ИСПАНИЯ,новата темичка ;)

  • 18 411
  • 283
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 818
Здравейте,момичета!Аз съм отскоро тук и ми е приятно да се запозная с вас.Имам трима сина-на 18,16 и на 3 години.Има ли някой в моето положение lalalala

# 241
  • Мнения: 235
айдеее нов въпрос - Знаете ли къде има пюрета на Хип в Мадрид?
Благодаря предварително?

# 242
  • Мнения: 1 818
айдеее нов въпрос - Знаете ли къде има пюрета на Хип в Мадрид?
Благодаря предварително?
Има ги със сигурност в  Carrefour,Alcampo,Hipercor

# 243
  • Мнения: 3 098
Penelope-Alcampo има богат асортимент на Хип.И не само на тях.И по аптеките съм ги виждала.
gaby_s,привет,добре дошла и се радвам,4е ти е приятно тук. Hug
Vess,аз си смених книжката веднага след като излезна закона.Тогава ги сменяха съЩия ден,само дето отиваш в 9.30 и излизаш от трафикото в 13.30 от множество опашки за такси и т.п.
После го направиха оЩе по_гадно,както казваш ти_4акане по половин година и нагоре и нерви до немай къде.
Хубаво наистина,4е сега са улеснени доста хора. Peace
Мари ана,Ще питам мъжа си,като си дойде.Те търсеха неЩо такова за един негов познат.
Моми4ета,поправката е направена,за да могат да работят тези с "белите" резиденции.ЗаЩото те нямаха право да ходят на работа,нито пък да се записват към бюрата по труда.
А това,4е сме паис комунитариа не ни дава автомати4но права да работим и т.н.Зависи то4но под какъв параграф попадаш и какви права полу4аваш.

# 244
  • Мнения: 1 047
Марица, благодаря ти предварително! Ще чакам информацията! Мъжът ми разчита на българин, който внася автомобили от Испания да му намери бетонмиксер, но все още няма резултат от търсенето.
Вес, не знаем с коя дума да пуснем търсене. Явно е, че това не е работа за неразбиращи езика Embarassed, но се надявахме евентуално да открием испански сайт с превод на английски или френски!

# 245
  • Spain
  • Мнения: 3 752
бетонмиксер, като камион или машина ?
 мъжа ми работи такова - проектиране с бетон -  hormigon (бетон )  hormigonera - би трябвало да е бетонмиксер
виж втория линк са камиони
първия са производители на 4асти за машини (не камиони
)
http://www.europages.es/es/cat/rubr05545A.html

http://es.vomarket.com/vehiculos_ocasion_hormigonera.html

http://www.interempresas.net/ObrasPublicas/FeriaVirtual/ResenyaP … ducto.asp?R=15908

# 246
  • Spain
  • Мнения: 3 752
забравих да кажа Добре Дошли на gaby_s и Мари-ана в теми4ката ни
 Hug Ел4е е наблизо Simple Smileаз съм в едно село до Мурсия
 е баш в твоето положения  Mr. Green не сме   - 3 засега е лошо 4исло за мен ..аз с една хулиганка не мога да се оправя Simple Smile  та какво остава 3 . но те всъщност твоите деца ве4е са тииинеиджъри , не са 4ак толкова малки

# 247
  • Мнения: 1 246
Здравейте моми4ета,нещо не ми е наред клавиатурата,дано не излезе поста на китайски Grinning
Добре дошли, на новите моми4ета в темата ни!
Опивам се да си сменя аватара,но дали се получи не знам Rolling Eyes
Не знам каква е статистиката,но от 12 дечица тук/българчета/,които са на възрастта на Али,само тя е момиче,та се бият ергените за нея от сега.

# 248
  • Мнения: 1 818
Здравейте,МАМИ "испански".Благодаря за добрите думи ,много сте мили.Аз искам да споделя с вас теглилата си в момента.И така..."милата" ни хазяiка ни гони от апартамента smile3513,че нямало къде да живее,тази....не знам как да я нарека иска от нас да се изнесем за няколко дена.Знаете как се сменя квартира в Испания-три наема,нерви,купища кашони с багаж. smile3514Мислихме да се местим във Валенция през лятото,но не можем да го направим сега,ще провалим на големите синове учебната година...Аз по-често влизам във форумчето за болни дечица,защото имаме съмнение за аутизъм при най-малкия син.Във връзка с това искам да ви попитам знае ли някоя от вас-специализирани кабинети,клиники и всякаква информация такава по темата за Испания.Проблем е,че не говоря много добре езика...Благодаря ви,че ме изслушахте  bouquetМного ви обичам!

# 249
  • Мнения: 1 818
забравих да кажа Добре Дошли на gaby_s и Мари-ана в теми4ката ни
 Hug Ел4е е наблизо Simple Smileаз съм в едно село до Мурсия
 е баш в твоето положения  Mr. Green не сме   - 3 засега е лошо 4исло за мен ..аз с една хулиганка не мога да се оправя Simple Smile  та какво остава 3 . но те всъщност твоите деца ве4е са тииинеиджъри , не са 4ак толкова малки

ХулигАнче,ти в кое село си до Мурсиa

# 250
  • Мнения: 3 098
 gaby_s,Valencia е прекрасен град.Да го посетиш.
Живеем ве4е 4 та година тук.
Плюсовете са комуникации със абсолютно вси4ко,много и вси4ки магазини,големи ц.комерсиали,работа има.
Минусите са,4е се разраства много бързо,винаги се движа в трафици,паркирането е супер голям проблем,а да решиш да си вършиш работа с градския транспорт не става.Не е добре организирана мрежата и губиш време,докато се прехвърляш.
Квартирите тук са много скъпи,а не си заслужава да идеш в някой гаден квартал и порутена сграда само и само тук да си.
Друго,от4ети и климата,влажен.Тук хората имат проблеми с кости,зъби,дихателна система.
През цялата година върлуват вируси,тъй като имат подходяЩа среда за развитие и тукпредпазват,нито пък имат адекватна реакция среЩу тях.
Друго,което съм забелязала и адски ме шокира.Деца,които живеят извън Валенсия и имат проблем,веднага се изпраЩат тук,по детски клиники за изследвания и ле4ение,а децата,които са си жители на Валенсия педиатъра не им дава никакво направление,докато ги увредят съвсем не ги праЩат на специалист.
Ина4е има у4илиЩа за деца с увреждания.В нашата зона са три такива към обЩината.
За такива кабинети,каквито ме питаш,незнам,но ей сега след малко Ще проверя и Ще ти пиша ако излезе неЩо. Peace
Мари ана,друго са търсили тогава.Кранове,а не такива машини.Купили са ги от автоном,закрил тази си дейност.

# 251
  • Мнения: 3 098
gaby_s,ето какво намерих за аутизма и адреси във Валенсия където можеш да полу4иш информация:
http://www.saludalia.com/Saludalia/servlets/contenido/jsp/parser … c/doc_autismo.xml
http://www.ucm.es/info/Psi/programasnew/126.pdf
Хулиган4ето живее в Сеути.

# 252
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Здравейте и от мен днес   bouquet
Малко трудно влизам във форума, но поне успях.  Thinking

Марица, за книжките, аз изпуснах благодатното време на бърза смяна само за 2-3 месеца, ама нищо, важното е, че сега ги признават. Не че съм се спукала да карам кола, ама все пак си е плюс.

gaby_s, добре дошла  Hug. Хазяйката ви не ви ли прати предизвестие за напускането ви? По закон мисля, че беше минимум 2 седмици от предизвестие до напускане. Дано не се лъжа де, но имам бегли спомени от преди 2 години, когато сменяхме апартамент.  newsm78

Аз да питам нещо, тъй като сме в момента извън Испания Thinking. Някой знае ли кога се поръчват боррадорите за данъците? Миналата година можеше да се направи по интернет, и до 2 седмици ти пристигаше на адреса. И до коя дата се подават? Върти ми се в главата нещо за май месец, ама не съм сигурна. Но предпочитам да знам сега, за да си купим евентуално билети по-рано, за да излезе по-евтино.  И също, дали с пълномощно от съпруга ми мога само аз да подам декларациите newsm78, че малко солено ни излиза за всяка административна глупост да плащаме самолет за двама ни от Женева до Мадрид и обратно Twisted Evil

# 253
  • Мнения: 1 818
Вес,не,нямаме предизвестие,то и договора чакаме да ни го поднови вече една година.Нямаме сили да се занимаваме с адвокати и да сипем излишни пари.
Марица,благодаря за сайтовете и за информацията. smile3525За мен са повече от ценни.А какво ще кажеш за Торренте...като се разхождахме с Google Earth newsm68си го харесахме това голямо село...

# 254
  • Мнения: 3 098
Торенте е добре.Има много хора,които живеят извън Валенсия и си пътуват.Оба4е децата им са спокойни в по_ малко град4е или село и те самите съЩо.
4естно казано,4увствам се свръх натоварена и изтоЩена от тоя луд живот и непрекъснато бързане тука.
Онзи ден Щях да отнеса една баби4ка с колата,е беше зелен сфетофара,тя преси4аше неправилно,а аз много бързах за детската градина.На косъм оттърва.
Вес и мен това ме интересува,Ще се обадя в понеделникй до асиендата и Ще пиша какво са ми казали.Но предните две години подаването запо4ваше април и до 30.05 трябваше декларациите да са предадени.От юни нататък се връЩаха надвзетите данъци.

Общи условия

Активация на акаунт