Дас Зийбте дойче Вайнахтстема

  • 11 552
  • 278
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 338
Вяра, Роза беше влизала последно около рожденния си ден, защото имаше поздравителна тема за нея.
Тогава последно я мернах.
Сега съм решила да я изненадам за Коледа, пък дано влезе за малко тук.

# 16
  • Мнения: 2 292
привет комуна с главатар  Laughing
гледам zдравните zастраховки се нищят. ние сме държавно zастраховани. имаме карта. важи в целия ЕС. Като влеzе и БГ в ЕС (1.Ян. ) ще трябва да важи и там. Т.е БГ zдравна zастр. иzобщо няма да е нужна. НЕмската връща парите по zа услигите по своя ценораzпис. Това, което идва в повече (в БГ надали ще се случи, но не zнае човек)  се покрива от допълн., zастр. zа чужбина 15 ЕУР годишно zа цялото семейство. А може и по евтино да се намери  Hug
Унфал нямаме, но не виждам какво толкова може да покрие повече от zдравната  newsm78
ХАфтпфлихт  наскоро четох, че хората с деца трябва да внимават. Децата до 6 (мисле 6 беше) не се покриват авт. с родителите си. Имаше обяснение, но не помня какво. Имало и компании, които покривали и малките деца, та трябва да се пита.
Райzерюктрит е най беzумната zастр. която съм чувала. Прави се към дадено пътуване (от таzи година им и нововъведение zа цяла година може да се направи) , но покрива само в случай на болест, пожар в дома или подобни. Не покрива неиzлетяли полети, несъстояла се по вина на органиzатора ваканция, скиваканция, пък никакъв сняг и подобни. Т.е не покрива това, което причинява откаzването в 90% от случаите  newsm78 хитро.
Вяра виж на www.baby-markt.de

# 17
  • Мнения: 2 567
Николета, много ти благодаря за сладките. Дано намеря време да ги направя, ако не- за следващата Коледа ще останат  Grinning Ти как си, дай някоя снимка да се порадваме на корема  Heart Eyes
Вяра, виж също и http://www.babyone.de. Нашето столче на Рьомер си го взехме лично от тук: http://www.bottosso.de/ Роза ми пише от време на време лс, много работи и няма време за форум  Grinning

# 18
  • Мнения: 11 338
Не се чудете за временната ми "премяна".
В клюкарника има много сладка темичка по тоя повод - Коледен маскарад на потребителите бих го нарекла.
Вивита, ние имаме унфал, но тя ни е към животозастраховката. Покрива дреболии, които могат да ти се случат в домакинството.
Хафтпфлихта е задължителен за малки деца. Нашата покрива и дребосъците. Досега слава Богу не ни се е налагало да я ползваме и дано така си остане.

# 19
  • Мнения: 2 292

Хафтпфлихта е задължителен за малки деца. Нашата покрива и дребосъците. Досега слава Богу не ни се е налагало да я ползваме и дано така си остане.


но не е по подраzбиране така. в повечето случаи родителите си мислели, че тяхната покрива и децата, но не било така. Трябвало да се пита zа децата специално.

http://www.babyundfamilie.de/Schaeden-durch-kleine-Augen-auf-bei … 6COCHP035317.html

# 20
  • Мнения: 1 335
Момичета, знаете ли колко се чака Arbeitsamt-а да каже дали документите за кандидатсване за работа за ОК. Чудя се, колко ще чакам...6 седмици, 8 седмици.Тези институции..просто ми действат на нервите.... Thinking

# 21
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Хм, нашта консултантка ми беше казала, че ако реша да започна работа моето разрешение ще и отнеме мах. 10 дни да го извади - но това е може би защото съм вече регистрирани т.н. всичко си е легално. А мъжа ми като беше в Бг чака не повече от месец.
  bouquet

# 22
  • Мнения: 11 338
Момичета, знаете ли колко се чака Arbeitsamt-а да каже дали документите за кандидатсване за работа за ОК. Чудя се, колко ще чакам...6 седмици, 8 седмици.Тези институции..просто ми действат на нервите.... Thinking
Бискара, мисля, че зависи с какъв статут си.
Аз съм с нидерласунгсгенемигунг и нямах проблем. Мисля, че за 2 седмици беше готов документа от Агентур фюр арбайт (дразня Ми6ка), а аз през това време работех.

# 23
  • Мнения: 1 584
Привет и от мен в новата тема!

Като заговорихте за хафтпфлихта - една от детегледачките, които посетих, искаше да вземе номера на моята застраховка  - ако бебето счупело нещо у тях докато го гледала да се покрива от моята застраховка - това правилно ли е newsm78

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Привет и от мен в новата тема!

Като заговорихте за хафтпфлихта - една от детегледачките, които посетих, искаше да вземе номера на моята застраховка  - ако бебето счупело нещо у тях докато го гледала да се покрива от моята застраховка - това правилно ли е newsm78
Странно  newsm78 нашият проф. по гражданско право веднъж ни занимава с такъв казус, че родителите не носят отговорност за повреди нанесени от деца и табелките Eltern haften fuer ihre Kinder са само за сплашване на непознаващите закона, но нищо повече. А от друга страна пък, бавачката защо не си вдигне чупливите неща извън обсега на децата, а и предполагам самата тя има някаква застраховка Thinking  за такива случаи

# 25
  • Мнения: 1 610
Зервус с дъх на глювайн! Ние тъкмо се връщаме от кристмаркета...
Мегстар благодаря за линка.На всички за съветите.Ще купим Тобито за 140 Евро ново.
Нико-лета превозвам я с кошницата maxi cosi 0+, но скоро ще й омалее.За паспортите добре си го измислила

Голум,много се смях като видях новия ник, добър маскарад, човек трябва да си пази по едно лично съобщение от теб в пощата/ както аз правя от швабошотландската тема/,  за да може да ти следи превъплъщенията! Joy Joy
Иначе темите ги чета подробно, но като студентка си създадох навика да не помня вси4ко, а да помня страниците визуално и ако ми трябва нещо да прегледам отново съответния документ, в този случай постинг.Обаче във форума е по-лесно да питам, уж.

Виждам, че застраховките обсъждаме, но никой не споменава застрахователя си/ я дайте да си "сверим часовника",
Ние понеже сме застраховкоманиаци имаме от вси4ките застраховки възможни на пазара без Рийстерренте / това е най-голямото безумие/
Unfall+Haftpflicht към DVB-winterthur комбинирана:  вси4ки, аз , мъжа и бебето, имаме по една.За мен и мъжа годишно застраховките са по 120 евро, за бебето е 70, но включва обещетение при престой в болница, пребиваване в чужбина, ако отидем на Мегстар на гости и и наводним къщата неумишлено пак поема щетите.Косметични операции до определен размер. Жалко, 4е не мога да си сложа силикон , да напълня пак чашка Е, но още не съм измислила какво застрахователно събитие следва да настъпи.
Kapitallebensversicherungen имаме още 2 броя- Standart life & Nürnberger.
Lebensversicherung по 10 евро на месец има мъжа ми, тя е с много странни условия, всеки месец по 10 евро, ако ненастъпи застрахователен случай до края на застрхователния период, ти връщат парите. Само дето не е упоменат периода,но не ми се спори с твърдоглавеца да я спре.
Наскоро направихме Sparbuch на малката, и също така сключихме Застаховка към Versicherung Kammern Bayern.Ежемесечно се плаща една сума до навършване на 18 години. Изуми ме факта, че спестовните влогове имат годишна такса.
Най-много ме у4уди 16 процентния данък на застаховките оба4е , както и лихвения данък, който не го знам као процент и нямам врем да се разходя по нета.
Привет и от мен в новата тема!

Като заговорихте за хафтпфлихта - една от детегледачките, които посетих, искаше да вземе номера на моята застраховка  - ако бебето счупело нещо у тях докато го гледала да се покрива от моята застраховка - това правилно ли е newsm78
да, но номера бих го дала ако нещо се случи... Money
Някой ще си сключва ли от вас Рийстер?С нашия агент изпаднах в спор,че това е един "сакат" продукт и се опитвах да му сметна с калкулатора на телефона/ един калкулатор да нямат в офиса- срамота!/ прогресивни лихви  #Crazy , но това германеца трудно нещо е да се убеди. Спря да ни убеждава чак като му казах,че съм уж по образование финансист и ще си изгоря дипломата, преди да я подпишем тази рента...Много са ми интересни...докато ти продават застаховка "живот" те убеждават как утре може нещо да ти се случи, а после идва ред на ристер ренте/ за която трябва по мои изчисления да си на далавера само ако достигнеш 85/ и изведнъж ще доживееш дълбоки старини!

Сега да питам - вие какво разбрахте за Gesundheitsreform? Вчера чета в един журнал как работодателя не е вече krankversicherungspflichtig, и ще трябва  да си осигурен на '"свободна воля ".Май трябва да дам малката на таткото и да седна да по4ета из нета, че иначе язък ми за театъра описан по-горе....

айде лек ден!

# 26
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Абе не е много странно да ви кажа - защото ние като дойдохме тук ни казаха че имало много родители на малки деца си правят някаква застраховка магазин ...абе не знам точно как се води - тоест ако детето счупи нещо в някой магазин и да се покрива от застраховката. но ние не сме си правили такава.

# 27
  • Мнения: 592
О, ШоШи, каква снимка да пратя?????
Нали ме виждаШ как питам zа снимки и тем подобни и сега раzбрах, 4е трябвало да бъде от саит. А като бременна не съм се снимала, 4е така сам се zаоблила до неоzнаваемост. А и доста съм подпухнала. Днес Ще търся в гелбе zаитен  доктор zа ръце, 4е страШно ми се сваЩат ръцете и иzтръпват докато спя.
Само на едно място сам 4ела zа такъв симптом по време на бременността ( ръководство на Др. Спок zа бременността), та там пиШе, 4е при Ödeme някой жени се оплаквали от иzтръване на ръцете по време на сън, особено ако спът на тях. Отоците притискали нервите и така до теzи оплаквания. Проблемът при мен е съЩиат и пове4е от 2 картофа на мога да обеля _ дясната ръка zапо4ва zдраво да боли. Та така, но стига съм се оплаквала, нека вси4ко останало е наред, а пък това дано да е временна история.
Бискара zа Арбаитсерлаубнис ли става дума? Ако zа това zависи от твоя статус и тоzи на мъжа тиси мисля.
До скоро  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 7 605
Привет,

Риен, а ти zаЩо си толкова против Рийстер Рентето? Ако ми обясниШ, zаЩо според теб една Капиталлебенсферzихерунг е по иzгодна, Ще те по4ерпя  Mr. Green  Ина4е, ние двамата си имаме по една zастраховка живот, но Риzико, т.е. плаЩат ако умреШ, но ако доживееШ не полу4аваШ ниЩо. Мъжът ми имаШе Капиталлебенсферzихерунген но ги спряхме, няма никакъв смисъл от тях. Освен това и двамата по една Беруфсунфехигкайт, което според мен е една от най важните zастраховки. Унфал имат мъжът ми и Милена, не помня аz дали имам  newsm78 Хафтпфлихт zа цялото семейство, zдравна zа вси4ки (приват сме и тримата). Друго...... Thinking....е, zа колата фолкаско, но ина4е друго май нямаме. Стига ни толкоz  Wink

Я кажете по добре, какво правите zа старините? Рентенферсихерунг допълнително, влогове (какви?), имоти, или ниЩо???

За стол4етата zа кола, ли4но аz не бих купила стол4е втора употреба от неиzвестен проиzход. Едва ли вси4ки продава4и в ебей Ще си кажат, 4е не е унфалфрай  Thinking От поzнати или роднини бих "рискувала". Ина4е ми прави впе4атление, 4е стол4етата на Макси Коzи идват малки. Ние имаме едно "Сити" и на Рьомер "Бейби Сейф Плюс" и на Рьомер е определено по голямо  Peace  За това Ще си останем верни на Рьомер, и ние Ще купим Кинг ТС Плюс на пролет  Peace  Вяра, с цени не мога да помогна, съжалявам  Sad

# 29
  • Мнения: 11 338
Николета, направи си регистрация в някой сайт за снимки - www.webshots.com http://multiply.com .Има и други, ама не се сещам в момента. Има и български сайтове за снимки

На въпроса за застраховките - мъжа ми има една животозастраховка (май е капиталлебенс....), има една от фирмата, която по-късно ще получава като пенсия, има една унфал, към първата, после имаме рехтшутц-, хафтпфлихт- и мийтшутц- щото имаме апартамент, който даваме под наем.

Общи условия

Активация на акаунт