Вода от куршум

  • 2 229
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: X
Здравейте, детето на 11г. Вместо шишенцето с чиста вода съм объркала и е взел и изпил водата от куршума дето му леехме.На дъното има остатъци от олово сякаш сиви частици а и водата беше мътна.Много ми е притеснено незнам какво мога да направя.

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
Това изобщо не е добре.Много е вредно оловото,а още по-лошото е,че то се натрупва в организма на човек и начин да го изкарате от там няма!Съпругът ми е лекар и от него го знам това.Не ми позволява да вярвам в такива измишльотини ,нито да пия или да давам на детето подобни води.А едно време точно това се правеше,лее се куршум и ни даваха да пием водата!Простотия до шия,водеща да увреждане на здравето.

# 2
  • Мнения: X
Водата не е изпита нарочно а по погрешка.ох много се притесних.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
Друго ми предложи съпругът ми-да заведете детето на токсиколог ,за да измери нивата на олово в плазмата и ако са високи,може да назначи детето да пие хелатори (комплексно съединение,което хваща йодния йон и го извежда от организма посредством бъбреците).

# 4
  • Мнения: X
Понеже сме от Сливен.тук няма токсиколог в събота го завезохме до Пловдив до токсикологията но имаше спешен кабинет даде му да пие карбо 200 само но не можахме да отидем до токсиколог цащото го нячаше в събота.взех му Пектамикс за тежки метали. Дали ще му помогне незнам.Казаха от спешното след десет дни чак може да му пуснем олово в кръвта.Направо толкова се панирах и чувствам голяма вина,как ще живея от тук нататък с тази вина

# 5
  • Мнения: 1 228
Вие пак идете на токсиколог в това време, сега през седмицата, преди да изтекат 10-те дни, за които са ви казали, ей така за консултация и за ваше успокоение.
И не искам да наливам масло в огъня, но какво леене на куршум в 21 век, не вярвах, че още се практикува това нещо!
Все пак, за да ви успокоя, щом едно време са давали на децата да я пият тази вода и не на всички им е ставало нещо, значи може да не е чак толкова страшно.
Дано всичко е наред с детето, споделете как е завършило всичко.

# 6
  • Мнения: X
Благодаря Ви много.Може ли да попитате съпруга си лекарството пектамикс може ли да извлече от организма оловото.

# 7
  • Мнения: 194
Не се панирайте. Станалото е станало. Реално детето няма някакви симптоми и оплаквания нали? Предприели сте необходимите мерки, така че сега си следвайте стъпките.
Спомням си, че и мен като дете са ме водили да ми леят куршум и после пиехме водата в продължение на няколко дни.

# 8
  • Мнения: 46 515
Случайно или нарочно, изпита е вече. Не давайте нищо на своя глава. Консултирайте се с педиатъра, щом нямате достъп до друг лекар.
И не обърквайте детето с баячки и гледачки...

# 9
  • Мнения: X
Четвърти ден няма оплаквания,да се надявам.Давам му Пектамикс кидс за метали.

Последна редакция: пн, 13 мар 2023, 21:14 от Анонимен

# 10
  • Мнения: 1 241
Остро отравяне незнам да се получава от такава вода. По принцип е опасно натрупването на някои тежки метали, тоест продължителен прием или експозиция (на олово в случая ). Продължавайте с хелиращите агенти, те постепенно трябва да извлекат поетото количество.

# 11
  • Мнения: X
Остро отравяне незнам да се получава от такава вода. По принцип е опасно натрупването на някои тежки метали, тоест продължителен прием или експозиция (на олово в случая ). Продължавайте с хелиращите агенти, те постепенно трябва да извлекат поетото количество.
      Имам два купени пектамикс за възрастни и деца и незнам кое да давам за 11 години и половина.ще давам детското.Звънях в пирогов на токсикологията и казаха че няма проблем да пие повече вода само.

Последна редакция: вт, 14 мар 2023, 14:57 от Анонимен

# 12
  • Мнения: X
Пуснахме урина в бодимед и след пет дни и кръв.ще пиша какво стана.Поръчах пресен кориандър, сок от диви боровинки и ечемична трева.

Последна редакция: ср, 15 мар 2023, 14:51 от Анонимен

# 13
  • Мнения: X
      Много моля доктор ако може да каже какво означава изследването има три показателя под граница.Тук няма доктор детски хематолог и личната му  не знае

# 14
  • Мнения: 1 228
Личната лекарка не може да каже? Хм.
Не съм лекар, но занижените стойности са съвсем близо до нормите, така че не мисля, че там има нещо притеснително.
А на оловото (последния ред) не виждам резултат. Не е излязъл още ли? Кога пуснахте изследването?

# 15
  • Мнения: X
Оловото чак слид десет дни.четох някъде че намален хемоглобин и ниски тромбоцити може да е засегнат костния мозък от оловото. Утре ще го водим в сф на Иван Рилски.Взех да пуша цигара от цигара от притеснение а по принцип не пуша

# 16
  • Мнения: 1 228
Да, най-добре го заведете на преглед в друг град, за да сте спокойни. Иначе ще изтрещите, докато излезе оловото.

# 17
  • Мнения: X
Оловото в кръвта от иван рилски е ок реф до 0.48 го е 0.52.казаха че е ок а от бодимед германското граница до 15 а то е 99..незнам кое е вярно

Последна редакция: ср, 22 мар 2023, 23:02 от Анонимен

# 18
  • SF
  • Мнения: 21 167
Оловото в кръвта от иван рилски е ок реф до 0.48 го е 0.52.казаха че е ок а от бодимед германското граница до 15 а то е 99..незнам кое е вярно

Може ли пак да го напишете. Нищо не се разбира.
Как олово 99?

# 19
  • Мнения: X
Изследванено на кръвта от Иван Рилски резултата е 0.52 а то трябва да е по малко от 0.48.0.48 се взема за абсолютно чист. 0.04 е над граница което е било нормално. И в Пирогов така казаха че нищо не може да му стане от един път пиене.Доктора каза хората в големите градове имат най много олово.Всеки ако си пусне ще има.Каза и ние ако пуснем и нашите ще са завишени.Трябвало да се яде пектин печени ябълки.оловото в бодимед до германия се изчислявало в други мерни единици.като се преобразувало ставало долу горе като от изследването в иван рилски

Последна редакция: пт, 24 мар 2023, 17:38 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт