Нашите кухни - тема 93

  • 39 650
  • 741
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 11 369
Как мога да разбера дали пантите на кухнята ми са на Блум? Никъде не виждам тяхна щампа.

# 601
  • Мнения: 6 297
Винаги има щампи. Вижте стоковите снимки в интернет.

Последна редакция: сб, 01 апр 2023, 00:31 от drago_2008

# 602
  • Мнения: 11 369
Гледах в нета, гледах и моите ...... Не видях щампа и реших, че може да има друг начин за разбиране дали е Блум или не.....Явно ще има жалба в КЗП.

# 603
  • Мнения: 2 003
Сложете ясна снимка на пантите,  имаме професионалист в темата.

# 604
  • София
  • Мнения: 1 791
Здравейте, намерих си майстор за изработване на кухнята, но по негови думи -не сме фирма и за капаро иска около 50% от цената. Мислите ли, че има нещо съмнително? Има facebook страница, снимките изглеждат добре, вече не знам какво да мисля -големи фирми искат двойни и тройни цени.
И нашият майстор ни поиска 50%, за да напазарува.
Нямах колебания да му платя, защото е познат, обаче.

# 605
  • София
  • Мнения: 44 142
имат си по принцип.

# 606
  • Мнения: 6 324
Моите смесители са най обикновени за по 12 евро. Не са мръднали вече 10 години.
Само на кухнята мисля да го сменя, понеже е нисък и не ми е удобен.
Скоро споделих и с водопроводчика.
Той пък ме посъветва, ако ще слагам по скъпи смесители, да ми сложи филтър на водомера, понеже песъчинки и подобни, които често попадат във водата, особено след ремонт на аварии по тръбите, разваляли батериите. Отделно и филтър за варовика, ако искам.
И като си направя една проста сметка, по добре евтин смесител и да сменям като се наложи, отколкото един за 200€ и да му треперя.
Само турско и китайско да не е. Joy

ПП : Слушалката на душа обаче се скъсах да я сменям. Както и спиралата към нея. И скъпи съм купувала, и евтини. Все тая.
Имам навика да поливам ваната с гореща вода (около 80 градуса е от бойлера) и това определено ги скапва за отрицателно време.

# 607
  • Мнения: 10 628
За 12 евро като не е турско или китайско, какво е?

# 608
  • Мнения: 9 817
В немския амазон повечето смесители и душове са китайски, същото е и при лампите (там сигурно 99% са китайски). Но при ВиК-то има определени китайски марки, които са с много позитивни ревюта, явно са марки, които са се наложили.

# 609
  • Мнения: 2 003

ПП : Слушалката на душа обаче се скъсах да я сменям. Както и спиралата към нея. И скъпи съм купувала, и евтини. Все тая.
И аз постоянно сменях шлауха на душа. Накрая взех такъв и прикрючих със смените. Малко е по-твърд, но не почернява и се чисти лесно.

# 610
  • Мнения: 41 067
И моето Хансгрое дойде с такъв.  Наистина е малко корав, но иначе е екстра и практически не му трябват усилия за чистене. Както и на самия смесител впрочем.

Последна редакция: нд, 02 апр 2023, 16:39 от Черна станция

# 611
  • Мнения: 2 828

ПП : Слушалката на душа обаче се скъсах да я сменям. Както и спиралата към нея. И скъпи съм купувала, и евтини. Все тая.
И аз постоянно сменях шлауха на душа. Накрая взех такъв и прикрючих със смените. Малко е по-твърд, но не почернява и се чисти лесно.

Последния път и на мен в магазина ми дадоха съвет да взема такъв, аз бях много скептична, но викам айде, да пробвам. Не е мръднал 2 години и отгоре, много съм доволна.

# 612
  • Мнения: 348
Още 1 глас от мен за този силиконов шлаух и моят не е мръднал, на идеал стандарт е ако има значение марката

# 613
  • Мнения: 9 817
При мен и силиконов се цепна. Може да е бил кофти силикон, не помня, от квартална железария беше.
Освен всичко друго, по закона на Мърфи, се случва обикновено вечер, когато няма как да отидеш да купиш резервен за сутринта. Angry

# 614
  • Мнения: 6 324
За 12 евро като не е турско или китайско, какво е?

Май са гръцки. Ще потърся линк.

Единият е такъв - https://www.skroutz.gr/s/20284372/8620-%CE%9C%CF%80%CE%B1%CF%84% … %CE%BC%CE%AF.html

Производител ОЕМ, каквото и да означава.

Последна редакция: нд, 02 апр 2023, 21:28 от geizer

Общи условия

Активация на акаунт