Как да обичаме себе си повече - част I

  • 9 461
  • 204
  •   1
Отговори
  • Мнения: 246
Tази тема трябваше да бъде озаглавена "20 начина да обичаме себе си повече", за да свържем заглавието с 20 години от съществуването на BG-Mamma.

Но 20 "правила" не стигат, когато се касае за нещо толкова важно като обичта към самия себе си!

Обикновено никой не те учи как да се обичаш - това е урок, който човек преследва сам. И дори да успее да го научи само наполовина, започва да се усеща много по-удобно в собствената си кожа, да си прощава по-лесно, да си дава повече шансове, да живее по-спокойно и по-смело.

Затова и нашите "20 начина" станаха повече от два пъти по толкова! Искахме да ви подарим колкото се може повече послания за повече любов към себе си. Повечето от тях са малки и приложими стъпки. Списъкът ще продължим скоро и в още една тема!    

Позволявайте си спокойно да кажете "Сбърках" или "Грешката е моя". Приемете, че имате право да грешите понякога и че това изобщо не ви прави недостоен човек.

Поне по веднъж на ден се похвалвайте за нещо, независимо какво! От "Успях да завърша навреме този голям проект" до "Оризът ми този път се получи пухкав и перфектно сварен".

Всеки ден правете по нещо за тялото си.

Всеки ден правете по нещо за душата си.

Всеки ден благодарете за малките неща, които са ви донесли радост.


Повярвайте, че имате силата да се борите с лошите навици. Упражнявайте волята си. Подарявайте си малки победи. Това, че сте намалили кафетата от три до едно на ден може и да не ви изглежда като голяма работа, но в подсъзнанието ви светва лампата: "Когато реша нещо, аз наистина МОГА".



Дайте прошка на накого, ако наистина това ви подсказва сърцето ви.

... Но не си поставяйте за цел на всяка цена да прощавате.
Ако смятате, че някой ви е навредил съвсем осъзнато и чувствате, че не заслужава прошката ви, не се чувствайте лош човек заради това.

Не се самообвинявайте безкрайно за напразно похарчени пари.

Осъзнайте, че мисията ви на този свят не е да бъдете перфектна. Мисията ви е да ставате все по-добра.

Всеки ден научавайте по нещо ново.

Ако сте сама вкъщи някоя вечер, не дояждайте двете студени парчета пица от предишния ден. Сгответе си нещо наистина хубаво - само за себе си.

Отворете си бутилка хубаво вино без повод.

Отделяйте за себе си дни, в които да не гледате часовника и да нямате никакви планове. Правете само неща, които спонтанно ви се приискат.

Прекарвайте редовно време сред природата.

Позволявайте си да се храните бавно и с удоволствие, вместо на крак или бързешком между две задачи.

Помнете, че мирът няма цена. Вашият собствен!

Осмелявайте се да казвате без чувство за вина: "Не ми харесва реакцията ти", "Очаквам от теб повече търпение в такива случаи" или "Няма да участвам в този разговор, ако продължиш да ми повишаваш тон".

Ако не ви се излиза, не търсете оправдания. Кажете честно: "В момента предпочитам да си почина" или "Тази вечер просто ще си стоя вкъщи и ще си догледам сериала". Нямате нужда да си измисляте алиби за случаите, в които просто решавате да уважите собствените си желания.

Вглеждайте се по-често в онези неща, които харесвате у себе си.

Подчертавайте без излишна скромност красивите си черти.

Смейте се често!

Приемайте помощ, когато ви я предлагат. Няма нужда животът ви да е винаги труден, за да се "доказвате".

Кои от тези жестове към себе си правите вие самите?

Дискусията е част от специалния проект BG-Mamma на 20, който включва интерактивен календар с 20 предизвикателства. Следете ги ТУК

Последна редакция: сб, 25 фев 2023, 08:27 от Пeтя

# 1
  • Мнения: 3 535
Научех се да пазя интересите си и да се защитавам.

Последна редакция: сб, 25 фев 2023, 20:23 от DayInMay

# 2
  • Мнения: 74
Ще си пусна хубав филм или ще си купя най-хубавия шоколад.

# 3
  • Мнения: 1 193
Научих се да се обичам и да се поставям на първо място...ако не винаги, то поне понякога...

# 4
  • Мнения: 159
Отделяйте за себе си дни, в които да не гледате часовника и да нямате никакви планове. Правете само неща, които спонтанно ви се приискат

# 5
  • Мнения: 392
Научих се да не се старая да бъда по-добра от някого. Достатъчно ми е във всеки нов ден да се опитам аз самата да бъда по-добра.

# 6
  • Мнения: 34
Научих се да се обичам и да се грижа малко повече за самата мен .

# 7
  • София
  • Мнения: 418
Опитвам се да отделям повече време за себе си и да не държа нещата да са направени по "перфектен" за мен начин.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Това, което научих и най-важното осъзнах, колко е важно за мен самата, е, да слушам само и единствено себе си!

# 9
  • Мнения: 3 512
Обичам повече себе си, след като осъзнах и разбрах, че няма как да съм перфектна във всичко. Карам го по-лежерно и спокойно.

# 10
  • Дупница
  • Мнения: 289
Обичам да се разхождам сред природата, да си седя в къщи с чаша хубаво вино и добра храна.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Научих се, че не всичко е на всяка цена. Научих се да не правя чак толкова много компромиси и да отделям повече време за себе си.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 563
Аз съм един много спокоен човек, който не се ядосва за дребнавостите около мен и се усмихвам непрекъснато. Наслаждавам се на малките радости в живота! Обичам природата и животните! Благодаря на Господ за прекрасното семейство, което имаме и трите ни слънчица, които ежедневно ни радват и ни карат да се гордеем с тях! Живея по максимата:"Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване!" Simple Smile

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 730
Да давам прошка ми се струва най-ценно за постигане на вътрешен мир. Приемането на факта, че хората са такива, каквито са. Така могат, така правят, аз няма да ги променя.

# 14
  • Мнения: 2 744
Научих се да се обичам и да се грижа малко повече за самата мен .

# 15
  • Мнения: 182
Научих се да не се сравнявам с другите и да обичам себе си повече.

# 16
  • Мнения: 1 406
Смея се често!

# 17
  • Мнения: 1 023
Научих се да прощавам и да не “подскачам” за най малкото особено от близките.
Да се смея и радвам на моментите с децата.
Да не спирам да им казвам и показвам любовта си!

# 18
  • София
  • Мнения: 584
Много хубава тема!

Уча се да съм по-решителна и да не отлагам важните решения.

Разведох се, след като десет години се оставих да бъда манипулирана как не съм добър родител, щом искам развод. И още куп вини, които се оставих да ме държат (уж заради децата) в един изчерпан и тягостен брак.

Имам шоф. книжка над 20г. Едва сега започнах опреснителен курс и няма да се откажа да шофирам заради страховете си.

Приех нова много хубава работа, за която имам само базов опит, но нищо конкретно в профила. Ще бъде предизвикателство, но това ме кара да се радвам за шанса.

И най-вече, уча се да се заобичам истински и да оценя какъв човек съм. Ами крайно време е ... на 49г. съм Simple Smile

Последна редакция: сб, 25 фев 2023, 14:27 от hrupka

# 19
  • Мнения: 24 332
Научих се, че мирът със себе си няма цена!
Опитвам всеки ден да правя нещо за тялото и душата си!
Често благодаря за това, което имам, вместо да съжалявам за онова, което нямам
Уча се на здравословна доза егоизъм

# 20
  • Мнения: 356
Все още ми е трудно и полагам старание, за да си призная грешките, но пък се опитвам да правя всичко това, което ме кара да се чувствам добре.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 782
За жалост, това знание донякъде идва с възрастта. Малка доза егоизъм, е здравословна, прави те по-щастлив и спокоен, което рефлектира и върху околните, за добро.
Вече "вървя" с малки но сигурни крачки, вместо да тичам във всички посоки.

# 22
  • Мнения: 1 046
Научих се да се обичам и да се глезя! По трудния начин, на стари години....но все пак се научих!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 529
Ценя спокойствието и това на близките си, прощавам и се грижа за душата си.

# 24
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Като се ценя повече, знам коя съм и какво мога.
Като делегирам задължения, а не ги поемам изцяло на плещите си.
Като си оставям минутки за себе си, въпреки детето и забързаното ежедневие.
Като не обръщам внимание на хорското мнение за неща, които са си моя работа.
Като подхождам вече леко егоистично, не само хората около мен имат нужди, аз също имам.
И още, и още. Възрастта учи, за съжаление понякога по трудния начин.

# 25
  • Мнения: 1 465
Чудесен е текста,с който ни предизвиквате да споделим нашите начини да бъдем в мир със себе си.Старая се да спазвам доста от тях,но не винаги ми се получава.Винаги признавам грешките си.Почти винаги намирам време за нещо за душата ми.В повечето случаи давам прошка.Не се самообвинявам за напразно похарчените пари.А колко би ми се искало да имам дни,в които да нямам никакви планове и да се оставя денят да ме изненада с нещо хубаво.

# 26
  • Мнения: 494
Научих се да се обичам и да бъда по-добра със себе си.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 573
Научех се да се обичам, да се отдавам на хобито си по-често от преди. Когато сгреша си признавам, както и умея да прощавам, така ми е по-леко на душата Simple Smile

# 28
  • Мнения: 536
Научих се всеки ден да благодя на живота за всеки изминал ден и за малките неща, които са ми донесли радост.

# 29
  • Мнения: 53
Научих се да ценя малките неща, да обичам себе си и да давам най-доброто на семейството си и най-близките ми хора. Да го защитавам, уважавам и да бъда близо до тях.
Научих се да казвам Не, да отстоявам мнението си и да не се оставам да бъда манипулирана. Живея в хармония със себе си, чувствам се обичана и обичам. Работя това, което обичам и го правя с цялото си сърце.
Раздавам се за семейството, близките и работата и това ми доставя удоволствие.
Аз съм един щастлив човек!!!

# 30
  • Мнения: 6 245
Научих се да приемам и обичам себе си - с всичките си добри и лоши страни. Не съм перфектна, не се и опитвам да бъда. С времето все по-силно осъзнавах какво мога и на какво съм способна. Имам адекватна преценка и не ме е срам да заявя открито, че в някоя област не се справям, не ме бива.
Научих се също, че моето мнение е важно и че да правя нещо за себе си е напълно ок. Моите чувства и желания са от значение, но и не мога да бъда съвсем егоист.

# 31
  • Мнения: 1 797
Научих се да съм спокойна, и да се приемам такава, каквато съм Blush

# 32
  • Мнения: 2 474
Опитвам се да се боря с лошите навици, да научавам нови неща.
Не прощавам.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Обичам малките "бягства", когато пътувам сама и не се грижа за никого наоколо /не, че не обичам да правя и това, но понякога искам да си почина и от него/...Намирам си и повече поводи за усмивки Blush

# 34
  • Мнения: 345
Научих се да казвам не, да си бъда приоритет, да поставям желанията и нуждите си на преден план. Най-важното да правя това което сърцето ми диктува.

# 35
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Обичам се, глезя се. Въртя се около себе си.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 663
Все още се уча да прощавам, да не налагам мнението си, да поставям себе си на първо място.

# 37
  • Мнения: 1 133
Научих се да вярвам повече в себе си, в интуицията си. Научих се да признавам грешките си и да прощавам

# 38
  • Мнения: 996
Признавам си трудно прощавам,именно защото обичам повече себе си ,а не другия който ме е наранил. Обичам да се смея и се старав да научавам нови неща. Последните няколко месеца се наслаждавам на почивка ,тъй като очкаквам първата си рожба.

# 39
  • Мнения: 1 048
Отделям време за лични глезотийки, те за всеки могат да са различни, зависи какво обичате и какво ви е настроението.
Научих се да не се оправдавам и да казвам не, когато е нужно.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 672
Смея се всеки ден, това е моята запазена марка, така съм устроена. В мир съм със себе си, простила съм, комуто трябва, така ми е леко в душата. Мисля, че научавам по нещо ново всеки ден.

# 41
  • Мнения: 2 242
Научих се да поставям себе си и семейството си на първо място.

# 42
  • Мнения: 308
Вече действам според собствените си вярвания и се съобразявам най-вече със себе си

# 43
  • София
  • Мнения: 905
Научих се да слушам вътрешния си глас, да разчитам на себе си, но и да не пренебрегвам любимите си хора.

# 44
  • Мнения: 9 180
Научих, че нямам приятели, а просто познати!
Постоянно искат услуги от мен и аз се раздавам на 100%, но наложи
ли ми се на мен, услуга или помощ всички изчезват и забравят за мен. Тъжно, но факт! Вече не се ядосвам, приемам философски нещата.

# 45
  • Мнения: 55
Смирение, смях и ЛЮБОВ към себе си, основните правила които спазвам, за щастлив и спокоен живот.

# 46
  • Мнения: 4 369
На моите години вече наистина използвам посочените начини да обичам себе си! Станах малко егоист и нещата започнаха да се подреждат в мой плюс!

# 47
  • Мнения: 1 589
Научих се да се обичам и да се грижа малко повече за самата мен .

# 48
  • Мнения: 71
Обичам себе си и се наслаждавам на собствената си компания. Приемам себе си с всички качества, но и с всички недостатъци.

# 49
  • Мнения: 1 200
Да обичам се!
Обичам да се поглезя по всякакъв начин. С храна, с подарък, с пътуване, с порок...това съм аз и това искам.
Извинявам се ако съм сбъркала.
Прошка не давам, защото така го усещам.

# 50
  • Мнения: 4 671
За съжаление, почти нищо от това не правя, освен да БлагоДаря всеки ден!

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 16 114
Ето тези неща правя всеки ден !
Всеки ден правете по нещо за тялото си.

Всеки ден правете по нещо за душата си.

Всеки ден благодарете за малките неща, които са ви донесли радост.

# 52
  • Мнения: 7 386
Отдавна не се интересувам от часовник,началник и времето е мое.Благодарна съм на хората,които ме обичат и които са неотлъчно до мен.Не мога да обичам само себе си ,защото в живота ми има хора,които обичам повече от себе си.

# 53
  • Мнения: 2 128
Отдавна се научих да поставям себе си, пред всички останали( колкото и егоистично да звучи). Разбрах,че всеки трябва да обича и уважава първо себе си, за да го очаква и от останалите.
Всеки ден се радвам и наслаждавам на живота, после всичко останало. Всеки ден си правя дребни, но приятни наградки, само за мен!

# 54
  • на село
  • Мнения: 287
За съжаление всички тези съвети все още са на теория за мен.Опитвам се ,старая се ,но някоя дреболия успява да ме извади от равновесие. Все има нещо по-важно - децата ,къщата ,работата и аз съм ощетена.Наистина ми се иска да открия ,как да обичам себе си и да не се обвинявам за всичко.

# 55
  • Мнения: 9 051
Научих се да си прощавам по-често за грешките.Да не приемам лично чуждите лоши настроения и да запазя вътрешният си мир.И да се поздравявам и награждавам  всеки път за направено добро.

# 56
  • Мнения: 1 388
Опитвам се да отделям повече време за себе си. Отстоявам желанията си. Опитвам се да не се влияя от чуждото мнение.

# 57
  • Русе
  • Мнения: 686
За сега май само това- Всеки ден благодарете за малките неща, които са ви донесли радост.
Но е крайно време да направя и много други неща от по-горе изброените.

# 58
  • Мнения: 913
Да се грижа за себе си.

# 59
  • Мнения: 5 691
Научих се да обичам себе си!
Научих се да се радвам на малките неща!
Научих се да бъда малко егоист и да мисля повече за себе си!
Научих се да се наслаждавам на живота!

# 60
  • Мнения: 168
Слушах скоро "Четирите споразумения" на Дон Мигел Руис. Не вярвах, че ще съм способна да чуя подобна книга, но признавам, че ми дойде добре за момента.. но в дългосрочен план трябва много работа.

Последна редакция: сб, 25 фев 2023, 15:41 от Lily of the valley.

# 61
  • Мнения: 138
Научих се да се обичам и да се грижа повече за себе си

# 62
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Научих се, че освен близките си, трябва да обичам себе си. Карам я все по- леко и не обръчам внимание на дребнавости. Прощавам, защото така освобождавам себе си. Няма невъзможни неща, но не и на всяка цена.

# 63
  • Мнения: 565
Научих да бъда себе си, да се усмихвам повече и да се радвам на живота

# 64
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Уважи себе си , а после останалите!

# 65
  • Мнения: 2 957
Научих се да се уважавам,обичам и да се грижа за себе си и да не очаквам някой друг да го направи за мен!

# 66
  • Мнения: 4 688
Научих се , че всяко нещо в този живот си има цена , но не и че на всяка цена трябва да искаме всичко. Обичта, уважението и благородството са първо в нас и след това всеки според силите и възможностите си ги предава нататък.
Щастието е в малките неща.Всеки ден.

# 67
  • Мнения: 65
Научих,че трябва да поставям себе си на първо място.Чета книги или слушам музика и да си доставям радост.

# 68
  • София
  • Мнения: 13 142
Винаги съм се обичала и съм глезила И себе се, а не само обичните ми хора.
Редовно си организирам мои лични "бягства", когато оставам насаме у дома, слушам любима музика, грижа се за външността си, чета хубава книга, правя си приятна напитка. А в останалото време гледам от хубавата страна на живота и му се наслаждавам във всеки един миг.
В последните години се опитвам да живея на по-бавно обороти, което ме прави щастлива.

# 69
  • Мнения: 322
Аз съм супер критична към себе си и винаги се претоварвам сама. Опитвам се да се науча, че не всичко е на всяка цена и никой не е перфектен. Много е трудно.

# 70
  • Мнения: 5 289
Обичам себе си, грижа се за емоционалното си здраве, намалих кръга на хората, с които общувам, грижа се за физическото си здраве.

# 71
  • Мнения: 173
Обичам себе си, грижа се за себе си, обръщам внимание на  малките,  дребните жестове, които усмихват живота ми.

# 72
  • Лясковец
  • Мнения: 764
Опитвам се да отделям повече време за себе си.но напоследък не ми се получава.

# 73
  • Мнения: 8 804
Научих се да ценя себе си едва след като се изправих срещу опасността да ме няма. Вече нямам проблем с такива терзания. Винаги поставям собственото си добруване на първо място.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Напоследък все по -често си казвам и го изпълнявам: "В момента предпочитам да си почина"

# 75
  • Мнения: 320
Няма нужда да си измислям алиби за случаите, в които просто решавам да уважа собствените си желания.

# 76
  • Б
  • Мнения: 566
Научих се да уважавам  повече себе си. За обръщам повече внимание на личните си интереси.

# 77
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 167
За съжаление почти нямам време за себе си....
Живея за децата си....
Време за мен е ходенето 1-2 пъти седмично на танци....

# 78
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз откакто се помня винаги съм се обичала(някои хора го бъркат с егоизъм,но е различно).Научих се да си ценя времето,да подбирам приятелите си и да се глезя от време на време.

# 79
  • Мнения: 509
Научих се да обичам себе си повече и също така и да се разхождам сред природата.

# 80
  • Мнения: 329
Някои от изброените жестове на себе-любов ми е трудно да приложа, макар че се опитвам.
Трудно намирам време за себе си, но намирам! Прекарвам го с удоволствие, но много бързо усещам, че ми липсва дъщеря ми и се радвам, че е при нас и се решихме да я имаме. Оценявам тялото си повече, обичам го и съм благодарна че работи. Здравето също…

# 81
  • Мнения: 4 208
Точно днес си мислех, че от как станах на 50год. рязко заобичах себе си и започнах да се поставям на първо място. Да не се съобразявам с хора, които не са ми приятни, да бъда по-откровена за неща, които не харесвам. Да си угаждам, но едновременно с това да полагам повече грижи лично за себе си. Да сбъдвам мечтите си. Да наложат името си, което вече работи за мен.
И да, днес си купих обувки, а за понеделник съм планирала покупка на качествен скъп крем за лице.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 197
Научих се да се грижа за себе си.

# 83
  • София
  • Мнения: 164
Научих се да се обичам и да се грижа малко повече за самата мен. Усещам се по-смирена и по-спокойна.

# 84
  • Мнения: 53
Научих се да слушам само себе си!

# 85
  • Мнения: 1 045
“Помнете, че мирът няма цена. Вашият собствен”
Това много ми хареса 😉 Старая се да е така,но не винаги се получава.

# 86
  • Мнения: 48
Уча се всеки ден!
Да запазя детското в себе си, да се усмихвам, да вярвам в доброто у хората, да забравям бързо лошото… Уча се…
Всеки ден!

# 87
  • Мнения: 1 244
Научих се, че няма нужда от излишни разговори, понякога е по-добре да замълчиш, да не се обясняваш, да не убеждаваш другата страна, да не казваш мнението си, още по-малко да даваш съвети на човек, който не го иска и не го разбира. Просто гледай отстрани. Уча се да не помагам, защото всеки си има съдба и трябва да си я изживее. Аз чета много, интересувам се и имах случай, в който с моя позната си говорих как съм решила даден проблем Х, тъй като и пред нея стоеше същата дилема, тя сякаш в момента не ме чуваше, 2 години минаха и един ден ми каза: защо не ме е послушаха преди 2 г. още, а ходи къде ли не, докато накрая всичко, което и бях казала и тя го например беше най-доброто решение. Всъщност явно трябва да се мине по по-трудния пъп, това е за добро и така трябва.

# 88
  • Мнения: 57
Отделям за себе си дни, в които да не гледам часовника и да нямам никакви планове.

# 89
  • Мнения: 219
От малка съм научена да съм  възпитана и добра към хората, да съм отговорна не само към себе си, да се усмихвам винаги, дори когато съм тъжна, да съм  с широко скроена душа, да съм грижовна, да прощавам и да признавам грешките си и да  искам прошка без угризения на съвестта. Така се чувствам спокойна и съвестта ми е чиста. Научих се да ценя себе си, така станах по-силна и смела в решенията които ми се налага да взимам.

# 90
  • София
  • Мнения: 35 946
Отделям много време за себе си - по-скоро търся баланса Simple Smile

# 91
  • Мнения: 207
Хубава храна, качествен алкохол, добра компания, приятен секс, повече спокойствие и достатъчно сън. Тези неща си осигурявам като любов към себе си.

# 92
  • Мнения: 390
Спортувам редовно! Това си е времето за мен Simple Smile

# 93
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Крада си понякога минути, понякога часове, в които да не правя нищо. Уча се да оставям време за себе си, за спокойствие...

# 94
  • Мнения: 1 256
Осъзнах, че вече трябва да поставям себе си и моите желания винаги на първо място. През целия си съзнателен живот първо мислех за близките си, те да са добре, да им помогна, да са щастливи...
Те свикват с това докато аз вече съм емоционално и физически изтощена.

# 95
  • Мнения: 200
Научих се да се обичам, да се грижа за себе си.

# 96
  • Мнения: 316
Имам много да се уча! Знам кое ще е добре за емоционалното ми спокойствие и въпреки това, пак поставям и мисля за другите, преди мен. Ще чета, ще премислям..

# 97
  • Мнения: 43
Най -хубаво и най -красиво е една истинска усмивка и един искрен смях . Винаги са ми давали огромна сила или кураж.

# 98
  • Мнения: 714
Опитвам се да се науча да поставям себе си и желанията си на първо място,да мисля повече за собственото си спокойствие и да се освобождавам по-лесно от токсични хора.

# 99
  • Мнения: 17
Научих се да уважавам и харесвам себе си. Да мисля повече за себе си, отколкото за други.

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 360
Аз съм супер критична към себе си и винаги се претоварвам сама. Опитвам се да се науча, че не всичко е на всяка цена и никой не е перфектен.

# 101
  • Мнения: 434
Все още не съм се научила.

# 102
  • Мнения: 201
Научих се да съм пряма и болезнено откровена ,за да не се получават недоразумения и да няма недомлъвки. Приемам света с усмивка и се научих при свръхнатоварване малко преди тотално да рухна просто да изключвам, да спра да си поема дълбоко въздух и просто да се опитам да овадея ситуацията и да взема най -доброто решение.

# 103
  • Мнения: 29
Старая се да се храня здравословно и да се разхождам ежедневно сред природата.

# 104
  • Мнения: 985
Да се науча да си слагам спирачки от време на време в стремежа си да бъда "перфектна", да си давам време за почивка, без да изпитвам вина. Понякога да сготвя само за мен, без някакъв специален повод, както и да отделя време за самата мен, за нещата, които обичам да правя, било то разходка, глезене в къщи, филм или книга.

# 105
  • Мнения: 326
Научих се да казвам "не".

Старая се да се поставям на първо място,
старая се да се грижа повече за себе си.
Опитвам се да се храня здравословно.
Уча се да се харесвам и обичам. ..

# 106
  • Мнения: 651
Научих се да се обичам.

# 107
  • Мнения: 1 966
Прекрасна тема! Някои неща ги правя. Но ми дадохте няколко идеи и мисля да се възползвам.

# 108
  • Мнения: 105
старая се да отделям време за любими занимания колкото и да съм заета. Ако минат няколко дни и осъзная, че съм била много заета с работни неща, се опитвам веднага да вмъкна в графика повече от хобитата.

# 109
  • При децата ми
  • Мнения: 6 066
Научих се да ценя това, което имам. Тук и сега! Да се радвам на малките удоволствия всеки ден и на времето прекарано с любимите хора!

# 110
  • Мнения: 4 590
Обичам да се разхождам сред природата, да си седя в къщи с чаша хубаво вино, хубав филм или книга.

# 111
  • Мнения: 348
Смея се постоянно, често дори когато съм сама... 😀

# 112
  • Мнения: 8 529
Научих се да благодаря за всички важни неща в живота си - здраве, семейство, приятели, дом и т.н.

Дадох си сметка, че времето ни на тази земя е ограничено и трябва да го използваме пълноценно.

# 113
  • Мнения: 644
Научих се да казвам не. Много често съм сред природата.

# 114
  • София-Младост
  • Мнения: 23 350
Усмихвам се, всеки ден!
Уча по нещо ново.
Уча се да не съдя хората.

# 115
  • Мнения: 9 776
Научих се да бъда егоист малко повече за себе си. Но с пораснали деца е по-лесно.

# 116
  • Мнения: X
Ценя всеки момент, уважавам себе си, всеки ден отделям време само за мен, уча нови неща постоянно, предизвиквам сетивата си и опитвам  нови неща, смирявам амбицията си и се опитвам да живея както искам.

# 117
  • 1st floor
  • Мнения: 9 108
Цял ден не мога да отделя само за мен, но отделям всеки ден поне по час само за мен!
Мога да надвия повечето си вредни навици. Не всички, но повечето.
Трудно ми е да прощавам. Не си го слагам на сърце и не мисля постоянно за грешките и обидите на другите, но съм злопаметна, признавам.
Обичам се. Не се харесвам много, но пък се обичам.

# 118
  • Мнения: 242
Всеки ден научавам по нещо ново.

# 119
  • Хасково
  • Мнения: 222
Научих се да отстоявам себе си и да казвам НЕ!

# 120
  • Варна
  • Мнения: 623
Научих се да поставям себе си на първо място.

# 121
  • Стара Загора
  • Мнения: 432
Отделям повече време само за себе си-размишлявам,правя си равносметка и си мечтая.
Наслаждавам се също на горчиво кафе с шоколад,приятно ми е да излизам с приятелки на кафе и разходки да си бъбрим и посмеем.
И поне два пъти в годината морски почивки на екзотични дестинации...

# 122
  • Мнения: 435
През годините съм натрупала причини за неприязън към мен самата. Напоследък се замислям, че трябва да ги приема и да си простя, за да олекне на душата и съзнанието ми. Трябва да спра да съдя себе си.

# 123
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Научих се да слушам, да се доверявам и да разчитам само на себе си.

# 124
  • Мнения: 272
Научих се да се грижа и обичам повече себе си

# 125
  • Мнения: 380
Всеки ден се опитвам да поставя себе си на първо място , днес на никой не прощавам освен на себе си . След толкова време мисля ,че е момента за мен , когато човек се старае за другите винаги страда .

# 126
  • Мнения: 10 374
Опитвам се да прощавам и да забравям всички негативи. Старая се да се храня правилно и даде грижа за здравето си.

# 127
  • на дъното
  • Мнения: 1 543
Гледам да казвам всеки ден на тялото си, на себе си че го Обочам.Излизам винаги при възможност сред природа (обожавам нашите гори). Глезя се в почивните дни (маски, тренировки, разходи)Прощавам на всички мои недоброжелатели и дано някога в този живот стигнат до себеосъзнаване и така всичко ще им се нареди и няма да изпитват злоба към другите.

# 128
  • Мнения: 1 570
Научих се да се обичам, когато разбрах, че трябва да се приемам такава каквато съм. Щом аз се приемам , то и другите ме приемат каквато съм.

# 129
  • Мнения: X
Научих се да прощавам.

# 130
  • Мнения: 29
Научих се да се обичам такава, каквато съм и да не ме интересува, как изглеждам в очите на другите освен е тези на мъжа ми и децата 💋👨‍👩‍👧‍👦

# 131
  • София
  • Мнения: 979
Днес ще поискам прошка от един
важен за мен човек!!
Също така знам, че не всичко е на всяка цена. Научих се да не правя чак толкова много компромиси и да отделям повече време за себе си.
Всяка сутрин се будя с мисълта,  че денят ще е прекрасен и това ме мотивира
Желая на Вас и всички любов!@

# 132
  • Мнения: 1 472
Смейте се често.

# 133
  • Мнения: 22 879
Сложих себе си също на челно място Simple Smile

# 134
  • Мнения: 1 902
Все още се опитвам да отделям да се обичам повече, но смятам че вниманието към околните също е част от това, което бих направила за себе си - просто е споделено.

# 135
  • Мнения: 195
Гледам да се смея по-често и да запазе детето в себе си, за да е по-хубав света поне в моите очи Simple Smile

# 136
  • Някъде в Матрицата
  • Мнения: 1 242
Опитвам се да отделям време за себе си. Но мисля, че не е достатъчно. Има над какво да поработя, за да се харесам на себе си. Не става лесно, но не се отказвам.

# 137
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Опитвам се да правя повече неща, които ми се иска, вместо само такива, които съм длъжна.

# 138
  • Варна
  • Мнения: 555
Опитвам се да отделям повече време за себе си.

# 139
  • София
  • Мнения: 562
Когато трябва, казвам Не. Човек трябва да е малко егоист. Опитвам се да се смея със семейството си по-често и да не вземаме всичко насериозно.

# 140
  • Мнения: 572
Доколкото е възможно, гледам да съм спокойна. Спокойствие и почивка... Уча се да поставям граници, да се щадя. Научих се да споделям за себе си по-малко в разговори, не ме интересуват и подробности за други хора, действа ми добре.

# 141
  • Мнения: 2 546
Отакакто хобито ми стана печеливш бизнес се грижа всеки ден за за себе си.
И почти всеки ден е мой.
Много са ми моите моменти.
И се старая да са все повече и повече.
Успях да се изолирам от нежелани квалификации.
Обожавам се! Всеки ден, не! всеки миг.

# 142
  • Мнения: 109
Смейте се често!

# 143
  • Мнения: 1 563
Запазих си само веселите и позитивни приятели.
Не оставям мозъка ми да бездейства.
Наслаждавам се на дребните неща.
Често се смея.
Купувам си хубави парфюми и други дребни неща , и така си доставям радост.
Често ходя на масаж.
Обичам да ходя пеша.

# 144
  • Мнения: 248
"Помнете, че мирът няма цена. Вашият собствен!" Това е еин от най-трудните уроци, които продължавам да уча.

# 145
  • Мнения: 150
Все още се уча.

# 146
  • Мнения: 1 175
Старая се да се храня малко по- здравословно. Редовно правя физически упражнения. Обичам природата и всяка свободна минута се старая да се разхождам на чист въздух. Винаги съм усмихната и се наслаждавам на моментите с близките ми хора.

# 147
  • Мнения: 482
Научих се да се обичам и да се грижа малко повече за самата мен.

# 148
  • София
  • Мнения: 1 142
Научих се, че е много важно да се грижа за себе си, започнах и да си угаждам. Нищо не правя на всяка цена и не се притеснявам да откажа. Важно ми е спокойствието.
Прощавам, за да съхраня себе си.

# 149
  • Мнения: 527
Глезя себе си и си угаждам при всяка възможност. Старая се да отделям колкото е възможно повече време за мен, забавлявам се и се усмихвам по-често!

# 150
  • Мнения: 159
У дома няма телевизор, вечерите са посветени на семейството, играем игри, четем книги или всеки се отдава на хобито си, но в същото време сме заедно.

# 151
  • Мнения: 86
Да благодаря за малките неща, да прощавам и да отделям повече време за себе си.

# 152
  • София
  • Мнения: 879
Научих се да благодаря за малките неща и да обичам себе си.

# 153
  • Мнения: 940
Благодаря за малките неща, които са ми донесли радост.
Прощавам лесно и съм много доверчива.

# 154
  • Мнения: 596
Всичко изброено + това да отделям време за самата себе си и хобитата си.

# 155
  • Мнения: 132
Научих се да се радвам на малките неща в живота, да не съм прекален перфекционист, да живея ден за ден, да прощавам.

# 156
  • Пазарджик
  • Мнения: 725
Ще си пусна хубав филм или ще си купя най-хубавия шоколад.

# 157
  • Мнения: 149
В последно време правя точно това, често поставям себе си преди всичко останало. Отдавам се на релакс, на медитация, повече време за йога, разходки край морето, време за мен и половинката, за хубава книга и чаша вино с приятелка. Всичко това ме зарежда толкова много, че все по-често търся такива моменти.

# 158
  • Мнения: 120
Отворете си бутилка хубаво вино без повод!Това го правя редовно и също така
Да не се обвинявам за похарчени пари ....!

# 159
  • Мнения: 895
Научих се да бъда леко егоист и да мисля повече за себе си

# 160
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Обичам себе си, но в момента малко съм се занемарила в грижите за малкото бебе. Въпреки това всяка сутрин ставам и си правя чаша ароматно кафе, пия го сама с наслада. Подарявам си малки моменти на щастие, докато поотрасне малкия човек. Обичам тялото си, за това започнах хранителен режим и леки тренировки. Гордея се със себе си!

# 161
  • Мнения: 3 729
Обичам да се смея. Опитвам се да съм спокойна и търпелива, но не винаги ми се получава.
Винаги намирам няколко минути сутрин да се насладя на чаша кафе.

# 162
  • Мнения: 122
Научих се да не се старая да бъда по-добра от някого.Обичам да се смея.

# 163
  • София
  • Мнения: 427
Доставям си малки (и големи) радости ежедневно. Засега толкова успявам.

# 164
  • Мнения: 21 275
Радвам се на малките неща в живота.

# 165
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Още не съм се научила да го правя, но се надявам някой ден да успея.

# 166
  • Мнения: 242
Прекарвам редовно време сред природата.

# 167
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Отделям повече време за себе си, опитвам се да не съм прекалено емоционална.

# 168
  • Мнения: 29
Дните без график са част от нещата, които правя често, опитвам се да си прощавам, но не прощавам  на всяка цена. Има неща, за които не може да се  прости има и хора, които не заслужават прошка и по-добре да са далеч от живата ми. Обичам се! Опитвам се да се развивам и да ползвам силните си страни и да не се притеснявам, че се показвам или изтъква.

# 169
  • Мнения: 618
"Всеки ден благодарете за малките неща, които са ви донесли радост."
От известно време насам, винаги го правя.

# 170
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Научих се да не съм чак такъв перфекционист и да отделям повече време за себе си.

# 171
  • Мнения: 114
Научих се да се обичам и да се грижа повече за самата мен .

# 172
  • Мнения: 6 581
Цитат
Как да обичаме себе си повече - част I

Е, как повече, бе ? То може ли повече?
Да не ви стане нещо от толкова самообичане?
Че и втора част ли ше има?
Лели-и-и, шашкам се напрао, ко праат хората...

# 173
  • Мнения: 70
Научих се да се обичам и да се поставям на първо място, поне понякога.Иска ми се да приемам хората ,такива каквито са,но не винаги ми се получава.

# 174
  • varna
  • Мнения: 466
Научих, че малка здравослозна доза егоизъм е задължителна.

# 175
  • Плевен
  • Мнения: 984
Кои от тези жестове към себе си правите вие самите?
Научих се да обичам и да се грижа за себе си по трудния начин....Преди малко повече от 5години се разболях от рак, това ме накара да се грижа повече за себе си, да разбера, че времето, което имам, не е безкрайно, и отсях всичко, което ме товари...

# 176
  • София
  • Мнения: 452
Иска ми се да имам време и да мисля повече за себе си.

# 177
  • Мнения: 855
Научих се да отделям време за себе си и хобитата си. Да се вглеждам в малките неща.

# 178
  • Мнения: 278
От както съм майка, научих колко е важно да отделям време за себе си.

# 179
  • София
  • Мнения: 3 845
Както ми каза веднъж една лекарка: "Човек винаги може да намери едни 10 минути за себе си". Оттогава не забравям това и се старая да ги намирам и не само 10.

# 180
  • Мнения: 47
Научих се, че не трябва на всяка цена всичко да е перфектно. Така, ако нещо не е станало толкова добре, колкото ми се иска, поне не се ядосвам много. И е по-добре да се изненадам приятно, ако пък е станало по-добре от очакванията ми.

# 181
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Кои от тези жестове към себе си правите вие самите?

Flowers Hibiscus  Старая се да върша всичко изброено от вас Two Hearts  Някак с течение на годините се научавам да полагам повече и качествени грижи за самата себе си Flowers Four Leaf Clover

Очаквам с нетърпение част Втора, благодаря за хубавата тема!

# 182
  • Мнения: 2 420
Искам да се науча да поставям себе си на първо място....еее Сега когато се появиха децата, нека да съм поне на трето място Simple Smile

# 183
  • Мнения: 1 516
Смея се често и отделям повече време за себе си

# 184
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 794
Отделям време за себе си, смея се, признавам грешките, извинявам се. Опитвам се да не търся постоянно оправдания за чуждите грешки, да не съм постоянно аз тази, която запълва неудобната тишина, опитвам се да се щадя повече.

# 185
  • Мнения: 17
Старая се да се радвам повече на малките неща около мен, да се усмихвам по често, да бъда благодарна и да обичма себе си!

# 186
  • Мнения: 755
Научих се да обичам себе си! Да се ценя, да се поставям на първо място! Вече не се съобразявам с никого, моето желание и моят АЗ са на първо място! Отделям достатъчно време на себе си, почивки, разходки, глезя се, и правя всичко, което ме прави щастлива.

# 187
  • Пловдив
  • Мнения: 3 223
Обичам да научавам нови неща всеки ден
Обичам да отделям време за себе си
Обичам да Обичам 😍

# 188
  • Мнения: 462
Научих се да отделям повече време за себе си, доколкото това е възможно с 2 годишно. Старая се да се радвам на малките неща и да игнорирам дребни неща, на които преди много се ядосвах.

# 189
  • Мнения: 142
Научих се да правя само неща, които аз искам и считам, че трябва да бъдат направени. Намалих компромисите до минимум.

# 190
  • Мнения: 477
Напоследък се опитвам да си давам повече време за почивка. Уморих се от работата....Искам повече време за себе си, за разходки, за грижа за душата, която доста често пренебрегваме.

# 191
  • Мнения: 414
Дайте прошка на някого, ако наистина това Ви подсказва сърцето ви. Simple Smile

# 192
  • Някъде там
  • Мнения: 16 063
Правя това което ме кара да се чувствам спокойно в края на деня, да заспивам и се събуждам с усмивка.

# 193
  • София
  • Мнения: 3 484
Когато правя нещо, което ми харесва, не гледам часовника. Отделям му толкова време, колкото е необходимо.

# 194
  • Мнения: 264
Аз, май, правя за себе си голяма част от изброените неща, с годините сама достигнах до тази мъдрост, че най-важният човек за мен, трябва да съм си аз Wink

# 195
  • Мнения: 2 611
Старая се да съм над нещата ида не се впрягам особено.

# 196
  • София
  • Мнения: 60
Подарявам си малки победи и  всеки ден благодаря за малките неща, които са ми донесли радост.

# 197
  • Мнения: 964
Научих се да се глезя, не прекалено, но достатъчно често, за да не го считам за нещо извънредно и да се чувствам виновна, че съм дала нещо сама на себе си.

Всеки ден се старая да изглеждам добре. В никой случай не прекалявам нито с грим, нито с аутфит, но полагам усилия аз да се харесвам и като се кача в метрото или съм сред хора да не се чудя как да си крия ръцете, за да не забележат лош маникюр, да не се притеснявам, че съм рошава или косата ми стои като проскубана, или пък че изглеждам твърде уморена и хората да ме питат добре ли съм.

И най-същественото - научих се да казвам "не". Не на лошото, повърхностното или неглижиращо отношение към мен, което ме кара да се чувствам зле. Не на твърде многото задачи у дома или на работа. Не на това да бъда кошче за душевни отпадъци на окололните и да се изтощавам психически и емоционално. Не на вменяването на вина от околоните - "това не можа ли да го направиш", "това защо е така, а не иначе", "как не се сети за онова", "е кой трябва да го свърши това", "какво прави цял ден" и т.н. Казвам "не" ясно и категорично!

Последна редакция: пн, 06 мар 2023, 10:24 от innasn

# 198
  • София
  • Мнения: 478
Страхотна тема, благодаря много за нея!

Още се уча, гледам да намирам време за любимия ми спорт - пилатес, храня се здравословно,
гледам да общувам с хора които не ме натоварват, гледам да оставам сама всеки ден насаме с мен самата - да подредя мислите си.

# 199
  • Мнения: 218
Научих се да се грижа за здравето си, за тялото си, да се разхождам, да се наслаждавам на хубава храна, вино и хубава компания Simple Smile

# 200
  • Мнения: 5 278
Научих се да не се влия от мнението на хора, които не са важни за мен.

# 201
  • Мнения: 140
Научих се да благодаря за това, което съм Simple Smile Без значение мнението на хората или начина, по който те ме виждат. 
Научих се да слагам себе си на първо място, когато имам тази нужда и да избягвам хора, които енергийно не съвпадаме.

# 202
  • Мнения: 144
Научих се да казвам Не, когато го чувствам.

# 203
  • Мнения: 120
Привет и Честит 8 Март!
Почти всичко изброени го правя и така трябва да бъдат,всички Жени.
А ,останалите неща, които съм пропуснала те първа започвам с,тях !
Ежедневните са ми са да Се Смея Често и да Подчертавам без излишна скромност красивите си черти.Simple Smile

# 204
  • Мнения: 43
Старая се да съм позитивна. Правя малки подаръци за мен , приятели и семейството си. Старая се да отделям време за всички познати.

Общи условия

Активация на акаунт