Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 80

  • 41 449
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Нареден е вече целия под.
Ще оправим на  няколко места с инструмент заради крива стена и заради  монтажна фуга на ламината.
Утре се надявам да изчистим и въпроса с короуса на мебелите и да вървим към приключване на стаята.
Остава освежаване на коридора с боя и нови подови первази.
От вчера началото Simple Smile

# 16
  • в белята
  • Мнения: 536
Здравейте. Аз забих. Та да питам дали съм на прав път с тази спалня. Стаята е малка. Стената за тоалетката е 2 м. Ламинат и спалня са сложени. Въпроса е тоалетката какъв материал да е - дърво/мрамор? Ще сложим и едно кресло и табуретка (харесала съм едни от Юск кремаво бели тип букле). Огледала със златен кант за над леглото и за тоалетката (едни от икея). И пердета та плътните (държа да са  black out) да са в цвета на спалнята. А да полилея да е с кристал чета и златисто нещо. [/img][/img][/img][/img]
Та на прав път ли съм или тотално греша някъде?

# 17
  • Мнения: 6 250
Няма снимки.
Нещо е бъгнало при качването

# 18
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте. Аз забих. Та да питам дали съм на прав път с тази спалня. Стаята е малка. Стената за тоалетката е 2 м. Ламинат и спалня са сложени. Въпроса е тоалетката какъв материал да е - дърво/мрамор? Ще сложим и едно кресло и табуретка (харесала съм едни от Юск кремаво бели тип букле). Огледала със златен кант за над леглото и за тоалетката (едни от икея). И пердета та плътните (държа да са  black out) да са в цвета на спалнята. А да полилея да е с кристал чета и златисто нещо.
Скрит текст:
Та на прав път ли съм или тотално греша някъде?

Стана ми любопитно и си поиграх да изкарам снимките.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 431
Здравейте. Аз забих. Та да питам дали съм на прав път с тази спалня. Стаята е малка. Стената за тоалетката е 2 м. Ламинат и спалня са сложени. Въпроса е тоалетката какъв материал да е - дърво/мрамор? Ще сложим и едно кресло и .....
Аз лично не бих си направила тоалетката от мрамор.  За мен този материал не е за спалня.
Да си допълня поста... мисля в миналата тема /дано не бъркам темата/  се коментираше огледало с визия на слънце. Имаше предложения за покупка от OTTO. Да кажа, че днес ми е пристигнала пратката от там на адреса на превозвача. Не е огледало, килим е.

Последна редакция: чт, 10 ное 2022, 15:54 от emy_emy

# 20
  • Русе
  • Мнения: 5 347
За тоалетката нещо едноцветно при такъв разноцветен ламинат бих избрала аз. Имам шкаф фладер + едноцветни вратички и според мен е ок.

Ние поприключваме. Ламината ще има да уляга, въпреки усилията ни да изравним пода, се усеща подложката. Но още не сме почнали да ходим напред-назад и освен легло и бюро и един шкаф друго няма още в стаята.

# 21
  • Мнения: 22 717
Тоалетка отгоре с мрамор ще е супер, но..!Предвид на ползването на мебелта, то има опасност да го залееш с нещо-парфюм, лакочистител, крем дори, и да стане леке на полировката.Така че по-скоро не.Макар че, ако е някакъв готин дизайн, аз ще го направя Simple Smile))

# 22
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Здравейте, влизам при вас да черпя идеи и опит, защото взехме едно малко апартаментче на морето и сега трябва да го пооправим. Ще бъде ваканционен имот, няма да се отдва под наем, ще бъдем там лятото с децата. Не е ново, бил е обитаван преди, като ние махнахме всички мебели, оставихме само кухненските шкафове и спалнята. Сега ще се боядисва, не ни се слагат тапети или панели, колкото и да ги харесвам. Искам да попитам за препоръка за марка и вид латекс.
Тъй като е на нисък етаж, прозорците не са големи, искам да е в светли цветове.Паркетът както и дограмата са в традиционно кафява гама, но няма да ги сменям.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Vitex бяла боя - препоръчвам база + "тониране" в бяло. Веднага казвам защо - тъкмо боядисах стая и коридор с боя на Витекс: бяло и едно много бледо сиво. Бялата боя е друг чешит и имахме повече ядове с нея. Тонираната база се държи по-добре.
Бяло Spirit също е страхотна боя, с нея също сме боядисвали.

Аз има пак въпрос за решаване - врата със стъкло: искам да махна стъклото и да сложа нещо непрозрачно на негово място. Стъклото е фигурално и фолио отгоре не е решение.
Мислех си плоскост - гръб на кухня в подходящ цвят и отзад да залепя нещо. В момента не ми се дават 300 лв. за ново крило, но накрая и това ще стане.

# 24
  • Мнения: 6 250
А да го спрейнеш с акрилна боя?
Най-бюджетно би било.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Пак не става плътно според мен - в коридора сложихме LED лента с фотоклетка за удобство, но през нощта като се става ще свети в другата стая. Обмисляме вариант дистанционно управление - за ключ няма опция. Отделно стаята е на сина ми вече и е хубаво да има  своето си място, необезпокояван.

# 26
  • Мнения: 39 188
Давам ведната друго предложение- от релефната страна го минаваш а боя, а от гладката му лепиш фолио.

# 27
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Ще слагаме някакъв панел дървен. После ще поръчам крило. Тъпото стъкло и от уж гладката страна не е баш гладко - на вълни стои.
И за LED лентата ще поръчваме модул за управление и димиране, че тая нощ ставам и с фотоклетката свеееет, а ходи после спи. Отговаря на 60 W, не е чак толкова силна, ако си буден, обаче за сънен човек е ужас, поне за мен. Аз си ходя и в тъмното без проблем Simple Smile

# 28
  • Мнения: 348
Здравейте, моля дали можете да препоръчате марка и параметри на ламинат за апартамент  2 спални и холо кухня - 60 кв.м. общо под шкафовете включително ще бъде паркет, ново строителство - стените не са равни, пода също. Разбрах, че има марки които изискват идеално гладък под/замазка, моята не е такава за съжаление. Търся оптимална комбинация от цена и качество в среден клас. При положение че пода и стените не са идеални, каква марка да избера заради различните клик-системи или това не е от значение, благодаря предварително

# 29
  • Мнения: 22 717
А защо не направите една замазка?

Общи условия

Активация на акаунт