Бихте ли искали да знаете ако вашият мъж е бил донор на сперма?

  • 10 200
  • 368
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 13 173
Точно, какво се пише, когато жената е решила да зачене по този начин, защото няма партньор?

# 181
  • Мнения: 2 638
Точно каквото, ако е било свалка за една вечер или бащата не желае да го признае, ако майката не е казала на биологичния баща- неизвестен.

# 182
  • София
  • Мнения: 13 823
Раждането от сама жена е рядкост. Обикновено става дума за двойки с проблеми.
Което няма никакво значение.
Дали е един или двама родители, никъде не се индикира донорството.
Нито има задължителна информация,която майката да даде на детето.
Познавам жена, която каза на детето, че бащата е починал по време на бременността й и затова не фигурира в документите. Цяла легенда създаде кой е, какъв е и т.н.

# 183
  • Пловдив
  • Мнения: 14 960
Точно така, същото като при недонорски или свалка за една вечер. Ако няма съпруг - неизвестен; на практика се пишат тирета на мястото за баща.

# 184
  • INFJ
  • Мнения: 9 771
Познавам жена, която каза на детето, че бащата е починал по време на бременността й и затова не фигурира в документите. Цяла легенда създаде кой е, какъв е и т.н.

Отвратително.
Не е най-приятното да обясняваш, че баща няма, семейство от негова страна също, че е от епруветка и тн. Но пак е по-добре от измислици. Ако детето реши да търси останалата част от семейството си? Тогава какво?

# 185
  • София
  • Мнения: 13 823
Всеки преценява за себе си и не бих съдила никого за решението му. Ако беше забременяла от непознат в дискотеката, щеше да е същото.
И без това информацията за донора е анонимна и няма как да научи кой е и какъв е.
Детето знае, че бащата и роднините му са мъртви и край. Може и по-добре да е от чудене и незнаене.

# 186
  • INFJ
  • Мнения: 9 771
Щом седим и си го обсъждаме във форум, е въпрос на време и детето да разбере, че няма никакви починали баща и роднини, и историята му е различна.

# 187
  • София
  • Мнения: 13 823
Няма как да разбере, въпреки обсъждането. Никой от кръга й не го знае, но няма да навлизам в подробности защо.
Пък и не се знае дали след години няма да му каже.
Всъщност, какво би било значението за детето, според теб? Дали е починал, дали е непознат в бара или донор - все е отсъстваща фигура. Има много деца в днешно време с един родител и това отдавна не е чудо невиждано.

# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 14 960
Природно е заложено в човека да иска да знае истината за себе си. Може да има значение, ако разбере, че са го лъгали.

# 189
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Права си, че не е чудо невиждано - ама как ще реагира детето, ей това е чудно. Понякога уж големи и зрели деца се оказват крехки, раними... Знам за дете родено "в епруветка - така наричаше себе си, също и "експеримент".. не знам как се справя сега, тогава беше към 15 г.  (не беше красиво спрямо майката основно)

# 190
  • София
  • Мнения: 13 823
Всичките ми 5 деца са резултат от репродуктивната медицина по един или друг начин и никое не се счита за експеримент. Най-голямата скоро ще ме направи баба.
Децата от епруветка се раждат от майките си като всички други, не се раждат различно. Въпросът е как ще ги възпиташ да гледат на това.
Едно време е нямало епруветки и е било далеч по-грозно. Разчитали са на съседи и познати да влязат в ролята на не съвсем анонимния донор и после цяло село е шушукало. Прочетете историята на Спасовден или на прибирането на т.нар. хранениче, когато бедно многодетно семейство е давало някое от децата си на богато бездетно семейство срещу годишна издръжка на семейството или други облаги.
За конкретния случай нямам наблюдение как се развива.

# 191
  • INFJ
  • Мнения: 9 771
Мисля, че е от значение, ако разбереш, че и най-близкият ти човек на този свят те лъже, и измисля митове и легенди за починали бащи и роднини.
Ако години наред си живял с идеята, че си плод на любов, на човек, който те е желал, за когото си имал значение... и изведнъж разбираш, че всичко това е измислица... еми доста кофти. Можеш тотално да срутиш психиката на един млад и крехък характер.

# 192
  • София
  • Мнения: 13 823
И да го дъвчем това, то не е по темата. Всеки има възможност да каже истината или да излъже и преценява сам. Както казах, аз може и да не разбирам защо някой крие или лъже, но не се смятам за толкова значима, че да съдя хората за изборите им. Нито смятам, че е моя работа.

# 193
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Fever Ray, по същество сме на едно мнение, а и не съдим, отбелязваме различните възможности и евентуалните последици. От което и произтичат отговорите ни на поставения въпрос (е, не гарантирам за всички )

# 194
  • Мнения: 2 638
Отговорите са различни и еднакво верни за всяко семейство, нали? Дали ще е жена, гледаща сама детето си( не ми допада “самотна майка”), или разведени родители, дете с баща “неизвестен”, лесно няма.

Общи условия

Активация на акаунт