TUI .Много добро обслужване и поддръжка на стаите и целия хотел. Плажни кърпи (въпреки че си носехме) получаваш сутринта и връщаш вечерта(след плаж). Закрит басейн, джакузи, закрит за деца ; открит басейн , и малък за деца ; морски плаж с шезлонги и шалтета + барчета . Пясък и плаж чист . Температура на въздух 31-24 (ден/нощ) , на морската вода 28 . Нищо не доплащаш. По 200 лева за човек на ден.

# 126
  За колко човека ?

За един в двете посоки. Ако беше за двама-отдавна да съм ги купила Joy

# 127
  • София
Тази цена на мен ми се струва доста близка до чартъра, ако трябва да си организирате и трансфери, не знам дали си заслужава. Евентуално ако часовете са много удобни, но знае ли се дали няма да ги променят.
Аз мисля да гледам Търкиш от Истанбул, но съм се настроила за макс 150 лв/човек Ист-Анталия с паркинга и трансфера. Дано не съм в грешка.

# 128
Приключи и нашата почивка в Liberty Fabay, Fethye- 6-13.10 1500лв, ранни записвания 2+1, собствен транспорт. За пръв път почивахме в Турция и въпреки скептицизма ни към такъв тип настаняване, си изкарахме повече от чудесно. Хотелът е с малка територия, вс е на една ръка разстояние, което за нас беше супер. Имаше зони само за възрастни, басейн с малко пързалки, основен голям, в който се провеждаха различни активности, два детски. Няколко ресторанта, барове, денонощна сладкарничка с добро еспресо и хубави торти. Зеленина почти липсва, за сметка на водата която е навсякъде. Хотелът се състои от дву-триетажни сгради с лабиринти към стаите. Има табелки навсякъде, та само привидно изглежда сложно.
Храната- обедно/следобеден ресторант до басейна с обслужване, фаст фууд територия, вечерна  барбекю зона. В основният ресторант имаше вс вечер суши, риба, скариди под някаква форма, петнайсетина ястия с месо и още толкова безмесни. Две-три топли точки за приготвяне на нещо на момента. Дежурните пица(мноого вкусна), паста, пържени картофки и отделен детски(без сол и подправки) щанд.
Детските активности бяха ситуирани детското кътче, с ежедневна програма от дейности. Вечер имаше проформа дискотека от една-две песнички и толкова. Веднага след нея обаче започваше програмата на голямата сцена, в която имаше фокусници, акробати, танци..бе с две думи децата се вихреха там.
Плажът е голям, със ситен пясък, но по-тъмен. Плавен преход, макар и кратък. Водата беше идея по-хладна от басейните, но ставаше за къпане дори и на дете. Доста е солено Средиземното море и когато попитах дъщеря ми дали ѝ е харесало, отговори: "Да, много е вкусно" Grinning Излишно е да казвам, че се опита да го изпие половината.
Стаята ни беше много голяма- стандартна двойна, но тъй като беше крайна, имаше допълнителна чупка и се отваряше място да се гоним из нея.
Като цяло, въпреки неголямата територия, в нито един момент не усетих пренаселеност. Много от стаите имат излаз до вътрешни басейни, та и около основният нямаше блъсканица. И тук я има прекрасната традиция да се запазват шезлонги, но от хотела съдействат и махат кърпи.
По-голямата част от гостите бяхме българи, останалите бяха микс отвсякъде- от Полша, през Колумбия та до Китай.
Дъщеря ми имаше рожден ден в началото на престоя ни. Изненадаха я със специална украса на стаята, торта с пожелания и свещички и подарък от каките в детското клубче. Много щастие имаше.
Не се разминахме и с болестите естествено. Още в Истанбул (от там летяхме) малката беше със симптоми на цистит, като се настанихме в хотела се възползвахме се от застраховката и дойде лекар направо в стаята. Изписа лекарства и за всеобщ ужас, наложи вето на морета и басейни за три дни. На четвъртия ден се отърва от цистита и се сдоби с ларингит, а на шестия си разби устата. Ноо..почивката беше прекрасна, въпреки всичко. Истински релакс и отмора. Догодина мислим да се върнем към добрата стара Гърция, но определено Турция успя да ни се хареса.

# 129
  • София
А като стана въпрос за времето, в първата половина на юли много ли е топло в Анталия?

# 130
  • София
А като стана въпрос за времето, в първата половина на юли много ли е топло в Анталия?
Прекрасно е времето! Особено ако изберете хотел с много зеленина и сенки, а не някой с две палмички!
Казвам го от личен опит, а не защото съм го прочел в интернет Simple Smile

# 131
Може ли да попитам знаещите, ако сега купим билети с Pegasus Flex, можем ли да се откажем от билетите по-късно? Ще ни върнат ли парите вероятно след някаква наказателна такса?

Очаквах доста по-ниски цени и на билетите, и на хотелите, все още много хотели не са си публикували цените и въобще не знам какво да правим с нашата почивка! Simple Smile

Благодаря!

# 132
  • Берлин
Аз успях да купя всички билети, за всички почивки от Пегасус. Остана ми само отсечката Сабиха-Газипаша на 1.10. Има само един полет и то много неудобен. В момента гледам октомври за тази година - има си удобни полети. Чудя се дали да изчакам или да купувам за Анталия (което удължава трансфера,ама...). Какво ще ме посъветват опитните самоорганизиращи?

# 133
  • София
PAPURCHE MEHURCHE, аз купих билети от Газипаша за Истанбул на Търкиш. Разликата в цената не е голяма. За нашите дати - края на юни на Пегасус е 850 ТЛ базовата тарифа, а на Търкиш- 1050ТЛ. за базова и 1150ТЛ за чекиран багаж + място. Но пък имаш на ден около 5-6 полета, включително и късно вечерта, което ние търсим, че на тези високи цени на хотелите да си тръгваме сутрин или на обед не ни  е изгодно...
Но полетите на Търкиш не са до Сабиха Гьокчен, а до централното летище Истанбул

# 134
  • Берлин
Мерси,Роже. И това мислих, но става супер тегаво. Ще взема май до Анталия ранен и трасфер до Утопия. Иначе се губи целият ден.

Общи условия

Активация на акаунт