На море в Турция - тема 76

  • 52 799
  • 740
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 423
А каква е офертата, ако е удобно да споделиш - период, цена, хора.
Някой беше писал че е ходил 06 м в Кушадасъ, как е времето тогава. Водата студена ли е.
При заплащане до 31.10, което ние вече направихме, цената за двама възрастни е общо 1200 лв за 7 нощувки. Ние сме с дъщеря на 14 г и цената с нея е 1680 лв.
От 3 юни ще сме там. Според мен морето няма да става за къпане, докато съфорумка, която миналото лято е била по същото време в този хотел каза, че басейните са били топли. Големият е с морска вода.

Междинната ни нощувка на връщане ще е някъде в Айвалък в хотел на първя линия, но още не сме го избрали.
Благодаря, ние искаме за края на 06 м, но найстина ме притеснява времето. Топлолюбиви сме, но пък не ни се пътува надолу. Басейна с марска вода не е големия, (намира се вдясно от големия общ басейн, до стълбите за пързалките.), този басейн беше мн хубав. Трудно ще намерим хотел в Кушадасъ,

Юни ще ви е студено морето, едва ли ще надхвърля 18-20°

# 241
  • София
  • Мнения: 3 164
През 2021 бяхме в Кушадасъ от 19 юни, и басейните, и морето бяха идеални за влизане. Не сме студенолюбиви, и с бебе бяхме. Със сигурност и нея сме я къпали, и в басейни, и в морето. Дори сенчестия басейн който си бяхме харесали, имаше 24-5 градуса минимум, не съм гледала точно колко.
В Батихан това, не знам къде е обсъждания хотел, но едва ли би имало голяма разлика в температурите.

# 242
  • София
  • Мнения: 1 423
eli_r  май съм те подвел...https://seatemperature.info/june/kusadasi-water-temperature.html

Оказва, се, че дори през септември водата е по-студена от юни, което хич не ми се вярва.

# 243
  • Стара Загора
  • Мнения: 518
Аз с питане за препоръка между Von Resort или Eftalia Ocean. За 4 възрастни с 4 деца за юни. В Ефталия всички пързалки ли се ползват на територията?

Също пак да попитам за моята приятелка дали някой е бил в Maxeria blue didyma hotel 5* в Дидим. Или ако може идея за бюджетна почивка за 2 + 2 деца(близнаци на 9)  , като искат по възможност да е по-близо. Бюджет до 2200 със собствен транспорт.
В Ефталия само Аква имат собствен Аквапаркът, другите ползват този на Острова.

Ефталия Вилидж, Аква и Океан си имат собствени пързалки, само Марин няма. Иначе и четирите хотела ползват пързалките на плажа (Острова)!

# 244
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Скрит текст:
Аз с питане за препоръка между Von Resort или Eftalia Ocean. За 4 възрастни с 4 деца за юни. В Ефталия всички пързалки ли се ползват на територията?

Също пак да попитам за моята приятелка дали някой е бил в Maxeria blue didyma hotel 5* в Дидим. Или ако може идея за бюджетна почивка за 2 + 2 деца(близнаци на 9)  , като искат по възможност да е по-близо. Бюджет до 2200 със собствен транспорт.
В Ефталия само Аква имат собствен Аквапаркът, другите ползват този на Острова.

Ефталия Вилидж, Аква и Океан си имат собствени пързалки, само Марин няма. Иначе и четирите хотела ползват пързалките на плажа (Острова)!
Заплаща ли се допълнително ползването на пързалките на Острова? Извинявам се за въпросите, това категорично не е мой тип хотел и не съм се интереувала до сега, но приятелите настояват да го проучим и запазим. Та какво се заплаща допълнително като детски атракции?

# 245
  • София
  • Мнения: 4 755
За черния петък помните ли дали е имало отстъпки за самолетни програми? Чудя се дали утре ще вдигнат пак цените- нали първите ранни записвания са до 31 октомври

# 246
  • Стара Загора
  • Мнения: 518
Скрит текст:
Аз с питане за препоръка между Von Resort или Eftalia Ocean. За 4 възрастни с 4 деца за юни. В Ефталия всички пързалки ли се ползват на територията?

Също пак да попитам за моята приятелка дали някой е бил в Maxeria blue didyma hotel 5* в Дидим. Или ако може идея за бюджетна почивка за 2 + 2 деца(близнаци на 9)  , като искат по възможност да е по-близо. Бюджет до 2200 със собствен транспорт.
В Ефталия само Аква имат собствен Аквапаркът, другите ползват този на Острова.

Ефталия Вилидж, Аква и Океан си имат собствени пързалки, само Марин няма. Иначе и четирите хотела ползват пързалките на плажа (Острова)!
Заплаща ли се допълнително ползването на пързалките на Острова? Извинявам се за въпросите, това категорично не е мой тип хотел и не съм се интереувала до сега, но приятелите настояват да го проучим и запазим. Та какво се заплаща допълнително като детски атракции?

Ползването на пързалките на Острова не се заплаща . Включено си е в пакета.

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 2 023
За черния петък помните ли дали е имало отстъпки за самолетни програми? Чудя се дали утре ще вдигнат пак цените- нали първите ранни записвания са до 31 октомври
Няма никакви намаления за нищо.Ако някой агенция пусне нещо да примами клиенти ще е за лош хотел.И какво увеличение след днес като повечето агенции още нямат цени?

# 248
  • Мнения: X
Здравейте, включвам се и аз в темата, много се колебаем накъде да хванем следващата година на море - България, Турция или Гърция.

В Турция сме били веднъж преди години в Кушадъсъ в един от спряганите за добри хотели и наистина сървиса и храната са добри, но се оказа че ние сме по-особени почиващи и не ни допадна съвсем. Сега  се чудя пак дали да не опитаме, но осъзнавам, че концепцията за почивка е горе-долу еднаква там и не знам ще има ли място, което да ни пасне.
 
Уточнявам какво не ни хареса предния път - основно шума от анимацията и музиката, която кънтеше целодневно около басейните от рано сутрин до към 11-12 ч. през нощта. Това беше доста изтощително за нас, като и масата от стаите гледаха към басейна, нямаше и къде да се смени. След 11 ч. вечерта пък се чуваше машината, която почиства басейна или нещо подобно. Та основен приоритет ни е тишината, нямам предвид да е идеално тихо, ясно е че има туристи, басейн, но постоянни да ми дъни музика или да се говори нещо по микрофона, не. Т.е. не сме по анимацията, не сме и по пързалките, но държим да има нормален басейн, чист, поддържан и топъл, където да си поплуваме й постоим, също и детски басейн. Държим и на добрата храна, не е нужно да има огромно разнообразие, но да е приготвена добре. Миналият път по допълнителните екскурзии, които имахме, някъде имахме включена храна и определено беше по-зле от тази в хотела, така че допускам, че е възможно да има и хотели, в които храната не става, затова пояснявам. Не пием алкохол. Добре е да има приличен плаж, без да е стръмен, скалист и да е плитко в началото. На стаи, обзавеждане и гледки не държим, стига разбира се да не гледаме към някаква кофти местност. Плюс е да сме близо до градчето, да има къде да се разходим, но не задължително. И май в общи линии това е. Транспортът ще е или личен или самолет. Не знам с личен не се ли губят твърде много дни, един ни е шофьора. Има ли подобно място и къде да гледам/търся?

# 249
  • София
  • Мнения: 2 859
Относно дали морето става за къпане юни в Кушадасъ. Много зависи човек на какво е свикнал. Тази година бяхме края на май там и аз се къпах и в морето, и в басейните, а мъж ми не се топна над глезените в морето. Басейнът беше пълен с деца. По принцип морето си е хладно още по това време, но не съм била единствената там. Simple Smile Та за юни месец вероятно ще е горе долу същото положението. За едни морето ще е хладно, за други екстра.

# 250
  • Sofia
  • Мнения: 3 795
Бадем, за тези изисквания бих препоръчала хотели, в които хотелската част е отделена от активностите, или хотели тип къщички/вили. Ние също държим на тишината и избираме точно такъв тип. Не споменавате нищо за район, имате ли изисквания за пързалки и детски забавления?

# 251
  • София
  • Мнения: 1 423
Здравейте, включвам се и аз в темата, много се колебаем накъде да хванем следващата година на море - България, Турция или Гърция.

В Турция сме били веднъж преди години в Кушадъсъ в един от спряганите за добри хотели и наистина сървиса и храната са добри, но се оказа че ние сме по-особени почиващи и не ни допадна съвсем. Сега  се чудя пак дали да не опитаме, но осъзнавам, че концепцията за почивка е горе-долу еднаква там и не знам ще има ли място, което да ни пасне.
 
Уточнявам какво не ни хареса предния път - основно шума от анимацията и музиката, която кънтеше целодневно около басейните от рано сутрин до към 11-12 ч. през нощта. Това беше доста изтощително за нас, като и масата от стаите гледаха към басейна, нямаше и къде да се смени. След 11 ч. вечерта пък се чуваше машината, която почиства басейна или нещо подобно. Та основен приоритет ни е тишината, нямам предвид да е идеално тихо, ясно е че има туристи, басейн, но постоянни да ми дъни музика или да се говори нещо по микрофона, не. Т.е. не сме по анимацията, не сме и по пързалките, но държим да има нормален басейн, чист, поддържан и топъл, където да си поплуваме й постоим, също и детски басейн. Държим и на добрата храна, не е нужно да има огромно разнообразие, но да е приготвена добре. Миналият път по допълнителните екскурзии, които имахме, някъде имахме включена храна и определено беше по-зле от тази в хотела, така че допускам, че е възможно да има и хотели, в които храната не става, затова пояснявам. Не пием алкохол. Добре е да има приличен плаж, без да е стръмен, скалист и да е плитко в началото. На стаи, обзавеждане и гледки не държим, стига разбира се да не гледаме към някаква кофти местност. Плюс е да сме близо до градчето, да има къде да се разходим, но не задължително. И май в общи линии това е. Транспортът ще е или личен или самолет. Не знам с личен не се ли губят твърде много дни, един ни е шофьора. Има ли подобно място и къде да гледам/търся?

В кой хотел сте били? Анимация има на 100% във всички читави хотели, като казвате рано сутри, че почва, рано сутрин ли е 10 ч., завършва късния следобед и почва забавлението на обособено място. Явно предния път сте били наблизо до вечерните програми. Щом сте с дете, не знам колко е голямо но ще му се отрази много добре един Атлантик например, има аквапарк. Иначе най-добрия хотел в Кушадасъ е Корумар Ефесус. Плаж страхотен, храна страхотна, въобще всичко, като казвам всичко, значи всичко. За дедето има детски басейн за 3-4-5-6 г бръмбъзъци, има и за по-дърти 6-7 пързалки. Не знам точно каква тишина търсите, гюрултия е цял ден във всички хотели, има релакс басейн, има огромен плаж, там шум и анимация няма. Като сте от 10 до 17 ч на плаж и ако сте далеко от вечерната анимация не виждам какъв ви е проблема. Тя свършва в 22 часа, но горещо препоръчвам да се гледа, както и преди това анимация за детето има.


Цитат
Бадем, за тези изисквания бих препоръчала хотели, в които хотелската част е отделена от активностите, или хотели тип къщички/вили. Ние също държим на тишината и избираме точно такъв тип. Не споменавате нищо за район, имате ли изисквания за пързалки и детски забавления?

Хахахахах ще умра.....Бадем....чудя се дали да не се прекръстя на Алуейс.

# 252
  • София
  • Мнения: 4 755
За черния петък помните ли дали е имало отстъпки за самолетни програми? Чудя се дали утре ще вдигнат пак цените- нали първите ранни записвания са до 31 октомври
Няма никакви намаления за нищо.Ако някой агенция пусне нещо да примами клиенти ще е за лош хотел.И какво увеличение след днес като повечето агенции още нямат цени?

В сайта на tez tur видях нещо, че цените са валидни до 31.10. Ама те са толкова високи за повечето хотели, че не знам колко повече мислят да ги вдигат 👻

# 253
  • Мнения: X
В Батихан бяхме. Ами, да, шумно беше и знам, че в повечето хотели е гюрлотия, затова не бяхме повторили досега, но сега се колебаем. Не сме от от 10 до 17 на плаж. С две деца сме - тогава ще са на 5 и 1 г. Баткото така или иначе не е за твърде стръмни пързалки. За отдалеченост, ако сме със самолет нямаме претенции, ако е с кола е добре да е по-близо, предполагам това се изчерпва с Кушадъсъ като локация.

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 2 023
Цените на хотелите на ранни записвания е на късмет.Миналата есен когато започнаха някои хотели се повишиха,свършиха бързо местата на други.На трети не мръднаха до април цените ,а на някои дори паднаха макар и малко.

Последна редакция: пн, 31 окт 2022, 16:10 от slavei4e

Общи условия

Активация на акаунт