Разкажете за ваши изцепки в кухнята :D

  • 6 609
  • 106
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 050
Разкажете за ваши изцепки в кухнята
Свързана е с кухнята, макар и да не беше в кухнята  Wink
   Та значи-готвя за първи път на приятеля ми у тях леща, стана чудна-гъста вкусничка, та чак си изядохме и втора чинийка newsm22
   Но случката бе преди да опитаме лещата, като сервирах лещата, отидох за оцет по молба на приятеля ми-нося се аз с оцета и не знам защо, но го изтървах без да искам и целия оцет се разля по гърба и тениската на приятеля ми, който вече беше седнал на масата, съответно; и чакаше да яде 1dating
   После въпреки че бях аз виновната реших аз да се сърдя, а той милият стои целия вмирисан на оцет -тогава ми бе много гадно  smile3518, но сега се смеем на тази случка smile3532 После след като се понасърдих хихи  smile3534, сменихме му тениската и се изкъпа, седнах да ям с него hug

# 61
  • София
  • Мнения: 5 606
..... Това ми е хита в колекцията - свеки беше сготвила шкембе. Мъжа ми много обича. та викам и аз след няколко дни чакай ще сготвя и аз такова. Ама не исках да се обаждам на свеки за рецептата, изтеглих си я от нета и тръгнах на лов за шкембе. Купих си от Била ужким чистено. Като се прибрах обаче и го отворих - отгоре цялото беше с нещо като настръхнали косми /много знам аз че така изглеждало шкембето/. С какво ли не се опитвах да ги изчистя, не става и това е. Накрая взех пинсетата ми за вежди и с нея косъмче по косъмче /нали ме разбирате, че то и косъмчета нямаше, но аз реших, че са зачатъчета на косми/. Вярвайте ми, че 3 часа съм чистила косми!  Embarassed както и да е изчистих половината, за другата нямах нерви. И чета в рецептата - в 6 различни води да се вари шкембето - то едно варене падна...Накрая горе-долу стана, но азреших и лук да сложа, ей така за вкус... Embarassed. Накрая и в рецептата пишеше да се сложи масло. но азпонеже знам, че се слага повечко сложих 2 пакетчета... Embarassed Мъжо като се прибра и видя такъв смях го напуши, но като добро момче хапна малко, дори каза, че вкусно е станало! И до днеска ме разнасят с тази история!!!
......
 

Е, признавам те  food002  thumbsup
Бива си те наистина!
 Joy Joy Joy
Такъв смях ме налегна, особено там за космите.......Даже си записвам стриктно преживелиците ти, че сигурно и аз един ден шкембе ще тръгна да готвя, да спестя някоя поразия, поне..... Peace
P.S......апропо.....мислила ли си с предлагане на  козметични услуги да се занимаваш.....?... Laughing
С тази дарба би имала успех  Peace
Поздрави , през сълзи...! Laughing
Grinning Смешно ми е и на мен сега, но тогава...направо ми идваше от прозореца да изметкам всичко, та и аз с него!!! А принципно аз нямам нерви веждите да си изчиста, нервите ме хващат! Та представи си...

# 62
  • Мнения: 1 212
Aми едно от най-големите ми изпълнения беше, че оставих яйца да се варят на котлона, в това време се обади съседката да пием кафе у тях (вратата е точно срещу моята). Пием си ние кафе и се носи отровна смрад, ядосвам се, че какви са тия хора , какво правят, че така вони.....след 2 часа се прибирам, още като отворих вратата ме срещна "ударна вълна" - резултатът тенжера с черен цвят и в нея две объглени яйца. Вярвайте ми, но имах чувството, че кухнята миришеше на тах поне половин година след това. Sick

 Joy hahaha
На тая рецепта и се вика ПЕЧЕНИ ЯЙЦА  Wink
И аз вчера правих такива Sunglasses
Малко извън темата......но пак е изцепка в кухнята :
Купих преди време стерилизатор за микровълнова печка. Реших, че щом имам в печката / която наистина сама готви - Аристон, стъклокерамика, с опция самопочистване и какво ли не още.. / функция микровълнова всичко е о.к......
Е, сещате се , че принципа на работа просто е различен и наистина успях да стопя въпросния стерилизатор... Wink

# 63
  • Мнения: 442
гостих едни гости с турско кафе, но бях объркала захарта с лимонената киселина. гадничко е - пийнах и аз от солидарност, усещането е все едно са ти пилили зъбите.
веднъж, без да искам, се опитах да направя пуканки от един грах - майка ми ме беше оставила да го досготвя, а аз излязох с приятелка.

# 64
  • Мнения: 780
Когато родих малката си дъщеря отидохме да живеем при майка ми и баща ми . Майка ми ни готвеше и аз  Hug . Един ден реших да изненадам моите хора със сърмички / със зелев лист / . Вкъщи няма никой - баща ми си замина на село да гледа баба ми , мъжа ми и майка ми - на работа . Та вадя аз зелка от кацата ,  вадя и листата , махам им това твърдото по средата и си викам еееи какъв кулинар съм -   chef - голям кеф . Почнах да правя плънката - ориз , кайма........ и сол . Навих ги , и ги сложих да се варят - със зелева чорба на която сложих - сол и от нея направих и соса . Прибират се вечерта мъжа ми и майка ми , а аз горда и се кефя , че съм сготвила , салатка съм направила  bowuu . Сипвам има аз , и гледам мъжа ми захапва и.... Sick , майка ми и тя захапва и тя  Sick .Като го опитах  .... и аз  Sick - не се хапваше от сол .
другият ми случай - живеехме още при свекър и свекърва ми / те на 1 ние на 2 етаж на къщата и свекърва ми готвеше / Горе си бях направила нещо като кухничка в коридора - имах печка , мивка ...та един ден решаваме със свекървата да правим кекс , но нещо нейната печка не печала .Викам - добре дай ще я изпечем горе да видим и новата печка как пече .Забъркахме кекса и го  сложихме да се пече / към 15.00 часа / и слизам аз с детето долу , гледахме тв , пихме кафе , започнахме да приготвяме вечерята ... Идва си мъжа ми в 21.00 часа от работа и вика : Малее вън как мирише на изгоряло. Коя ли патка е забравила нещо в печката си . Ние със свекърва ми  Shocked отварям вратата на нашият етаж - един дим едно чудо..... кекса приличаше на мини автомобилна гума - черен , апък твърд .... / добре че го бяхме сложили на малко градуси / имам и още много такива изцепки , но откакто останах сама домакиня и се научих да готвя / и да забравям да слагам неща в манджите или да слагамдруги Simple Smile /

# 65
  • Мнения: 442
ааа, сетих се още една - бях още ученичка, майка ми беше в болница и с баща ми решихме да си направим палачинки. баща ми взел от една колежка рецептата, и досега не знам тази жена майтап ли си направи с него или той се беше объркал, но палачинките по тази рецепта се правеха с 1 кг брашно. ние изпълнихме всичко стриктно, станаха много палачинки, готовите веднага ги мазахме със сладко, увивахме на рулце и редихме в една голяма чиния. обаче като поизстинаха станаха ужасно твърди. брат ми вечерта късно се прибрал, явно се опитал да хапне, ама не ги харесал нещо. беше забол едната палачинка най-отгоре и тя стърчеше като свещ върху торта.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 350
ОО има много правила съм кафе със сол, бъркам котлоните редовно. Коронния номер обаче просто нямам думи. Направих кавърма след като стана готова свалям от котлона и изключвам уж. След 15 мин влизам в кухнята не се вижда от дим. Вместо да изключа котлона на който готвих съм включила този на който съм преместила тигана. От месото и помен нямаше само пепел в тигана. Два часа неможе да се проветри и тигана отиде в коша просто не можа да се почисти и това си е . Blush

# 67
  • Мнения: 393
 Grinning направих кекс който после милото оприличи на автомобилна джанта.Хем твърдо хем жилаво беше това преди около 3 - 4 години.Преди 2 седмици слагам да варя картофи и отивам в другата стая на компа заприказвам се с брта по скайп и си лягам.Ставам сутринта и се сещам за картофите отивам котлона вклучен картофите въглени и вече са част от тенджерата.Милото като разбра какво е станало  #2gunfire #2gunfire, а аз  Laughing на себе си. От тогава преди да си легна по 3 пути проверявам контлона и другите уреди....Че не ми се мисли какво можеше да стане...

# 68
  • Мнения: 278
На връх Нова година се събрахме девойки у нас и всеки донесе по нещо, ама на мен ми се стори, че няма да стигне и реших да пържа картофи. Заприказвахме се, нали празник е, имаше един филм по ТВ и един човек си поръчва хамбургер с пържени картофи. ПЪРЖЕНИ КАРТОФИ !!! Газ в кухнята, но от дима ми беше трудно да я открия, намерих я, добре че тенджерата беше с капак, от капака - пламъци. Изключих котлона - газов и намокрих една кърпа, отворих капака и я пуснах вътре при картофките. Идва една от гостенките и вика: Господи, горим. Ще се самоубия. Казвам: Знам, а тя отговаря: Газовия котлон гори. с най-спокойния си глас. Майка ми има навика да покрива газовата бутилка със стари поли и в момента като съм пъхала кърпата в тенджерата, един картоф - горящ паднал върху полата и я подпалил. Изгасих пожара и чистих цяла нова година. Кухнята приличаше на пещера, а майка ми беше "бясна" меко казано. Три дена не се прибирах. После тя запали кухнята и после аз пак я запалих. И вече не я ползваме за готвене тази кухня.

# 69
  • Мнения: 1 426
Аз пък тръгнах да правя сладко от вишни. Изчистих вишните - и ги хвърлих в кофата за боклук вместо костилките!
А един път пържих цаца - и вместо брашно съм сложила нишесте. Пускам във фритюрника, отивам да свалям дрехи от простора, връщам се - цацата червена!!!

# 70
  • Велико Търново
  • Мнения: 116
Аз пък бях направила много вкусни бухтички и реших, че ще станат още по-хубави, ако ги поръся с пудра захар. Да, ама обърках бурканчето и ги поръсих със сода бикарбонат  Sick

# 71
  • Майничка
  • Мнения: 12 677
Първа изцепка - в първи клас. С една приятелка ще правим сладкиш за рождения ден на майка й. Намерихме някаква вехта готварска книга на баба й, с "е двойно" беше. Рецептата включваше примерно 1 каф.чаша брашно и 4 каф.чаши галета, ама като не знаехме какво е галета, решихме, че просто ще го пропуснем. След изпичането се получи нелош ... крем в тава.

Иначе редовен номер от ранните съвместни години с мъжа ми - прибирам се капнала от работа, нареждам набързо баница с извара, мятам я във фурната и полягам за малко на дивана. Идва си мъжът ми, завива ме, намаля фурната на 50 градуса и си ляга. Към 6ч. сутринта се скачам с писък от дивана и ... закусваме топла баница Joy.

# 72
  • Мнения: 4 778
Роднина беше решила да ни почерпи с кило дроб . Пържа аз в несвяст, защото хората ще се приберат и ще седнат на масата да чакат вечеря...Пържа си обаче много странно мирише това месо и вида му един такъв особен, но си казах че аз се вманиачавам...Никой не го яде, като изстина засмърдя още по-ужасно. В последствие се оказа, че г-жата като приготвяла вадейки от фризера си торбичката я объркала и взела тази с някакъв вътрешен ораган  ( храна за кучето им ) . Sick Дроб не съм вкусила от тази случка, макар да го обичам много ми се повдига всеки път като го видя изложен зад витрината в месарските магазини.

# 73
  • Мнения: 793
Най- голямата ми издънка, нашите се някъде със сестра ми и аз решавам, че ще сготвя  Crazy правя картофени кюфтета, но вместо кюфтета реших да направя шницели  за да не си играя Grinning, опържих ги криво- ляво, като през цялото време се чудих, защо по дяволите се разпадат, ама нали съм упорита  Whistling прибира се майка ми и аз обяснявам и тя ме пита ти яйце сложи ли, ама как да сложа, като идея  нямам че се слагат яйца  Crossing Arms
Вече мъжо не ми дава да слагам на салатите-  оцет и сол  Embarassed  За загорели ястия, просто съм голям заплес, добре че мъжо ги предпочита повечето ястия препечени  Whistling

# 74
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Последната ми изцепка беше една яхния с грах и картофи, която вървеше просто страхотно докато не отидох да гледам нещо мноооого важно по ТВто и като се върнах просто изсъргах граха от тенджерата и го изхвърлих в кенефа... Mr. Green От тогава съм плътно до котлона от начало до край! Naughty

Аз за това си имам ТВ в кухнята.
Не, че нямам издънки де.
Последната от снощи - кексът стана всичко друго, но не и "Фантазия" - не го докарвам на кексове открай време и това е.

Незавъртян докрай филтър на пералнята и при пускането водата се излива на пода съответно. Паркетът се беше понавдигнал малко, ама от ходенето върху него си се слегна и сега нищо му няма.

Това за забравените манджи си е класика. Мамето ме оставя да наглеждам едно месо, което се вари. Аз си отмърквам кротко на дивана в хола и от мръвката и тенджерата общо взето остават въглени.

Тази е от периода, когато се учих да готвя. Забърква ми мамето от предната вечер сместа за пълнени постни чушки и ми казва на другия ден да ги напълня и да ги сготвя. Обаче на мен оризът ми се вижда малко, допълвам си аз дозата и напълвам чушките, ама хубаво.

Още една издънка с ориз от същия период. Ще готвя супа-топчета. Ама пак нещо не ми харесва количеството на ориза. Като се прибра мамето: Ти нали супа-топчета щеше да готвиш? Аз: Ми да де. Тя: Ма то това е ОРИЗ с топчета.

И една леща по същата логика - като приключих с ней можеше да се обърне върху чиния и да се реже като торта.

Първия крем карамел, който правих, го пекох на два пъти. Набърках го едната вечер, сложих го да се пече (аз го правя в един съд - обикновено йенска тенджера) и голяма печене го пекох. Обаче той си се друса на сурово. Зарязах го, че стана късно и на другата вечер го довърших. И за едно сядане на масата, свърши - само двама сме.

Първата ми висяща баница - така висна, че чак падна.

Ама не съм чак толкова некадърна, колкото изглежда. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт