The Last Of Us

  • 21 077
  • 582
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 48 039
Ми да не е било пък в доктор Кой. Извънземни нападнаха децата по земята,контролираха ги. Безсмъртния капитан Джак ги победи, но жертва внука си. По принцип сериала беше лековат, но като млад родител ме шокира това решение.
Така че аз съм тийм Джоул. Света да върви по...Аз детето си не давам Simple Smile

# 556
# 557
  • София
  • Мнения: 6 179
Може да е имала час при фризьора, зъболекаря.
Или пък нали е шефче някакво и е имала много задачи за правене, терористични актове и т.н.

Joy

Като че смотолевиха някакво обяснение в онзи олюпен коридор, когато я предадоха на Тес и Джоел и никой не беше очарован, най-малко Ели и Джоел, ама пусто не помня. Нещо уж за безопасността ѝ беше? Явно с терористичните актчета ще да е било свързано.

# 558
  • София
  • Мнения: 11 779
Гледах едно видео, че още докато са тествали играта са направили проучване за този морален въпрос дали Джоуел прав. Родителите в тестовата група всички са отговорили че е прав, останалите са били раздовени.

# 559
  • Мнения: 32 136
Кои останалите? Тези, които не са били родители ли?

# 560
  • Мнения: 29 815
Като родител съм на мнение, че постъпи правилно. Като човек - също. Не може да жертваш живот с мисълта за някакво си лекарство, което може и да не подейства дори.
А защо не направиха някаква пункция на мозъка и да изтеглят малко парче от гъбата без да се налага да убиват Ели? Пак щяха да имат проба.

# 561
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
За да е по-драматично, естествено!

# 562
  • Мнения: 29 815
Е, да, де, ама то това да е драматично, онова да е драматично, някак се губи смисълът.... Имат цяла болница, както и да са успели да я запазят за тези 20 години, имат екип и т.н., дори и слабо вероятно без помощта на военни, но да речем.... Обаче веднага знаят, че трябва да убият Ели, за да извадят гъбата и да направят действаща ваксина?!? Откъде се знае с такава сигурност, без изследвания, без нищо. Нали имат екип лекари, поне те може да предложат първо пункция, за да се изследва гъбата как точно е различна от агресивната такава.

Разбирам, че сериалът е направен по игра, ама някак можеше да се направи малко по-реалистично и дори детайлно. Нищо де, добър е за гледане.

# 563
  • Мнения: 48 039
Да, според мен една идея липсват някои неща малко в сценария, като за игра явно е било супер

# 564
  • Мнения: 9 247
Не сме се събрали да търсим логика в сериал за зомбита гъбки,но да приемем,че лекарите са на изчесване и дори не знаем какъв е бил този,който трябва да оперира Ели.Може да е травматолог,пак е лекар,може да направи операция,но чак пукция....най-лесното,което можеха да направят е това,което не хареса на Джоел.

50 на 50
Джоел не искаше да жертва Ели,другите бяха готови да го направят.Всеки е прав за себе си.

# 565
  • Мнения: 29 815
Е, айде сега, операция може да направи, обаче пункция не може. Ако нямат специалисти, как точно ще направят ваксината, че и да действа?
Малко като претупан е сценария, не че ми пречи де, но все пак...

Не сме се събрали да търсим логика в сериал за зомбита гъбки,....

Е, нали все пак коментираме сериала....? Или темата е само за хвалби..?!?

# 566
  • Мнения: 9 247
Не само хвалби,но ми се струва,че тотално задълбахме в какво-ако,това-онова и подобни.
За ваксината,вчера го написах,че след 20 години без специалисти и техника ми е невероятно да направят,но явно опитите продължават. Надеждата умирала последна.

# 567
  • София
  • Мнения: 27 311
И в играта ли Джоуел я лъже?

Да, лъже я. Но и в играта и в сериала по начина по който Ели реагира си личи, че иска да му повярва ама всъщност не му вярва... Но тя също го обича много и като баща и това ще се разбере доста по към края, нищо че ще му се сърди когато разбере истината, че я е излъгал.

# 568
  • Мнения: 31 335
За мен Джоуел е прав и без да съм играла играта казах на дъщиря ми в началото на епизода “ей сега ще ги изтрепе всички за детето си”.

# 569
  • София
  • Мнения: 2 149
Марлийн нямаше как да заведе Ели в болницата, защото беше простреляна малко преди да тръгнат. Доколкото помня, Джоуел и Тес се озоваха непланирано в онзи коридор, за да си търсят акумулатора. Марлийн ги познаваше от преди и затова им даде Ели.

Общи условия

Активация на акаунт