Къде се виждат децата ви с приятелчетата си? Ходите ли си на гости?

  • 3 509
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 104
Искам да ви попитам сега в студеното време къде играят децата и с приятелчетата си. Става дума за малки деца под 5.
Изключвам градината, братя/сестри вкъщи и време, в което са болни.
Например ходите ли си на гости с децата вкъщи? Нещо не е много популярно около нас и не знам как се възприема от други?
Също канили ли сте друго дете с родител от градината вкъщи или на рожден ден? Не знам би ли го приело странно другия родител, защото лично не се познаваме, но децата много се търсят.

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Моето е още мъничко и засега само навън го събирам с деца,но нямам нищо против да идват вкъщи -пригодили сме едно помещение точно за стая за игра като в детските клубчета.С баткото точно в такъв клуб ходехме и понякога на гости у приятели или те у нас.

# 2
  • Мнения: 6 926
Да канеха ни на гости да поиграят децата,ние да пием кафе-майките аз и другата,аз не съм канила защото ни много тясно вкъщи...

# 3
  • Мнения: 107
Редовно си каним приятелчета и ние ходим на гости.Само че се познаваме с родителите и съответно докато си играят децата пийваме по някое кафе или по някоя бира.

# 4
  • Мнения: 46 511
Случвало се е, но беше в много извънредни случаи - проливен дъжд и тежка мъгла. Иначе предпочитахме да сме навън, не ни плашеше студа. В градинината стоят м/у 4 стени, затова искахме, когато може да са на въздух. Имаше и приятен страничен ефект, че няма да чистим и подреждаме след торнадото. Бяхме се събрали все едни мързелани, идеално ни беше по улиците и площадките Laughing Даже сега е топло, в сравнение със зимите, които уцелихме (но пак бяха меки, не е имало -20 като някои години).

Но режимът ни беше по-особен, събуждахме се на обяд, докато се оправим и хапнем, ставаше 1:30 ч., излизаме и стоим, докато се стъмни.

И Коледа сме празнували с една съфорумка, с която се оказахме съседки с деца на еднаква възраст. Първата година, като бяха под 1, не ни се пътуваше при родители и всички дружно решихме, че ще караме празниците заедно.

Подхвърли идеята за гостуване и виж каква ще е реакцията, може и те да нямат нищо против Hands Plus1

# 5
  • Мнения: 2 579
Май напоследък това не е често срещана практика с ходенето на гости на деца с цел игра. А колко съм си играла като малка с най-добрите ми приятелки от квартала на домашно...
Ние още нямаме много познати деца на възрастта на нашето. Имаме едно приятелче, с което сме ги събирали по поводи вкъщи. И по-големи деца на роднини, ама те не са особено заинтригувани да си играят с нашия дребосък.
Наскоро познатата с приятелчето попита защо не сме им ходили на гости и на мен ми беше на езика да кажа: "Ами, защото не сте ни поканили."
Иначе сме ходили на РД в детски кът.
Като е хубаво времето, предпочитаме да сме навън.

# 6
  • Мнения: 18 499
Ако съдя по дъщеря ми, те самите предпочитат навън - около нас има много площадки, там е подходящо за тротинетки, топки, обръчи и т.н. В градината ги извеждат по 1-2 пъти на ден, зависи  дали са имали плуване през деня, дали вали и т.н., но самите деца предпочитат на открито. Канили сме деца, особено в жегите през лятото, когато следобед не става за игра навън. Рисуват, оцветяват, редят пъзели,  свирят на някакви инструменти, разглеждат кой какво има и т.н. Simple Smile, и после пак на площадката. Предполагам, че след още 2-3 години, когато станат на възраст за гости с преспиване, ще идват по-често.

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
По къщите се събираме с прителски семейства и техните деца. Обаче най- често играят навън, независимо от температурите, стига да няма дъжд или силен вятър.
Честно казано тази година избягвам детските гостита и партита, защото не можем да се отървем от болести, тази зима се отвори кутията на Пандора.

# 8
  • Мнения: 1 489
Малкото ми дете е на 1г.7м. Сприятелих се с майки с деца около неговата възраст, но не сме си гостували. Говорим си, че ако има дълъг период, в който не става да играят навън, ще пием кафе по домашному, но все още не сме. Използваме, дори да е набързо и за кратко, да отидем  в парка или да се разходим в квартала.
Баткото ще стане на 10 години май месец. С него се е случило да ходим на гости или да идват вкъщи за игра приятелки с деца, но е рядко. Ако не става за навън, имаме много настолни игри. Той ходи и на плуване от години. Времето му е запълнено максимално, даже и без други деца. Обича и самостоятелни игри- лего, рисуване, оцветяване, пъзели.
Преди да се роди малчо си имахме традиция да ходим в един от почивните дни на куклен театър или кино. Време за него и мен!

# 9
  • София
  • Мнения: 13 126
Независимо от възрастта на децата, по къщите се събираме само с роднини. Или с изключително близки приятелски семейства.
С другите деца се срещат навън. Независимо от времето, 1-2 ч. игра на открито са винаги постижими и в пъти по-големи от затворени помещения.

# 10
  • Мнения: 2 722
Жилището ни е компактно, за съжаление. Много бих искала, ако имах двор с батут, децата си искат игра, не да седнат на кафе. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 462
В къщи съм викала много близки приятелки с дечица за да си играят,после дойде пандемията и се събирахме много рядко и само на вън.Дъщерята вече е на 5г.и понякога братовчедка и,която е на 8г. ни идва на гости с приспиване.Иначе за последният и рожден ден извиках доста деца от нейната градина,нищо че с родителите се познавахме само по физиономия.Всички дойдоха и както децата,така и ние големите си изкарахме чудесно,нищо че не сме приятели,като възрастни все има за какво да си говорим.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 566
Зимата - да, ходим си на гости, но не много често. През всички останали сезони - само навън по площадки и паркове.

# 13
  • София
  • Мнения: 8 645
Навън се виждат. Много студено време не съм усетила още да има в София, че да не могат да излязат. С едно приятелско семейство си ходим на гости. Веднъж нашите деца са при тях вечерта, друг път така се редуваме. Иначе играяр навън, виждат се и в градината по-малките.

# 14
  • Мнения: 10 598
Под 5 години какви приятелчета? Simple Smile Виждаме си съградинарчетата обикновено в парка. На рд сме се канели в заведения с открити площи. Никакви гости. Постоянно са навънка.

# 15
  • Мнения: 350
Имам две деца-на 5г и 9г. Сами са си достатъчни да играят. Всеки ден сме на вън, Независимо от времето. Старая се да играят навън максимално много, там се срещаме и с други деца. Не желая да каня други хора с деца у нас по време на зимния сезон,защото малко са хората,които са съвестни и ще предупредят предварително ако са болни. Покани за РД през зимата категорично отказвам. Имам лоши спомени от минали години ходенето по такива места и детски кътове. Два часа забавления после ми излизат през носа  две седмици боледуване. Избягвам ги категорично.

# 16
  • Мнения: 267
В момента с това върлуване на болести, категорично не. Отбягвам въобще да я събирам с други деца. (1г и 7м)

# 17
  • Мнения: 33
В момента с това върлуване на болести, категорично не. Отбягвам въобще да я събирам с други деца. (1г и 7м)
В момента с това върлуване на болести, категорично не. Отбягвам въобще да я събирам с други деца. (1г и 7м)
В момента с това върлуване на болести, категорично не. Отбягвам въобще да я събирам с други деца. (1г и 7м)
При хубаво време задължително гледаме да сме навън.

# 18
  • Мнения: 267
Да, и аз това имам предвид. Навън, но гледам да сме сами.

# 19
  • Мнения: 6 764
Освен ако не вали, сме навън. Моето малко дете е на 1г7м, има около 5-6 деца около тази възраст, които излизат на площадката. Излизаме към 11:30 за час - два. Всеки носи разни играчки и доста играят децата. Вкъщи не каня никой, прекалено рисково е. Ето преди 2 дни, едното детенце, което беше навън, след 2 часа вдигнало температура. Навън е предостатъчно.

# 20
  • Мнения: 2 192
Имаме късмета да живеем в голям с блок с много деца на възраст, близка до тази на децата ни. Почти няма вечер, в която да нямаме гостенчета. Обикновено у нас се мотат поне 4 деца, понякога и повече. Моите също ходят на гости. Весело е. Приятелствата са почнали още от бебешка възраст - това за коментара относно приятелствата при деца под 5 години. Имат си нужда да се виждат, търсят си се. С другите родители си помагаме. Понякога едната майка е сготвила, друг път - друга. Вече при нужда си ги оставяме и за по няколко часа.

Последна редакция: вт, 24 яну 2023, 08:48 от krasimilo

# 21
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Това е почти като начина по който сме отгледани със сестра ми.Мислех си,че вече никой не си гледа тъй децата...

# 22
  • София
  • Мнения: 8 645
Моите са на 5 и 8. Виждат се с деца винаги, когато може. Писах и назад, че излизат често. В училище детето ми излиза и играе на двора, смесва се с други класове. Отдавна съм претръпнала с вируси, събирания, рождени дни и подобни неща. Бих казала, че и в бебешката им възраст никога не съм била тревожна и откровено не ми е пукало кой е сополив и дали моите ще лепнат. Имат си най-добри приятели- две братчета, едното е в градинската група на малкото ми дете, другото е година по-малко от големия ми син. Играят всекидневно, ходят на йога заедно, моите ходят у тях, те идват в нас(живеем през една площадка), празнуваме празници заедно, на море ходим също заедно. И двете с майка им не се впечатляваме от сополи и това не би ни спряло да ги събираме да играят.
На площадката ни се събират над 20 деца, връстници на моите са поне 15, 10-12 от които са момчета и са една голяма весела тумба, която ту се разбира, ту се бие. Въргалят се и в дъжд, и в сняг, лятото играят с пушки, с мечове. Живеем до голям парк и ги водим всички и там.
Въобще, много е хубаво да си имат другарчета и да се разбираме с родителите им. Както нагоре е писано за блока с много деца- като едно племе.
И заради лепването на едните сополи да ги спирам...не е моето.

# 23
  • Мнения: 2 473
Ходили сме два пъти при една приятелка като беше бебе синът ми и веднъж те са идвали у нас. Аз откровено мразя да посрещам гости, не обичам и да ходя в чужди домове. На 10 минути ни е един от най-големите паркове в София, зарит с детски съоръжения. До въпросната приятелка пък е другият такъв парк. Още планина, музеи, клубове.

# 24
  • Мнения: 6 764
За мен пък има огромна разлика боледуването на дете над 3г и бебе. Сори, но сополи за бебе са истински бич. Не може да си издуха носа, дави се, поне седмица безсъние и ревове. Предпоследният път такава ужасна хрема имаше, че нощем повръщаше от секрети. Това с голямо дете не се случва. Така че насила не желая да се заразява и се съобразявам да избягваме затворени пространства и сополиви деца.
Сестра й, която вече е почти на 9г., не съм спряла и не ме тревожи ако някой е сополив. Умее да пие лекаства и да си каже какво й е, отделно, че е калена и мнооого рядко боледува.
Иначе днебната, един Нурофен да трябва да изпие са кански мъки Scream.

# 25
  • Мнения: 9 872
Наскоро си до - озеленихме двора, от тогава май доста гостенчета взеха да наминават към нас. Топка, пушка, батут. Има с какво да играят. Само че ... Моите са всичките момченца, и все такива канят. И ужасно СИЛНО крещят. Тогава заключваме портата от външната страна с ММ, и отиваме на кафе. След два часа се връщаме с кутия с пица. Храним ги, скриваме се в най-далечната стая, и се примиряваме, че ще е така. Wink

# 26
  • Мнения: 3 033
Нито нас някой някога ни е канил, нито ми минава през ум да каня деца вкъщи.

# 27
  • Мнения: 9 872
За съжаление, този вариант е по-лесен за родителите, но ощетява децата откъм преживявания. Обещала съм им да си поканят приятелче със sleep-over. Моите са ходили така на гости, и после не спират да приказват за гостуването. Виждам, че това ужасно силно ги впечатлява. Така че, и аз ще се прежаля. Не ми се занимава особено, обаче искам да.им осигуря веселие и спомени, пижамено парти дори. Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 2 566
Миналата събота бяхме на гости - три деца, на 3 и половина, 4 и половина и 6 и половина се събраха в детската стая и си изкараха чудесно. Жените бяхме с бебето в хола, мъжете готвеха в кухнята. Всеки си имаше компания и беше приятно за всички, в този студ какво друго да им предложим на децата.

# 29
  • Мнения: 2 604
Аз пък бих се радвала да ме покани майка на гости, за да си играят децата или по-натам като порасне детето да си ходят сами, ако имам доверие на родителите естествено. Моето е на 1г и 3м и тепърва започват да се завъждат някакви познанства от моя страна с други майки и ддецата. Живея в чужбина, в много малък град и като минавам всеки ден по едно и също място се заговаряме, в последно време се уговорих с една майка да се разхождаме заедно и да играят децата на площадката, тя пък ме покани в тяхното кафе, което е равнозначно на ,,у тях", защото е на затворено. Много се зарадвах. Искам още такива приятни познанства и приятелки. Искам и детенцето ми да бъде общително, да се радва на другите деца и да се канят, защо не. Аз също съм ходила на гости като дете и съм имала гостенчета, макар да е било в едно друго време... за болестите, да, вярно е, но ми изглежда прекалено да се параноясва. В детската градина все едно не се разболяват, не е редно да ги изолираме от света, за да не хванат абсолютно нищо. Това може да се случи и в супермаркета сигурно. Но не знам, нова съм все още на тази тема.

Прекалено ми изглежда и да не се кани абсолютно никого вкъщи освен роднини или най-близки хора. Моят дом е отворен и за не толкова близките хора, може един ден те да станат близки. Нямам много контакти въпреки това, но не съм настроена негативно към каненето изобщо. Joy

Последна редакция: чт, 13 апр 2023, 21:37 от snowwhite12

# 30
  • Мнения: 9 872
Най-големият ми ходеше на ясла. Ужасен развъдник на бацили, детето беше постоянно болно. Но, тръгна в първи клас, и изведнъж всичко му мина.
Номер две - никаква градина за него, че да не се разболява. Добре, обаче тръгна на училище, и ела да.видиш - ми той нон - стоп боледуваше, чак до трети клас, че и трети клас.
Номер 3 - какво да го вардя, как да го вардя, като батковците излизат и се виждат с други деца, после го целуват, прегръщат .. Ами, той де ходи на градина, де не ходи. В крайна сметка се разболява колкото останалите, само че по-равномерно във времето.
Simple Smile Това е моят опит.

# 31
  • Мнения: 2 579
Ми то наистина на ясла да не ходят, по гости да не се виждат и после чупим пръсти защо не искали да говорят и защо имали проблеми с общуването.

Общи условия

Активация на акаунт