Овулация

  • 6 029
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 358
Как мислите, опити през ден достатъчни ли са или трябва всеки ден да се пробва в дните около овулацията?

# 31
  • Мнения: 440
Как мислите, опити през ден достатъчни ли са или трябва всеки ден да се пробва в дните около овулацията?
Максималният живот на сперматозоидите в тялото на жената е 4-5 дни, та опити през ден са съвсем достатъчни. Най-важното е да се забавлявате така че лимити няма Simple Smile

# 32
  • Мнения: 358
Как мислите, опити през ден достатъчни ли са или трябва всеки ден да се пробва в дните около овулацията?
Максималният живот на сперматозоидите в тялото на жената е 4-5 дни, та опити през ден са съвсем достатъчни. Най-важното е да се забавлявате така че лимити няма Simple Smile
Да, максималния живот го знаем, а минималния колко е?
Възможно ли е да е много къс и да се пропуска възможността?

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
"Минималният живот" е този на яйцеклетката - 12-24 часа.

# 34
  • Мнения: 8
Здравейте! Менструацията ми този месец беше от 05.05 до 11.05. Според вас на какво се дължат тези постоянно положителни тестове за овулация, предружени с много бяло течение? Април месец не са били така наситени чертичките. Изобщо нормално ли е?

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
Имате ли ПКЯ?

# 36
# 37
  • Мнения: 127
Здравейте, цикълът ми минялият месец беше 31дни, този 35 дни -  горе долу на кой ден се пада овулацията, от два месеца правим опити за бебче, но нищо ....

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
Овулацията е средно 14 дена преди М.
Ако обаче цикълът е нередовен, вариант са тестовете за овулация. Но ако нередовният цикъл се дължи на ПКЯ, тестовете може да не са достоверни.

Най-сигурния начин да разберете кога е овулацията е фоликулометрията.

Последна редакция: пн, 12 юни 2023, 02:22 от Brin de muguet

# 39
  • Мнения: 127
Здравейте,този месец дължината  на цикъла ми беше 35 дни горе долу кога трябва да настъпи овулация ?

# 40
  • Мнения: 3 597
Здравей , при 35 дневен цикъл , овулацията е горе долу на 20/21 ден .

# 41
  • Мнения: 127
Здравей , при 35 дневен цикъл , овулацията е горе долу на 20/21 ден .

Благодаря Simple Smile)

# 42
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета 🌸
От скоро започнахме да правим опити за бебче , миналия месец цикълът ми беше 27 дни. Гинекологът ми каза , че не съм имала овулация.
Този месец цикълът ми е 25 дни и ми е трудно да определя , кога съм в овулация.
Започнах с тест за овулация от днес - 9ти ден , който е отрицателен.
Кога е добре да се правят тестовете сутрин или следобед?

# 43
  • Мнения: 3 597
Тестовете се правят винаги следобед , но покачването на хормона , който регистрират не гарантира наличие на овулация . ЛХ може да се покачи , но фоликула да не се спука .
За да сте сигурна дали настъпва , най-добрия начин е проследяване при АГ - фоликулометрия .

# 44
  • Мнения: 5
Тестовете се правят винаги следобед , но покачването на хормона , който регистрират не гарантира наличие на овулация . ЛХ може да се покачи , но фоликула да не се спука .
За да сте сигурна дали настъпва , най-добрия начин е проследяване при АГ - фоликулометрия .

Да понеже той ми каза да проверявам с тестове този месец тъй като отсъства. Благодаря 🤗🤗

Общи условия

Активация на акаунт